Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
подписка на новости
Email
подписаться
отписаться

Quicks:Креативное мобыльное приложение для видеомонтажа
Мобильное приложение Slibe для вэб-дизайнеров
Газета Нова Доба - издание о Киеве и столичной области

 

 НОВОСТИ


Росія та ЄС визначили пріоритети енергетичної співпраці до 2050 року

27 марта, 2013 р.

    22 березня у Москві координатори Енергетичного діалогу між ЄС та Росією Ґюнтер Г. Еттінґер (Єврокомісар з енергетики) та Олександр Новак (Міністр енергетики Російської Федерації) підписали «Дорожню карту енергетичної співпраці між ЄС та Росією до 2050 року».
    
    У ній, зокрема, підкреслюється, що розвиток довготривалих відносин між ЄС та Росією в енергетичній сфері є необхідністю для обох сторін. У такий спосіб документ покликаний сприяти досягненню «якіснішого та масштабнішого енергетичного партнерства» між Брюсселем і Москвою.
    
    Згідно з Дорожньою картою, до 2050 року ЄС та Росія «мають стати частиною спільного, енергетичного ринку, що охоплюватиме територію усього субконтиненту». Такий ринок потребує насамперед поступового зближення правил і стандартів у сфері енергетики.
    
    У документі також зазначається, що стратегічною метою є створення Загальноєвропейського енергетичного простору. Він має передбачати «інтегровану мережеву інфраструктуру, що забезпечуватиме відкритість, прозорість, ефективність і конкурентоздатність ринків», а також гарантуватиме енергетичну безпеку.
    
    Окрім того, Дорожньою картою передбачено співпрацю у напрямі розвитку і виведення на ринок технологій та енергетичних ресурсів, що не завдають шкоди довкіллю. Важливим для обох сторін є також сприяння енргоефективності та економії енергії на шляху до низьковуглецевої економіки.
    
    Нагадаємо, що Росія є найбільшим імпортером енергоресурсів до ЄС. Зокрема, 36% від загальної кількості газу, імпортованого до ЄС, походить з Росії; 31% від загального імпорту сирої нафти також здійснюється з Росії.
    
    Нагадаємо також, що Україна теж має довготривалі відносини з ЄС у сфері енергетики. Від 2001 року однією з цілей цих відносин є сприяння загальному використанню та безпеці української газотранспортної системи. Україна є ключовою країною-транзитером енергетичних ресурсів з Росії до ЄС.
    
    У грудні 2005 року під час саміту Україна-ЄС Брюссель і Київ підписали Меморандум про розуміння щодо співпраці у сфері енергетики. Він, зокрема, охоплює такі питання: безпеку чинних українських атомних електростанцій; інтеграцію ринків електроенергії та газу; безпеку енергопостачань та транзиту вуглеводнів; енергоефективність і відновлювані джерела енергії; політики у сфері вугільної промисловості.


В какой из 15 стран, которые раньше входили в состав СССР, права человека нарушаются системно?
Азербайджан
Армения
Белорусь
Грузия
Казахстан
Кыргызстан
Латвия
Литва
Молдова
Россия
Таджикистан
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Эстония


При поддержке фонда Евразия При финансовой поддержке фонда "Евразия"