Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Підбиття підсумків відносин Україна-ЄС та стану реалізації необхідних реформ

26 вересня, 2012 р.

   
    Учора, 24 вересня, Європейський Комісар з розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле зустрівся у Брюсселі з Першим віце-прем’єр-міністром України Валерієм Хорошковським. Зустріч стала доброю нагодою для обговорення стану відносин між ЄС та Україною. Посадовці зосередили свою увагу на питаннях, що стоять на шляху використання усіх переваг двосторонніх відносин та просування вперед у цих взаєминах, на основі Угоди про асоціацію, що включатиме в себе глибоку та всеохопну зону вільної торгівлі.
    
    Комісар Фюле підкреслив надважливість для України продемонструвати повну відданість верховенству права та демократичним цінностям, підкріплену конкретними діями; це потрібно, аби сприяти подальшим крокам на шляху до підписання і ратифікації Угоди про асоціацію. Він ще раз наголосив, що Україна має докласти максимальних зусиль, аби розвіяти побоювання щодо політично мотивованих судових процесів, розв’язавши цю проблему як частину ширшої реформи судової системи. Парламентські вибори, що відбудуться у жовтні, повинні бути підготовлені та проведені у відповідності до міжнародних стандартів, включаючи повагу до свободи медіа, рівний доступ до засобів масової інформації та свободу зібрань.
    
    Також Фюле та Хорошковський обмінялися думками щодо пріоритетності реформ, визначених у Порядку денному асоціації між ЄС та Україною. Зокрема, вони обговорили потребу вдатися до конкретних дій для поліпшення бізнесового клімату в Україні, плани Києва зі зміцнення системи управління державними фінансами, а також інші аспекти економічних реформ.
    
    Зважаючи на останні події, Фюле висловив розчарування внесенням змін до закону про діяльність прокуратури, що не були попередньо обговорені з Венеціанською Комісією. За його словами, цей крок представляє собою втрачену можливість реформувати прокуратуру відповідно до європейських стандартів. Фюле також висловив стурбованість проектом закону, що вводить кримінальну відповідальність за наклеп; він викликає занепокоєння з огляду на можливість негативного впливу на свободу медіа, зазначив Єврокомісар.
    
    Коментуючи результати зустрічі, Фюле відзначив, що вона стала «доброю нагодою критично оцінити як загальний стан відносин між ЄС та Україною, так і окремі питання, що стосуються секторальної співпраці». «Парафований текст Угоди про асоціацію, включаючи глибоку та всеохопну зону вільної торгівлі, вже лежить перед нами; він являє собою цінний інструмент реформ для модернізації, який вже можна використовувати. Я щиро сподіваюсь, що Україна засвідчить свою відданість європейським цінностям і реформам, дозволяючи тим самим надалі розвивати наші відносини, а також підписати, ратифікувати та імплементувати Угоду про асоціацію. З цією метою є стратегічно важливим проведення майбутніх парламентських виборів, розв’язання проблеми наслідків застосування вибіркового правосуддя, здійснення подальших кроків у реформуванні судової системи, а також загальний прогрес у впровадженні Порядку денного асоціації між ЄС та Україною».


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю