Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Рада ЄС знімає санкції з колишніх лідерів Придністров’я

29 вересня, 2012 р.

   
    Рада Міністрів Європейського Союзу зняла заборону на в’їзд до ЄС колишніх політичних лідерів Придністровського регіону Республіки Молдова. Це рішення було ухвалене як визнання поступу, що відбувся за нового керівництва, у переговорах про певні аспекти врегулювання Придністровського конфлікту в рамках формату «5+2». Переговори у цьому форматі відновилися у грудні 2011 року після шестирічної паузи.
    
    Водночас Рада ЄС наголошує, що може знову накласти заборону на в’їзд тих осіб, що блокують поступ у розв’язанні наявних проблем навколо молдовських шкіл у Придністров’ї, в яких викладання ведеться на основі латинської графіки. Відповідні положення у Рішенні Ради ЄС не було знято, хоча вони вже не стосуються конкретних осіб.
    
    Рада ЄС продовжить стежити за ситуацією в регіоні та робитиме регулярний огляд подій, аналізуючи поступ до політичного врегулювання, свободи руху осіб та ситуації в молдовських школах з викладанням на основі латинської графіки.
    
    Акт Ради ЄС, ухвалений 27 вересня на основі письмової процедури, набуде чинності від моменту завтрашньої публікації Офіційному віснику ЄС.
    
    Обмежувальні заходи проти політичних лідерів Придністровського регіону Молдови було вперше запроваджено у 2003 році. Тоді 17-м особам, відповідальним за відсутність співпраці для досягнення поступу в політичному врегулюванні конфлікту, було заборонено в’їжджати на територію ЄС. У 2004 році заборону на в’їзд було накладено на другу групу осіб, відповідальних за залякування та закриття молдовських шкіл у Придністров’ї, в яких викладання ведеться на основі латинської графіки. Усі санкції було призупинено у 2010 році, аби спонукати до поступу в досягненні політичного врегулювання придністровського конфлікту, в розв’язанні ще наявних проблем молдовських шкіл та у відновленні вільного руху осіб. Найостанніший список осіб, яким було заборонено в’їзд на територію ЄС, включав одинадцятьох осіб.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати