Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Реформування системи пільг та привілеїв в Україні – наближення до європейських стандартів соціальних прав людини.

30 вересня, 2008 р.

    Центром громадської адвокатури за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розпочато реалізацію проекту «Реформування системи пільг та привілеїв в Україні – наближення до європейських стандартів».
    
    Система пільг є важливою складовою загальнодержавної політики. Її спрямовано на досягнення якісно нового рівня соціального захисту громадян та посилення соціальних гарантій. Сьогодні на державному рівні встановлено близько двох сотень видів соціальних виплат, пільг, доплат та дотацій. Кількість поданих законопроектів щодо соціальних пільг і привілеїв також зростає. З кожним роком кількість пільговиків росте в Україні, сьогодні це майже половина населення. Проте багато із них є символічними і такими, що не впливають і не покращують становище громадян, для яких вони передбачені, воно є швидше декларацією з боку держави, аніж реальним піклуванням про добробут.
    
    Проект спрямований на здійснення аналізу існуючої системи пільг в Україні, підготовку проектних пропозицій щодо можливості оптимізації пільг та привілеїв, визначення необхідних механізмів для їх реалізації, а також аналіз досвіду зарубіжних країн у сфері соціального захисту населення.
    
    В рамках проекту буде складено «каталог» усіх видів пільг та допомог, що передбачені чинним законодавством України, категорій громадян, яким призначаються соціальні допомоги і пільги, актів, якими вони визначаються. Також експертами Центру буде проаналізовано фактичне фінансування всіх видів пільг та допомог, механізми їхньої реалізації та доцільність, вплив на становище категорій громадян, для яких вони призначаються.
    
    Експерти проекту здійснюватимуть моніторинг законотворчих ініціатив із цього питання, готуватимуть висновки, громадську оцінку, аналіз закордонного досвіду. Проводитимуться практичні польові дослідження: групі громадян, які користуються пільгами, будуть надані кошти і визначатиметься розмір необхідного фактичного грошового забезпечення. Також проект передбачає проведення інформаційно-консультаційної діяльності, підготовку програм та публікацій просвітницького характеру, заходів та громадське лобіювання.
    
    У рамках проекту передбачене видання двічі на місяць «Юридичного радника із соціальних питань», у якому подаватиметься інформація про реформування соціальної сфери в Україні, прийняті правові акти соціального спрямування, нормотворчі ініціативи, роз’яснення та коментарі працівників органів соціального захисту, науковців-правників, спеціалістів права соціального забезпечення, позитивний досвід країн Європейського Союзу та інші правові новини, консультації з проблемних питань. Видання розраховане на широке коло читачів, у тому числі буде корисним для організацій, які працюють із соціально вразливими категоріями громадян. Поширюватиметься в електронному вигляді, а у м. Львові - щомісяця друкований бюлетень у громадських приймальнях та органах соціального захисту.
    
    Центр громадської адвокатури запрошує до співпраці правозахисні організації, організації, які працюють із соціально вразливими категоріями громадян та інші організації.
    
    Контакти:
    Оксана Коваль, керівник проекту «Реформування системи пільг та привілеїв в Україні – наближення до європейських стандартів»
    Центр громадської адвокатури
    м. Львів, вул. Cтавропігійська 11 оф. 3.
    тел. (032) 275-22-98, моб. 80979812738
    E-mail: pilgu@lawngo.net, cga@lawngo.net
    джерело: www.civicua.org
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю