Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Аспекти діяльності громадських організацій у світлі змін в українському законодавстві

7 березня, 2004 р.

    Черкаси, 1 березня 2004 року. Черкаською обласною молодіжною організацією “Інститут розвитку інтелектуального співробітництва” спільно з Управлінням внутрішньої політики та Управлінням у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації було проведено круглий стіл “Аспекти діяльності громадських організацій у світлі змін в українському законодавстві”, присвячений питанням урегулюванням діяльності громадських організацій в рамках Закону України “Про соціальні послуги”. Серед доповідачів були представники ГО, управлінь облдержадміністрації, Обласного центру соціальних служб для молоді, Представництва Держпідприємництва України в Черкаській області .
    
    Було висловлено думку, що закон є давноочікуваним та разом з тим недопрацьованим. Серед питань, що потребують вирішення є створення механізмів ліцензування та оподаткування діяльності НДО в рамках закону.
    
    Головою Представництва Держпідприємництва України в Черкаській області була дана рекомендація вносити в статут громадських організацій пункт “основною діяльністю організації є: .... (перелік напрямків діяльності організації); соціальні послуги (конкретній перелік соціальних послуг та категорій населення, на які вони направлені)”. Кошти, отримані в рамках основної діяльності організації, не оподатковуються.
    
    Була висловлена пропозиція Молодіжного соціально-психологічного центру “Псі-Поліс” створити робочу групу по підготовці законопроекту “Про інноваційні соціальні послуги в сфері розвитку дітей, молоді, жінок та сім’ї”. За мету ставиться розробка механізмів, що полегшували б впровадження та надання послуг, які ще не мають офіційних стандартів (як то тренінги, дистанційна, онлайн- освітня та просвітницька діяльність, молодіжний коучінг, інтерактивні програми особистісного розвитку, консультування з прийняття інноваційних рішень тощо).
    
    Молодіжний соціально-психологічний центр “Псі-поліс” та Інститут розвитку інтелектуального співробітництва запрошують зацікавлених осіб до внесення пропозицій для даного законопроекту, які приймаються за електронними адресами psi-polis@ukr.net та intech@ua.fm.
    Питання для пропозицій:
    Які послуги, крім запропонованих, можуть бути віднесені до інноваційних?
    Як визначити інноваційність послуги?
    Які процедури, на Вашу думку, можуть бути включені в проект закону для полегшення впровадження інноваційних послуг?
    
    
    В найближчий час робочий варіант законопроекту з посиланням на авторів пропозицій буде оприлюднено в мережі Інтернет для обговорення.
    
    Роман Шалабанов,
    ЧОМО “Інститут розвитку
    інтелектуального співробітництва”
    Тел.: (0472) 433 788
    Електронна пошта: intech@ua.fm
    Роман Шалабанов (Черкаська обласна молодіжна організація "Інститут розвитку інтелектуального співробітництва")
    Джерело: Лига РЦ


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати