Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


5 липня 2021 року у Вишгородському районному суді Київської області було відкрито інтегровану рецепцію, яку обладнали за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice»

7 липня, 2021 р.

    5 липня 2021 року у Вишгородському районному суді Київської області було відкрито інтегровану рецепцію, яку обладнали за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice» у співпраці з Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Київській області. Подати і отримати документи, отримати довідкову інформацію, зорієнтуватися куди йти в приміщенні суду – віднині всі ці послуги для користувачів доступні в єдиному пункті. Таким чином Вишгородський районний суд Київської області запровадив європейські підходи до надання послуг відвідувачам.
    
    Інтегрована рецепція суду буде першим місцем контакту відвідувача з працівниками апарату суду. Із головних функцій – надання широкого спектру судових послуг, ефективна комунікація та полегшення взаємодії відвідувача з судом. Не менш важливою є безпекова складова – у суді з’явиться можливість контролювати потік відвідувачів і вирішувати виклики, пов’язані із забезпеченням безпеки в приміщенні суду, зокрема, рецепція дозволить обмежити позапроцесуальне спілкування відвідувачів із суддями та працівниками апарату суду. Інтегрована рецепція поліпшить внутрішню організацію роботи суду, що допоможе підвищити ефективність, якість та комфорт персоналу.
    
    «Для покращення доступу до правосуддя дуже важливо мати клієнтоорієтовані суди, в яких найбільш вразливим людям можуть допомогти розібратися в складних питаннях відправлення правосуддя. Інтегровані рецепції, де можна вирішити всі питання, - один з найкращих інструментів, які можуть використовувати суди, щоб правосуддя стало простішим для громадян. Якщо у людей складеться позитивне враження про те, як працівники апарату привіталися та спілкувалися з ними, і якщо люди вважатимуть, що працівники апарату працювали ефективно, довіра громадськості до цього конкретного суду та до судової системи в цілому буде тільки зростати. Інтегровані рецепції – дуже практичний та ефективний спосіб, як вирішити питання довіри та одночасно покращити адміністрування в самому суді», – прокоментував Ремі Дюфло, заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні під час відкриття оновленого клієнтоорієнтованого приміщення Вишгородського районного суду Київської області.
    
    Відкриття інтегрованої рецепції суду – один з пунктів комплексу прикладних рішень, розроблених міжнародними та національними експертами Ініціативи «Модельні суди» Проєкту ЄС «Право-Justice», для покращення функціонуванні суду.
    
    В межах Ініціативи «Модельні суди» у 2018 році було відібрано шість судів в усієї України для втілення у співпраці з європейськими на національними експертами нових практик в управління судом, підвищення клієнтоорієнтованості та безпеки. Такими судами стали: Вишгородський районний суд Київської області, Галицький районний суд м. Львова, Ковельський міськрайонний суд Волинської області, Корольовський районний суд міста Житомира, Краматорський міський суд Донецької області, Лозівський міськрайонний суд Харківської області.
    
    Станом на 2021 всі шість модельних судів помітно змінилися – втілили в свої роботі низку нових клієнтоорієнтованих рішень, HR-стратегій, запровадили волонтерські сервіси, вдосконалили питання безпеки, стали більш інклюзивними в широкому розумінні.
    
    «Підвищення рівня клієнтоорієнтованості, зменшення часового проміжку перебування учасників справ поза рамками судових засідань та діджиталізація процесів в суді – це наразі наші основні завдання зовнішньої комунікації. Ініціатива ”Модельні суди” та Територіальне управління ДСА України в Київській області – наші ментори, які допомагають нам втілювати ідею модельного суду та модельних рішень для того, щоб ставати відкритішими, зрозумілішими та доступнішими громадянам», – зазначила голова Вишгородського районного суду Київської області Ірина Котлярова.
    
    Два роки зайняв процес переобладнання приміщення Вишгородського районного суду Київської області відповідно до цілого комплексу модельних рішень, рекомендованих європейськими та національними експертами. У результаті оновлений суд отримав більш «людське обличчя»: оформлений привітний інтер’єр, ефективні комунікатори на інтегрованій рецепції суду, доступна стійка для заряду електронних пристроїв, вказівники на дверях та електронні табло, працює зона очікування для дітей, а також студенти-волонтери, які допомагають у роботі з вразливими особами.
    
    «Є багато українських судів, які прагнуть поліпшити спосіб своєї діяльності, також шляхом впровадження найкращих європейських практик у цій галузі. Клієнтоорієнтований підхід є одним із елементів, що сприяє підвищенню довіри до судової влади. Ініціатива «Модельні суди» дозволяє не лише вчитися на міжнародному досвіді, а й створює простір для обміну хорошими практиками та рішеннями, які впроваджуються українськими судами за власною ініціативою», – повідомила Анна Адамська-Галлант, Міжнародний головний експерт, керівниця компоненту Судова реформа.
    
    У 2021 року до ініціативи «Модельні суди» доєдналося ще 70 судів з усієї України, які прагнуть запровадити нові підходи до надання послуг відвідувачам. Така співпраця органів судової влади, суддів та працівників апарату зробила ініціативу «Модельні суди» майданчиком добрих практик та унікальною платформою для обміну передовим європейським та українським досвідом.
    
    
    
    Довідкова інформація:
    
    Ініціатива «Модельні суди» проєкту ЄС «Право-Justice» покликана сприяти покращенню доступу до правосуддя шляхом підвищення клієнтоорієнтованості, безпеки та інклюзивності українських судів.
    
    Модельні рішення для судів, розроблені експертами Ініціативи, – це перелік практичних заходів для застосування у судах з метою вирішення низки проблем, з якими щодня стикається українське правосуддя. Рекомендації та рішення розроблялися після численних відвідин українських судів, зустрічей із юристами-практиками, представниками громадських організацій, які працюють із особами з інвалідністю, а також на основі спеціалізованих звітів міжнародних організацій. Всі рішення розроблені з урахуванням очікувань кінцевих користувачів судової системи, тобто представників української судової влади та громадськості, а також спираючись на власний експертний досвід і знання кращих практик, що функціонують у таких західних країнах як Польща, Франція, Нідерланди.
    
    Документи, розроблені експертами для покращення роботу суду:
    
    Посібник «Модельний суд»
    
    
    
    За додатковою інформацією звертайтеся до Ольги Гаврилової marineusm@gmail.com або за телефоном +380 50 968 38 17


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати