Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Вчора в УНІАН відбулася прес-конференція учасників круглого столу

25 березня, 2004 р.

    "Конституційна реформа в Україні: експертний аналіз". До великого сорому моїх колег із інших видань, а також телебачення та радіо, прийти на прес-конференцію сподобились лише декілька людей. А між тим альтернативна думка стосовно так званої політреформи звучить в Україні нечасто. Тим більше обгрунтована думка, а не примітивна відраза її проведенню. А між тим в заході взяли участь відомі українські правозахисники на чолі із Євгеном Захаровим (Харківська правозахисна група).
    На думку цих фахівців: "Процес прийняття змін до Конституції супроводжується постійними порушеннями прав та основних свобод людини, зокрема, прав на свободу вираження поглядів, проведення мирних зборів та демонстрацій, обмеження виборчих прав тощо. Висновки експертів: процедура голосування та обговорення законопроектів неодноразово порушувалася і керувалася фактично в „ручному режимі”, що є неприпустимим при прийнятті такого важливого для країни правового документу і що об’єктивно ставить питання про легітимність та демократичність цього процесу." У фахівців права також викликає стурбованість надання прокуратурі повноважень щодо здійснення загального нагляду, що суперечить європейським стандартам, рекомендаціям Ради Європи та суперечить правовій традиції діяльності цього органу в демократичній країні. Із занепокоєнням, звертають вони увагу на спробу усіма законопроектами послабити і без того найслабшу - судову гілку влади. Про це свідчать спроби скасування норми про довічне призначення суддів та посилення залежності суддів Конституційного суду України.
    Окремо учасники конференці говорили про необхідність доповнення законопроектів змін до Конституції України нормами щодо визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду для можливості ратифікації Статуту цього міжнародного органу. Також змін потребують положення про соціально-економічні права громадян для їхнього реального дотримання. На сьогодні більшість з цих положень є абсолютно декларативними і не узгоджуються з положеннями про пряму дію норм Конституції України.
    
    Із матеріалами прес-конференції та семінара по проблемах конституційної реформи, можна також ознайомитися на сайті:www.rupor.org


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю