Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Бюлетені та видання наших колег


“За Україну вільну від тютюнового диму”

   
    Новини
    No 5 – лютий 2006 року
    ЗМІСТ
    Президент все ж таки підписав оманливий закон
    Молодь провела у Чернівцях акцію «Ера куріння»
    Транснаціональні корпорації виробляють в Україні все більше сигарет для контрабандистів
    Мер Харкова заборонив палити
    Блок «Наша Україна» ініціює спрямування акцизних зборів і податків з тютюну й алкоголю на охорону здоров'я
    Реформування охорони здоров'я в Україні має включати максимальне обмеження тютюнопаління
    Православна молодь закликала заборонити рекламу тютюну
    В Рівному вимагають заборонити рекламу алкоголю та тютюну
    Президент все ж таки підписав оманливий закон
    27 лютого 2006 року (Прес-служба Президента України Віктора Ющенка). Глава держави підписав Закон України № 3425-IV «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання виробництва та обігу тютюнових виробів» (http://www.president.gov.ua/documents/4046.html), прийнятий парламентом 9 лютого 2006 року. Цим Законом вносяться зміни до Законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення». Зокрема, передбачається, що кожний виробник або імпортер тютюнових виробів не пізніше 1 лютого року, наступного за звітним, зобов'язаний надавати центральному органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я інформацію про інгредієнти тютюнових виробів, які призначені для реалізації на митній території України. Крім того, виробникам тютюнових виробів забороняється наносити на етикетки інформацію, яка може вводити в оману або створювати неправильне враження щодо характеристик тютюнових виробів, їх впливу на здоров'я, включаючи будь-який термін, напис, торговельну марку, зображення, символічний або будь-який інший знак, що прямо чи опосередковано створює помилкове враження про те, що визначений тютюновий виріб є менш шкідливий, ніж інші тютюнові вироби.
    http://www.president.gov.ua/news/data/1_6374.html
    Коментар. На жаль, в Секретаріаті Президента не прислухалися до думки Коаліції “За вільну від тютюнового диму Україну” та рекомендували Президенту підписати цей закон. Прес-служба Президента знов повторила хибну думку про те, що новий закон нібито “забороняє наносити на етикетки інформацію, яка може вводити в оману”, хоча ця норма вже була в статті 10 закону 2899, прийнятому 22 вересня 2005 року (див. http://www.adic.org.ua/coalition/law/2899.htm). І якщо закон 2899 забороняв виробництво, імпорт і продаж оманливих сигарет, то новий закон 3425 – лише виробництво і імпорт. Щодо негативних рис нового закону див. прес-реліз Коаліції http://www.adic.org.ua/coalition/pres/pr-041.htm та статтю у виданні “Сейчас” http://www.akcyz.com.ua/news/actual/print/2365.html
    Молодь провела у Чернівцях акцію «Ера куріння»
    13 лютого 2006 року (zik.com.ua). «Молодіжний Союз Наша Україна» намагався роз’яснити чернівчанам Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Учасники акції роздавали перехожим брошурки про шкідливість куріння та нагадували, що згідно з новим підписаним Президентом Ющенком законом, на упаковках цигарок повинні бути гасла «Куріння під час вагітності шкодить вашій дитині», «Тютюновий дим шкодить здоров’ю». За словами координатора акції Михайла Павлюка, «подібні роз’яснювальні акції «Молодіжний Союз Наша Україна» планує проводити й надалі. Адже одним з основних завдань організації є пропагування здорового способу життя серед молодого покоління».
    http://www.partorg.com/articles/2006/02/13/1182/
    Транснаціональні корпорації виробляють в Україні все більше сигарет для контрабандистів
    22 лютого 2006 року («Экономические известия»). За інформацією асоціації СОВАТ (Союз оптовиків та виробників алкоголю та тютюну), в 2005 році в Україні було вироблено 120 млрд. сигарет (на 10,6% більше, ніж в попередньому) з яких частка п'яти транснаціональних компаній складає 97,2%. Обсяг внутрішнього ринку складає близько 90 млрд. шт. За попередніми даними СОВАТ, обсяг експорту сигарет в 2005 році склав більше 6 млрд. шт. За даними експертів, обсяг «вільних сигарет» на ринку України складає 30-35 млрд. шт. Ці сигарети нелегально вивозяться за межі батьківщини, до тієї ж Польщі або Угорщини, де тютюнові вироби набагато дорожче українських.
    http://www.context-ua.com/tobacco/2006/02/22/55340.html
    Мер Харкова заборонив палити
    21 лютого 2006 року (molod.com.ua). Харківський міський голова Володимир Шумілкін підписав розпорядження, що забороняє палити в будівлі міськвиконкому. Згідно розпорядженню, палити можна тільки в спеціально відведених місцях. Цим же розпорядженням керівники решти всіх виконавських органів міської ради, які розташовані в інших будівлях, повинні забезпечити виконання вимог законодавства щодо заборони куріння на робочих місцях.
    http://molod.com.ua/news/id-2404/
    Коментар. З текстом цього розпорядження, а також інших аналогічних документів, можна ознайомиться на нашому сайті http://www.adic.org.ua/coalition/doc/orders.htm. Якщо ви маєте тексти рішень місцевої влади, яких поки що немає у нас на сайті, будь ласка, надішліть їх нам.
    Блок «Наша Україна» ініціює спрямування акцизних зборів і податків з тютюну й алкоголю на охорону здоров'я
    15 лютого 2006 року (Українські Новини). Блок партій на вибори Верховної Ради «Наша Україна» ініціює спрямування акцизних зборів і податків з тютюну й алкоголю на фінансування сфери охорони здоров'я. Про це повідомила прес-служба блоку. «Ми надаємо важливого значення здоровому способу життя і вважаємо, що акцизні збори й податки на тютюн і алкоголь необхідно спрямовувати на охорону здоров'я», - цитує прес-служба слова члена блоку, екс-міністра охорони здоров'я Миколи Поліщука. З його слів, блок також пропонує систему, при якій гроші будуть спрямовуватися не на утримання галузі охорони здоров'я, а адресне пацієнтові. «При цьому необхідно створити належні умови й мотивацію медичним працівникам ефективно проводити профілактику, попередження й ліквідацію хвороб. Заробітна плата лікарів повинна залежати від того, скільки вони вилікують людей, а не від потужності медичної установи», - зазначив Поліщук.
    http://www.ukranews.com/cgi-bin/openarticle.pl?lang=ukr&id=716828&lenta=po
    Реформування охорони здоров'я в Україні має включати максимальне обмеження тютюнопаління
    18 лютого 2006 року (Інтерфакс-Україна). Колишній міністр охорони здоров'я Микола Поліщук має намір після перемоги на парламентських виборах продовжити домагатися реалізації початих ним реформ. На всеукраїнській конференції блоку «Наша Україна», присвяченій проблемам реформування охорони здоров'я, Поліщук презентував програму розвитку суспільної охорони здоров'я, що є складовою передвиборної програми блоку. За словами екс-міністра, основною метою цієї програми є забезпечення доступної, кваліфікованої медичної допомоги шляхом створення нової моделі в системі охорони здоров'я, де фінансування буде спрямовано на потреби пацієнта, а не на утримання галузі. Виступаючи перед учасниками конференції, Поліщук заявив, що нинішнє керівництво галузі втрачає час для її реформування. Крім структурних і макрозмін у системі галузі, серед напрямків реформ, Поліщук назвав максимальне обмеження тютюнопаління, проведення широкомасштабної антиалкогольної роботи з економічно вивіреним зменшенням попиту та пропозиції, підвищення акцизу або податків на такі товари, як алкоголь і тютюн. За словами Поліщука, ця програма пройшла обговорення у всіх регіонах серед медичних працівників усіх рівнів. Він підкреслив, що не знає жодної аналогічної програми, яку б представила інша політична сила і запропонував усім політичним силам взяти участь у її обговоренні, а потім і в реалізації.
    http://www.pravda.com.ua/news/2006/2/18/38896.htm
    Православна молодь закликала заборонити рекламу тютюну
    20 лютого 2006 року (Інформаційний сервер cerkva.info). 18-19 лютого 2006 року в приміщенні Київської Духовної Академії та семінарії проходив IV Всеукраїнський з’їзд православної молоді. Синодальному управлінню у справах молоді спільно з Київським молодіжним православним братством святих Бориса і Гліба вдалося зібрати більше 300 активних молодих людей та священиків, що проводять роботу з молоддю. Делегати прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради та Уряду з вимогою заборони реклами алкоголю та тютюну, пропаганди насилля та розпусти через засоби масової інформації, ліцензування парапсихологічних практик під виглядом знахарства, а також прийняття закону про заборону абортів.
    http://www.cerkva.info/index.php?newsid=1140428744
    В Рівному вимагають заборонити рекламу алкоголю та тютюну
    27 лютого 2006 року (Рівненська газета). Заборону реклами алкоголю та тютюну на території Рівного резолювали молодіжні організації міста, відділ у справах молоді Рівненської єпархії УПЦ КП. За їхніми словами, пропаганда цієї продукції наносить непоправної шкоди, а саме споживання алкоголю та тютюну є повільним самовбивством. Як заявив голова РОО ВГО “Національний Альянс” Олександр Машлай, таку рекламу заборонили у Луганську, Луцьку та Івано-Франківську. У Рівному ж ухвалення позитивного рішення затягується. Однак представники молодіжних організацій запевнили, що у спокої залишати цю проблему не збираються.
    — Якщо другого березня на сесії міської ради депутати не приймуть позитивного рішення, ми чинитимемо тиск на рівні правових норм, а також пікетуватимемо сесію. Якщо знадобиться, я навіть зможу заляпати такі плакати фарбою, — запевнив керівник відділу у справах молоді Рівненської єпархії УПЦ КП диякон Віталій Поровчук. Ідею заборони реклами алкоголю та тютюну на території міста вже підтримала комісія Рівнеради з гуманітарних питань, комісія з питань реалізації державної молодіжної політики, а також громадські організації.
    http://www.gazeta.rv.ua/?n=6420
    [horizontal rule]
    Бюлетень інформації з контролю над тютюном українською мовою
    Підписатися або відмовитися від підписки можна за адресою http://adic.org.ua/coalition
    

Публікація від 9 березня, 2006 р.

Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю