Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
подписка на новости
Email
подписаться
отписаться


Ресурсный центр ГУРТ
ГО Палата граждан города Киева
Журнал - Гражданское общество в Украине
Коалиция ГО Поколение демократических преобразований
Парламентский клуб НПО
Украинский Хельсинский союз по правам человека
Портал Общественное пространство

 

 НОВОСТИ


На 45-й сесії ООН з прав людини 41 країна підтримала спільну заяву щодо ситуації в Криму

16 сентября, 2020 р.

    Країни ООН закликали Росію як державу-окупанта дотримуватися своїх зобов'язань з міжнародного гуманітарного права, гарантувати права і свободи людини в Криму
    У ході 45-ї сесії Ради ООН з прав людини (Женева) 41 держава-член ООН виступили зі спільною заявою щодо ситуації у Криму. Спільна заява щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму представлена на сайті МЗС України.
    "Ми хотіли б особливо послатися на проміжний звіт Генерального секретаря ООН A/ HRC/44/21 "Положення з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна", представлений Раді відповідно до резолюції 74/168 Генеральною Асамблеї ООН. Цей документ підтверджує триваюче погіршення ситуації з правами людини на незаконно анексованих територіях АРК і міста Севастополя, Україна, і триваючі спроби РФ підірвати суверенітет і територіальну цілісність України з подальшими намірами насильницької інтеграції зазначені території до складу Росії, тим самим порушуючи міжнародне право", - йдеться в документі.
    Країни ООН, які підписали заяву, висловили стурбованість у зв'язку з такими порушеннями прав людини в окупованому Криму:
    довільні арешти, тортури та інше жорстоке поводження, вкрай неадекватні умови утримання в переповнених камерах, відсутність належної медичної допомоги, індивідуальні або масові примусові переведення, а також депортації людей з окупованої території на територію держави-окупанта;
    примусовий призов на військову службу, незаконне втручання в особисте життя людини;
    порушення прав на свободу думки, совісті та релігії, на думки та їх вільне вираження, а також права на мирні зібрання та асоціації;
    криміналізація свободи вираження думки в соціальних мережах.
    Країни ООН закликали Росію як державу-окупанта дотримуватися своїх зобов'язань з міжнародного гуманітарного права, гарантувати права і свободи людини, неухильно виконувати резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України та положення про права людини в АР Крим і Севастополі.
    Окремо наголосили на необхідності виконання Російською Федерацією наказу Міжнародного Суду ООН про скасування заборони Меджлісу як представницького органу кримськотатарського народу та забезпечення умов для викладання української мови на півострові.
    Держави-члени ООН також вимагають від держави-окупанта невідкладно забезпечити повний і безперешкодний доступ на територію АР Крим та м. Севастополя для міжнародних моніторингових місій, як це зазначено в резолюціях ГА ООН 71/205, 72/190, 73/263 і 74/168.
    Заяву підписали такі країни: Албанія, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Чорногорія, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Республіка Молдова, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Україна, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.
    


В какой из 15 стран, которые раньше входили в состав СССР, права человека нарушаются системно?
Азербайджан
Армения
Белорусь
Грузия
Казахстан
Кыргызстан
Латвия
Литва
Молдова
Россия
Таджикистан
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Эстония


При поддержке фонда Евразия При финансовой поддержке фонда "Евразия"

 Self-organization of population Institute