Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Конкурс на участь у базовому тренінгу з моніторингу місць несвободи

28 червня, 2016 р.

    До уваги правозахисників, представників громадських організацій, активістів та волонтерів, які співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними організаціями та Уповноваженим з прав людини!
    
    Для підготовки нових громадських моніторів Національного превентивного механізму Секретаріат Уповноваженого ВР України з прав людини у взаємодії із спільнотою моніторів НПМ, ГО «Центр інформації про права людини» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» оголошують конкурс на участь у черговому базовому тренінгу з моніторингу місць несвободи.
    
    Національний превентивний механізм (НПМ) – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи (слідчих ізоляторів, інтернатів, психоневрологічних лікарень, хоспісів, в’язниць, військових частин тощо) для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 р. у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами, які беруть участь на громадських засадах.
    
    За результатами тренінгу Експертна рада рекомендуватиме Уповноваженому ВР України з прав людини кандидатури з числа учасників для затвердження та надання персональних доручень на право здійснення моніторингових візитів до місць несвободи на громадських засадах/на безоплатній основі в рамках реалізації НПМ. Остаточне рішення щодо затвердження кандидатур та видачі персональних доручень приймає Уповноважений ВР України з прав людини.
    
    Програма тренінгу включає:
    
    > Загальні питання НПМ (історія, місія, завдання, становлення та розвиток НПМ в Україні).
    
    > Визначення, особливості, класифікація місць несвободи в Україні.
    
    > Мінімальний стандарт належного поводження в місцях несвободи.
    
    > Принципи та методи моніторингу місць несвободи. Вивчення досвіду роботи НПМ зарубіжних країн.
    
    > Організація взаємодії з державними органами.
    
    Претенденти на участь у тренінгах повинні відповідати наступним базовим критеріям монітора:
    
    > бути повнолітнім громадянином України;
    
    > не мати непогашеної судимості;
    
    > не перебувати на державній службі;
    
    > бути готовим підписати етичний кодекс монітора та дотримуватись його положень.
    
    Тренінг триватиме 4 дні. Його учасники зобов’язані відвідувати всі заняття, бути готовими брати участь у моніторингових візитах до місць несвободи, спілкуватися зі ЗМІ та проходити додаткові тренінги/навчання.
    
    Тренінг відбудеться з 20 по 23 липня 2016 р. в Освітньому домі прав людини (м. Чернігів).
    
    Організатори забезпечують проживання та харчування учасників тренінгу, компенсацію витрат на проїзд до місця проведення тренінгу й у зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів й у межах вартості проїзду рейсовим автобусом, купейним або плацкартним вагоном поїзда).
    
    Для участі у конкурсі необхідно заповнити АНКЕТУ (http://goo.gl/forms/csndY0YQNdMiiX8A3%20) та подати розгорнутий мотиваційний лист, у якому пояснити наміри й причини бути монітором НПМ.
    
    Пріоритетною, але не обов’язковою при відборі кандидатів на навчання у базовому тренінгу буде рекомендація діючого монітора та регіонального представника/ координатора взаємодії із громадськістю Уповноваженого ВР України з прав людини в області. Рекомендацію, будь ласка, надсилайте на npm.trainings@gmail.com
    
    Кінцева дата реєстрації для участі у тренінгу: 3 липня 2016 р.
    
    Формування групи учасників відбуватиметься за результатами конкурсного відбору Експертною радою на основі принципу регіонального балансу з особливим акцентом на кандидатів з Хмельницької, Рівненської, Тернопільської, Сумської, Полтавської, Кіровоградської, Запорізької областей.
    
    Учасники конкурсу будуть поінформовані про його результати після 7 липня. Кандидатам, які успішно пройшли відбір для участі у тренінгу, буде додатково надіслана програма та інша логістична інформація.
    
    Організатори залишають за собою право не пояснювати причини відбору та відхилення кандидатур на участь у базовому тренінгу.
    
    За додатковою інформацією звертайтеся: (044) 253 6171 або email: npm.trainings@gmail.com


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю