Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Бюлетені та видання наших колег


Електронний бюлетень «Моніторинг, інформування та громадський контроль за виборами 2006 року у Волинській області»

   
    Новини
    Соціальна складова в програмах кандидатів на міського голову м. Луцька
    Соціальна складова в програмах кандидатів на міських голів м. Володимира-Волинського та м. Нововолинська
    
    Над випуском працювали: Керівник проекту: Олександр Шишолик
    Випусковий редактор: Олександр Новосад
    
    Наші контакти:
    43000, м. Луцьк, e-mail: aspmv@ukr.net тел. (03322) 4-83-12
    вул. Шопена 18/31. www.iniciativa.com.ua 4-56-73
    
    ® Асоціація захисту прав молоді Волині
    
    Вибори 2006.
    
    Другого березня Волинська обласна організація Партії регіонів оприлюднила заяву, у якій наголошено на небажанні лідерів окремих політичних сил регіону підтримати ініціативу облорганізації ПР „утримуватись від образливих та необґрунтованих звинувачень і дій щодо опонентів та гостей області, які проводять агітаційну роботу на Волині”. Як приклад, у документі наведено зустріч народного депутата України, члена фракції “Регіони України” Тараса Чорновола з мешканцями смт Стара Вижівка. За словами волинських регіоналів, представники ряду місцевих осередків політичних партій намагались зірвати захід, вигукували непристойні гасла, ображали виступаючого.
     2 березня у незалежному громадському прес-центрі „Волинський вибір – 2006” відбулась прес-конференція народних депутатів України Івана Зайця, Бориса Загереви (фракція УНП) та кандидата на посаду Луцького міського голови від Українського народного блоку Костенка і Плюща Євгена Мельника, під час якої вони висловились щодо необхідності зняття депутатської недоторканості з депутатів усіх рівнів.
     2 березня представники Луцьких міськосередків УРП „Собор” та Всеукраїнської молодіжної громадської організації „Єднання” провели пікетування приміщення міськради (20 осіб), де в цей час проходила сесія. Учасники акції вимагали безкоштовного повернення частини приміщення міської музичної школи № 1, яку „незаконно”, за їх словами, приватизувала дочка міського голови Тетяна Кривицька. Пікетниками було озвучено тези: „Чиновник для людей, а не люди для чиновника!”, „26 березня – день зміни влади у Луцьку!”, „Посадовці, використайте награбовані кошти на потреби територіальної громади!”
     3 березня народний депутат України І.Заєць (фракція УНП) провів зустрічі з мешканцями міст Луцька та Ківерець, де презентував виборчу програму Українського Народного Блоку Костенка і Плюща, наголосив на позиції партії щодо зняття депутатської недоторканості із депутатів усіх рівнів.
     3 березня в рамках агіттуру по Волині народний депутат України, О.Біловол (фракція НП) зустрівся з мешканцями м. Ківерці. По завершенні заходу відбувся концерт у підтримку виборчого блоку Литвина за участю заслуженої артистки України К.Бужинської.
    4 березня на прес-конференції для ЗМІ лідер Волинського обласного виборчого блоку „Пора-ПРП” А.Сосновський піддав критиці позицію виборчого штабу „єдиного помаранчевого Луцького мера”, колишнього 1-го заступника голови облдержадміністрації Б.Шиби, зазначивши, що „помаранчеві” Український народний блок Костенка-Плюща та СПУ також мають своїх кандидатів, тому потрібно або відмовитись від такої стратегії, або розпочати переговори щодо висунення справді єдиного кандидата на посаду міського голови. За словами А.Сосновсокго, „Пора-ПРП” завжди виступала за єдиного кандидата від „помаранчевих”, а тому, усунула власну кандидатуру на цю посаду ще на початку виборчої кампанії.
     4 березня на Волині перебували представники Виборчого блоку „Наша Україна” (Р.Безсмертний, М.Катеринчук, Р.Зварич, В.Лановий, І.Жданов, С.Слабенко). Вони провели зустрічі з виборцями ряду райцентрів та міст обласного значення, презентували концепцію програми блоку „Наша Україна” – „Волинь, яку ми будуємо”, перші п’ятірки кандидатів до обласної і Луцької міської рад. Наголошено на необхідності підписання документу по створення помаранчевої коаліції з обов’язковим визнанням її лідером Президента України та повною підтримкою президентської програми. Коаліція, за словами представників „Нашої України”, повинна ґрунтуватись лише на блокуванні з ідеологічно спорідненими політичними силами, а тому, ведення будь-яких переговорів з Партією регіонів виключається.
     4-5 березня в рамках агіттуру „УПА – Захід” на Волині перебували кандидати у народні депутати від блоку „Пора-ПРП” Т.Стеціків та В.Кіпіані. Вони зустрілись із виборцями низки населених пунктів у 12 районах області, провели прес-конференцію для ЗМІ. Зазначено, що блок виступає за об’єднання помаранчевих сил у єдину коаліцію ще довиборів. Піддано критиці позицію Ю.Тимошенко щодо об’єднавчого процесу.
     4 березня на Волині в рамках агіттуру перебував 1-й заступник Міністра закордонних справ України, заступник голови УНП А.Бутейко. Він провів зустріч з мешканцям м. Ковеля, дав ряд прес-конференцій для місцевих журналістів. А.Бутейко наголосив на важливості вступу України до СОТ та НАТО, відмітив можливість створення зони вільної торгівлі з Росією.
     5 березня Волинь відвідав народний депутат України, заступник голови бюджетного комітету Верховної Ради України В.Асадчев (фракція УНП). Він провів зустрічі з мешканцями міст Нововолинська, Володимира-Волинського, с. Жовтневе Володимир-Волинського району, прямі ефіри на телекомпанії „Аверс”, Волинському телебаченні.
    7 березня у м. Луцьку з ініціативи обласного відділення Комітету виборців України в рамках проекту „Моніторинг формування та діяльності місцевої влади в перехідний період” відбувся „круглий стіл” на тему “Чого варті політичні обіцянки кандидатів. Передвиборча ситуація на Волині за місяць до виборів”. Проаналізовано процеси висунення і реєстрації кандидатів у депутати та кандидатів на посаду міського голови, зміст передвиборчих програм місцевих партій (блоків), особливості агітаційного процесу на місцевих виборах, роль ЗМІ у виборчому процесі. Участь у заході взяли представники політичних партій, кандидати в депутати та на посаду міського голови, представники ЗМІ.
    8 березня на Театральному майдані м. Луцька з ініціативи міськорганізації СПУ відбувся мітинг, присвячений Міжнародному жіночому дню (60 осіб), під час якого активісти партії виступили перед мешканцями міста з агітаційними промовами.
    9 березня на Волині перебував один з лідерів “Опозиційного блоку НЕ ТАК!”, голова ВО „Центр”, народний депутат Степан Гавриш (фракція СДПУ(о). Він зустрівся з активом партійних організацій, що входять до блоку, провів прес-конференцію для ЗМІ, прямий ефір на місцевому телебаченні.
    9 березня у м. Луцьку лідер виборчого блоку Бориса Клімчука „Рідна Волинь”, Надзвичайний і Повноважний посол України у Литовській Республіці Борис Клімчук провів презентацію блоку та виборчої програми. Серед першочергових завдань виділено сприяння реалізації програми Президента України в регіоні, будівництво соціального житла, фінансову підтримку сільськогосподарських товаровиробників.
    9 березня в рамках агіттуру на Волині перебував лідер Партії патріотичних сил України Олександр Зінченко. Разом з активістами місцевих осередків партії він зустрівся з виборцями міст Ковеля та Луцька, поклав квіти до пам’ятників Т.Шевченка, провів прес-конференцію для місцевих журналістів, прямі ефіри на Волинському телебаченні та ТРК „Аверс”.
     9 березня м. Луцьк відвідала кандидат у народні депутати від виборчого блоку „Наша Україна” Ольга Герасим’юк, яка зустрілась з викладачами і студентами Волинського державного університету імені Лесі Українки та Луцького гуманітарного університету, провела прямі ефіри на місцевих телерадіоканалах, відвідала будинок сімейного типу в с. Сьомаки Луцького району.
    10 березня на Волині в рамках агіттуру перебував народний депутат України Павло Сулковський (фракція Регіони України). Він провів ряд зустрічей з мешканцями населених пунктів Ковельського та Турійського районів, де виступив на тему „Українське село: проблеми, розвиток”.
     12 березня в смт Локачі пройшла зустріч першої п’ятірки кандидатів у депутати облради від Народного блоку Литвина з мешканцями району, під час якої вони презентували регіональну передвиборну програму блоку. По завершенні зустрічі відбувся агітконцерт за участю художніх колективів краю.
     12 березня в прямому ефірі Волинського телебачення відбулось представлення кандидатів на посаду Луцького міського голови, під час якого вони презентували власні плани розвитку обласного центру, відповіли на запитання журналістів.
     12 березня в смт Стара Вижівка Волинської області відбулась зустріч з виборцями селища лідерів усіх місцевих осередків політпартій та блоків, що висунули власних кандидатів у депутати райради. В рамках заходу проведено презентації передвиборних програм.
    13 березня відбулася прес-конференція керівника Волинської обласної організації партії „Пора” А.Сосновського та кандидата на посаду Луцького міського голови Б.Шиби, під час якої було оприлюднено текст угоди щодо підтримки Б.Шиби партією на виборах. А.Сосновський зазначив, що підтримка кандидата зумовлена максимальною відповідністю його програми планам блоку „Пора-ПРП” щодо розвитку міста. У розмові з журналістами керівник облорганізації ПРП О.Мартинюк заявив, що він не поділяє позицію свого колеги по блоку і наполягає на висуненні єдиного кандидата від усіх „помаранчевих” сил. Цього ж дня ТВК на своєму черговому засіданні прийняла рішення про зняття з реєстрації кандидата на посаду міського голови Б.Шиби за численні порушення виборчого законодавства.
    14 березня у незалежному громадському прес-центрі „Волинський вибір – 2006” в рамках проекту „Лобіювання включення до передвиборчих програм положень щодо вирішення нагальних проблем дрібних підприємців у містах Волинської області та запровадження системи моніторингу виконання цих зобов'язань” відбулась прес-конференція представників обласного відділення Комітету виборців України, під час якої презентовано аналіз передвиборчих програм політпартій і кандидатів на посаду Луцького міського голови щодо наявності у них реальних кроків вирішення проблем дрібних підприємців і малого бізнесу. Участь у заході взяли представники політичних партій, громадських організацій, ЗМІ.
     14 березня кандидат на посаду Луцького міського голови від БЮТ В.Литвинюк подав судовий позов на дії іншого кандидата, діючого мера А.Кривицького, де його звинувачено у використанні в передвиборчій агітації підлеглих осіб. Разом із позовом до Луцького міськрайонного суду передано копію відеоплівки, на якій зафіксовано, як підлеглі А.Кривицького в робочий час займаються агітацією на користь власного керівника. В.Литвинюк повідомив місцевих журналістів, що у нього достатньо доказів, свідчень й очевидців, щоб довести факт застосування з боку А.Кривицького адмінресурсу.
     14 березня на межі Львівської та Волинської областей в рамках Всеукраїнської акції „Помаранчева хвиля „Прапор перемоги”, приуроченої до річниці створення блоку „Наша Україна”, відбулась передача помаранчевого прапора від львівських однопартійців волинській делегації на чолі з кандидатом у народні депутати від блоку В.Карпуком. Символ „нашоукраїнців” побував на Театральному майдані м. Луцька, після чого був відправлений у Рівненську область.
    Розвиток суспільно-політичної ситуації у
    Волинській області
    (станом на 15.03.2006 року)
    1. Характеристика та оцінка суспільно-політичної ситуації в регіоні.
    В цілому суспільно-політичну ситуацію на Волині можна характеризувати як стабільну і цілком адекватну загальній ситуації у державі. Елементи напруги, що могли б суттєво на неї вплинути, на даний час відсутні. Вирішальний вплив на суспільно-політичну ситуацію та настрої населення мають загальна ситуація в країні, рішення і дії центральних та місцевих органів влади.
    Проте, слід відмітити швидкі темпи зміни ситуації, пов’язані з завершальним етапом виборчої кампанії. Значну роль у формуванні суспільно-політичного клімату Волині відіграють на даному етапі майбутні вибори до парламенту та місцевих рад. Про це свідчать публікації, виступи лідерів місцевих організацій політичних партій в електронних і друкованих ЗМІ та організовані ними агітаційно-пропагандистські заходи.
     2. Інформація про осередки політичних партій, що діють на території області (їхні лідери, загальна чисельність, кількість районних та міських осередків). Реальна впливовість партійних осередків, особливості партійного будівництва (передусім у плані ідеологічного спрямування).
    Станом на 1 березня 2006 року у Волинській області зареєстровано 6865 утворень політичних партій. З них 110 обласних організацій, 369 – міських, 919 – районних та 5467 первинних осередків.
    Найбільш впливовими в регіоні залишаються парторганізації НСНУ, ВО “Батьківщина” та НП.
     Серед організацій політичних партій, які можна класифікувати як ліві чи лівоцентристські, активними є КПУ, СПУ, СДПУ(о). З них лише КПУ та СПУ мають можливість подолати 3% бар’єр на виборах до місцевих рад.
    Найбільш активними та впливовими з центристських політичних сил в регіоні є НСНУ, НП та ПР. Кожна з них матиме відповідно фракції у місцевих радах. Кількісно найменшими будуть фракції ПР.
     Серед партій правого та правоцентристського спрямування найактивнішими є ВО “Батьківщина”, УНП, “Пора”, ПРП, КУН, УРП “Собор”, ВО “Свобода”. Однак, лише ВО “Батьківщина”, УНП, ПРП та “Пора”, ймовірно, будуть представлені у більшості місцевих рад.
     Публічні акції інших парторганізацій мало впливають на політичні уподобання виборців регіону.
    Змін у керівному складі обласних осередків політичних партій протягом звітного періоду не відбулось. Найактивнішими є лідери парторганізацій НСНУ, ВО “Батьківщина”, НП, ПР, КУН, УРП “Собор” та ВО “Свобода”. Залучення нових членів в партійні ряди практично припинено. Знизились також темпи реєстрації структурних утворень.
    3. Аналіз загальних тенденцій розвитку політичних сил регіону. Характеристика стосунків регіональних осередків політичних партій з їхніми центральними органами (наявність протиріч, розбіжностей у позиціях тощо).
    Позиції обласних організацій та виборчих блоків певною мірою послаблюються внутрішніми протиріччями. Ще не припинились суперечності в середині облорганізації ВО “Батьківщина”, що цього місяця були пов”язані з висуненням кандидатів на посаду Луцького міського голови. Під час висування кандидатів до обласної ради виявились протиріччя в УНП. Аналогічні внутріпартійні (внутріблокові) непорозуміння мають місце на районному рівні й в ряді інших партосередків.
    В області відсутні відкриті протистояння між обласними організаціями політичних партій різного ідеологічного спрямування, яке, в основному, визначається центральним керівництвом партій.
    Регіональні виборчі блоки, як правило, утворені відповідно до їх всеукраїнських форматів. Виняток - виборчий блок Б.Клімчука “Рідна Волинь” та виборчий блок “Наша Україна”. Не створено в області блок демпартій. Внаслідок непорозумінь на місцевому рівні всупереч позиціям центральних партійних органів УРП “Собор”, КУН, НДП, ХДПУ та ряд інших парторганізацій беруть участь у місцевих виборах самостійно.
    
    За матеріалами Волинської преси, сайту Волинської ОДА (www.voladm.gov.ua).
    
    
    
    На головну сторінку
    
    
    
    
    
    
    Аналіз соціальної складової передвиборних програм кандидатів на посаду Луцького міського голови.
    
    Кривицький А. Ф. – „Гарним людям – гарне місто: безпечне і комфортне”
    
    4. Соціальні гарантії, як основа суспільного комфорту і безпеки:
     Переорієнтація на адресність соціальних допомог – тільки тим, хто їх потребує і, переважно – послугами.
     Реалізація місцевих програм подолання бідності, сирітства і комфортного доступу до міської інфраструктури людей з обмеженими фізичними можливостями.
     Поєднання інтересів економіки, роботодавців і населення, орієнтація на висококваліфіковану трудову силу, попереднє замовлення спеціалістів вищій школі, ПТУ.
     Створення офіційного центру працевлаштування за кордоном.
    Кравчук С. Є. - „Гарним людям – гарне місто: безпечне і комфортне”
    4. Соціальні гарантії, як основа суспільного комфорту і безпеки:
     Переорієнтація на адресність соціальних допомог – тільки тим, хто їх потребує і, переважно – послугами.
     Реалізація місцевих програм подолання бідності, сирітства і комфортного доступу до міської інфраструктури людей з обмеженими фізичними можливостями.
     Поєднання інтересів економіки, роботодавців і населення, орієнтація на висококваліфіковану трудову силу, попереднє замовлення спеціалістів вищій школі, ПТУ.
     Створення офіційного центру працевлаштування за кордоном.
    Литвинюк В. Ф.
    6. Соціальний захист. Основні завдання голови – забезпечення достойного рівня лучан, захист соціально вразливих верств, у тому числі через зайнятість населення. Створення робочих місць – через програми міських підприємств комунальної власності, а також у сфері надання послуг. Соціально значущі програми.
    8. Освіта. Сприяння розвитку системи сімейного виховання, розбудова мережі дошкільних закладів, допомога у зміцненні матеріально-технічної бази загальноосвітніх шкіл, підвищення ролі церкви у вихованні підростаючого покоління.
    Євген Мельник „Чисте місто – чиста влада”
    Забезпечення мешканців міста працею за двома принципами:
    - максимальне збільшення кількості робочих місць за рахунок лобіювання великих проектів;
    - гарантії для фахівців знайти відповідну роботу.
    Кучеренко М. А.
    - медичне обслуговування населення;
    - збільшення фінансування культурно-освітніх програм.
    Гіль О. С.
    - створити інфраструктуру для відпочинку та оздоровлення людей.
    Жгутов В. Ф.
    - «розмороження» будівництва обласної дитячої поліклініки.
    - Кожній сім’ї – квартиру.
    - Контроль за купівлею та реалізацією медикаментів, що дасть можливість суттєво знизити ціни на медичні препарати.
    Кожевников Геннадій. „Моє місто – моє життя !”
    Соціальний захист.
    - змінити відношення працівників служб до населення;
    - підтримати пільги меценатам, що фінансують соціальні програми міста;
    - розробити програми соціального захисту із залученням громадських та релігійних організацій;
    - облаштувати місця для безпритульних;
    - активізувати діяльність депутатів спрямовану на забезпечення інтересів виборців;
    - сприяти працевлаштуванню молоді;
    - встановити контроль за створенням робочих місць для людей з обмеженою працездатністю.
     Освіта. – Розвивати в освітніх закладах національно-патріотичне та духовне виховання;
    Бойко О. І.
    - Запровадження системи (два рази на рік) вивчення та обліку проблем у галузях освіти, медицини, культури, сфері виробництва та надання послуг. Відпрацювання разом з представниками цих галузей та громадськістю міста шляхів ефективного вирішення проблем.
    - Спрямувати 25% надходжень від реалізації нових земельних ділянок на фінансування програми молодіжного житлового будівництва.
    Максимович О. В.
    Соціально-економічний розвиток міста буде зорієнтований на інтереси лучан, а не на кланів та грошових магнатів.
    Чернецький Олег „Разом створимо нову владу у місті”.
    Молоді – рівний доступ до пільгового кредитування на придбання житла. Школярам – строгий контроль за організацією якісного харчування в школах. Студентам – гарантоване перше робоче місце, створення системи погодинного підробітку на підприємствах міста.
    Дітям – створення дитячих майданчиків для їх відпочинку та занять спортом.
    Главацький О. Ф.
    Школи, дитячі садки.
    Забезпечити фінансування ремонтів, утримання та охорони дитячих садків та шкіл з міського бюджету, припинити принизливі побори на ці потреби з батьків. Розвивати шкільне самоврядування – формувати відповідальне ставлення людей до вирішення поточних та перспективних завдань.
    Соціальне забезпечення.
    Створити магазин зі знижками 20% для інвалідів, ветеранів, студентів, багатодітних та малозабезпечених сімей на товари першої необхідності та всі луцького виробництва.
    В кожному з будинків, що зводяться в місті, 10% площі житлових та службових приміщень передавати у фонд міської ради для забезпечення квартирами та службовими приміщеннями вчителів, медичних працівників, працівників культури, державних службовців, міліціонерів, військовослужбовців, працівників комунальних служб, пільгові категорії населення. Такі квартири будуть видаватися згідно діючого законодавства безкоштовно або з компенсацією 50% вартості.
    Направляти 10% приросту бюджету міста на адресні виплати та програми підтримки ветеранів, інвалідів, вагітних, багатодітних та малозабезпечених сімей.
    Створити притулок для бідних та столову для людей, чиї статки нижче межі бідності.
    Освіта. За рахунок бюджету міста виділяти місця в ліцеях і ВУЗах та персональні стипендії обдарованим дітям з малозабезпечених сімей. Встановити підвищені стипендії від міста кращим студентам. Надавати їм право пріоритетного працевлаштування.
    Включити молодих фахівців до програм забезпечення пільговим житлом з фонду держадміністрації міста.
    Розвивати зв’язки з зарубіжними містами, кампаніями, учбовими закладами для обміну студентами, забезпеченню стажувань та працевлаштувань молоді та досвідчених фахівців на престижну роботу за кордоном.
    Рейкіна І. П.
    - Припинення поборів у школах та лікарнях. Ремонт шкіл – проблема влади. Лобіювання підвищення зарплат вчителів та лікарів на рівні країни і підтримки міста;
    - Молодим сім’ям – дешеве житло. Розробка та втілення програми будівництва дешевого житла для молоді. Будівництво молодіжних кварталів. Підтримка молодіжних кооперативів.
    - Гордість міста не повинна жебракувати. Всестороння підтримка творчих особистостей, талановитої молоді.
    Шиба Б. П.
    Система пільгового довгострокового кредитування житлового будівництва для працівників бюджетних установ та організацій.
    Будівництво соціального житла за бюджетні кошти для бездомних.
    
    
    
    
    На головну сторінку
    
    
    Соціальні питання в програмах кандидатів на посаду
    міського голови Володимира-Волинського
    
    Власюк Петро Миколайович
    Підвищити рівень представництва молоді в органах законодавчої та виконавчої влади, керівництві підприємств, державних організацій та установ, неурядових організацій та профспілок.
    У сфері соціальної політики
     Своїм головним завданням вважаю відстоювання соціальних прав громадян України, підвищення їх життєвого рівня:
    - збільшення реальних доходів населення, збереження пільг і компенсацій старшому поколінню, ветеранам, особам, постраждалим внаслідок чорнобильської катастрофи, “дітям війни” та іншим соціально незахищеним верствам населення;
    - збільшення асигнувань з міського бюджету на кредитування програм будівництва житла для молоді;
    - взяти під особистий контроль покращення медичного обслуговування населення, безоплатності медичної допомоги у комунальних закладах охорони здоров’я , надання матеріальної підтримки інвалідам, сиротам, багатодітним родинам, творчій молоді;
    - створити реабілітаційний центр для осіб з обмеженими фізичними можливостями; добитися відновлення роботи дошкільних закладів, раніше побудованих в місті;
    - добитися створення спортивних та дитячих майданчиків в районах багатоповерхової забудови.
    
    Гончарук Ольга Євгенівна
    Першочерговими своїми завданнями вважаю:
    - створення нових робочих місць;
    - підтримка освіти і охорони здоров’я;
    - соціальні гарантії та підтримка пенсіонерів і малозабезпечених верств населення;
    - створення інфраструктури відпочинку, в тому числі:
    o будівництво нових дитячих і спортивних майданчиків у місті;
    o завершення будівництва спорткомплексу.
    Савюк Ганна Павлівна
    Виробити програму житлового будівництва житла, зокрема для молодих сімей, за кошти держави, капітального і поточного ремонту багатоповерхівок.
    Завершити будівництво спортивно-оздоровчого комплексу та школи-інтернату для дітей з вадами слуху.
    Сфера соціального захисту і культурно – духовного життя громадян:
    - забезпечити виконання трудових угод роботодавців з працівниками, повну і своєчасну виплату заробітної плати, безумовне оформлення трудових книжок;
    - за декілька років ліквідувати безробіття та створити умови для повернення наших людей із заробітків;
    - забезпечити суттєве підвищення заробітної плати працівників бюджетної сфери, закладів охорони здоров’я освіти культури;
    - значно підвищити фінансування навчальних закладів, забезпечити безплатне, на перший початок, навчання у вищих та середніх учбових закладах малозабезпечених обдарованих дітей, гарантуючи їхнє працевлаштування;
    - поліпшити фінансово-матеріальне забезпечення та оснащення сучасним обладнанням лікувальних закладів, тим самим забезпечити можливість безплатного лікування;
    - поліпшити фінансово-матеріальне забезпечення та оснащення сучасним обладнанням лікувальних закладів, тим самим забезпечити можливість безплатного лікування;
    - виділити необхідне приміщення для безпритульних, проводити велику психологічну роботу для повернення їх до людського життя.
    
    Саганюк Петро Данилович
     Відбулись якісні зміни в соціальній сфері. Турбота про людей похилого віку, дітей – сиріт, інвалідів та малозабезпечених є доброю традицією у нашому древньому місті.
     Вважаю невідкладними завданнями міської влади:
    - завершити будівництво спортивного комплексу;
    - збільшити бюджетні асигнування на розвиток освітніх установ, створити належні умови: праці – для вчителя, викладача, вихователя дитячого садка, і навчання – для учня та студента;
    - завершити будівництво школи - інтернату для дітей з вадами слуху;
    - запровадити сучасні діагностично - лікувальні технології у центральній районній лікарні, сприяти розвитку сімейної медицини;
    - сформувати цілісний спортивно-оздоровчий комплекс міста, облаштувати тенісний корт та площадку для занять скейт-бордінгом;
    - завершити реконструкцію культурно-мистецького центру з сучасним кіно-концертним залом. Створити театр юного глядача, малу дитячу філармонію, а у “Валах городища” – картинну галерею;
    - розробити та впровадити лікувально-оздоровчу програму для дітей-інвалідів “Крок за кроком до здоров’я”;
    - створити у місті будинок соціальної опіки для людей, які потрапили у скрутне становище.
    
    Сорока Анатолій Олексійович
     Разом:
    - проведемо омолодження міської влади;
    - розробимо і втілимо в життя програми молодіжного будівництва, а також побудови соціального житла.
    Першочергові завдання:
    - створення в місті соціального магазину з обслуговування пенсіонерів, ветеранів війни і праці;
    - організація роботи з ветеранськими організаціями. Заставити ділків, що за безцінь скупили підприємства, надавати матеріальну допомогу тим, хто їх створював і розбудовував своєю працею;
    - гарантувати працевлаштування випускникам вищих вищих навчальних закладів, що повертатимуться у Володимир-Волинський після після навчання. Забезпечення молоді першим робочим місцем, створення при міській владі центру кадрової роботи з молоддю;
    - запровадження стипендій міської ради для студентів-відмінників;
    - будівництво протягом трьох років 10 квартир за програмою молодіжного кредитування та 20 – за програмою соціального житла;
    - створення мережі спортивних оздоровчих центрів та спортзалів;
    - забезпечити соціальний захист педагога, учня і студена;
    - проведення у місті, окрім фестивалю «Володимир», фестивалю молодіжної пісні.
    
    Соціальні питання в програмах кандидатів на посаду
    Нововолинського міського голови
    Подзірей Василь Антонович:
    Активізувати роботу по створенню нових робочих місць.
    
    Дробінов Валерій Ваніфатович
     Припинити знущання над інвалідами, ветеранами війни та іншими пільговиками, а саме, відмінити ганебну практику проведення щорічної перереєстрації пільговиків у всіх житлово – комунальних підприємствах, шляхом створення єдиного центру реєстрації пільговиків при управлінні праці та соціального захисту.
     Забезпечувати захист: інвалідів, людей похилого віку, сім’ї материнства та дитинства. Реформувати охорону здоров’я на основі безоплатної та страхової медицини за принципом: багатий забезпечить бідного, здоровий – за хворого.
     Всіляко стимулювати та матеріально заохочувати мешканців окремих вулиць та багатоквартирних будинків до підтримання ними належного санітарного стану.
     Створити: реабілітаційний центр для дітей з особливими потребами, навчально – виховний комплекс „дошкільний навчальний заклад – початкова школа”.
    Кулик Олег Анатолійович
     Збільшити видатки з бюджету на охорону здоров’я та освіту.
     Сприяти будівництву дитячих ігрових майданчиків та благоустрою в житлових кварталах...
     Особливу увагу приділяти учасникам Великої Вітчизняної війни , ветеранам праці, інвалідам дитинства, шахтарської праці, одиноким, непрацездатним громадянам.
    Варвус Катерина Антонівна
     Я балотуюсь на міського голову з єдиною метою:
    - щоб молоді сім’ї не батрачили закордоном, а могли реалізувати свої можливості, будувати міцні сім’ї, виховувати дітей;
    - створити умови для здорового та цікавого дозвілля молоді;
    - повернути освітянам престиж їхньої професії...
     Солідаризм: гармонія і справедливість
    Джерелом духовності має стати освіта і виховання дітей та молоді:
    - приділяти значну увагу позашкільному вихованню, що є джерелом формування активно творчої особистості;
    - створення молодіжного центру;
    - будівництво дитячих спортивних майданчиків на прибудинкових територіях;
    - сприяти відкриттю достатньої кількості дитячих садків – державних і приватних;
    - об’єднати зусилля влади, громадськості та релігійних конфесій у боротьбі проти наркоманії, СНІДу, алкоголізму та безпритульності;
    - впровадити уроки релігієзнавства у всіх навчальних закладах;
    - сприяти розвитку благодійництва: бізнес має активно допомагати у вирішенні соціальних проблем.
    Забезпечити гідний рівень життя:
    - дбати про своєчасну виплату платні шахтарям і про стабільну, збалансовану роботу ВО „Волинь вугілля”;
    - навести лад на вулицях міста, мікрорайонах та смт Жовтневому;
    - створити безкоштовну юридичну службу для захисту інтересів малозабезпечених громадян;
    - організувати незалежну перевірку правильності нарахуванням пенсій усім пенсіонерам.
    В. Б. Сапожніков
    Продовження роботи по збільшенню робочих місць в селищі. Особливу увагу приділяти працевлаштуванню молоді.
     Сприяти подальшому розвитку вищих навчальних закладів міста.
    Першочергове виділення асигнувань на установи охорони здоров’я, освіти, культури та на соціальний захист населення. Щорічно виділяти на ці галузі міського господарства кошти більші, ніж передбачається нормативами по Україні.
     Створення в місті центру профілактики наркотичної та алкогольної залежності. При міській лікарні – відкриття - відкриття реабілітаційного центру, для людей, що потребують допомоги при алкогольному отруєнні.
     Щорічне виділення з міського бюджету коштів на спортивно - молодіжні програми. Завершення реконструкції міського стадіону, будівництво двох додаткових спортивних майданчиків зі штучним покриттям.
     Надання фінансової підтримки молодіжному житловому будівництву.
     Вжиття додаткових заходів щодо соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, малозабезпечених, одиноких непрацездатних людей , забезпечуючи функціонування реабілітаційного центру, пільговий проїзд у транспорті, надання безкоштовних обідів тощо.
    Лесів Андій Андрійович
     Буду сприяти вирішенню невідкладних питань, що турбують наше місто:
    - підтримати соціально незахищені верстви населення;
    - добитися поліпшення медичного обслуговування пенсіонерів, ветеранів війни, дітей – сиріт;
    - відновити створення дитячих майданчиків;
    - всіляко сприяти модернізації галузі освіти; школам кошти не від батьків, а з міського бюджету;
    - значну увагу приділяти культурним заходам, розвитку спорту, освіті, щоб талановита молодь змогла реалізувати свої амбіції в місті.
    

Публікація від 3 березня, 2006 р.

Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю