Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Як Мінздрав дітей лікував.

8 серпня, 2007 р.

    Статистика останніх років засвідчує тривожну тенденцію погіршення стану здоров'я українських дітей. На 9,3 мільйона дітей, які зараз проживають в країні, у 2006 році зареєстровано 16 мільйонів захворювань. Щорічне санаторне лікування за медичними показниками необхідне півтора мільйонам дітей диспансерної групи, але фактичним оздоровленням забезпечуються лише близько 6 відсотків потребуючих.
    
    Об'єктивне планування і контроль за використанням дитячих санаторно-курортних путівок в МОЗ не здійснюється. Це надає можливість санаторним закладам, підпорядкованим Міністерству, довільно вирішувати питання розподілу путівок та використання ліжкового фонду. Лікування дітей диспансерної групи за бюджетні кошти здійснюється, переважно, в осінньо-зимовий період. На літній же період керівники санаторіїв заздалегідь укладають угоди щодо реалізації путівок з туристичними підприємствами та іншими установами, а кошти державного бюджету спрямовуються на їх здешевлення. Внаслідок таких "операцій" четверта частина путівок реалізована стороннім фізичним і юридичним особам, а майже 11 тисяч дітей диспансерної групи були позбавлені необхідного лікування.
    
    Колегія Рахункової палати, за результатами проведеного аудиту використання коштів Державного бюджету України, виділених Міністерству охорони здоров'я України у 2006 р. та І півріччі 2007 р. на санаторне лікування дітей (крім лікування туберкульозу), зробила висновок, що Міністерство охорони здоров'я, яке є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я, практично усунулось від організації та координації надання спеціалізованої допомоги дітям у санаторних закладах державної та комунальної власності.
    
    В першу чергу, така ситуація обумовлена невиконанням Міністерством постанов та розпоряджень Уряду і власних директивних документів. Шість років не створюється і, відповідно, не функціонує Державний департамент з питань діяльності курортів, не виконується власний наказ щодо моніторингу діяльності курортів. Більше 6 років МОЗ "працює" над створенням Державного кадастру природних лікувальних ресурсів, понад 3 роки - над Державною програмою розвитку санаторно-курортної галузі та понад 5 років - над стандартами санаторного лікування дітей.
    
    Попри існуючі нормативні документи щодо збереження державного майна та ліжкового фонду дитячих санаторіїв, ці питання Міністерством регулюються достатньо своєрідно і на власний розсуд.
    
    Наприклад, наказом МОЗ у 2003 році на баланс утвореного ДП "Укрмедкурорт", начебто з метою залучення інвестицій для завершення будівництва і подальшого ефективного використання, було передано будинки та споруди дитячого санаторію "Зміна" (м. Євпаторія). Але до цього часу санаторій для лікування дітей не використовується, проте з 2005 року на його території ведеться активне будівництво двох житлових будинків.
    
    В цілому, за останні роки скорочено 324 дитячих лікувальних місця, 130 місць в закладах закрито на капітальний ремонт, який не проводиться більше трьох років. А це - позбавлення лікування 6 тисяч дітей щорічно.
    
    Проблемою державної ваги є поширення захворюваності на туберкульоз. На диспансерному обліку перебуває близько 270 тисяч дітей, з яких в санаторіях комунальної та державної форм власності щорічно лікується лише 18,9 відсотка хворих на туберкульоз дітей. Натомість, за рахунок коштів державного бюджету, призначених для лікування дітей, хворих на туберкульоз, у 2006 році проліковано 9,2 тисячі дітей із соматичними захворюваннями, на що неправомірно витрачено понад 23 мільйони гривень державних коштів.
    
    Загалом, Міністерство за охоплений перевіркою термін, з порушенням чинного законодавства та неефективно використало кошти державного бюджету у сумі 32,3 мільйона гривень або 18,3 відсотка до загальних обсягів фінансування.
    
    Про результати аудиту поінформовано Президента України, Голову Верховної Ради України та Кабінет Міністрів України. Висновок Колегії Рахункової палати України з пропозиціями щодо усунення виявлених порушень і недоліків направлено Міністерству охорони здоров'я України.
    
    Прес-служба Рахункової палати
    
    
    джерело: www.ac-rada.gov.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю