Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Національна конференція зі зменшення шкоди, пов’язаної із вживанням наркотиків

9 лютого, 2006 р.

    *** 15-17 лютого 2006 року в Києві відбудеться Національна конференція зі зменшення шкоди, пов’язаної із вживанням наркотиків.
    
    Конференцію організовано за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні, Бюро ВООЗ в Україні, Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, Інституту відкритого суспільства (Нью-Йорк), Міжнародного фонду «Відродження» та інших організацій.
    
    Метою конференції є представлення досвіду у сфері зменшення шкоди, зокрема застосування замісної підтримуючої терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків, обговорення стратегій розширення діяльності таких програм в Україні, питань захисту прав людини.
    
    До участі в конференції запрошені провідні світові фахівці в сфері зменшення шкоди, замісної підтримуючої терапії та захисту прав людини, зокрема, Амброс Ухтенхаген (Дослідницький інститут громадського здоров’я та залежностей, Цюріх, Швейцарія) та Ребекка Шлейфер (Human Rights Watch ).
    Також у конференції візьмуть участь українські фахівці в галузі наркології та ВІЛ/СНІДу, науковці, представники центральних органів виконавчої влади та неурядових організацій, а також клієнти програм замісної терапії та члени їх сімей.
    
    17 лютого о 16:00 буде проведено прес-конференцію для журналістів, які матимуть змогу поспілкуватися з міжнародними та вітчизняними експертами з питань зменшення шкоди від вживання наркотиків та замісної підтримуючої терапії.
    
    Промовці:
    
    1. Валерій Івасюк - Заступник Міністра охорони здоров’я України
    2. Ребекка Шлейфер – експерт міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch
    3. Йоанна Казана-Вишньовецька – Заступник Постійного Представника Програми Розвитку ООН в Україні
    4. Андрій Клєпіков – Директор Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні
    5. Костянтин Лєженцев – Менеджер міжнародних програм зменшення шкоди, Інститут Відкритого Суспільства
    6. Олег Войнаренко – клієнт програми замісної терапії
    
    Довідка.
    В Україні зареєстровано більше 88 тисяч ВІЛ-інфікованих. Основним шляхом передачі ВІЛ залишається ін’єкційне споживання наркотиків, який наразі становить 60 відсотків усіх випадків інфікування. За розрахунками експертів приблизно 380 тисяч осіб в Україні є споживачами ін’єкційних наркотиків, рівень поширеності ВІЛ/СНІДу серед дорослого населення складає 1, 28 відсотка.
    Зменшення шкоди означає діяльність, яка веде до зменшення негативних медичних, соціальних та економічних наслідків від вживання наркотичних засобів. До програм зменшення шкоди, серед інших, відносяться заходи з організації обміну шприців та замісна терапія.
    Замісна підтримуюча терапія є формою медичної допомоги, яка базується на застосуванні подібної або ідентичної речовини при лікуванні опіатної залежності (агоніста). Регулярно вживаний наркотик можна замінити агоністом з метою переведення залежності у форму, яка піддається контролю. В разі правильного призначення замісна терапія спроможна зменшити частоту або припинити вживання заборонених наркотиків, покращити соціальний, психічний та фізичний стан пацієнта, запобігти та зменшити частоту інфекційних захворювань, включно з ВІЛ та гепатитами, зменшити смертність серед споживачів наркотиків, зокрема від передозування, покращити якість життя пацієнта та його родини, зменшити державні видатки в секторі охорони здоров’я та в системі кримінального судочинства.
    
    Місце проведення:
    Палац мистецтв «Український Дім» (м. Київ, вул. Хрещатик,2)
    Реєстрація учасників: 15 лютого о 12.00
    Урочисте відкриття: 13.30
    
    Прес-конференція: 17 лютого 2006 о 16:00 в прес-центрі Українського дому
    Вхід для журналістів згідно акредитації.
    
    За детальною інформацією звертайтеся:
    Оксана Скиталінська,
    Менеджер по зв’язкам із громадськістю
    Проекту «Врядування в питаннях ВІЛ/СНІДу
    Програми Розвитку ООН в Україні
    Тел.: +380(44) 537 22 93
    Тел./Факс: +380(44) 253 82 90
    Oksana.Skytalinska@undp.org.ua
    www.undp.org.ua
    www.un.org.ua
    
    Автор : Оксана Скиталінська


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати