Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Бюлетені та видання наших колег


П’ять років з Вами… (звіт глобінського сільського осередку Всеукраїнського товариства оборони прав людини)

   
    23 жовтня в районному будинку культури відбувся тематичний вечір присвячений 5-й річниці діяльності Глобинського місцевого осередку Всеукраїнського Комітету оборони прав людини.
     На сцені плакат: «Права громадян в Глобинському районі – чи усі вони вам гарантовані». Саме ця тема була озвучена в районному закладі культури. Під звуки мелодії Юлія Ковальчук, учениця Пирогівської загальноосвітньої школи прочитала вірш поетеси з селища Градизьк Світлани Солоної «Відходять друзі», якого присвятила памяті колишнього заступника голови осередку ВК оборони прав людини, правозахисника Анатолія Григоровича Черевка.
     Майже дві години, одним подихом провели вечір ведучі цього заходу учитель психології Глобинської гімназії Василь Михайлович Кольчугін та студентка Полтавського педагогічного інституту Наталія П’ятаха.
     Ведучі привітали учасників заходу та гостей: Володимира Костянтиновича Величко – голову Лубенської коаліції «Волонтер», заступника голови і начальника відділу райдержадміністрації Ірину Григорівну Лазебу та Олену Володимирівну Кошеленко. Зачитали листи вітання з 5-річчям від Ресурсного центру розвитку громадських організацій «Гурт» та Харківської правозахисної групи.
     Програма тематичного вечора була побудована на прикладах діяльності громадської організації. 5 років Глобинський місцевий осередок Всеукраїнського Комітету оборони прав людини реалізував свою мету по захисту конституційних прав громадян в Глобинському районі Полтавської області. Виконував свою місію по збору, вивченню та узагальненню інформації щодо порушень прав людини та сприяв їх усуненню.
     Численні звернення громадян до владних структур, аж до Президента України, судові митарства і рішення які роками не виконуються змусили громадську організацію започаткувати «сумні номінації» щодо порушень прав людини (громадянина) в Глобинському районі.
     «Номінація - 1» - Невиконання Закону України «Про звернення громадян»
     «Номінація - 2» - Невиконання Закону України «Про зарплату»
     «Номінація - 3» - Знищення, розкрадання та привласнення майна
     колективних сільськогосподарських підприємств.
     «Номінація - 4» - Неправомірні звільнення з роботи
     «Номінація - 5» - Державні акти на землю (чому вони не забезпечують
     право власності)
     «Номінація - 6» - Не включено до списків до Державного реєстру про право
     на земельну частку (пай)
     «Номінація - 7» - Орендні відносини на селі
     «Номінація - 8» - Освіта, культура, охорона здоров’я
     «Номінація - 9» - Послуги населенню
     «Номінація - 10» -Паспортні колізії
     Потік скарг на неправомірні дії посадових осіб всіх форм власності з кожним днем зростає. У межах і формах, визначених Конституцією і законами України вирішення вище наведених та ряду інших питань належить до відання Глобинської районної державної адміністрації. Слід знати кожному, що до компетенції адміністрації входить: забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян. На жаль в частині земельної та майнової власності, заборгованості по зарплаті, неправомірного звільнення з роботи Глобинська райдержадміністрація, не забезпечує законність та охорону прав громадян. Є питання і по наданню послуг населенню відділом земельних ресурсів, оформлення спадщини, виконання судових рішень. Неправомірні звільнення і пенсійні призначення, паспортні колізії та захист інвалідів і чорнобильців. Гостро стоять питання освіти , культури і охорони здоров’я.
     Не розрахувались по зарплаті: рембуддільниця, ТОВ «Граніт», ТОВ «Глобине-цукор», КВП «Глобинетеплосервіс». Роками , громадяни оббивають пороги влади, але існує „граніт”, „гарант”, „степ”, «злагода»... Наша «наймана влада» захищає інтереси багатих та принижує людську гідність бідних.
     Загальновідомо, що влада – в усі часи і в усіх країнах – прагнула і буде прагнути порушувати права простих громадян, бо така її – влади – природа. Не виключенням є влада в Глобинському районі. Отож не варто сподіватися від чиновника любові і щастя в житті, - краще почати з вивчення його посадової інструкції і вимагати тільки те, що він може і зобов’язаний дати. Процесуальні права дозволяють примусити тих, у кого є влада, насправді виконувати свої обов’язки. Навряд щоб суди, правоохоронні органи, або інші органи влади з власної ініціативи добровільно робитимуть що небудь, аби змінити ставлення до людей та ставлення людей до них. Висновок один - громадянам слід самоорганізовуватись та розв’язувати проблеми самостійно. Перестати вірити в «доброго царя».
     Нажаль, кожен з нас переймається лише власною долею і нікого не бачить довкола? Тільки громада - люди, вільні громадяни вільної держави, які не тільки проживають - у своєму селі, селищі чи місті, повинні знати, що від їхніх спільних дій в значній мірі залежить особисте щастя кожного… Перший крок до цього ми вже зробили – усвідомили, що ми наймачі, а вони – наймані нами працівники, які на наші податки отримали освіту й на наші податки отримують зарплатню. Тепер потрібно зробити другий крок: з’ясувати свої основні права. Коли ми знатимемо, що зобов’язаний і що не зобов’язаний робити для нас кожен працівник установ, хто і за що відповідає в коридорах влади, нам стане зрозуміло, яким чином впливати, аби вони сумлінно виконували свої обов’язки. Проблема захисту своїх прав ховається у нас самих, у нашому небажанні знати більше про свої права, у підході - „ моя хата скраю”, у частому - „краще змовчу, ніж наражатимуся на неприємності!”. З досвіду роботи можна впевнено заявити, що сьогодні більшість людей не готова захищати свої права гарантовані Конституцією України.
     Виникає запитання, а чи готові Ви потратити на цю нелегку справу – складання заяв, висиджування в чергах, ходіння по кабінетах чиновників, безліч разів повторювання одного й того самого, безліч разів вислуховування одного й того самого, - аж до переможного кінця?
     Починати треба з себе. Саме такий девіз громадської організації. А тому в 2003 році розроблено проект під назвою «Корупція в Глобинському районі», грантодавець попросив змінити назву і надав можливість реалізувати проект на тему: «Реформи АПК і права громадян в Глобинському районі». Під час реалізації проекту запрацювали громадські приймальні при сільських радах, зав’язалась тісна співпраця з школами та бібліотеками району. Напрямок діяльності громадської організації набагато розширився. З допомогою Програми “Партнерство за прозоре суспільство” в районі проведено ряд антикорупційних заходів: круглі столи, висвітлення через змі. Через телепрограму “Перехрестя” та Національну радіокомпанію України на прикладі Бабичівської сільської ради, висвітлили тему реформування на селі.
     В тісній співпраці громадська організація з засобами масової інформації. Піднімаються актуальні питання щодо порушень прав людини та висвітлюється діяльність громадської організації. «Пріоритет»-права людини, Селян дурять за сценарієм, але…, Годі терпіти наругу, Свої права треба знати, Мистецтво скаржитися, «Дорадча демократія» по-Глобинськи, Надія - на комітет оборони прав людини (ТОВ «Кринківське»). При сприян-ні Міжнародної благодійної організації “Український освітній центр реформ” проведено семінар для журналістів районних газет Полтавської області. Випущено 12 інформаційних вісники і 6 інформлистки «Твоє право». Проведено 15 засідань «круглих столів», громадські слухання. Технології захисту прав людини апробовані і адаптовані в умовах Глобинського району. Причому, з кожним роком ці технології розвиваються й удосконалюються, а історій успіху стає все більше.
     А чи готові Ви захищати свою унікальну особистість? Якщо ви любите затишний диван і ліричні хвилини, коли так приємно поскаржитися ближнім на життя, закони, владу, і нічого при цьому не робити, бо «все одно ж нічого не вийде» скажемо відверто – ви читаєте цей матеріал даремно.
     Учасники і гості тематичного вечора присвяченого 5-й річниці Глобинського осередку ВК оборони прав людини дізнались, що в інших людей все давно «вийшло» - захистити свої права і права інших, приборкати безсовісного чиновника. У вас є вибір: жити з комплексом неповноцінності, чи встати з дивана й почати діяти. Ми постійно націлюємо громаду добре подумати і сказати самому собі, а чи готові ви до таких змін. Якщо так, налаштуйтесь на довгу захоплюючу пригоду, напружену, як шаховий турнір і небезпечну, як битва на незнайомій місцевості.
     На шляху подолання корупційного «дракона» громадською організацією зареєстро-вано численні порушення чинного законодавства під час реформування АПК на території Бабичівської, Бугаївської, Горбівської, Івановоселищанської, Кринківської, Куп’є-ватівської, Обізнівської, Пирогівської, Пронозівської, Пузиківської, Святилівської, сільських, Градизької селищної та Глобинської міської рад. Приклади розорення тварин-ницьких комплексів ТОВ «Злагода» та АФ ім..Петровського.
     Селянам доводиться досить часто зустрічатися з бюрократизмом чиновників, які створюють перешкоди в забезпеченні земельних та майнових прав. На цю тему публічно через районні засоби масової інформації не один раз було заявлено: «Хто зупинить «беспредел» та «Чому вмирають дороги колись процвітаючого господарства». На вахту по захисту своїх конституційних прав стали цілі колективи. Це колишні працівники ТОВ «Злагода»; СГВК «Івановоселищанський»; ТОВ «Кринківське»; ТОВ «Фидрівське»; СФГ «Агро-імпульс»; МПВЯ.
     Сьогодні слід назвати поіменно ініціаторів, які отримують образи і навіть переслідування, але не здаються. Це - Олександр Миколайович Матвієць, Ніна Петрівна Череп та Лідія Михайлівна Дзюба; Катерина Андріївна Нескоромна та Ганна Гаврилівна Бабич ; Лідія Григорівна Проценко та Валентина Миколаївна Циган, але влада, як кумівська так і нова вдає, що не чує ці голоси.
     Боротися і перемагати один із розділів програми вечора. І прикладом може служити досвід ТОВ «АФ Гриньки» показав, що таке громада. Інвестори фірми «Київ-Астарта» винесли рішення про звільнення з посади директора агрофірми Олексія Михайловича Журби. З 1999 року пліч-о-пліч з керівником працювали 511 пайовиків. Звільнення згори, з причин, які простим працівникам невідомі, а тому виникло обурення нехтування думкою селян. Хто як не вони знають недоліки і переваги свого керівника, можуть реально оцінити стан справ в господарстві. Люди відкрито заявили, що не бажають працювати під новим керівництвом, погрожували навіть страйком. Рішення фірми «Київ-Астарта» було змінено і поновлено на посаді директора ТОВ «АФ Гриньки». О.М.Журби. Олексій Михайлович знає проблеми кожної людини, кожної сім’ї. як не важко, а в селі діє будинок для пристарілих, сільський клуб. За рахунок господарства підвозяться до школи і харчуються учні. Бере участь у районних змаганнях футбольна команда. Проведено газопровід для сельчан.
     Під девізом «Боротися і перемагати» пройшли чотири роки судових митарств Микола Григорович Проценко та Анастасія Яківна Муравченко до СФГ «Агро-імпульс» Глобинський районний суд – суддя Голубенко та Ткачук, апеляційний суд Полтавської області і нарешті 7 лютого 2005 року за рішенням Кременчуцького районного суду прийнято рішення на користь позивачів.
     Сильніше правди нічого не буває, а як так подолано бюрократичний апарат і призначено пільгову пенсію Василю Петровичу Шевченко. Відновлено право пропущених у списку на земельну частку (пай) Василя Павловича Коваленко та Олени Калинівни Савченко через райдержадміністрацію та районний суд. Нажаль, сьогодні їх вже немає серед нас. Повернуто заборговану зарплату колишнім членам КСП «Світанок» та АФ ім..Петровського. І цей перелік має своє продовження.
     Найважливіше правило діяльності громадської організації: «Закон, коли його не застосовувати, залишається лише текстом на папері». Завдання громадської організації – змусити закон працювати саме в інтересах людини, а для цього необхідна консолідація громадянського суспільства. Вважається, що за демократичного суспільства в громадськості і влади одна мета. Це нібито диктує сама природа стосунків: громадскість за рахунок своїх податків наймає владу, щоб та забезпечувала їй, громадськості, максимально зручні, безпечні й сприятливі умови для розвитку та успішного досягнення мети. Принаймі, так має бути за українськими законами. Сьогодні в районі запрацювала Громадська рада при голові райдержадміністрації. Є надія, що в районі запрацюють закони.
     Від того, є підконтрольність, чи її немає, повністю залежить усе теперішнє і майбутнє життя громади. Розуміємо, що для участі громадськості є ризики, які зумовлюють низьку її ефективність: брак довіри до влади, недостатня співпраця між зацікавленими сторонами, обмежений доступ до інформації, обмаль знань про права та обов’язки, зосередження на дрібних деталях, а не на широких питаннях.
     Більше знань – менше проблем. Такий девіз громадської організації при проведенні просвітницької діяльності. Вчитися ніколи не пізно, а тому просвітницька робота ставить задачу - навчитися самому і допомогти навчитися захищати права своїм близьким та родичам, сусідам, близьким людям. Не дайте себе обдурити, використовуйте всі можливості, закликає громадська організація всіх небайдужих до своєї долі і долі дітей та онуків.
     Перед тим, як починати скаржитися, зазирніть якомога глибше у свою скривджену душу і запитайте себе чи справді Ви готові захищати власну гідність, моральні й матеріальні інтереси - аж до переможного кінця. Налаштуйтесь на довгу захоплюючу пригоду, напружену, як шаховий турнір і небезпечну, як битва на незнайомій місцевості. І хай допоможуть Вам ці вистраждані сотнями першопроходців прості правила. На жаль, до нас не надійшло ім’я першого сміливця, який вирішив поділитися своїм досвідом «скачування» законних прав у бюрократичних лабіринтах.
     У мистецтві скаржитися немає дрібниць.
    Правило 1. Не вір, не бійся, не проси. Принижуються, запобігають перед представниками влади ті, хто не має права, - раби. Вільна Людина має право і гідність – вона вимагає дотримання Закону.
    Правило 2. Заведіть папку «Справа №…». Зберігайте копії усіх документів по вашій справі
    Правило 3. Міцно тримайтеся за статтю закону, яку вони порушили щодо вас. Єдиний шанс добитися результату – наполягати на принципах Закону!
    Правило 4. Гласність – ваша «важка артилерія». Боротися можна тільки гласно. Чим більше союзників – тим краще. Ви для чогось вибирали депутатів?
    Правило 5. Поважайте процедуру. Скаржитися слід починати з найнижчої інстанції. Дуже корисно наприкінці кожної скарги нагадувати про закони, які зобов’язують чиновника письмово відповідати в чітко визначений термін. Це, насамперед стаття 40 Конституції України та Закон України «Про звернення громадян». В усіх скаргах піднімаєте тільки одне питання. Неодмінно вказуйте, яку норму закону порушено щодо вас особисто.
    Правило 6. Збирайте адреси чиновницької вертикалі, на яку вам доведеться дряпатися з вашими скаргами. А ще краще – зверніться до правозахисних громадських організацій.
    Правило 7. Діє тільки письмова скарга. Забудьте про усні скарги. Для чиновників існує тільки те, що написано, датовано, зареєстровано. Усне прохання сприймається чиновником як слабкість, боягузтво.
    Правило 8. Не давайте чиновнику забути про Вашу справу. Не порушуйте розклад «атак» і не розслабляйте партнерів по змаганню, не залишайте їм ні хвилини для мрій про те, що Ви, можливо, «втомилися».
    Правило 9. Не поспішайте звертатися до суду. Нині улюбленою відмовкою апаратчиків стало: «Ідіть у суд – хай там вирішують». Права і свободи людини і громадянина захищаються судом (ст..55 КУ). Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. В Глобинському районі чиновники знають, що суд не укомплектований кадрами, а тому розгляд затягнеться на місяці і навіть роки. Саме так сталося з ТОВ «Кринківське», скарга на неправомірні дії посадових осіб не розглядається з червня 2005 року.
    Правило 10. Не забувайте святкувати перемоги. Розповідайте про свої перемоги – хай навіть невеликі – друзям, сім’ї, дітям. Ваш приклад надихне боязких повторити Ваш шлях.
    
     Громадянське суспільство – це царина, що лежить між сім’єю та державою, де громадяни співпрацюють один з одним, з бізнесом та органами влади для досягнення спільної мети. Мета здійснюється тоді, коли громадяни починають активно діяти – вирішують питання, що мають для них важливе значення, та беруть участь у різних сферах суспільного життя.
     Від того, є підконтрольність влади, чи її немає, повністю залежить усе теперішнє і майбутнє життя громади. Саме над цими проблемами працюють партійні організації, які є спонсорами сьогоднішнього заходу : Партія регіонів Віталій Анатолійович Бистрай, «Едність» Сергій Олександрович Ковнір, Українська Республіканська Партія Сергій Миколайович Олійник, Українська соціал-демократична партія – Олексій Іванович Яресько, координатор лівоцентристських сил Микола Миколайович Яременко, НС НУ Наталія Михайлівна Карасьова, партія промисловців і підприємців – Станіслав Васильович Джусь.
     Ми хотіли і далі хочемо, щоб громадяни Глобинщини знали про свої права, вірили, що вони – сила, здатна долати складні перепони, що вони можуть самі змінити життя на краще. Вивчати закони і практично приміняти їх кожного дня.
     «Молодь – наше майбутнє». Громадська організація ціленаправлено працює над молодіжною програмою. А тому вже сьогодні розроблено проект «Воля громадська – сила могутня». Молодь повинна постійно навчатися. Уже сьогодні в школах старшокласники повинні знати про проблеми своїх батьків, братів і сестер. У молоді є перевага: дорослі люди як правило діють і мислять шаблонно, у них привалює «чинник проблемності», тобто вони бачать оточуючий мир через призму постійних проблем – побутових, соціальних, політичних, економічних – але проблем! У молоді ця «призма» значно прозоріша: вони менше бачать проблем і більше – перспективу. Вони дивляться в майбутнє, більше пропонують. Їм ще хочеться якісь програми створювати, питання вирішувати, зв’язки встановлювати.
     Мета громадської організації: - допомогти молодим людям створити базу до відкритого суспільства та реалізації права територіальної громади на місцеве самоврядування по захисту прав і свобод людини.
     Не обійти увагою жодної людини. Проведена акція «Конкретні дії для конкретної особи» не залишилася непомітною і майже через рік до громадської організації звернулася Ірина Василівна Жук з своєю проблемою. Громадська організація звернулася до Полтавського Фонду інвалідів і отримали підтримку. За Ірину Василівну проводиться оплата в розмірі 75% вартості за навчання в Кременчуцькому представництві міжнародного університету розвитку людини «Україна».
     Громадська організація посприяла обдарованій співачці із Градизька Ані Лотиш. 14-15 лютого 2004 року юна співачка взяла участь у телевізійному конкурсі «Зірки на сцену!» . Анна виборола звання лауреата 2 премії.
     За сприянням Глобинського районного відділу культури Матвійчук Сергій Петрович навчається в Гадяцькому культпросвітнє училищі
     Молодь не стоїть осторонь і вони заявляють про себе: Ми хочемо, Ми можемо, Ми робимо, Ми будемо, Ми вже є (Лена Ребдеу, Костянтин Кошиль, Аліна Сотула випускники Глобинської гімназії), Президент учнівської молоді, дипломант різних районних і обласних конкурсів з правознавства Вікторія Пузаненко.
     Жаль, але сьогодні Конституція України в повному обсязі залишається лише на папері, а нам, рядовим українцям, випадає жорстоке сьогодення, яке не завжди в’яжеться зі «солодкими» словами Основного Закону. Цю тему підняла учениця Святилівської загальноосвітньої школи Сніжана Росощак. Життя нашого народу продовжує тему автор надзвичайно складне. Але ще складнішим його робить наша державна влада. На сучасному етапі як відомо, правила на ринку праці дуже жорстокі. Закони ринку байдужі до проблем громадян, і вся взаємодія між роботодавцем і працівником будується за схемою «попит – пропозиція», тому дуже важливим для держави є забезпечення прав на працю малозахищенних верств населення (молодь, жінки з дітьми, особи предпенсійного віку. Одна з проблем в сучасних умовах є необізнаність громадян у своїх трудових правах, а також, що дуже важливо,- страх їх зхастосування. Не секрет, що громадяни інколи бояться заявляти про свої права через страх втратити роботу, погіршити стосунки з керівництвом, тому часто права працівників порушуються. Хотілося б, щоб Основний Закон, був дійсно Основним, і щоб Людина була дійсно захищена по всіх статях. Бо це – наш щит, наша надія і охорона.
     «Поповнюємо багаж знань», «Тиждень правознавства» піднімають учениця Глобинської ЗОШ № 5 Марина Шевченко та уже випускниця Землянківської загальноосвітньої школи Марина Безпала. Разом з учителями історії та правознавства учні мандрують країною Права, Закону і Моральних норм. Приходить час прощатися зі школою і самостійно вступати у самостійне життя, а далі від них вимагається успішно займатися дорученою справою, бути відповідальними, виконувати громадянські обов’язки – хорошого трудівника, захисника Вітчизни, патріота, борця з недоліками і зловживаннями в суспільстві, господаря багатств країни, сім’янина. Тому корисно поповнювати свої правові знання. І особливо важливим є зміцнення готовності боротися зі злом, непримиренність до того, що заважає нам жити. Усе це потрібно громадянину України.
     «Держава забезпечує доступність і безоплатність освіти» Хоч ці положення підлягають обов’язковому виконанню, в реальності реалізація їх в життя в повному обсязі не відбувається. Цю тему підняла учениця Кирияківської загальноосвітньої школи Аліна Покотило в своїй публікації «Якби я була Президентом» . Авторка пише: «Я особливу увагу звернула б на культурні (духовні) права і свободи людини. Право на освіту, право на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Тому розуміючи це, я б хотіла здійснити низку заходів, які б призвели до знищення грані між написаним в Конституції України і тим, що є насправді в житті. Обіймаючи посаду Президента України, я б у першу чергу здійснила максимальне забезпечення безоплатною освітою. Отже, на місці президента, я б особливу увагу звернула на культурні права і свободи, бо кожна Людина має бути освідченою і розумною, що на мою думку, є добробутом будь-якого суспільства і не лише українського».
     На жаль задуми Аліни Покотило залишаються пока мрією. Сьогодні тотальна корупція не зникла, а ще більше розрослась і міцно вросла своїм корінням у державну і зокрема, місцеву владу. Марина Проценко учениця Святилівської загальноосвітньої школи підняла тему: «Корупція – зло, але є вихід». Марина пише: «Те, що Україну вразила ракова пухлина корупції, зараз ні для кого не є таємницею. Так сталося, але наше колективне сільськогосподарське підприємство було успішно розвалене, припинила свою діяльність і ПМК. Безробіття стало гострою проблемою на селі. Але є надія, що ми разом поборемо корупцію. Не треба втрачати надію, треба працювати і берегти свою землю».
     Кожне покоління мусить самотужки прокладати свій шлях до щасливого життя, до свободи і правди. Я впевнена, що від нас, молодих, і в певній мірі, особисто від мене залежить те, наскільки швидко закінчиться епоха, де кривди й помста чинять зло між людьми, і прийде нова епоха – епоха миру, любові й справедливості, яку побудуємо ми – сини й дочки України. Так думає учениця Глобинської гімназії Наталія Швець. «Своє майбутнє я будую вже сьогодні». Бажання авторки бути здоровою, освіченою, щасливою, приносити користь своєму народу, вирости Людиною з активним і цікавим життям. «Хо-чу вільно орієнтуватися в проблемах сучасності, та головне- бачити вихід із цих проблем. Ми всі розуміємо, що необхідно підіймати нашу економіку, Але для цього потрібні чесні, порядні спеціалісти в різних галузях, які б вивели країну з кризи».
     Права людини є непорушними. Вони гарантовані Конституцією. Проте вони не є обов’язковими для органів державної влади і управління. І цьому сприяє політика наших центральних органів управління. Бо хіба не підтвердженням тому є різні поправки до законів, які дають право вирішувати нагальні проблеми громадян з позицій так званих умов. Так народжуються місцеві пани, чиновники, бюрократи. Сьогодні з певністю можна сказати, що трудові відносини регулюються не державними законами, а свавіллям і амбіціями «їх величності» керівників… Якщо в державі правова освіта не на належному рівні, то треба забезпечити людям захист прав і свобод через такі громадські організації, як ваша - Глобинський місцевий осередок ВК оборони прав людини.
     За відданість темі громадська організація отримала диплом Полтавського обласного медіа клубу. Оголошено подяку Творчим центром «Гурт» та центром волонтеріату за участь в конкурсі «Волонтер року – 2004».
     За цією роботою стоять конкретні люди і ми хочемо назвати їх - волонтери Яніна Юріївна Носенко, Андрій Миколайович Котисько, Інна Олександрівна Трегуб, Ніна Григорівна та Наталія Яківна П’ятаха, …
     Досягнення мети це виконання завдань, підвищення рівня правової свідомості населення, особливо в частині знання громадянами своїх обов’язків, прав та свобод, механізму їх реалізації та правових способів захисту.
     «Воля громадська – сила могутня» цьому стало підтвердження участь художніх колективів Пирогівської, Глобинської загальноосвітніх шкіл та Глобинської гімназії. Прозвучали пісні «Україна», «Світлі мрії», «Наші діти будуть жити краще нас» у виконанні Анжеліки Дівак, лауреата обласного фестивалю «Таланти твої Полтавщино» Руслана Скребець, Тані Рибки. «Музика», «Мамо», «Знаю только я», «Сегодня к маме я приехала домой» у виконанні Світлани Онуфрієнко, Тані Самойленко, Тані Корсун Альони Негер.Гостей також привітали дипломант обласного фестивалю «Таланти твої Полтавщино» Яна Сліпих, дитячий колектив «Гранд» Аліна Теничко, Таня Поповичук, Яна Розтоггуєва, Світлана Могилка, Оксана Куліковська,. Кожен учасник заходу дістав хусточку, щоб витерти сльозу під час виступу Юлії Ковальчук «Відходять друзі» і «Мама».
     Ми щиро вдячні організаторам концертної програми присвяченої 5-й річниці Глобинського місцевого осередку ВК оборони прав людини Людмилі Миколаївні Лисенко, Юрію Євгеновичу Чирченко, Тетяні Клочко. Аллі Петрівні Салімон, Віталію Павловичу Москаленко, Сергію Петровичу Бугайцю, Володимиру Івановичу Лисенко. Ведучим програми: Василю Михайловичу Кольчугіну та Наталії П’ятаха , директору Глобинського будинку культури Олександру Івановичу Поповичу
    
     Мораль і правда, Правда і закон –
     Руйнійні сили для життя людини.
     А їх знання надасть нам вірний тон.
     У розвитку держави – України.
     Микола Зароза,
     голова Глобинського місцевого
     осередку ВК оборони прав людини
    (05365) 3-16-65, 80503057212, globinomr@kremen.ukrtel.net
    

Публікація від 1 листопада, 2005 р.

Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати