Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Європейський Союз розпочинає трансляцію незалежних новин у Білорусі

28 лютого, 2006 р.

    З 26 лютого у білоруський ефір виходять програми радіо і телебачення, щоб сприяти поширенню незалежних новин та інформації у цій країні, що готується до президентських виборів, призначених на 19 березня цього року. Нове теле- і радіомовлення – це частина двохмільйонного проекту, спрямованого на підтримку і розвиток незалежних засобів масової інформації та професійної журналістики у Білорусі. Проект є спільним зусиллям консорціуму під керівництвом німецької компанії Media Consulta, до якого також входять польське «Європейське радіо для Білорусі», литовське Радіо «Балтійська Хвиля» та російський телеканал RTV, а також низка європейських громадських організацій, що спеціалізуються на питаннях ЗМІ.
    Коментуючи необхідність створення нових програм теле- і радіомовлення, Комісар ЄС з питань зовнішніх стосунків та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер зазначила: «Жорсткий контроль за засобами масової інформації у Білорусі значно ускладнює доступ білорусів до незалежних джерел інформації. Я палко чекаю того дня, коли Білорусь матиме свої власні незалежні ЗМІ, оскільки це необхідно для дієвої демократії. До того, як це станеться, я переконана, що нові програми радіо і телебачення сприятимуть кращому розумінню процесів, що відбуваються у країні, і допоможуть білорусам краще зрозуміти їх сусідів у ЄС.” Розмаїття засобів масової інформації має важливе значення, додала пані Ферреро-Вальднер, вітаючи старт білоруських програм польського радіо «Рація», що транслюватимуться на території Білорусі і зможуть запропонувати незалежні точки зору на події у передвиборній країні.
    60-хвилинний інформаційний радіожурнал «Вікно у Європу» проекту «Європейське радіо для Білорусі” та Радіо «Балтійська Хвиля» щоранку розповідатиме білоруською і російською мовами про новини з Євросоюзу та Білорусі. Проект подаватиме інформацію про політичні, економічні і культурні події, а також, звичайно, спорт і погоду. Радіопрограма адресована усім колам білоруського суспільства, однак особлива увага надаватиметься тому, щоб привернути до інформаційних програм молодь. Лінія інтерактивних дзвінків у студію забезпечить безпосереднє спілкування з радіослухачами. Цьому ж сприятиме і сторінка нової радіопрограми у мережі Інтернет (www.belradio.fm). Вже сьогодні білоруси можуть „ловити” „Вікно в Європу” на AM: 612 kHz та супутниковій частоті 11013 Mhz .
    Крім того, у прямому ефірі вийдуть чотири програми, присвячені президентським виборам у Білорусі. Таким чином, білоруські виборці зможуть долучитися до дискусій спостерігачів за виборчим процесом, журналістів, кандидатів у президенти та представників громадських організацій.
    Щотижневий півгодинний тележурнал „Вікно в Європу” транслюватиме російською і білоруською мовами незалежний російський телеканал RTV. Програма виходитиме в ефір щонеділі і повторюватиметься щодня з понеділка по четвер. Мета телепрограми – познайомити білорусів усіма країнами – членами ЄС, а також з культурними, соціальними, політичними та економічними подіями у самій Білорусі. Незалежне телебачення також долучиться до висвітлення президентської виборчої кампанії. У прямий ефір вийдуть дві спеціальні телепрограми, які зможуть подати погляди кандидатів, а також експертів, спостерігачів, журналістів та громадських активістів на перебіг виборчої кампанії в Білорусі.
    «Потрібно дати білорусам можливість одержувати незаангажовану інформацію про їх власну країну і відкрити вікно у навколишній світ», – заявила Комісар Ферреро-Вальднер, оголошуючи початок ініціативи.
    У серпні минулого року Єврокомісія вже надала контракт вартістю 138 тисяч євро радіо Deutsche Welle на мовлення російською мовою у білоруському Інтернеті та радіоефірі. Програма Deutsche Welle, розрахована принаймні на 12 місяців з листопада 2005 року, спрямована на інформування білоруських радіослухачів про демократію, плюралізм, права людини, верховенство права та свободу слова. «Ми прагнемо, щоб Білорусь була сусідом, який поважає демократичні цінності, верховенство права і права людини. Вона має дотримуватися своїх зобов’язань перед ОБСЄ щодо забезпечення прав людини. Разом з країнами – членами ЄС я ретельно спостерігаю за ситуацією з дотриманням прав людини, і ми використовуємо всі засоби, які є у нашому розпорядженні, щоб підтримати ти, хто прагне розвитку демократичного суспільства і плюралізму в Білорусі,” – сказала тоді пані Ферреро-Вальднер. Вона також висловила стурбованість відсутністю свободи висловлювання у Білорусі і зазначила, що «упродовж останніх років робота незалежних ЗМІ в Білорусі наражалася на дедалі жорсткіші обмеження. Допомога Європейського Союзу спрямована на підтримку права білоруських громадян на свободу слова і неупереджену інформацію»


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю