Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Рада в першому читанні ухвалила новий Трудовий кодекс

6 листопада, 2015 р.

    Верховна Рада в першому читанні ухвалила новий Трудовий кодекс. За це проголосували 258 народних депутатів при необхідних 226.
    Трудовий кодекс складається з дев’яти книг (368 статей), а також заключних і перехідних положень. Документ регламентує порядок укладання письмового трудового договору, його дії й припинення.
    При цьому народний депутат Ірина Геращенко від фракції «Блок Петра Порошенка» виступила за внесення антидискримінаційної норми до тексту законопроекту.
    «Ця норма має звучати таким чином: забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження…», – сказала вона.
    Проте документ ухвалили без врахування цієї пропозиції.
    Як йдеться в пояснювальній записці до закону, норми проекту спрямовані на адаптацію трудового законодавства України до Європейської соціальної хартії та інших міжнародно-правових актів, зокрема, Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, конвенцій і рекомендацій Міжнародної організації праці.
    Учора Рада розглядала пакет законів щодо лібералізації візового режиму з ЄС.
    Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що Верховна Рада до 9 листопада має ухвалити пакет законів щодо безвізового режиму між Україною та ЄС.
    Загалом, згідно з планом, парламент мав розглянути 13 законопроектів, наразі ухвалені лише 4.
    На початку жовтня Верховна Рада підтримала пакет законів, які потрібні для лібералізації візового режиму з ЄС. Це закони, які запроваджують фінансування політичних партій з державного бюджету, які вносять зміни до Кримінального процесуального кодексу і регламентують питання арешту майна в разі виникнення корупційних ризиків.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю