Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ван Ромпей: реформи в ЄС починають приносити свої плоди

6 вересня, 2012 р.

   
    У своїй промові, виголошеній 5 вересня перед головами Представництв ЄС з усього світу, Президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей відверто розповів про головні виклики та перспективи нинішнього Євросоюзу. За його словами, криза в ЄС не має простого рішення, але реформи вже починають приносити свої плоди.
    
    «Два роки тому деякі з наших рішень неможливо було навіть уявити», - говорить очільник Європейської Ради.
    
    Ван Ромпей піддав критиці надто прості пропозиції щодо виходу з кризи. Він наводить слова Ейнштейна: «для кожної проблеми існує рішення, яке є ясним, простим – і хибним». «У нашій ситуації існує кілька таких ясних, простих і хибних рішень», - наприклад, вихід Греції з зони євро, беззастережне наповнення системи грошима чи «магічне створення» федеральної держави за моделлю Сполучених Штатів. Усі ці рішення, на думку Ван Ромпея, не відповідають складності викликів, перед якими стикається ЄС.
    
    За його словами, зараз «лідери ЄС мають справжнє бажання знайти відповідь на системну природу кризи» та «завершити будинок, збудований наразі тільки наполовину». «І саме це є новим» у нинішньому ЄС.
    
    Усі в ЄС зараз «визнають, що криза є не тільки сумою проблем індивідуальних країн, а й результатом вад архітектури Економічно-монетарного союзу». А тому лідери ЄС зараз готові «розглядати будь-які питання, без жодних табу». Якщо ЄС хоче, аби інвестори купували 10-річні державні облігації, треба дати їм чітку картину, якою буде зона євро через десять років, - вважає посадовець.
    
    За словами Ван Ромпея, реформи в державах ЄС вже «починають приносити свої плоди». Останні дані свідчать про покращення конкурентоздатності економіки ЄС по двох ключових індикаторах - вартості праці та торгівельного дефіциту. Він також додає, що зближення країн ЄС за параметрами економічного розвитку та економічних політик є набагато тіснішим, ніж два роки тому.
    
    Пріоритетами ЄС нині є побудова чотирьох союзів, що посилюватимуть інтеграцію всередині ЄС. Йдеться про:
    
    (i) банківський союз, націлений на те, аби платники податків перестали систематично платити за помилки банків;
    
    (ii) фіскальний союз, націлений на уникнення дефіцитів державного бюджету, які ведуть до втрати стабільності; цей союз будуватиметься, зокрема, завдяки центральним механізмам виконання законодавства ЄС та солідарності;
    
    (iii) економічний союз, націлений на те, щоб спільно покращувати конкурентоздатність зони євро в цілому;
    
    (iv) глибший політичний союз, націлений на підтримання економічних дій посиленою демократичною легітимністю та відповідальністю.
    
    Ван Ромпей також заперечує, що Європа зараз стикається з радикальними альтернативами – або розпаду ЄС, або його миттєвого перетворення на федерацію. Таке бачення є хибним, бо Європа «подолає кризу не шляхом революції, а шляхом реформ та еволюції».
    
    У своїй промові очільник Європейської Ради також торкнувся країн Східного партнерства. «В усіх зусиллях у здійсненні економічних та політичних реформ у цих країнах ви можете відчути силу тяжіння Європейського Союзу», - вважає він.
    
    Він також наголошує на важливості зон вільної торгівлі в розвитку стосунків ЄС із зовнішніми партнерами: «Європейська Рада має продовжувати підтримувати переговори про зону вільної торгівлі, що зараз ведуться чи будуть вестися у майбутньому».
    
    Свою промову він завершив наголосом на цінностях ЄС. «Історія перебуває на боці наших цінностей. Світ ніколи не був таким демократичним, яким він є зараз». Ця обставина «має надати нам певності», - підсумовує він.
    (фото: http://obozrevatel.com)


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати