Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Міністри іноземних справ України та Молдови вітають перші кроки Місії ЄС з надання прикордонної допомоги

16 лютого, 2006 р.

    Міністр іноземних справ України, Борис Тарасюк та Міністр іноземних справ Республіки Молдова, Андрій Стратан привітали перші кроки Місії ЄС с наданням прикордонної допомоги під час засідання Координаційного комітету Місії, яке відбулось учора, 15 лютого, в Одесі. Обидва Міністри наголосили на швидкість, з якою було розпочато роботу Місії, з моменту звернення у червні 2005 року Президентів Молдови та України до ЄС щодо надання прикордонної допомоги.
    Міністр Тарасюк наголосив, що Місія вже показала свою ефективність та корисність. Він виразив сподівання, що Місія буде сприяти спрощенню процедур для законослухняних громадян, які перетинають кордон, у той час, роблячи важчою контрабанду та інші противнозаконні дії. Він зазначив, що звертаючись до ЄС з проханням надати прикордонну допомогу, Україна показала готовність та відкритість у питаннях стосовно україно-молдавського кордону. Міністр Стратан звернув увагу, що питання кордону важливі для порядку денного україно-молдавських відносин. Він заявив, що поява сьогодні на зустрічі обох міністрів показує рівень уваги, який надає цьому питанню кожна із сторін. Він також виразив вдячність українській стороні за підтримку.
    Координаційний комітет проаналізував попередні дані викладені Місією у оціночному звіті. Місія, яка узагальнила інформацію щодо прикордонної інфраструктури та процесу проведення догляду, зробила ряд рекомендацій. Ці коментарі стануть основою для діалогу Місії з митними та прикордонними службами у подальшому співробітництві. Рекомендації стосуються двох сфер: розвиток спроможностей та поради щодо наближення процедур прикордонного контролю до норм, що діють у країнах-членах ЄС.
    Комітет складається з керівництва прикордонних та митних служб Молдови та України, Європейської Комісії, Програми розвитку ООН (як виконуючого партнера), Президії ЄС, Організації з безпеки та співробітництва у Європі, а також Спеціального Представника ЄС у Молдові. Міністри іноземних справ обох країн також мають право приймати участь у засіданнях Координаційного комітету. Місія діє як Секретаріат Комітету.
    Довідка:
    Місія ЄС з надання прикордонної допомоги Молдові та України розпочала свою роботу 30 листопада 2005 року згідно зі спільним запитом Президентів Молдови та України. Місія є консультативним органом, який виконує технічні функції. Місія не має виконавчої влади. Основними задачами Місії є:
    - підтримка Молдови та України у гармонізації стандартів та процедур управління кордоном з нормами, які діють на території країн-членів ЄС;
    - сприяння підвищенню професійних навичок прикордонних та митних служб Молдови та України на оперативному рівні;
    - покращення можливостей для здійснення аналізу ризиків;
    - поліпшення співробітництва прикордонних та митних служб між собою та з іншими правоохоронними органами;
    - налагодження співпраці між службами Молдови та України.
    Місія розрахована на два роки. Центральний штаб Місії знаходиться в Одесі. Крім того, Місія має 5 регіональних відділень. До складу Місії входять 70 експертів, які були направлені такими країнами ЄС як: Бельгія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Швеція та Великобританія.
    У рамках Місії проводяться навчання на місцях та надаються консультації українським і молдавським посадовцям для підвищення спроможності їхніх служб щодо здійснення ефективного прикордонного та митного контролю і ведення прикордонного спостереження. Серед очікуваних результатів посилення транскордонного співробітництва та поглиблення довіри. Укріплення транскордонної співпраці спрямовано також на вирішення конфлікту у Придністров’ї, що відображено у Планах дій Європейської політики сусідства, укладених торік як з Україною, так і з Молдовою. У рамках Політики сусідства, ЄС надає допомогу своїм сусідам з метою встановлення благополуччя, спільних цінностей та безпеки, так само як і усунення перешкод для торгівлі.
    Для додаткової інформації будь-ласка звертайтеся до Троцької Анастасії, спеціаліста зі зв’язків з громадськістю Місії, за тел. офісу (0482) 36-52-73, моб. +38 050 386 89 73 або ел.поштою: press@eubam.org.
    Министры иностранных дел Украины и Молдовы приветствуют первые шаги Миссии ЕС по предоставлению приграничной помощи.
    Министр иностранных дел Украины, Борис Тарасюк и Министр иностранных дел Республики Молдова, Андрей Стратан дали положительную оценку первым шагам Миссии ЕС по предоставлению приграничной помощи во время заседания Координационного комитета Миссии, которое состоялось вчера, 15 февраля, в Одессе. Оба Министра отметили быстроту, с которой была начата работа Миссии, с момента обращения в июне 2005 года Президентов Молдовы и Украины в ЕС относительно предоставления приграничной помощи.
    Министр Тарасюк подчеркнул, что Миссия уже показала свою эффективность и полезность. Он выразил ожидание, что Миссия будет оказывать содействие упрощению процедур для законопослушных граждан, которые пересекают границу, в то время, делая более тяжелой контрабанду и прочие противоправные действия. Он указал, что, обращаясь к ЕС с просьбой, предоставить приграничную помощь, Украина показала готовность и открытость в вопросах относительно украино-молдавской границы. Министр Стратан акцентировал внимание на том, что вопрос границы является очень важным на повестке дня украино-молдавских отношений. Он заявил, что появление сегодня на встрече обоих министров показывает уровень внимания, которое уделяет этому вопросу, каждая из сторон. Он также выразил признательность украинской стороне за оказанную поддержку.
    Координационный комитет проанализировал предварительные данные изложенные Миссией в оценочном отчете. Миссия, которая обобщила информацию относительно пограничной инфраструктуры и процесса проведения досмотра, сделала ряд рекомендаций. Эти комментарии станут основанием для диалога Миссии с таможенными и пограничными службами на дальнейших этапах сотрудничества. Рекомендации касаются двух сфер: развитие способностей и приближение процедур пограничного контроля к нормам, которые действуют в странах-членах ЕС.
    Комитет включает руководителей таможенных и приграничных служб Молдовы и Украины, Европейской Комиссии, Программы развития ООН (как исполнительного партнера), Председательства ЕС, Организации безопасности и сотрудничества в Европе, а также Специального представителя ЕС в Молдове. Министры иностранных дел обоих стран также имеют право принимать участие в заседаниях Координационного совета. Миссия действует как Секретариат Комитета.
    Справка:
    Миссия ЕС по предоставлению приграничной помощи Молдове и Украины начала свою работу 30 ноября 2005 года в результате совместного обращения Президентов Молдовы и Украины. Миссия является консультативным органом, который выполняет технические функции. Миссия не наделена исполнительной властью.
    Основными задачами Миссии является:
    - содействие Молдове и Украине в гармонизации стандартов и процедур управления границей с нормами, которые действуют на территории стран-членов ЕС;
    - способствование повышению профессиональных навыков пограничных и таможенных служб Молдовы и Украины на оперативном уровне;
    - улучшения возможностей для осуществления анализа рисков;
    - укрепление сотрудничества пограничных и таможенных служб между собой и с другими правоохранительными органами;
    - налаживание сотрудничества между службами Молдовы и Украины.
    Миссия рассчитана на два года. Центральный штаб Миссии находится в Одессе. Кроме того, Миссия имеет 5 региональных отделений. В состав Миссии входят 70 экспертов, которые были направлены такими странами ЕС как: Бельгия, Чехия, Эстония, Финляндия, Германия, Греция, Венгрия, Италия, Латвия, Литва, Нидерланды, Польша, Португалия, Словакия, Швеция и Великобритания.
    В рамках Миссии проводится обучение на местах и предоставляются консультации украинским и молдавским служащим с целью повышения эффективности пограничного и таможенного контроля и улучшения ведения пограничного наблюдения. Среди ожидаемых результатов усиление трансграничного сотрудничества и повышение доверия. Укрепление трансграничного сотрудничества направлено также на решение конфликта в Приднестровье, что отображено в Планах действий Европейской политики соседства, заключенных в прошлом году, как с Украиной, так и с Молдовой. В рамках Политики соседства, ЕС предоставляет помощь своим соседям с целью содействия установлению благополучия, общих ценностей и безопасности, также как устранения барьеров в торговле.
    За дополнительной информацией просьба обращаться к Троцкой Анастасии, специалисту по связям с общественностью Миссии, по тел. офиса (0482) 36-52-73, моб. +38 050 386 89 73 или эл.почте: press@eubam.org.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати