Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
подписка на новости
Email
подписаться
отписаться

Фонд Страна Добрых дел
Газета Нова Доба - издание о Киеве и столичной области
Парламентский клуб НПО
Украинский Хельсинский союз по правам человека
Портал Общественное пространство

 

 НОВОСТИ


На 45-й сесії ООН з прав людини 41 країна підтримала спільну заяву щодо ситуації в Криму

16 сентября, 2020 р.

    Країни ООН закликали Росію як державу-окупанта дотримуватися своїх зобов'язань з міжнародного гуманітарного права, гарантувати права і свободи людини в Криму
    У ході 45-ї сесії Ради ООН з прав людини (Женева) 41 держава-член ООН виступили зі спільною заявою щодо ситуації у Криму. Спільна заява щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму представлена на сайті МЗС України.
    "Ми хотіли б особливо послатися на проміжний звіт Генерального секретаря ООН A/ HRC/44/21 "Положення з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна", представлений Раді відповідно до резолюції 74/168 Генеральною Асамблеї ООН. Цей документ підтверджує триваюче погіршення ситуації з правами людини на незаконно анексованих територіях АРК і міста Севастополя, Україна, і триваючі спроби РФ підірвати суверенітет і територіальну цілісність України з подальшими намірами насильницької інтеграції зазначені території до складу Росії, тим самим порушуючи міжнародне право", - йдеться в документі.
    Країни ООН, які підписали заяву, висловили стурбованість у зв'язку з такими порушеннями прав людини в окупованому Криму:
    довільні арешти, тортури та інше жорстоке поводження, вкрай неадекватні умови утримання в переповнених камерах, відсутність належної медичної допомоги, індивідуальні або масові примусові переведення, а також депортації людей з окупованої території на територію держави-окупанта;
    примусовий призов на військову службу, незаконне втручання в особисте життя людини;
    порушення прав на свободу думки, совісті та релігії, на думки та їх вільне вираження, а також права на мирні зібрання та асоціації;
    криміналізація свободи вираження думки в соціальних мережах.
    Країни ООН закликали Росію як державу-окупанта дотримуватися своїх зобов'язань з міжнародного гуманітарного права, гарантувати права і свободи людини, неухильно виконувати резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України та положення про права людини в АР Крим і Севастополі.
    Окремо наголосили на необхідності виконання Російською Федерацією наказу Міжнародного Суду ООН про скасування заборони Меджлісу як представницького органу кримськотатарського народу та забезпечення умов для викладання української мови на півострові.
    Держави-члени ООН також вимагають від держави-окупанта невідкладно забезпечити повний і безперешкодний доступ на територію АР Крим та м. Севастополя для міжнародних моніторингових місій, як це зазначено в резолюціях ГА ООН 71/205, 72/190, 73/263 і 74/168.
    Заяву підписали такі країни: Албанія, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Чорногорія, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Республіка Молдова, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Україна, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.
    


В какой из 15 стран, которые раньше входили в состав СССР, права человека нарушаются системно?
Азербайджан
Армения
Белорусь
Грузия
Казахстан
Кыргызстан
Латвия
Литва
Молдова
Россия
Таджикистан
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Эстония


При поддержке фонда Евразия При финансовой поддержке фонда "Евразия"