Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Бюлетені та видання наших колег


Новини ЄС-Україна

   
    ********
    Інформаційні дні ЄС пройдуть у сільських та районних школах
    Вперше 300 сільських та районних середніх шкіл України у восьми областях проведуть Інформаційні дні Європейського союзу. Проект з бюджетом 45 000 євро зініційовано й фінансується Представництвом Європейської комісії в Україні. Інформаційні дні триватимуть у квітні й травні і стануть своєрідною увертюрою до відзначення Дня Європи в Україні. „Дуже важливо, щоб молодь знала, що таке ЄС, як відносини України та ЄС можуть вплинути на їхнє життя, - заявив глава Представництва Єврокомісії Ієн Боуг. Пан посол, за його словами, має кілька запрошень щодо відвідання шкіл в рамках проекту і з задоволенням ними скористається. Щодо форм реалізації Інформаційних днів, то вони будуть найрізноманітнішими і залежать насамперед від побажання й ініціативності самих учасників проекту: вікторини, конкурси малюнків, творів, танцю, відкриті уроки, фестиваль європейської кухні тощо.
    www.delukr.cec.eu.int" TARGET="_blank">www.delukr.cec.eu.int
    Новини ЄС
    Італія ратифікувала Конституцію Євросоюзу
    Італія стала четвертою країною Європейського союзу, яка ратифікувала підписану у жовтні минулого року Конституцію ЄС. Остаточно документ схвалила верхня палата італійського парламенту - Сенат, підтвердивши таким чином ухвалене ще в січні рішення Палати представників. Крім Італії Конституцію ЄС уже схвалили шляхом голосування у парламентах Угорщина, Литва та Словенія. „За” проголосували на референдумі й громадяни Іспанії, хоча результати голосування має ще формально затвердити парламент. Надзвичайно важливим для ратифікаційного процесу стане наступний місяць – 12 травня питання розглядатиме німецький Бундестаг, а 29-го відбудеться референдум у Франції. Конституція ЄС набуде чинності лише після ратифікації її всіма країнами-членами ЄС.
    www.euobserver.com" TARGET="_blank">www.euobserver.com" TARGET="_blank">www.euobserver.com" TARGET="_blank">www.euobserver.com" TARGET="_blank">www.euobserver.com" TARGET="_blank">www.euobserver.com
    Фінансова підтримка Західних Балкан триває
    Єврокомісія схвалила річні програми допомоги Македонії, Сербії і Чорногорії та, окремо, Косово і продовжує опрацьовувати подібні документи щодо Боснії і Герцеговини та Албанії. Такі програми є механізмом надання допомоги ЄС на реконструкцію, розвиток та стабілізацію західно-балканського регіону в рамках започаткованого 1999 року Процесу стабілізації та асоціації. Усього на період 2000-2006 років допомога Євросоюзу Західним Балканам становитиме 5 млрд. євро. Нинішнього ж року Македонія отримає 34,5 мільйона євро, Сербія і Чорногорія – 184 млн і Косово – 54 млн.
    http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm www.euobserver.com
    Сербія і Чорногорія готова до переговорів про асоціацію
    Європейська комісія вважає, що Сербія і Чорногорія (колишня Югославія) готова до початку переговорів про укладення з ЄС Угоди про асоціацію і стабілізацію. Такий висновок містить відповідна доповідь комісії. „Це – початок європейського шляху для Сербії і Чорногорії, - заявив комісар ЄС з питань розширення Оллі Рен. – Країна досягла великих зрушень протягом кількох останніх років, і тепер настав час переходити до нового етапу”. Закликавши не спекулювати на можливих датах приєднання країни до ЄС, комісар висловив сподівання, що країни-члени схвалять рекомендацію Єврокомісії до грудня цього року, коли відзначатиметься 10-річчя укладення Дейтонської мирної угоди. Брюссель також продовжує вивчати можливість початку переговорів з укладення асоційованої угоди із Боснією і Герцеговиною.
    http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm
    Комісія виділила черговий транш допомоги жертвам конфлікту в Чечні
    Європейська комісія виділила чергові 22,5 млн. євро на допомогу жертвам війни у Чечні. Ці кошти підуть на підвищення безпеки, харчування, медичну допомогу, освіту для чеченських біженців у Інгушетії та Дагестані та мешканців самої Чечні, які змушені були полишити власні домівки. Допомогу буде насамперед спрямовано на потреби найвразливіших категорій потерпілих, зокрема дітей. Досі 200 тисяч осіб залишаються переміщеними в самій Чечні, 35 тисяч чеченців перебувають у Дагестані і 10 тисяч в Інгушетії. Фінансова допомога Євросоюзу буде реалізована через діючі на Північному Кавказі міжнародні організації. Усього з 1999 року на гуманітарні потреби постраждалого через конфлікт регіону ЄС виділив 148 млн. євро і є найбільшим його донором.
    http://www.europa.eu.int/comm/echo/index_en.htm" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/echo/index_en.htm
    Жозе Баррозу закликає до реалізму у фінансовому плануванні
    „Особливо важкими” назвав переговори з ухвалення так званих фінансових перспектив ЄС на 2007-1013 роки Президент Єврокомісії Жозе Баррозу. Виступаючи перед профільним комітетом Європарламенту він зазначив, що деякі члени ЄС „не виявляють ознак гнучкості”. Жозе Баррозу заявив, що якщо країни-члени не дійдуть згоди щодо цих бюджетних перспектив до кінця нинішнього півріччя, то „це буде значний регрес для Європи”. Головною проблемою нині залишається прагнення низки членів ЄС зменшити внески до союзного бюджету з 1,14% національних ВВП, як пропонує Єврокомісія, до 1%.
    Комісія вважає, що цього не досить і наводить, зокрема, такий приклад: у бюджеті 2000-2006 внески становлять 1,11%, і якщо наступного, 2007-го, вони зменшаться до 1%, то це означатиме скорочення річного бюджету на 9 млрд. євро – а саме цього року до союзу мають приєднатися Болгарія і Румунія. „Ми не можемо будувати міцнішої Європи з меншими ресурсами”, - наголосив у Європарламенті Жозе Баррозу.
    http://www.europarl.eu.int" TARGET="_blank">http://www.europarl.eu.int" TARGET="_blank">http://www.europarl.eu.int" TARGET="_blank">http://www.europarl.eu.int
    „CARS21” провела першу нараду
    Розпочала свою роботу заснована у січні група високого рівня „CARS21”, метою якої є вироблення рекомендацій щодо підвищення конкурентоспроможності європейських автомобілів. Група складається з представників Європейської комісії, урядів країн-членів ЄС, депутатів Європарламенту, керівників автоіндустрії, представників профспілок і неурядових організацій. „Ми проаналізуємо чинне законодавство на предмет того, чи слід його спростити, переглянути, зробити ефективнішим з точки зору конкурентоспроможності нашої промисловості”, - заявив віце-президент Єврокомісії, комісар ЄС з питань індустрії і підприємництва Гюнтер Ферхойген. Він також підкреслив, що мова жодним чином не йде про вироблення протекціоністської політики. Очікується, що свої рекомендації „CARS21” надасть до кінця цього року.
    http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm
    Євросоюз захищатиметься від китайського текстилю
    Єврокомісія має намір протидіяти надмірному експорту до ЄС китайського текстилю, обсяги якого різко зросли після 1 січня цього року, коли в рамках Світової організації торгівлі припинили діяти відповідні квоти. „Нашим завданням є забезпечити плавний транзитний період після скасування квот без завдання шкоди нашій індустрії”, - заявив комісар ЄС з питань торгівлі Петер Мендельсон. Через наплив китайського текстилю, заявляють виробники ЄС, існує загроза скорочення 1 млн. робочих місць до кінця 2006 року. Комісія має намір вживати запобіжних заходів з кількісного обмеження тієї чи іншої категорії китайського текстильного експорту терміном на один рік, хоча практика таких обмежень триватиме щонайдовше до кінця 2008-го.
    http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm
    Економіка ЄС зростатиме, зайнятість збільшуватиметься
    Загалом позитивні прогнози щодо розвитку економіки ЄС оприлюднила Єврокомісія: цього року ВВП в країнах зони євро в ЄС зросте на 1,6%, а в союзі в цілому – на 2%, а 2006-го зростання ще збільшиться й становитиме 2,1% та 2,3% відповідно. Оптимістичні прогнози й щодо зайнятості: цього року вона зросте на 0,7%, а наступного – на 0,8%. На практиці це означатиме створення в ЄС протягом 2005-2006 років 3 млн. робочих місць. Зменшиться також середньостатистичний дефіцит держбюджетів країн ЄС – цього року з 2,7% до 2,6%.
    http://www.europa.eu.int/comm/economy_finance/publications/european_economy/forecasts_en.htm" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/economy_finance/publications/european_economy/forecasts_en.htm
    Населення ЄС зросте, але потім зменшуватиметься
    Протягом наступних двох десятиліть, дослідив Євростат, загальна кількість населення ЄС 25-ти збільшиться на понад 13 мільйонів: з 456,8 до 470,1 млн. чоловік. Проте підстав для оптимізму немає: зростання на період до 2025 року пояснюється тим, що міграція в ЄС переважатиме природне зменшення населення. Вже за час з 2025 до 2050 року громадян країн ЄС стане менше на близько 20 мільйонів -- 449,8 мільйона осіб. Тобто, з нинішнього часу і протягом 45 років кількість населення сьогоднішнього ЄС зменшиться на 1,5%. Особливу стурбованість викликає прогнозоване зменшення загальної частки працездатного населення віком від 15 до 64 років -- з 67,2% станом на 2004-й рік до 56,7% у 2050-му, а це означатиме втрату за цей період 52 млн. пар робочих рук. Нині скорочення кількості населення спостерігається в сімох країнах-членах ЄС: Чехії, Естонії, Латвії, Литві, Угорщині, Польщі та Словаччині, до 2025 року до них приєднаються ще шість – Італія, Німеччина, Словенія, Португалія, Греція та Іспанія.
    http://www.europa.eu.int/comm/eurostat" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/eurostat
    Країни ЄС лідирують у рейтингу вартості робочої сили
    Держави „старого” ЄС впевнено очолюють світовий рейтинг вартості робочої сили, складений британською фірмою Mercer Human Resource Consulting. Першою йде Бельгія, де середньостатистичний робітник обходиться роботодавцю в 53 577 євро на рік, за нею Швеція (52 800) та Німеччина (50 445). Позаду залишилися США (33 195) та Японія (45 839). Огляд засвідчив також величезний розрив у вартості робочої сили між ЄС 15-ти та країнами, що приєдналися до нього минулого року. Так, показник Латвії становить лише 4 752 євро, Литви – 5 649, Словаччини – 6 541. Найдорожчою в цьому сенсі з нових членів ЄС є Словенія – 18 765, а найдешевшою зі старих – Португалія ( 18 889).
    http://www.mercerhr.com" TARGET="_blank">http://www.mercerhr.com www.euractiv.com" TARGET="_blank">www.euractiv.com
    „Футбольне” рішення Суду гіпотетично може стосуватися й українських гравців
    Суд Європейських співтовариств підтримав російського футболіста Ігора Симутенкова, що грає в іспанському „Депортиво”, у його позові проти Міністерства освіти та культури Іспанії і тамтешньої Федерації футболу. Через існуюче обмеження кількості гравців з країн-нечленів ЄС в командах іспанського чемпіонату, російському легіонеру було відмовлено в наданні ліцензії футболіста, яку мають гравці з країн-членів ЄС. Водночас Угода про партнерство і співробітництво між ЄС та РФ містить положення, яке виключає дискримінацію російських робітників в країнах союзу за національною ознакою. Справа дійшла до Суду Європейських співтовариств, який і визначив: відмова в наданні Симутенкову згаданої ліцензії суперечить положенню угоди. Таким чином Суд, серед іншого, створив прецедент, яким можуть користуватися футболісти з інших країн, які мають з Євросоюзом УПС з подібними формулюваннями. Однією з таких є Україна.
    http://curia.eu.int" TARGET="_blank">http://curia.eu.int www.euobserver.com
    Стаття
    Вступ Болгарії й Румунії: експеримент із „запобіжними” статтями розпочинається
    25 квітня буде підписано угоди про вступ до ЄС Болгарії та Румунії, їхнє приєднання до союзу заплановане на 1 січня 2007 року. Але майбутня урочиста процедура підписання омріяних Софією й Бухарестом документів аж ніяк не стане гарантією приєднання їх до союзу в запланований термін. Вперше в практиці розширення ЄС вступні угоди міститимуть так звані запобіжні статті, які дозволяють Євросоюзу відсунути приєднання до нього обох країн на рік у разі їхньої неготовності до вступу. Пильний моніторинг ситуації здійснюватиме Європейська комісія.
    Минулого тижня свою згоду на вступ до ЄС Румунії та Болгарії дав Європейський парламент. Згода була переконливою, проте вся дискусія пройшла під заклики до вступників продовжувати реформи. Зазвичай роль Європейського парламенту у процедурі вступу тієї чи іншої держави завершується саме на наданні згоди, проте у нинішньому випадкові парламентарії висловили настійливе бажання брати участь у подальшому моніторингу і бути залученими до можливої дискусії про відсунення дати вступу. Комісар ЄС з питань розширення Оллі Рен пообіцяв, що комісія враховуватиме рекомендації Європарламенту, висловивши при цьому оптимізм: „Базуючись на нинішньому розвитку Болгарії і Румунії та з нашою спільною допомогою обом країнам у їхній підготовці до вступу, я впевнений - завершення 5-го раунду розширення ЄС буде успішним”.
    Рішення щодо внесення до текстів угод про вступ Болгарії та Румунії „запобіжних” статей лідери країн ЄС ухвалили у червні минулого року. До Софії та Бухаресту Брюссель завжди ставився дуже обережно. Обидві держави вважалися найслабшими, найповільнішими у реформах з усіх пострадянських країн, що отримали на початку 90-х років перспективи членства в союзі. Подавши заявки приблизно водночас з іншими, Болгарія й Румунія не змогли потрапити до когорти тих, хто приєднався до союзу торік у травні.
    Цікаво, що Румунія взагалі була першою з країн Центральної і Східної Європи, що започаткували з Євросоюзом офіційні відносини – двосторонню угоду про приєднання її до Генеральної системи преференцій ЄС було підписано ще 1974 року. 1995–го підписано Європейську угоду про асоціацію і в червні того ж року Бухарест подав заявку на членство. Однак позитивне рішення Ради ЄС щодо заявки було ухвалене аж у грудні 1997-го, а переговори про вступ розпочалися у лютому 2000-го й завершилися наприкінці минулого року. Схожою є й болгарська історія: Європейську угоду про асоціацію підписано 1995-го, і в грудні цього ж року Софія подала заявку на вступ; таке ж тривале очікування рішення Ради ЄС і, в результаті, синхронний з Румунією початок переговорів. Щоправда, завершила їх Софія раніше – у червні минулого року.
    Тепер ЄС закликає обидві держави не розслаблятися, а навпаки – працювати інтенсивніше.
    Перед обома вступниками стоїть чимало цілком конкретних завдань, виконати які вони мають протягом наступних 20 місяців. „Болгарія повинна зосередитися на серйозних реформах, особливо в сферах судової системи, боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Судова реформа, насамперед що стосується досудового розслідування, є наріжним каменем, - заявив у Європарламенті комісар Оллі Рен. - Румунію комісія закликає рішуче продовжувати незавершені досі реформи. Це стосується ефективної імплементації реформи державного управління, боротьби з корупцією, виконання зобов’язань, взятих на себе у сферах конкуренції та довкілля”. „Стрілка годинника просувається – кожен день, тиждень, місяць, - наголосив комісар. - Підписання угоди про вступ означає згоду щодо термінів і умов приєднання, але не значить, що всі приготування завершено”. Оллі Рен запевнив, що Європейська комісія проводитиме якнайтісніший моніторинг ситуації в обох країнах і прямо застеріг: „Якщо Румунія й Болгарія будуть явно неготові до членства в ЄС, ми не вагатимемося щодо задіяння запобіжних статей, включаючи відсунення вступу на 2008-й рік”.
    http://www.europarl.eu.int
    Новости ЕС - Украина
    Информационные дни ЕС пройдут в сельских и районных школах
    Впервые 300 сельских и районных средних школ Украины из восьми областей проведут Информационные дни Европейского союза. Проект с бюджетом 45 000 евро был инициативой и финансируется Представительством Европейской комиссии в Украине. Информационные дни будут проходить в апреле и мае и станут своеобразной увертюрой к празднованию Дня Европы в Украине. „Очень важно, чтоб молодежь знала, что такое ЕС, как отношения Украины и ЕС могут влиять на их жизнь, - заявил глава Представительства Еврокомиссии Иен Боуг. Господин посол, за его словами, имеет несколько приглашений относительно посещения школ в рамках проекта и с удовольствием ими воспользуется. Относительно форм реализации Информационных дней, то они будут самыми разнообразными и зависят в первую очередь от пожеланий и инициативности самих участников проекта: викторины, конкурсы рисунков, сочинений, танцев, открытые уроки, фестиваль европейской кухни и т.д.
    www.delukr.cec.eu.int
    Новости ЕС
    Италия ратифицировала Конституцию Евросоюза
    Италия стала четвертой страной Европейского союза, какая ратифицировала подписанную в октябре прошлого года Конституцию ЕС. Окончательно документ утвердила верхняя палата итальянского парламента - Сенат, подтвердил таким образом утвержденное еще в январе решение Палаты представителей. Кроме Италии Конституцию ЕС уже утвердили путем голосования в парламентах Венгрия, Литва и Словакия. „За” проголосовали на референдуме и граждане Испании, хоть результаты голосования формально еще должен утвердить парламент. Очень важным для ратификационного процесса станет следующий месяц – 12 мая вопрос будет рассматривать немецкий Бундестаг, а 29-го состоится референдум во Франции. Конституция ЕС вступит в полномочия только после ратификации ее странами-членами ЕС.
    www.euobserver.com
    Финансовая поддержка Западных Балкан продолжается
    Еврокомиссия утвердила годовые программы помощи Македонии, Сербии и Черногории и, отдельно, Косово и продолжает обрабатывать похожие документы относительно Боснии и Герцеговины и Албании. Такие программы есть механизмом предоставления помощи ЕС на реконструкцию, развитие и стабилизацию Западно-балканского региона в рамках основанного в 1999 году Процесса стабилизации и ассоциации. Всего за период 2000-2006 гг. помощь Евросоюза Западным Балканам будет составлять 5 млрд. евро. В этом же году Македония получит 34,5 миллиона евро, Сербия и Черногория – 184 млн и Косово – 54 млн.
    http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm www.euobserver.com
    Сербия и Черногория готова к переговорам о ассоциации
    Европейская коммисия считает, что Сербия и Черногория (бывшая Югославия) готова к началу переговоров по заключению с ЕС Договора о ассоциации и стабилизации. Такой вывод содержит соответствующий доклад комиссии. „Это – начало европейского пути для Сербии и Черногории, - заявил комиссар ЕС по вопросам расширения Олли Рен. – Страна достигла больших сдвигов на протяжении нескольких последних лет, и теперь пришло время переходить к новому этапу”. Призвав не спекулировать на возможных датах присоединения стран к ЕС, комиссар высказал надежду, что страны-члены утвердят рекомендацию Еврокомиссии к декабрю этого года, когда будет праздноваться 10-летие подписания Дейтонского мирного соглашения. Брюссель также продолжает изучать возможность начала переговоров о подписании ассоциированного соглашения с Боснией и Герцеговиной.
    http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm
    Комиссия выделила очередной транш помощи жертвам конфликта в Чечне
    Европейская комиссия выделила очередные 22,5 млн. евро на помощь жертвам войны в Чечне. Эти средства пойдут на повышение безопасности, питание, медицинскую помощь, образование для чеченских беженцев в Ингушетии и Дагестане а также жителей самой Чечни, какие были вынуждены оставить собственное жилище. Помощь, в первую очередь будет направлена на потребности самых уязвимых потерпевших, в частности детей. Доселе 200 тысяч остаются перемещенными по самой Чечне, 35 тысяч чеченцев пребывают в Дагестане и 10 тысяч в Ингушетии. Финансовая помощь Евросоюза будет реализована через действующие на Северном Кавказе международные организации. Всего с 1999 года на гуманитарные потребности пострадавшего через конфликт региона ЕС выделил 148 млн. евро и есть самым большим его донором.
    http://www.europa.eu.int/comm/echo/index_en.htm
    Жозе Баррозу призывает к реализму в финансовом планировании
    „Особенно тяжелыми” назвал переговоры по утверждении так называемых финансовых перспектив ЕС на 2007-1013 гг. Президент Еврокомиссии Жозе Баррозу выступая перед профильным комитетом Европарламента обратил внимание, что некоторые члены ЕС „не проявляют признаков гибкости”. Жозе Баррозу заявил, что если страны-члены не придут к соглашению относительно этих бюджетных перспектив до конца текущего полугодия, то „это будет значительный регресс для Европы”. Главной проблемой сейчас остается стремление ряда членов ЕС уменьшить вклады к союзному бюджету с 1,14% национальных ВВП, как предлагает Еврокомиссия, до 1%.
    Коммисия считает, что этого не достаточно и приводит, в частности, такой пример,: в бюджете 2000-2006 вклады становят 1,11%, и если в следующем, 2007-м, они уменьшатся до 1%, то это будет означать сокращение годового бюджета на 9 млрд. евро – а именно в этом году в союз должны вступить Болгария и Румыния. „Мы не можем строить более сильной Европы с меньшими ресурсами”, - акцентировал в Европарламенте Жозе Баррозу.
    http://www.europarl.eu.int
    „CARS21” провела первое совещание
    Начала свою работу основанная в январе группа высокого уровня „CARS21”, целью которой является изготовление рекомендаций относительно повышения конкурентоспособности европейских автомобилей. Группа состоит из представителей Европейской комиссии, урядов стран-членов ЕС, депутатов Европарламента, руководителей автоиндустрии, представителей профсоюзов и неправительственных организаций. „Мы проанализируем действующее законодательство на предмет того, нужно ли его упростить, пересмотреть, сделать боле эффективным с точки зрения конкурентоспособности нашей промышленности”, - заявил вице-президент Еврокомиссии, комиссар ЕС по вопросам индустрии и предпринимательства Гюнтер Ферхойген. Он также подчеркнул, что нет и речи о производстве протекционистской политики. Ожидается, что свои рекомендации „CARS21” предоставит к концу этого года.
    http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm
    Евросоюз будет защищаться от китайского текстиля
    Еврокомиссия намеревается противодействовать чрезмерному экспорту в ЕС китайского текстиля, обороты какого возросли с 1 января этого года, когда в рамках Мировой организации торговли прекратили действовать соответствующие квоты. „Нашим заданием является обеспечение плавного транзитного периода после отмены квот без причинения вреда нашей индустрии”, - заявил комиссар ЕС по вопросам торговли Петер Мендельсон. Через наплыв китайского текстиля, заявляют изготовители ЕС, существует угроза сокращения 1 млн. рабочих мест до конца 2006 года. Комиссия намеревается использовать предохранительные средства по количественному ограничению той или иной категории китайского текстильного экспорта сроком на один год, хоть практика таких ограничений будет продолжаться как минимум до конца 2008-го.
    http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm
    Экономика ЕС будет возрастать, а занятость увеличиваться
    В общем, позитивные прогнозы, относительно развития экономики ЕС обнародовала Еврокомиссия: в этом году ВВП в странах зоны евро в ЕС вырастет на 1,6%, а в союзе в целом – на 2%, а 2006-м рост ещё увеличится и будет составлять 2,1% та 2,3% соответственно. Оптимистические прогнозы и относительно занятости: в этом году она вырастет на 0,7%, а в следующем – на 0,8%. На практике это будет означать создание в ЕС на протяжении 2005-2006 годов 3 млн. рабочих мест. Уменьшится также среднестатистический дефицит госбюджетов стран ЕС – в этом году с 2,7% до 2,6%.
    http://www.europa.eu.int/comm/economy_finance/publications/european_economy/forecasts_en.htm
    Население ЕС вырастет, но потом начнет уменьшаться
    На протяжении следующих двух десятилетий, исследовал Евростат, общее количество населения ЕС с 25-ти увеличится более чем на 13 миллионов: с 456,8 до 470,1 млн. человек. Однако поводов для оптимизма нет: рост на период до 2025 года объясняется тем, что миграция в ЕС будет превышать естественное уменьшение населения. Уже за время с 2025 до 2050 года граждан стран ЕС станет меньше приблизительно на 20 миллионов -- 449,8 миллиона человек. То есть, с настоящего времени и на протяжении 45 лет количество населения сегодняшнего ЕС уменьшится на 1,5%. Особое беспокойство вызывает прогнозированное уменьшение общего количества трудоспособного населения в возрасте от 15 до 64 лет -- с 67,2% состоянием на 2004-й год до 56,7% у 2050-м, а это будет значить потерю за этот период 52 млн. пар рабочих рук. Сейчас сокращение количества населения наблюдается в семи странах-членах ЄС: Чехии, Эстонии, Латвии, Литве, Венгрии, Польще и Словакии, до 2025 года к ним присоединятся еще шесть – Италия, Германия, Словения, Португалия, Греция та Испания.
    http://www.europa.eu.int/comm/eurostat
    Страны ЕС лидируют в рейтингу по стоимости рабочей силы
    Страны „старого” ЕС уверенно возглавляют мировой рейтинг стоимости рабочей силы, составленный британской фирмой Mercer Human Resource Consulting. Первой идет Бельгия, где среднестатистический рабочий обходится работодателю в 53 577 евро за год, за ней Швеция (52 800) и Германия (50 445). Позади остались США (33 195) и Япония (45 839). Обзор засвидетельствовал также огромный разрыв в стоимости рабочей сили между ЕС 15-ти и странами, что присоединились к нему в прошлом году. Так, показатель Латвии становит только 4 752 евро, Литви – 5 649, Словакии – 6 541. Самой дорогой в этом смысле с новых членов ЕС является Словения – 18 765, а самой дешевой из старых – Португалия ( 18 889).
    http://www.mercerhr.com www.euractiv.com
    „Футбольное” решение Суда гипотетически может касаться и украинских игроков
    Суд Европейских содружеств поддержал российского футболиста Игоря Симутенкова, который играет в Испанском „Депортиво”, в его иску против Министерства образования и культуры Испании и местной Федерации футбола. Через существующее ограничение количества игроков из стран-нечленов ЕС в командах испанского чемпионата, российскому легионеру было отказано в предоставлении лицензии футболиста, какую имеют игроки из стран-членов ЕС. Одновременно Договор о партнерстве и содружеству между ЕС и РФ содержит положение, какое исключает дискриминацию российских работников в странах союза за национальным признаком. Дело дошло до Суда Европейских содружеств, какой и определил: отказ в предоставлении Симутенкову упомянутой лицензии возражает положению договора. Таким образом Суд, среди другого, создал прецедент, каким могут пользоваться футболисты с других стран, какие имеют с Евросоюзом УПС с похожими формулированиями. Одной с таких есть Украина.
    http://curia.eu.int www.euobserver.com
    Статья
    Вступление Болгарии и Румынии: эксперимент из „предохраняющими” статьями начинается
    25 апреля будет подписано договор о вступлении в ЕС Болгарии и Румынии, их присоединение к союзу запланировано на 1 января 2007 года. Но будущая торжественная процедура подписания документов о которых мечтала София и Бухарест никак не станет гарантией присоединения их к союзу в запланированный термин. Впервые в практике расширения ЕС вступительные соглашения будут содержать так называемые предохранительные статьи, которые позволяют Евросоюзу отодвинуть присоединение к нему обеих стран на год в случае их неготовности ко вступлению. Внимательный мониторинг ситуации будет осуществлять Европейская комиссия.
    На прошлой неделе свое согласие на вступление в ЕС Румынии и Болгарии дал Европейский парламент. Согласие было убедительным, тем не менее вся дискуссия прошла под призывы к поступающим продолжать реформы. По обыкновению роль Европейского парламента в процедуре вступления того или другого государства завершается именно на предоставлении согласия, тем не менее в нынешнем случае парламентарии высказали настойчивое желание принимать участие в дальнейшем мониторинге и быть залученими к возможной дискуссии об откладывании даты вступления. Комиссар ЕС по вопросам расширения Олли Рен пообещал, что комиссия будет учитывать рекомендации Европарламента, выразив при этом оптимизм: „базируясь на нынешнем развитии Болгарии и Румынии и с нашей общей совместной помощью обеим странам в их подготовке ко вступлению, я уверен - завершение 5- го раунда расширения ЕС будет успешным”.
    Решение относительно внесения к текстам соглашений о вступлении Болгарии и Румынии „предохранительных” статей лидеры стран ЕС постановили в июне прошлого года. К Софии и Бухаресту Брюссель всегда относился очень осторожно. Оба государства считались самыми слабыми в реформах из всех постсоветских стран, которые, получили в начале 90- х гг. перспективы членства в союзе. Подав заявки приблизительно вместе с другими, Болгария и Румыния не смогли попасть в когорту тех, кто присоединился к союзу в прошлом году в мае.
    Интересно, что Румыния вообще была первой из стран Центральной и Восточной Европы, которые начали с Евросоюзом официальные отношения – двустороннее соглашение о присоединении ее к Генеральной системе преференций ЕС было подписано еще 1974 году. 1995–го подписано Европейское соглашение об ассоциации и в июне того же года Бухарест подал заявку на членство. Однако положительное решение Рады ЕС относительно заявки было принято аж в декабре 1997- го, а переговоры о вступлении начались в феврале 2000- го и завершились в конце прошлого года. Похожей является и болгарская история: Европейское соглашение об ассоциации подписано в 1995- м, и в декабре этого же года София подала заявку на вступление; такое же продолжительное ожидание решения Рады ЕС и, в результате, синхронное с Румынией начало переговоров. Правда, завершила их София раньше – в июне в прошлом году.
    Теперь ЕС призывает оба государства не расслабляться, а наоборот – работать интенсивнее. Перед обеими вступающими стоит немало вполне конкретных задач, выполнить какие они должны на протяжении следующих 20 месяцев. „Болгария должна сосредоточиться на серьезных реформах, особенно в сферах судебной системы, борьбы с коррупцией и организованной преступностью. Судебная реформа, прежде всего касается досудового расследования, является остроугольным камнем, - заявил в Европарламенте комиссар Олли Рен. - Румынию комиссия решительно призывает продолжать незавершенные до сих пор реформы. Это касается эффективной имплементации реформы государственного управления, борьбы с коррупцией, исполнение, обязанностей, взятых на себя в сферах конкуренции и окружающей среды”. „Стрелка часов продвигается– каждый день, неделя, месяц, - подчеркнул комиссар. - Подписание соглашения о вступлении означает согласие относительно сроков терминов и условий присоединения, но не значит, что все приготовления завершены”. Олли Рен уверил, что Европейская комиссия будет проводить теснейший мониторинг ситуации в обеих странах и прямо предостерег: „если Румыния и Болгария будут явно неготовы к членству в ЕС, мы не будем колебаться относительно задействия предупредительных статей, включая перенесение вступления на 2008- й год”
    http://www.europarl.eu.int
    

Публікація від 18 квітня, 2005 р.

Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати