Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Бюлетені та видання наших колег


EU Newsletter 28.08.2006

   
    Зовнішні відносини Європейського Союзу
    Близький Схід
    Європейський Союз візьме на себе лідерство у формуванні Тимчасових сил ООН у Лівані. Про це йдеться у висновках Ради ЄС, ухвалених під час надзвичайного засідання Ради із загальних питань та зовнішніх відносин, що відбулося 25-го серпня.
    У засіданні взяли участь керівники зовнішньополітичних відомств держав-членів ЄС, Високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав’єр Солана, Європейський Комісар із зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер, а також міністри закордонних справ Болгарії та Румунії (країн, що вступають до ЄС). Почесним учасником зустрічі став Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Кофі Аннан.
    ЄС стане лідером у континґенті Тимчасових сил ООН у Лівані (UNIFIL), йдеться у висновках Ради. Рада привітала прагнення держав-членів ЄС долучитися до формування континґенту та надати підтримку регулярній армії Лівану, що розміщуватиме свої сили у південних регіонах країни.
    Генеральний секретар ООН Кофі Аннан висловив сподівання, що перший кількатисячний континґент Тимчасових сил ООН розміститься в Лівані найближчими днями.
    Відповідно до Резолюції 1701 Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй, ООН має розмістити в Лівані миротворчий континґент у складі 15 000 солдатів. Очікується, що більшу частину (від 7 000 до 9 000 вояків) континґенту складатимуть солдати держав-членів Європейського Союзу. Уже нині Італія заявила про готовність надати 3 000, Франція – 2 000, Іспанія – 1 200, Польща – 500, Фінляндія з низкою інших північних країн – 800 вояків. >>> докладніше
    ООН матиме повну підтримку ЄС у виконанні Резолюції 1701 Ради безпеки. Про це заявив Тимчасовий повірений у справах Постійної місії Фінляндії (країни-голови ЄС) при ООН Ярл Розенґрен, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН. Засідання відбулося 22-го серпня й було присвячене обговоренню ситуації на Близькому Сході.
    „Міжнародна спільнота муситиме відігравати важливу роль для досягнення стабілізації в регіоні”, - заявив представник країни-голови ЄС. Новий континґент Тимчасових сил ООН у Лівані буде сильнішим та відповідальнішим за попередній. „Чимало країн Європейського Союзу прагнуть долучитися до спільних зусиль із забезпечення миру в реґіоні”, - наголосив пан Розенґрен.
    Представник країни-голови ЄС нагадав про важливість повного зняття морської та повітряної блокади території Лівану для поліпшення умов надання гуманітарної допомоги.
    Водночас, за словами Розенґрена, ситуація на Близькому Сході залишається „дуже хиткою”.
    Декларацію ЄС підписали й кілька держав, що є партнерами Союзу, зокрема Україна.
    Відповідно до Резолюції 1701 Ради безпеки ООН, нинішній континґент Тимчасових сил ООН у Лівані має налічувати 15 000 солдатів. Колишній континґент, що розташовувався в Лівані від 1978-го року, складався з 2 000 осіб. >>> докладніше
    Президент Європейської Комісії високо оцінює роль ЄС на Близькому Сході. Ключовій ролі ЄС в регіоні була присвячена заява Президента Європейської Комісії Жузе Мануеля Баррозу, поширена 24-го серпня.
    „ЄС завжди був в аванґарді дипломатичних зусиль, спрямованих на припинення протистояння між Ізраїлем та рухом Хезболла”, - заявив Президент Європейської Комісії. ЄС робитиме все можливе для якнайшвидшого виконання Резолюції 1701 Ради безпеки ООН, наголосив пан Баррозу.
    Водночас чільник Європейської Комісії нагадав, що Союз залишається найбільшим постачальником гуманітарної допомоги мирному населенню, що постраждало внаслідок протистояння. Загальна допомога Європейської Комісії та держав-членів ЄС склала вже понад 100 мільйонів євро.
    Заява Президента Європейської Комісії була поширена напередодні надзвичайного засідання Ради ЄС, присвяченого проблемам близькосхідного регіону. >>> докладніше
    Іран
    Високий представник ЄС Хав’єр Солана отримав відповідь уряду Ірану на пропозицію групи країн Е3+3. Відповідь іранського уряду, що надійшла 22-го серпня, потребує ретельного вивчення, заявив Високий представник ЄС.
    Пропозиція групи країн Е3+3 була представлена Іранові 6-го червня 2006-го року. Відповідно до її умов, Іран дістане дозвіл на розвиток мирної ядерної програми та отримає міжнародну підтримку в побудові гідроелектростанцій, якщо припинить проекти збагачення урану та відновить співпрацю з Міжнародною аґенцією з атомної енергії (IAEA). Іран зобов’язався надіслати свою відповідь до 22-го серпня.
    До групи Е3+3 входять держави-члени ЄС Франція, Велика Британія, Німеччина та, з іншого боку, Сполучені Штати Америки, Росія та Китай.
    Ухвалена 31-го липня 2006-го року Резолюція 1606 Ради безпеки ООН вимагала від Ірану припинення проектів, пов’язаних із збагаченням урану. Резолюція передбачала також експертизу іранських дослідницьких лабораторій з боку Міжнародної аґенції з атомної енергії.
    У разі, якщо Іран до 31-го серпня не виконає вимог Резолюції, Рада безпеки може вдатися до заходів, передбачених статтею 41 розділу VII Хартії ООН. Стаття передбачає економічні та дипломатичні санкції до країни, що не виконала резолюції. >>> докладніше
    Нехтування правами людини в Ірані викликає серйозне занепокоєння, твердить ЄС. Про це йдеться у декларації уряду Фінляндії (країни-голови ЄС), що стала відповіддю на загибель іранського студентського активіста Акбара Мохаммаді. Декларацію поширено 24-го серпня.
    „Європейський Союз серйозно занепокоєний ситуацією, в якій опинилися іранські правозахисники”, - йдеться в декларації. „Союз висловлює свою глибоку стурбованість жорстоким поводженням із дисидентами, лідерами опозиції, студентськими активістами та правозахисниками в іранських в’язницях”, - заявляє уряд країни-голови ЄС. „Союз пильно стежитиме за долею Манушера Мохаммаді, брата Акбара Мохаммаді, а також за долями всіх інших ув’язнених студентських активістів”, - говориться в декларації.
    Студентський активіст Акбар Мохаммаді помер унаслідок голодування, оголошеного на знак протесту проти умов утримання в іранський в’язниці. Мохаммаді був засуджений на 15 років ув’язнення за участь у мирній студентський демонстрації. Обставини смерті іранського студента залишаються непроясненими.
    Декларацію ЄС підписали й кілька держав, що є партнерами Союзу, зокрема Україна. >>> докладніше
    Міґраційна політика
    Європейська Комісія підтримала нову стратегію Марокко з боротьби проти нелегальної міґрації. Про це йдеться у спеціальній заяві Комісії, поширеній 23-го серпня.
    Комісія підвищить фінансову підтримку нової міґраційної стратегії Марокко. Підтримка спрямована на посилення боротьби проти потоків нелегальних міґрантів, що прямують через Марокко до Європейського Союзу. Обсяг підтримки складе близько 67 мільйонів євро.
    „Врегулювання міґраційних потоків є пріоритетом і для нас, і для Марокко”, - прокоментувала подію Європейський Комісар із зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер.
    Масштабну підтримку міґраційної політики Марокко ЄС започаткував 2003-го року. Тоді на ці потреби Комісія надала 40 мільйонів євро. Нині ЄС збільшив рівень підтримки до 67 мільйонів євро. >>> докладніше
    Зовнішня торгівля
    Профіцит торгівельного балансу зони євро (ЄС-12) склав 2 мільярди євро (червень 2006). Про це йдеться у повідомленні Євростату, поширеному 21-го серпня.
    Порівняно з травнем, показники експорту та імпорту зони євро зросли однаково на 0,3 %.
    Водночас червневе сальдо всього Європейського Союзу (ЄС-25) було негативним. Дефіцит склав 11,8 мільярди євро. При цьому експорт, порівняно з травнем, впав на 0,2 %, а імпорт зріс на 0,7 %.
    Виросли обсяги торгівельних потоків між ЄС та його найбільшими партнерами. В період між січнем та травнем 2006-го року, порівняно з таким самим періодом 2005-го року, зріс експорт ЄС до Китаю (+25 %), Канади (+23 %), Росії (+22 %) та Туреччини (+22 %). Водночас збільшилися обсяги імпорту з Росії (+38 %), Норвегії (+35 %), Китаю (+25 %), Південної Кореї (+23 %) та Індії (+22 %).
    Протягом цього самого періоду виріс профіцит торгівельного балансу ЄС у відносинах із США (+36,3 мільярди євро, порівняно з +31,5 мільярдами євро в січні-травні 2005-го року), але зменшився у відносинах зі Швейцарією (+5,8 мільярди євро, порівняно з +6,9 мільярдами). Натомість значно виріс дефіцит торгівельного балансу у відносинах з Китаєм (-48 мільярдів євро порівняно з -38,4 мільярдами у січні-травні 2005-го року), Росією (-32,9 мільярди, порівняно з -21,4 мільярдами) та Норвегією (-18,5 мільярдів порівняно з -11,7 мільярдами). Дещо збільшився дефіцит у відносинах з Японією (-13,2 мільярди порівняно з -12,8 мільярдами). >>> докладніше
    Внутрішні питання Європейського Союзу
    Енергетика
    Європейський Союз розвиває нову енергетичну стратегію, заявляє Європейський Комісар з енергетичних питань Андріс Пібалґс. Енергетичні проблеми економіки ЄС та можливі шляхи їх розв’язання стали основною темою доповіді Комісара, виголошеної на конференції з перспектив розвитку північних морів. Конференція відбулася 23-го серпня в норвезькому місті Ставанґер.
    У найближчі 25 років ВВП економіки ЄС зросте на 65%, відповідно збільшиться й попит європейської економіки на енергоносії, наголосив Пібалґс. За прогнозами Комісії, 2030-го року ЄС залежатиме на 90% від імпортованої нафти та на 80% - від імпортованого газу.
    „Європа уже вступила до нової ери в енергетиці, що характеризуватиметься дедалі більшою залежністю від зовнішніх чинників та дедалі вищою конкуренцією за енергетичні ресурси планети”, - заявив представник Європейської Комісії. „Нині стає очевидно, що Європейський Союз зможе впоратися з майбутніми енергетичними та екологічними викликами тільки за наявності послідовної та скоординованої енергетичної політики,” - наголосив Комісар.
    У своєму виступі пан Пібалґс торкнувся перспектив різних галузей європейської енергетики, зокрема розвитку альтернативних джерел енергії та ядерної енергетики.
    Останніми роками Європейська Комісія неодноразово звертала увагу держав-членів на дедалі більшу залежність економіки ЄС від імпорту енергоносіїв. Однією з нещодавніх відповідей Комісії на сучасні енергетичні виклики стала Зелена книга „Європейська стратегія досягнення стабільної, конкурентоздатної та надійної енергетики”, оприлюднена в березні цього року. У вересні Комісія планує презентувати „План дій з енергетичної ефективності”. Наприкінці року буде презентовано „Стратегічний огляд енергетики ЄС”, що міститиме план втілення нової європейської енергетичної політики.
    Нова політика ґрунтуватиметься на трьох основних принципах: стабільності розвитку енергетичної галузі ЄС, її конкурентоспроможності та надійності енергопостачання. >>> докладніше
    У Північному морі розміщено найбільшу в світі вітряну турбіну. Турбіна важить 1000 тон і має 170 метрів заввишки. Її встановлено у заливі Морі-Фірт (північний схід Шотландії), на відстані 20 кілометрів від узбережжя.
    Турбіну встановлено для тестування нового енергетичного проекту. Проект полягатиме в розміщенні вітряних електростанцій у відкритому морі. У разі успіху біля шотландського узбережжя буде збудовано електростанцію з 200 найбільшими у світі вітряними турбінами.
    Проект розвивається у рамках загальноєвропейської стратегії розвитку відновлюваних джерел енергії. >>> докладніше
    Телекомунікації
    Європейська Комісія схвалює надання доступу новим ринковим гравцям до широкополосних мереж компанії „Дойче Телеком”. Про це йдеться у листі Комісії до аґенції „Бундеснетцаґентур” (“BNetzA”), що регулює ринок телекомунікацій у Німеччині.
    Лист став відповіддю на запит, спрямований німецькою регуляторною інституцією до Європейської Комісії. Відповідно до висновків „Бундеснетцаґентур”, „Дойче Телеком” має домінантне становище на німецькому ринку широкополосного доступу. Це домінантне становище спотворює конкуренцію, вважають у німецькій регуляторній аґенції.
    „Бундеснетцаґентур” зобов’язала „Дойче Телеком” надати конкурентам доступ до своїх широкополосних мереж. Зокрема, компанія мусить дозволити новим ринковим гравцям використовувати її інфраструктуру для надання широкополосних послуг (наприклад, швидкісного Інтернету чи послуг телефонного зв’язку) кінцевим споживачам. Європейська Комісія схвалила рішення німецької регуляторної інституції.
    Процес лібералізації „інфраструктурних” послуг, зокрема телекомунікацій, вимагає відкриття доступу нових ринкових гравців до мереж колишніх державних монополій. Використання наявних інфраструктур доцільніше за побудову нових, особливо у менш заселених регіонах. Закритість інфраструктур колишніх державних монополій приводитиме до обмеження можливостей нових ринкових гравців, а відтак до спотворення конкуренції.
    Відповідно до положень європейського права, регуляторні інституції держав-членів мають повідомляти Європейську Комісію про проваджений ними аналіз ринків та заплановані антимонопольні заходи. Комісія має право накласти вето на рішення національної регуляторної інстанції, якщо критерії цієї інституції не відповідають загальноєвропейським антимонопольним принципам. Завдяки цьому Комісія може підтримувати єдність стандартів європейської конкуренційної політики. >>> докладніше
    Дослідження та розвиток
    Найближчими роками європейські компанії збільшать інвестиції до сфери дослідження та розвитку, свідчить аналіз Європейської Комісії. Результати спеціального дослідження з перспектив інвестицій до сфери R&D були оприлюднені Комісією 23-го серпня. Комісія опитала представників понад 400 компаній в десяти основних секторах економіки Союзу. У результаті виявилося, що протягом найближчих трьох років європейські компанії щороку збільшуватимуть інвестиції в дослідження та розвиток приблизно на 5 %.
    „Результати дослідження оптимістичні”, - прокоментував Європейський Комісар з науково-дослідницької діяльності Янеш Поточнік. Комісія прагне „зробити Європу привабливою для компаній, що займаються дослідницькою діяльністю”, - зазначив Комісар.
    Якщо прогнози справдяться, то вже найближчими роками рівень інвестицій європейських компаній до сфери досліджень та розвитку дорівнюватиме рівневі інвестицій американських компаній.
    Відповідно до Лісабонської стратегії, ухваленої 2000-го року, ЄС має інвестувати до науково-дослідницької діяльності принаймні 3 % від загального ВВП Союзу.
    Нині у науково-дослідницьку діяльність країни ЄС інвестують менше, ніж 2% загального ВВП ЄС. Цей показник суттєво поступається відповідному рівневі інвестицій у Сполучених Штатах Америки (2,5% від ВВП) та Японії (3% від ВВП). >>> докладніше
    Освіта
    Комісія закликає держави-члени долучитися до проекту створення Європейської електронної бібліотеки. Про це йдеться у Рекомендації Європейської Комісії, присвяченій питанням електронного оброблення та збереження інформації. Рекомендацію оприлюднено 25-го серпня.
    „Нашим завданням є створення справжньої Європейської електронної бібліотеки”, - прокоментувала подію Європейський Комісар з питань інформаційного суспільства та засобів масової інформації Вів’єн Редінґ. Бібліотека дозволить, наприклад, „громадянинові Фінляндії користуватися електронними книгами та картинами з іспанських бібліотек... а голландцеві – знайти в Інтернеті електронну версію угорського історичного фільму”, - зазначила Комісар.
    Згідно з прогнозами Комісії, 2010-го року в розпорядженні Європейської електронної бібліотеки перебуватиме близько шести мільйонів книг, фільмів, фотографій та рукописів.
    Проект Європейської електронної бібліотеки є однією із низки програм, що їх здійснює Європейська Комісія в рамках масштабної стратегії підтримки „цифрової економіки” – „Ініціативи і2010”. У межах цієї ініціативи функціонують різноманітні програми підтримки досліджень та розвитку, програма eContentplus та низка інших подібних проектів. >>> докладніше
    Веб-сайт тижня
    Сайт Європейської ініціативи із забезпечення прозорості (European Transparency Initiative, http://ec.europa.eu/comm/eti/index_en.htm" TARGET="_blank">http://ec.europa.eu/comm/eti/index_en.htm).
    9-го листопада 2005-го року Європейська Комісія оприлюднила Зелену книгу „Європейська ініціатива з забезпечення прозорості”. Ініціатива мала сприяти підвищенню рівня прозорості рішень, ухвалюваних інституціями ЄС. У травні 2006-го року Комісія ініціювала громадське обговорення проекту. Долучитися до дискусій можна на сайті Ініціативи. Обговорення завершується 31-го серпня 2006-го року.
    Анонси
    30 серпня: Прес-конференція Європейського Комісара з розвитку та гуманітарної допомоги Луї Мішеля (Брюссель). Тема: нова ініціатива європейської політики розвитку. >>> докладніше
    30 серпня: Прес-конференція Європейського Комісара з енергетичних питань Андріса Пібалґса та міністра палива та енергетики Норвегії Одда-Роґера Еноксена (Брюссель). Тема: результати зустрічі з питань енергетичного діалогу між ЄС та Норвегією. >>> докладніше
    1 вересня: засідання Політико-безпекового комітету (Брюссель)
    1-2 вересня: неформальна зустріч міністрів закордонних справ „Ґімніх”. >>> докладніше
    4 вересня: засідання Комітету постійних представників - КОРЕПЕР І (Брюссель).
    5 вересня: засідання Політико-безпекового комітету (Брюссель).
    10-11 вересня: 6-й саміт „Азія-Європа” (ASEM). >>> докладніше
    Внешние отношения Европейского Союза
    Ближний Восток
    Европейский Союз возьмет на себя лидерство в формировании Временных сил ООН в Ливане. Об этом говорится в заключении ЕС, принятом на чрезвычайном заседании Совета по общим вопросам и внешним отношениям, состоявшемся 25 августа.
    В заседании приняли участие руководители внешнеполитических ведомств государств-членов ЕС, Высокий представитель ЕС по вопросам общей внешней политики и политики безопасности Хавьер Солана, Европейский Комиссар по вопросам внешних отношений Бенита Ферреро-Вальднер, а также министры иностранных дел Болгарии и Румынии (стран, вступающих в ЕС). Почетным участником встречи стал Генеральный секретарь Организации Объединенных Наций Кофи Аннан.
    ЕС станет лидером в контингенте Временных сил ООН в Ливане (UNIFIL), говорится в заключении Совета. Совет приветствует стремление государств-членов ЕС принять активное участие в формировании контингента и предоставить поддержку регулярной армии Ливана, размещающей свои силы в южных регионах страны.
    Генеральный Секретарь ООН Кофи Аннан выразил надежду, что уже в ближайшие дни в Ливан отправятся несколько тысяч миротворцев.
    Согласно Резолюции 1701 Совета безопасности Организации Объединенных Наций, ООН разместит в Ливане 15 000 солдат. Ожидается, что большую часть (от 7 000 до 9 000 человек) контингента составят солдаты государств-членов Европейского Союза. На сегодняшний день Италия заявила о готовности предоставить 3 000, Франция - 2 000, Испания - 1 000, Польша - 500, Финляндия и ряд других северных стран – 800 человек. >>> детальнее
    ООН получит полную поддержку ЕС в реализации принципов Резолюции 1701 Совета безопасности. Об этом заявил Временный поверенный в делах Постоянной миссии Финляндии (страны-председателя ЕС) при ООН Ярл Розенгрен, выступая на заседании Совета безопасности ООН. Заседание состоялось 22-го августа и было посвящено обсуждению ситуации на Ближнем Востоке.
    "Международное сообщество должно сыграть ключевую роль в достижении стабилизации в регионе", - заявил представитель страны-председателя ЕС. Новый контингент Временных сил ООН в Ливане значительно повысит уровень боеспособности и ответственности нынешних сил ООН. "Многие страны Европейского Союза стремятся внести свой вклад в общие усилия, направленные на обеспечение мира в регионе", - подчеркнул господин Розенгрен.
    Представитель страны-председателя ЕС напомнил о важности снятия морской и воздушной блокады территории Ливана для быстрого предоставления гуманитарной помощи.
    Вместе с тем господин Розенгрен заявил, что ситуация на Ближнем Востоке остается "очень хрупкой".
    Декларацию ЕС подписали многие страны, являющиеся партнерами Союза, в частности Молдова и Украина.
    Согласно Резолюции 1701 Совета Безопасности ООН, новый контингент Временных сил ООН в Ливане будет состоять из 15 000 солдат. Прежний контингент, находившийся в Ливане с 1978 года, насчитывал 2 000 человек. >>> детальнее
    Президент Европейской Комиссии высоко оценивает роль ЕС на Ближнем Востоке. Ключевой роли Европейского Союза в регионе было посвящено заявление Президента Европейской Комиссии Жузе Мануэля Баррозу, опубликованное 24 августа.
    "ЕС всегда находился в авангарде дипломатических усилий, нацеленных на прекращение противостояния между Израилем и движением Хезболла", - заявил Президент Европейской Комиссии. Союз сделает все возможное для оперативного выполнения Резолюции 1701 Совета безопасности ООН, подчеркнул Баррозу.
    Вместе с тем глава Европейской Комиссии отметил, что ЕС остается самым значительным поставщиком гуманитарной помощи населению, пострадавшему в результате противостояния. Общая помощь Европейской Комиссии и государств-членов ЕС составила более 100 миллионов евро.
    Заявление Президента Европейской Комиссии было опубликовано накануне чрезвычайного заседания Совета ЕС, посвященного проблемам ближневосточного региона. >>> детальнее
    Иран
    Высокий представитель ЕС Хавьер Солана получил ответ правительства Ирана на предложение группы стран Е3+3. Ответ иранского правительства, полученный 22 августа, требует тщательного изучения, заявил Высокий представитель ЕС.
    Предложение группы Е3+3 было представлено Ирану 6 июня 2006 года. Согласно его условиям, Иран получит разрешение на развитие мирной ядерной программы, а также международную поддержку в построении гидроэлектростанций в обмен на приостановление проектов обогащения урана и возобновление сотрудничества с Международным агентством по вопросам атомной энергии (IAEA). Иран обязался предоставить свой ответ до 22 августа.
    В группу стран Е3+3 входят государства-члены ЕС Франция, Великобритания, Германия, а также Соединенные Штаты Америки, Россия и Китай.
    Принятая 31 июля 2006 года резолюция 1606 Совета безопасности ООН требовала от Ирана приостановления проектов, связанных с обогащением урана. Кроме того, резолюция предполагала проведение экспертизы иранских лабораторий учеными Международного агентства по вопросам атомной энергии.
    В случае невыполнения Ираном требований Резолюции, Совет безопасности может принять меры, предусмотренные статьей 41 главы VII Хартии ООН. Статья предусматривает экономические и дипломатические санкции по отношению к государству, не выполнившему резолюцию. >>> детальнее
    Нарушение прав человека в Иране вызывает серьезную обеспокоенность, утверждает ЕС. Об этом говорится в декларации правительства Финляндии (страны-председателя ЕС), распространенной в ответ на гибель иранского студента-активиста Акбара Махаммади. Декларация была распространена 24 августа.
    "Европейский Союз серьезно обеспокоен ситуацией, в которой оказались иранские правозащитники", - сообщается в декларации. "Союз выражает свою озабоченность жестоким поведением с диссидентами, лидерами оппозиции, студенческими активистами и правозащитниками в иранских тюрьмах", - заявляет правительство страны-председателя ЕС. "ЕС будет внимательно наблюдать за судьбой Манушера Мохаммади, брата Акбара Мохаммади, а также за судьбами других студенческих активистов, оказавшихся в заключении", - сообщается в декларации.
    Студент-активист Акбар Мохаммади погиб в результате голодовки, объявленной в знак протеста против условий содержания в иранской тюрьме. Мохаммади был осужден на 15 лет тюремного заключения за участие в мирной студенческой демонстрации. Обстоятельства смерти иранского студента остаются невыясненными.
    Декларацию ЕС подписал также ряд стран, которые являются партнерами Союза, в частности Молдова и Украина. >>> детальнее
    Миграционная политика
    Европейская Комиссия поддержала новую стратегию Марокко по борьбе с нелегальной миграцией. Об этом говорится в специальном заявлении Комиссии, распространенном 23 августа.
    Комиссия увеличит финансовую поддержку новой миграционной стратегии Марокко. Поддержка ориентирована на усиление борьбы с потоками нелегальных мигрантов, направляющихся через территорию Марокко в страны Европейского Союза. Размер поддержки составит около 67 миллионов евро.
    "Урегулирование миграционных потоков является приоритетом и для нас, и для Марокко", - прокомментировала событие Европейский Комиссар по внешним отношениям Бенита Ферреро-Вальднер.
    Масштабную поддержку миграционной политики Марокко Союз начал в 2003 году. Тогда на ее нужды Комиссия предоставила 40 миллионов евро. Теперь ЕС увеличил уровень поддержки до 67 миллионов евро. >>> детальнее
    Внешняя торговля
    Профицит торгового баланса зоны евро (ЕС-12) составил 2 миллиарда евро (июнь 2006). Об этом говорится в заявлении Евростата, распространенном 21 августа.
    По сравнению с маем, показатели и экспорта, и импорта зоны евро выросли на 0,3 %.
    Вместе с тем июньское сальдо всего Европейского Союза (ЕС-25) оказалось негативным. Дефицит составил 11,8 миллиардов евро. При этом объемы экспорта, по сравнению с маем, упали на 0,2 %, а импорт вырос на 0,7 %.
    Выросли объемы торговых потоков между ЕС и его ближайшими партнерами. В период с января по май 2006 года, по сравнению в таким же периодом предыдущего года, выросли объемы экспорта ЕС в Китай (+25 %), Канаду (+23 %), Россию (+22 %) и Турцию (+22 %). Кроме того, увеличились объемы импорта из России (+38 %), Норвегии (+35 %), Южной Кореи (+23%) и Индии (+22 %).
    За этот же период вырос профицит торгового баланса ЕС в отношениях с США (+36,3 миллиарда евро, по сравнению с +31,5 миллиардами в январе-мае 2005-го года), однако несколько снизился в отношениях со Швейцарией (+5,8 миллиарда евро, по сравнению с +6,9 миллиардами). В то же время, дефицит торгового баланса значительно увеличился в отношениях с Китаем (-48 миллиардов евро, по сравнению с -38,4 миллиардами в январе-мае 2005 года), Россией (-32,9 миллиарда, по сравнению с -21,4 миллиардами) и Норвегией (-18,5, по сравнению с -11,7 миллиардами) и несколько вырос в отношениях с Японией (-13,2 миллиарда, по сравнению с -12,8 миллиардами). >>> детальнее
    Внутренние вопросы Европейского Союза
    Энергетика
    Европейский Союз развивает новую энергетическую стратегию, заявляет Европейский Комиссар по энергетическим вопросам Андрис Пибалгс. Энергетические проблемы экономики ЕС и возможные пути их решения стали основной темой доклада Комиссара, озвученного на конференции по перспективам развития северных морей. Конференция прошла 23 августа в норвежском городе Ставангер.
    В ближайшие 25 лет ВВП экономики ЕС вырастет на 65 %, соответственно увеличится и спрос экономики на энергоносители, подчеркнул Пибалгс. По прогнозам Комиссии, в 2030 году ЕС будет зависеть от импорта нефти на 90 %, а от импорта газа – на 80 %.
    "Европа вошла в новую энергетическую эпоху, для которой характерны возрастание зависимости от внешних факторов и повышение конкуренции за энергетические ресурсы планеты", - заявил представитель Европейской Комиссии. "Сегодня мы понимаем, что Европейский Союз сможет справиться с будущими энергетическими и экологическими проблемами лишь при наличии последовательной и скоординированной энергетической политики", - подчеркнул Комиссар.
    В своем выступлении Комиссар рассказал о перспективах ряда отраслей европейской энергетики, в частности о развитии альтернативных источников энергии и ядерной энергетики.
    За последнее время Европейская Комиссия неоднократно обращала внимание государств-членов на повышение зависимости экономики ЕС от импорта энергоносителей. Одним из недавних ответов Комиссии на нынешние энергетические вызовы стала Зеленая книга «Европейская стратегия по достижению стабильной, конкурентоспособной и надежной энергетики», опубликованная в марте текущего года. В сентябре Комиссия планирует представить "План действий по энергетической эффективности". В конце года будет опубликован "Стратегический обзор энергетики ЕС", который изложит план реализации новой европейской энергетической политики.
    Новая политика будет основываться на трех основных принципах: стабильности развития энергетической отрасли ЕС, ее конкурентоспособности и надежности энергоснабжения. >>> детальнее
    В Северном море построена самая большая в мире ветряная турбина. Турбина весит 1000 тонн; ее высота достигает 170 метров. Ветроэнергетическая установка построена в заливе Мори-Фирт (северо-восток Шотландии), на расстоянии около 20 километров от побережья.
    Целью построения турбины является тестирование нового энергетического проекта. Проект состоит в размещении мощных ветроэнергетических установок в открытом море. В случае успеха операции близ шотландского побережья будет построена электростанция с 200 самыми большими в мире ветряными турбинами.
    Проект развивается в рамках общеевропейской стратегии развития возобновляемых источников энергии. >>> детальнее
    Телекоммуникации
    Европейская Комиссия одобряет открытие доступа новым рыночным игрокам к широкополосным сетям компании "Дойче Телеком". Об этом говорится в письме Комиссии агентству "Бундеснетцагентур" (“BNetzA”), регулирующему рынок телекоммуникаций в Германии.
    Письмо стало ответом на запрос, направленный Европейской Комиссии немецким регуляторным органом. Согласно заключениям "Бундеснетцагентур”, "Дойче Телеком" находится в доминирующей позиции на немецком рынке широкополосного доступа. Подобная доминирующая позиция искажает конкуренцию, считают в немецком регуляторном органе.
    "Бундеснетцагентур” обязал компанию "Дойче Телеком" предоставить конкурентам доступ к ее широкополосным сетям. В частности, компания должна разрешить новым рыночным игрокам использовать свою инфраструктуру для предоставления широкополосных услуг (например, высокоскоростного интернета или услуг телефонной связи) конечным потребителям. Европейская Комиссия одобрила решение немецкого агентства.
    Процесс либерализации инфраструктурных услуг, в частности телекоммуникаций, требует предоставления доступа новым рыночным игрокам к инфраструктурам бывших государственных монополий. Использование существующих структур экономически более оправдано, нежели создание новых, особенно в менее заселенных регионах. Закрытость инфраструктур прежних государственных монополий приводит к ограничению возможностей новых рыночных игроков, а следовательно к искажению конкуренции.
    Согласно условиям европейского права, регуляторные органы государств-членов должны ставить в известность Европейскую Комиссию об анализе соответствующих рынков, а также о запланированных антимонопольных действиях. Комиссия может наложить вето на решение национальной регуляторной инстанции, если критерии этого органа не отвечают общеевропейским антимонопольным принципам. Благодаря этому Комиссия имеет возможность обеспечивать единство стандартов европейской политики в сфере конкуренции. >>> детальнее
    Исследовательская деятельность и развитие
    В ближайшие годы европейские компании повысят уровень инвестиций в сферу исследований и развития, утверждает Европейская Комиссия. Об этом свидетельствуют результаты анализа уровня инвестиций в сферу R&D, опубликованного Комиссией 23 августа.
    Комиссия опросила представителей более 400 компаний в десяти основных отраслях экономики Союза. В результате обнаружилось, что в течение ближайших трех лет европейские компании планируют ежегодно увеличивать инвестиции в сферу исследований и развития приблизительно на 5 %.
    "Результаты исследования оптимистичны", - прокомментировал событие Европейский Комиссар по вопросам научно-исследовательской деятельности Янеш Поточник. Комиссия стремится „сделать Европу привлекательной для компаний, занимающихся исследовательской деятельностью”, - заявил Комиссар.
    Если прогнозы оправдаются, уже в ближайшие годы уровень инвестиций европейских компаний в сферу исследований и развития достигнет уровня инвестиций американских компаний.
    Согласно Лиссабонской стратегии, утвержденной в 2000 году, ЕС должен инвестировать в научно-исследовательскую деятельность по меньшей мере 3 % от общего уровня ВВП Союза.
    Сегодня в европейскую научно-исследовательскую деятельность инвестируется менее 2 % от общего ВВП ЕС. Этот показатель существенно уступает уровню инвестиций в Соединенных Штатах Америки (2,5% от ВВП) и Японии (3% от ВВП). >>> детальнее
    Образование
    Комиссия призывает государства-члены внести свой вклад в создание Европейской электронной библиотеки. Об этом говорится в Рекомендации Европейской Комиссии, посвященной вопросам оцифровки информации и ее электронного сохранения. Рекомендация была опубликована 25 августа.
    "Нашей целью является создание настоящей Европейской электронной библиотеки", - прокомментировала событие Европейский Комиссар по вопросам информационного общества и средств массовой информации Вивьен Рединг. Ресурс, к примеру, позволит "гражданину Финляндии пользоваться электронными книгами и картинами из испанских библиотек, а голландцу - найти в Интернете электронную версию венгерского исторического фильма", - отметила Комиссар.
    Согласно прогнозам Комиссии, к 2010 году в распоряжении Европейской электронной библиотеки окажется около шести миллионов книг, фильмов, фотографий и рукописей.
    Проект Европейской электронной библиотеки является одной из ряда программ, осуществляемых Комиссией в рамках стратегии развития "цифровой экономики" - "Инициативы і2010”. В рамках инициативы функционирует множество исследовательских программ, программа eContentplus и ряд других аналогичных проектов. >>> детальнее
    Веб-сайт недели
    Сайт Европейской инициативы по обеспечению прозрачности (European Transparency Initiative, http://ec.europa.eu/comm/eti/index_en.htm).
    9 ноября 2005 года Европейская Комиссия опубликовала Зеленую книгу «Европейская инициатива по обеспечению прозрачности». Целью Инициативы является повышение уровня прозрачности решений, принимаемых институтами ЕС. В мае 2006 года Комиссия инициировала публичное обсуждение проекта. Принять участие в дискуссиях можно на сайте Инициативы. Обсуждение завершается 31 августа 2006 года.
    Анонсы
    30 августа: Пресс-конференция Европейского Комиссара по вопросам развития и гуманитарной помощи Луи Мишеля (Брюссель). Тема: новая инициатива европейской политики развития. >>> детальнее
    30 августа: Пресс-конференция Европейского Комиссара по вопросам энергетики Андриса Пибалгса и министра топлива и энергетики Норвегии Одда-Рогера Эноксена (Брюссель). Тема: результаты встречи по вопросам энергетического диалога между ЕС и Норвегией. >>> детальнее
    1 сентября: заседание Комитета по вопросам политики и безопасности (Брюссель)
    1-2 сентября: неформальная встреча министров иностранных дел «Гимних». >>> детальнее
    4 сентября: заседание Комитета постоянных представителей – КОРЕПЕР І (Брюссель)
    5 сентября: заседание Комитета по вопросам политики и безопасности (Брюссель)
    10-11 сентября: 6-й саммит «Азия-Европа» (ASEM). >>> детальнее
    Бюлетень "Європейський вісник" видається кожний тиждень й містить інформацію про події, які відбуваються у Представництві Європейської Комісії в Україні та у його відносинах з іншими країнами.
    Упорядник: Володимир Єрмоленко
    Шеф-редактор: Інна Підлуська
    Відповідальний за випуск: Андрій Кулаков
    Інформацію підготували МГО «Інтерньюз-Україна» та Фонд «Європа ХХІ» за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні
    

Публікація від 8 вересня, 2006 р.

Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати