Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Новини парламентського життя

19 січня, 2004 р.

    Депутати планують утворити тимчасову спеціальну комісію, яка би контролювала проведення мітингів та демонстрацій в Україні.
    Парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав проект Постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з моніторингу щодо додержання конституційних прав громадян на участь у зборах, мітингах, походах, демонстраціях та виконання Закону України "Про статус народного депутата України", поданий народними депутатами України В.Пинзеником, В.Цушко.
    На засіданні Комітету зазначалося, що, згідно із ст. 89 Конституції України "Верховна Рада України у межах своїх повноважень може створювати тимчасові спеціальні комісії для підготовки і попереднього розгляду питань". Виходячи з назви Постанови, до повноважень Тимчасової комісії має бути віднесено здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав громадян на участь у зборах, мітингах, походах, демонстраціях, та проведення моніторингу виконання Закону України "Про статус народного депутата".
    Разом з тим, наголосили народні депутати, в проекті не надається тлумачення терміну "моніторинг" і неясно, яким саме чином він має здійснюватися. Також не визначені мета створення і функції Тимчасової спеціальної комісії. В Постанові ж лише вказано, що Тимчасова спеціальна комісія має внести пропозиції щодо регламенту та процедури проведення "Дня Уряду України" в грудні 2003 року з порядком денним "Додержання конституційних прав громадян на участь у зборах, мітингах, походах, демонстраціях та виконання Закону України "Про статус народного депутата України", що не може бути виконано у зазначений термін.
    За підсумками обговорення члени Комітету рекомендують парламенту прийняти цю постанову за основу і доопрацювати її з урахуванням висловлених зауважень.
    
    Джерело: Секретаріат Ради українських правозахисних організацій


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати