Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Президент Комітету регіонів заявить про підтримку європейської інтеграції України з боку місцевої та регіональної влади

21 січня, 2014 р.

    23 січня Президент Комітету регіонів Рамон Луїс Валькарсель Сісо та представники усіх політичних груп Комітету зустрінуться з представниками регіональної та місцевої влади України, аби заявити, що країна не полишає євроінтеграційного шляху.
    Коментуючи майбутню зустріч, Валькарсель Сісо зазначив, що для багатьох українців європейська інтеграція – «більше, аніж комерційна угода або простий клаптик паперу». «Вона є баченням майбутнього та цивілізаційним проектом, що пропонує українцям перспективу стабільності, миру, демократії, солідарності та шани їхніх прав і свобод. Зараз громадянське суспільство України як ніколи потребує підтримки Європейського Союзу. Ми маємо підтримувати канали діалогу на усіх урядових рівнях, заохочувати Кабінет Міністрів до виконання задекларованих намірів щодо європейської інтеграції і повторювати, що укладання Угоди про асоціацію все ще можливе».
    У такий спосіб Валькарсель Сісо нагадав про стурбованість ЄС у зв’язку із ухваленням Верховною Радою законодавства, що обмежує засадничі права українців, включаючи права на зібрання та свободу слова і свободу медіа. Він також підкреслив потребу у розвитку місцевої та регіональної урядової автономії, а також фінансової незалежності України як способів проведення вкрай необхідних демократичних реформ.
    Під час свого візиту делегація Комітету зустрінеться з членами Конференції регіональних і місцевих влад Східного партнерства (CORLEAP) від України, а також представниками асоціацій регіонів і міст України. Делегація нагадає про висновки останнього саміту Східного партнерства, який відбувся у Вільнюсі. Вони, на переконання Комітету, слугують платформою для співпраці між місцевою та регіональної владою та визнають роль місцевої демократії у розвитку Східного партнерства.
    Також Комітет проведе зустрічі з представниками українського уряду, включаючи Віце-прем’єр-міністра, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також уповноважених у справах ЄС. Мета зустрічі – представити позицію Комітету регіонів та з’ясувати, як місцевий та регіональний уряд може відіграти позитивну роль у налагодженні зв’язків між ЄС та Україною.
    Окрім того, очікується, що представники Комітету зустрінуться з Євгенією Тимошенко – донькою нині ув’язненої колишньої Прем’єр-міністра України.
    CORLEAP
    Конференція регіональних і місцевих влад Східного партнерства була створена Комітетом регіонів у 2011 році з метою включення місцевої та регіональної складової у проект Східного партнерства. Конференція об’єднує 36 обраних регіональних та місцевих представників з ЄС та країн-учасниць Східного партнерства, зокрема й України.
    Більше інформації:
    Eastern Partnership: role of local democracy and territorial cooperation in achieving policy reforms highlighted by Heads of State and Government (прес-реліз від 29 листопада 2013 року).
    Комітет регіонів
    Комітет регіонів – це асамблея регіональних та місцевих представників з усіх 28-и країн-членів Європейського Союзу. Місія комітету – залучити регіональну та місцеву владу, а також спільноти, яких вони представляють, до процесу ухвалення рішень у ЄС та інформувати їх про політики Євросоюзу. Європейська Комісія, Європейський Парламент і Рада ЄС зобов’язані консультуватися з Комітетом з приводу політик, що впливають на регіони та міста. У разі порушення його прав або принципу підпорядкованості чи неможливості дотримання повноважень на місцевому та регіональному рівнях, Комітет має право звернутися до Суду Європейського Союзу.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати