Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Публікації про діяльність Фундації Чинність закону


Заплатив 10 гривень - торгуй підсніжниками

   
    Давши такого невеличкого хабара, за один день продавці підсніжників заробляють по 200-300 гривень
    
    
    Перші дні весни дають змогу добре підзаробити і торговцям підсніжників і тим, хто повинен карати порушників. Поділившись невеличкою частиною свого заробітку із правоохоронцями та контролерами, сотні людей сміливо торгують цими квітами на численних квіткових ринках Львова.
    
    Насамперед слід зазначити, що згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, збирати та продавати підсніжники заборонено. Порушників цього закону карають штрафом - від 17 до 136 грн, а за кожну зірвану таку квітку повинні заплатити майже 9 грн.
    
    Незважаючи на декларування про так звану боротьбу із продавцями підсніжників та первоцвітів, у Львові їх продають чи не на кожному кроці. З року в рік повторюється одна і та ж сама ситуація - напередодні 8 березня екологічні служби роблять декларативні заяви про те, що розпочалася операція "Первоцвіт", за допомогою якої планують зберегти життя тисячі рідкісних рослин.
    
    Таке трапилося і цього року, коли управління екології та природних ресурсів у Львівській області повідомило про рейди можливими місцями продажу рідкісних весняних квітів. Їх мали розпочати ще у вівторок, та "Поступу" так і не вдалося з'ясувати подробиць цих заходів та їхніх результатів. "Дзвоніть вже після 8 березня. Зараз немає тієї людини, яка повинна цим займатися. Ми нічого поки сказати не можемо. Після 8 березня будуть результати", - розповіли "Поступу" в управлінні екології.
    
    Поки в управлінні підбиватимуть якісь невідомі підсумки і результати декларативних рейдів, підсніжники та проліски, як продавали, так і продаватимуть надалі. Останніми роками їх кількість на базарах збільшується, а у лісах відповідно - навпаки. Однак правоохоронці, які безпосередньо мали би брати участь у вилученні підсніжників, не особливо переймаються цими проблемами, а надто - досить часто потурають таким продавцям, вимагаючи у них хабар за те щоб продавати ці квіти. Продавці ж ці хабарі сприймають як цілком офіційний дозвіл для продажу.
    
    Як розповіла "Поступу" пані, яка на Галицькому ринку у Львові продає підсніжники, насправді вони торгують ними цілком офіційно і з дозволу правоохоронців та екологів, які за 10 грн в день закривають очі на продаж недозволених квітів. "Ми стоїмо і торгуємо підсніжниками вже понад місяць. Часом бувають проблеми із правоохоронцями. Але ми з ними домовляємося цілком нормально. Ось і торгуємо, бо іншого вибору у нас немає. Треба ж чимось заробити на життя", - розповіла "Поступу" винахідлива панянка.
    
    Решта ж продавців взагалі заперечує те, що їм коли-небудь говорили про те, що підсніжниками торгувати заборонено. "Це ж свято весни! І як же можна його святкувати без підсніжників? Кожен мусить їх купити і лише тоді можна відчути наближення свята", - майже в один голос виправдовуються продавці.
    
    Деякі ж найвинахідливіші бабусі вдаються до розповідей про те, що проліски вони вирощують у спеціальних теплицях у себе вдома, тому жодного стосунку до нищення природи вони не мають. Хоча насправді, як свідчить досвід, ці бабусі зазвичай влаштовують теплиці посеред лісу, де звичайним поліетиленом накривають цілі поляни, на яких ростуть рідкісні весняні квіти. І таким чином винахідливі селяни пришвидшують ріст квітів, які згодом везуть продавати до міста.
    
    У Львові ж у селян зазвичай квіти перекуповують постійні продавці на ринках, які на маленькому букетику заробляють близько 5 грн. Адже у селян вони скуповують проліски практично за безцінь - 1-2 грн за букет, а продають за 7-8 грн. Продавці ж стверджують, що за день можна продати близько 20-30 букетиків. Тож напередодні 8 березня кожен продавець ринку на підсніжниках в середньому заробляє близько 200-300 грн.
    
    За даними активістів фундації "Чинність Закону", в Києві з лютого до квітня продають понад 50 млн підсніжників, білоцвітів, крокусів та інших рідкісних квітів. Всі вони є у "Червоній Книзі", і більшість продавців знає, що продавати їх заборонено. На жаль, у Львові такої статистики немає, однак квіти продають не менш активно, ніж у столиці.
    09.03.2006 • Ірина РОЖОК
    

Публікація від 4 червня, 2006 р.

Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати