Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Бюлетені та видання наших колег


EU Newsletter 14.05.2007

   
    Зовнішні відносини Європейського Союзу
    ЄС – Україна
    Європейська Комісія стежить за розвитком ситуації навколо вибуху газопроводу в Україні. Про це 8 травня заявила прес-служба Європейської Комісії у спеціальному повідомленні.
    „Європейська Комісія підтримує тісний контакт з українською владою для збирання усієї інформації щодо вибуху на газопроводі, що відбувся 8 травня”, - йдеться в повідомленні. „Європейський Комісар з енергетичних питань Андріс Пібалґс перебуває в тісному контакті з міністром палива та енергетики України Юрієм Бойком для знаходження причин вибуху та його наслідків для постачання газу до Європейського Союзу”, - наголошує Європейська Комісія.
    „За попередньою інформацією, що її подав міністр Бойко, вибух не матиме впливу на постачання газу до ЄС, оскільки наявні додаткові газопровідні з’єднання забезпечать постачання в належних обсягах”, - підкреслено в заяві.
    8 травня відбувся вибух на газопроводі Уренгой-Помари-Ужгород біля села Лука Таращанського району Київської області. За інформацією МНС України, газопостачання було відновлено через обвідний газопровід. >>> докладніше
    ЄС - Росія
    У Європейському Парламенті відбулися дебати щодо відносин ЄС та Росії. Обговоренню відносин між ЄС та Російською Федерацією було присвячене пленарне засідання Європейського Парламенту, що відбулося 10 травня. За результатами обговорення європейські депутати ухвалили спеціальну резолюцію, присвячену відносинам ЄС і Росії.
    Росія залишається важливим партнером Європи, особливо в енергетичній галузі, однак демократичні цінності та права людини мають залишатися ключовими принципами відносин між ЄС і Росією, підкреслено в резолюції. Депутати висловили занепокоєння станом дотримання прав людини в Росії, особливо нещодавнім застосуванням сили проти мирних демонстрацій у Москві та Санкт-Петербурзі.
    Особливу увагу парламентарів було приділено загостренню стосунків між Росією та Естонією, що виникло внаслідок рішення естонської влади перенести монумент радянським солдатам із центру Таллінна на воєнний цвинтар.
    „Сьогодні всі ми є естонцями”, - заявив з цього приводу лідер політичної групи Європейської народної партії Жозеф Доль. Було би „великою помилкою” вважати, що у цьому питанні країни ЄС матимуть різні позиції, вважає європейський депутат.
    Резолюцію Європейського Парламенту було ухвалено напередодні саміту ЄС – Росія, що відбудеться 18 травня у Самарі. Саміт має стати ще однією спробою початку перемовин щодо укладання нової рамкової угоди між ЄС та Росією. До цього часу початок перемовин наштовхувався на вето Польщі, що вважає нелегітимним російську заборону на імпорт польського м’яса. >>> докладніше
    Інші питання зовнішніх відносин ЄС
    ЄС вітає формування уряду демократичних сил у Сербії. 12 травня уряд ФРН (країни-голови ЄС) поширив спеціальну заяву з приводу формування коаліції демократичних сил Сербії, про яке було оголошено напередодні.
    „Уряд країни-голови ЄС вітає останні події у Белграді та висловлює своє сподівання, що майбутній уряд Сербії розпочне проведення належних реформ, які уможливлять відновлення перемовин щодо укладання Угоди про стабілізацію та асоціацію між ЄС та Сербією, зупинені минулого року”, - йдеться в заяві ЄС.
    11 травня президент Сербії Борис Тадич оголосив про формування уряду демократичних партій. Коаліція об’єднає Демократичну партію, очолювану президентом Тадичем, Демократичну партію Сербії, очолювану прем’єр-міністром Воїславом Коштуніцею, та неоліберальну партію „Г17 плюс”, очолювану Млад’яном Динкічем. Очікується, що нова коаліція матиме проєвропейське спрямування.
    Водночас 9 травня уряд країни-голови ЄС висловив занепокоєння обранням Томіслава Ніколіча, заступника голови Сербської радикальної партії, на посаду спікера парламенту Сербії.
    Вибори до парламенту Сербії відбулися у січні 2007 року. Перемогу на них здобули Сербська радикальна партія, очолювана Воїславом Шешелем (28% голосів), Демократична партія Бориса Тадича (22%), об’єднання „Демократична партія Сербії – Нова Сербія” Воїслава Коштуніци (16%) та партія „Г17 плюс” Млад’яна Динкіча (6%). До цього моменту сербським політичним силам не вдавалося сформувати правлячу коаліцію.
    2005 року було розпочато перемовини щодо укладання Угоди про стабілізацію та асоціацію між ЄС та Сербією. Перемовини були зупинені у травні 2006 року через брак належної співпраці сербської сторони із Міжнародним карним трибуналом щодо колишньої Югославії. Особливе занепокоєння ЄС викликає невидача сербською стороною генерала Ратко Младича та інших підозрюваних у скоєнні військових злочинів під час війни у Боснії (1992-1995) та геноциду у Сребрениці (1995). >>> докладніше
    Уряд країни-голови ЄС вітає схвалення тексту Угоди про стабілізацію та асоціацію між ЄС та Боснією і Герцеговиною. Заяву уряду ФРН (країни-голови ЄС) було поширено 10 травня.
    „3-го травня 2007 року держави-члени ЄС схвалили текст Угоди про стабілізацію та асоціацію з Боснією і Герцеговиною”, - йдеться в заяві. „Підписання угоди може стати кроком Боснії та Герцеговини на зближення з Європейським Союзом”.
    Водночас уряд ФРН висловлює занепокоєння через те, що у країні ще не відбулося всіх необхідних реформ. „Політичні лідери Боснії та Герцеговини мають ясно, безпосередньо та рішуче взяти відповідальність за подолання перепон у процесі реформ”, - йдеться в заяві.
    Перемовини щодо укладання Угоди про стабілізацію та асоціацію між ЄС та Боснією і Герцеговиною було розпочато 2005 року.
    Угода про стабілізацію та асоціацію є типовою рамковою угодою, що її ЄС укладає з країнами Західних Балкан. Угода є першим кроком у процесі приєднання країн регіону до Європейського Союзу.
    Нині лише одна західно-балканська країна – Словенія – входить до Європейського Союзу. Хорватія та колишня Югославська Республіка Македонія є країнами-кандидатами на приєднання. >>> докладніше
    Європейська Комісія фінансує проекти, спрямовані на інтегрування громадян третіх країн до європейського суспільства. 7 травня Комісія оголосила 12 проектів-переможців конкурсу у рамках програми „Інтеграція громадян третіх країн” (Integration of Third-Country Nationals).
    За результатами конкурсу, переможцями оголошено 12 проектів, кожен із яких залучає державні та громадські організації кількох країн-членів ЄС. Проекти спрямовані на поліпшення інтеграції осіб, що не є громадянами Європейського Союзу, до суспільств країн-членів ЄС. Загальний бюджет грантів складає 4 мільйони євро.
    Серед проектів-переможців – ініціативи, спрямовані на поліпшення інтегрування громадян третіх країн у великих містах, створення умов для міжкультурного та міжконфесійного діалогу у країнах ЄС, аналіз та вдосконалення тестів, що їх мають пройти кандидати на отримання громадянства у країнах ЄС тощо.
    Проблема міграції та ефективного інтегрування громадян третіх країн до європейського суспільства залишається однією з важливих сфер діяльності Європейської Комісії. Для ефективнішої діяльності в цій сфері було засновано нову рамкову програму „Солідарність та регулювання міграційних потоків” та Європейський фонд інтеграції громадян третіх країн. Протягом найближчих семи років (2007-2013) Фонд надасть на ці завдання близько 825 мільйонів євро. >>> докладніше
    Внутрішні питання Європейського Союзу
    Економіка
    Економічний прогноз: у 2007 році ВВП ЄС зросте на 2,9%. Такі дані містяться в весняному економічному прогнозі на 2007 та 2008 роки, що його Європейська Комісія опублікувала 7 травня.
    За оцінками Комісії, 2007 року ВВП ЄС (ЄС-27) зросте на 2,9%. Рівень зростання ВВП зони євро (ЄС-13) складатиме 2,6%.
    2008-го року темпи зростання складатимуть 2,7% у цілому ЄС та 2,5% у зоні євро.
    Очікується, що протягом 2006-2008 років у ЄС буде створено майже 9 мільйонів нових робочих місць (із них 6 мільйонів – у зоні євро), що дозволить знизити середній рівень безробіття до 7% (2005 року він складав майже 9%).
    Прогноз передбачає деяке уповільнення темпів зростання економіки ЄС порівняно з темпами минулого року (2006 року темпи економічного зростання становили 3% у цілому ЄС та 2,7% - у зоні євро). Водночас нинішній прогноз оптимістичніший за попередній; це зумовлене тим, що 2006 рік загалом виявився успішнішим, ніж очікувалося. >>> докладніше
    Енергетика
    Відбулася перша сесія європейських енергетичних кореспондентів. 11 травня у Брюсселі відбулася перша зустріч представників мережі європейських кореспондентів у справах енергетичної безпеки (network of energy security correspondents). Нова мережа складається з представників Європейської Комісії (Комісар із зовнішніх відносин та Комісар з енергетичних питань), Секретаріату Ради ЄС та міністерств у справах енергетики та зовнішніх відносин держав-членів Союзу.
    За словами Міхаеля Ґлоза, міністра економіки та технології ФРН (країни-голови ЄС), „Європейська Комісія та країни-члени ЄС мають тісніше співпрацювати для захисту енергопостачання до ЄС”.
    На думку Беніти Ферреро-Вальднер, Європейського Комісара із зовнішніх відносин, стимулом для створення нової мережі стали „суперечності між Росією та її східноєвропейськими партнерами та нестабільність на Близькому Сході і в Північній Африці”, що загострили залежність ЄС від постачальників енергоресурсів.
    Мета мережі полягатиме в збиранні оперативної інформації про можливі кризи у постачанні енергоресурсів до Союзу, та координуванні спільних дій країн-членів ЄС у відповідь на переривання енергопостачання до Союзу. Конкретними завданнями мережі стануть 1) моніторинг рівня надійності постачання енергоресурсів, що спиратиметься на спільний потенціал Європейської Комісії, Ради ЄС та країн-членів Союзу, 2) координація спільних дій на ранніх стадіях криз енергопостачання, 3) забезпечення підготовленості ЄС до можливих переривань постачання енергоресурсів.
    Ідею створення мережі європейських кореспондентів у справах енергетичної безпеки було вперше висловлено у спільному повідомленні Європейської Комісії та Високого представника ЄС Хав’єра Солани „Зовнішня політика на службі енергетичних інтересів Європи”, опублікованому в червні 2006 року. Остаточне рішення про створення мережі було ухвалене 15 грудня минулого року на засіданні Європейської Ради. >>> докладніше
    Див. також:
    Виступ Європейського Комісара Беніти Ферреро-Вальднер з нагоди проведення першого засідання мережі європейських кореспондентів у справах енергетичної безпеки
    Довкілля
    У Бонні відбулася міжнародна конференція з питань захисту довкілля. Конференція, що відбулася 7 травня, стала одним із ключових етапів підготовки масштабної міжнародної угоди, що регулюватиме питання захисту довкілля після завершення терміну дії норм Кіотського протоколу (2012 рік). У події взяли участь представники понад 160 країн світу.
    Основна мета боннської конференції полягала у визначенні основних переговорних можливостей, що обговорюватимуться на всесвітній конференції з проблем змін клімату, яка відбудеться в грудні у Балі (Індонезія).
    На початку березня 2007 року Європейська Рада ухвалила історичну програму, відповідно до якої 2020 року рівень викидів парникових газів у Союзі має зменшитися на 20% порівняно з 1990 роком. ЄС заявив про готовність підвищити планку до 30%, якщо інші держави світу, передусім індустріальні країни, вдадуться до аналогічних дій.
    Кіотський протокол є доповненням до Рамкової конвенції ООН з питань змін клімату. Документ, підписаний у 1998-1999 роках, накладає на країни-учасниці чіткі обмеження рівня викидів парникових газів в атмосферу (у середньому на 5,2% порівняно з рівнем 1990 року).
    Оскільки протокол визначає рівень обов’язкових зменшень викидів тільки до 2012 року, постає потреба в укладанні нової міжнародної угоди, що регулюватиме питання захисту довкілля та викидів парникових газів після цієї дати. >>> докладніше
    Соціальні справи
    Європейський фонд регіонального розвитку фінансуватиме будівництво соціального житла. 11 травня Європейський Парламент підтримав проект фінансування соціального будівництва, здійснюваний у рамках Європейського фонду регіонального розвитку.
    Новий інвестиційний проект стане відповіддю на зростання цін на житло та урбаністичний бум, що його нині переживають країни ЄС. У спеціальній доповіді, яку підготував депутат Європейського Парламенту Альфонсо Андріа, наголошено не тільки на важливості побудови соціального житла, але й на потребі розвитку інфраструктури в соціальних кварталах. Особливу увагу приділено визначенню поняття „гідного житла” (adequate housing), спрямоване на підтримку високих стандартів соціального житла.
    До цього моменту Європейський фонд регіонального розвитку фінансував побудову соціального житла лише в окремих країнах-членах ЄС. Нині програму Фонду поширено на всі держави Союзу. >>> докладніше
    Культура
    Ухвалено Європейську стратегію розвитку культури. Документ, що його Європейська Комісія ухвалила 10 травня, став першою в історії ЄС спільною стратегією розвитку культури.
    У стратегії Комісія наголошує на першочерговій ролі культури за доби глобалізації. Основними елементами стратегії є: а) розвиток культурного розмаїття та міжкультурного діалогу, б) розвиток культури як каталізатора творчості та креативності, та в) розвиток культури як ключового елементу міжнародних відносин Європейського Союзу.
    Європейська політика з розвитку культури грунтується на принципі субсидіарності: дії на рівні цілого ЄС доповнятимуть ініціативи на національному, регіональному та місцевому рівнях. Основним фінансовим механізмом підтримки культурної сфери є програма „Культура 2007”, бюджет якої на найближчий семирічний період становить 400 мільйонів євро. >>> докладніше
    Див. також:
    Роз’яснення та відповіді на найчастіші питання щодо першої Європейської програми розвитку культури
    Інші новини
    ЄС занепокоєний погрозами та нападами, з якими зіткнулися представники моніторингової служби ОБСЄ в Південній Осетії. >>> докладніше
    У ЄС спроститься законодавство, що регулює автомобільну промисловість. >>> докладніше
    Європейська Комісія оголошує конкурс молодих перекладачів (Juvenes Translatores) серед учнів європейських шкіл. >>> докладніше
    ЄС візьме участь у створенні глобальної бази даних „Життя на Землі”. >>> докладніше
    Європейська Комісія дає дозвіл на фінансову допомогу від Французького агентства промислових інновацій проектові „Мобільне телебачення без обмежень”. >>> докладніше
    Виступ Європейського Комісара у справах розширення Оллі Рена: „Нові кроки до реґіональної співпраці”. >>> докладніше
    Відбулася презентація нових програм європейської політики гуртування: „Сильні регіони – ключ до єднання Європи”. >>> докладніше
    Європейська Комісія готується до початку нової програми „Європа для громадян”. >>> докладніше
    Виступ Європейського Комісара у справах регіональної політики Данути Гюбнер: „Європа – наше спільне майбутнє”, Реґенсбурґ, ФРН (німецькою мовою). >>> докладніше
    Виступ Європейського Комісара у справах розширення Оллі Рена: „Відкриті дискусії щодо розширення ЄС”. >>> докладніше
    Виступ Європейського Комісара у справах конкуренції Неелі Крус: „Європейська політика щодо конкуренції перед викликом відродження протекціонізму: яку стратегію обрати?”. >>> докладніше
    Веб-сайт тижня
    Сайт зовнішньоенергетичної політики ЄС
    http://ec.europa.eu/external_relations/energy/index.htm" TARGET="_blank">http://ec.europa.eu/external_relations/energy/index.htm
    Минулого тижня було проведено перше засідання мережі європейських кореспондентів у справах енергетичної безпеки, спрямованої на збирання оперативної інформації про можливі кризи у постачанні енергоресурсів до Союзу та координування спільних дій країн-членів ЄС у відповідь на переривання енергопостачання до Союзу.
    Сайт зовнішньоенергетичної політики ЄС презентує основні елементи політики ЄС щодо зовнішньої торгівлі енергоресурсами, ключові документи, що визначають європейську зовнішньоенергетичну стратегію та угоди, що регулюють міжнародну співпрацю Союзу в енергетичній сфері.
    Анонси подій
    14-15 травня: засідання Ради Міністрів ЄС з загальних справ та зовнішніх відносин
    14-15 травня: проведення конференції „Зменшення розриву у поширенні технологій широкополосного доступу до Інтернет”, Брюссель
    16 травня: публікація Повідомлення Європейської Комісії: „У напрямі до повномасштабної міграційної політики ЄС”. >>> докладніше
    18 травня: саміт ЄС – Росія, Самара. >>> докладніше
    22 травня: проведення кампанії „Заради життя без тютюну” у Європейському Парламенті (з нагоди Всесвітнього дня боротьби з курінням).
    30 травня: круглий стіл між ЄС та країнами ОПЕК з питань енергетичної політики
    Внешние отношения Европейского Союза
    ЕС – Украина
    Европейская Комиссия следит за развитием ситуации вокруг взрыва газопровода в Украине. Об этом 8 мая заявила пресс-служба Европейской Комиссии в специальном сообщении.
    «Европейская Комиссия поддерживает тесный контакт с украинскими властями для сбора всей информации, имеющей отношение к взрыву газопровода, произошедшем 8 мая», - говорится в сообщении. «Европейский Комиссар по энергетическим вопросам Андрис Пибалгс находится в тесном контакте с министром топлива и энергетики Украины Юрием Бойко для определения причин взрыва и его последствий для поставок газа в страны Европейского Союза», - подчеркивает Европейская Комиссия.
    «По предварительной информации, предоставленной министром Бойко, взрыв не повлияет на поставки газа в ЕС, поскольку дополнительные газопроводные соединения обеспечат поставки в должных масштабах», - подчеркивается в заявлении.
    8 мая произошел взрыв на газопроводе Уренгой-Помары-Ужгород в районе села Лука Таращанского района Киевской области. По информации МЧС Украины, газоснабжение было возобновлено через обводной газопровод. >>> детальнее
    ЕС – Россия
    Европейские депутаты провели дебаты, посвященные отношениям ЕС и России. Обсуждению отношений между Европейским Союзом и Российской Федерацией было посвящено пленарное заседание Европейского Парламента, состоявшееся 10 мая. После обсуждения европейские депутаты приняли специальную резолюцию, посвященную отношениям ЕС и России.
    Россия остается важным партнером Европы, особенно в энергетической сфере, однако демократические ценности и права человека должны оставаться ключевыми принципами отношений ЕС и России, подчеркивается в резолюции. Депутаты выразили обеспокоенность ситуацией с соблюдением прав человека в России, в особенности недавним применением силы против мирных демонстраций в Москве и Санкт-Петербурге.
    Особое внимание парламентариев было уделено обострению отношений между Россией и Эстонией, возникшему из-за решения эстонских властей перенести монумент советским солдатам из центра Таллинна на военное кладбище. «Сегодня все мы являемся эстонцами», - заявил по этому поводу лидер политической группы Европейской народной партии Жозеф Доль. Было бы «большой ошибкой» считать, что в этом вопросе страны ЕС будут придерживаться противоположных мнений, считает европейский депутат.
    Резолюция Европейского Парламента была принята накануне саммита ЕС – Россия, который пройдет 18 мая в Самаре. Саммит станет еще одной попыткой преодолеть противоречия, вставшие на пути начала переговоров о заключении нового рамочного соглашения между ЕС и Россией. До нынешнего момента начало переговоров было заблокировано правительством Польши, считающим нелегитимным российский запрет на импорт польского мяса. >>> детальнее
    Другие вопросы внешних отношений ЕС
    ЕС приветствует формирование правительства демократических сил в Сербии. 12 мая правительство ФРГ (государства-председателя ЕС) распространило специальное заявление о формировании коалиции демократических сил Сербии, о котором было объявлено накануне.
    «Правительство государства-председателя ЕС приветствует последние события в Белграде и выражает надежду, что будущее правительство Сербии проведет необходимые реформы и позволит возобновить переговоры по поводу Соглашения о стабилизации и ассоциации между ЕС и Сербией, приостановленные в прошлом году», - говорится в заявлении ЕС.
    11 мая президент Сербии Борис Тадич объявил о формировании правительства демократических партий. Коалиция объединит Демократическую партию, возглавляемую президентом Тадичем, Демократическую партию Сербии, возглавляемую премьер-министром Воиславом Коштуницей, и неолиберальную партию «Г17 плюс», возглавляемую Младъяном Динкичем. ЕС надеется, что новая коалиция будет осуществлять проевропейскую политику.
    В то же время 9 мая правительство государства-председателя ЕС выразило обеспокоенность избранием Томислава Николича, заместителя главы Сербской радикальной партии, на пост спикера парламента Сербии.
    Парламентские выборы в Сербии состоялись в январе 2007 года. Победу на них завоевали Сербская радикальная партия, возглавляемая Воиславом Шешелем (28% голосов), Демократическая партия Бориса Тадича (22%), объединение «Демократическая партия Сербии – Новая Сербия» Воислава Коштуницы (16%) и партия «Г17 плюс» Младъяна Динкича (6%). До недавнего времени политическим силам Сербии не удавалось сформировать правящую коалицию.
    В 2005 году были начаты переговоры по поводу Соглашения о стабилизации и ассоциации между ЕС и Сербией. Переговоры были приостановлены в мае 2006 года из-за недостаточного сотрудничества сербской стороны с Международным уголовным трибуналом по бывшей Югославии. Особое беспокойство ЕС вызвала невыдача сербской стороной генерала Ратко Младича и других подозреваемых в совершении военных преступлений во время войны в Боснии (1992-1995) и геноцида в Сребренице (1995). >>> детальнее
    Правительство государства-председателя ЕС приветствует одобрение текста Соглашения о стабилизации и ассоциации с Боснией и Герцеговиной. Заявление правительства ФРГ (государства-председателя ЕС) было распространено 10 мая.
    «3-го мая 2007 года государства-члены ЕС одобрили текст Соглашения о стабилизации и ассоциации с Боснией и Герцеговиной», - говорится в заявлении. «Подписание соглашения может стать шагом Боснии и Герцеговины к сближению с Европейским Союзом».
    В то же время правительство ФРГ выражает обеспокоенность тем, что в стране не проводятся все необходимые реформы. «Политические лидеры Боснии и Герцеговины должны четко, непосредственно и решительно взять на себя ответственность за преодоление преград в процессе реформ», - говорится в заявлении.
    Переговоры по поводу Соглашения о стабилизации и ассоциации между ЕС и Боснией и Герцеговиной были начаты в 2005 году.
    Соглашения о стабилизации и ассоциации являются рамочными соглашениями между ЕС и государствами Западных Балкан. Соглашения являются первым шагом в процессе вступления стран региона в Европейский Союз.
    На сегодняшний день лишь одно западнобалканское государство (Словения) является членом ЕС. Хорватия и бывшая Югославская Республика Македония являются странами-кандидатами на вступление в Союз. >>> детальнее
    Европейская Комиссия финансирует проекты, направленные на интеграцию граждан третьих стран в европейское общество. 7 мая Комиссия объявила 12 проектов-победителей конкурса, проведенного в рамках программы «Интеграция граждан третьих стран» (Integration of Third-Country Nationals).
    По результатам конкурса, победителями объявлены 12 проектов, в каждом из которых принимают участие правительственные и неправительственные организации нескольких стран-членов ЕС. Проекты направлены на улучшение интеграции лиц, не являющихся гражданами Европейского Союза, в общество стран-членов ЕС. Общий бюджет грантов составляет 4 миллиона евро.
    Среди проектов-победителей – инициативы, направленные на улучшение интеграции граждан третьих стран в больших европейских городах, создание условий для межкультурного и межконфессионального диалога в странах ЕС, анализ и усовершенствование тестов, обязательных для кандидатов на получение гражданства в государствах ЕС и т.д.
    Проблема миграции и эффективной интеграции граждан третьих стран в европейское общество остается одной из важнейших сфер деятельности Европейской Комиссии. Для более эффективной деятельности в этой сфере была основана рамочная программа «Солидарность и регулирование миграционных потоков» и Европейский фонд интеграции граждан третьих стран. В течение ближайших семи лет (2007-2013) Фонд выделит на эти цели около 825 миллионов евро. >>> детальнее
    Внутренние вопросы Европейского Союза
    Экономика
    Экономический прогноз: в 2007 году ВВП ЕС вырастет на 2,9%. Такие данные содержатся в весеннем экономическом прогнозе на 2007 и 2008 год, опубликованном Европейской Комиссией 7 мая.
    По оценкам Комиссии, в 2007 году ВВП ЕС (ЕС-27) вырастет на 2,9%. Уровень роста ВВП зоны евро (ЕС-13) составит 2,6%.
    В 2008 году темпы роста составят 2,7% во всем ЕС и 2,5% в зоне евро.
    Ожидается, что в течение 2006-2008 годов в ЕС будут создано около 9 миллионов новых рабочих мест (из них 6 миллионов – в зоне евро), что позволит снизить средний уровень безработицы в ЕС до 7% (в 2005 году он составлял почти 9%).
    Прогноз предсказывает некоторое замедление темпов роста экономики ЕС по сравнению с минувшим годом (в 2006 году темпы экономического роста составляли 3% в ЕС и 2,7% - в зоне евро). В то же время нынешний прогноз более оптимистичен, нежели предыдущий, поскольку 2006 год в целом оказался более успешным, нежели ожидалось. >>> детальнее
    Энергетика
    Состоялась первая сессия европейских энергетических корреспондентов. 11 мая в Брюсселе состоялась первая встреча представителей сети европейских корреспондентов по вопросам энергетической безопасности (network of energy security correspondents). Новая сеть состоит из представителей Европейской Комиссии (Комиссар по внешним отношениям и Комиссар по энергетическим вопросам), Секретариата Совета ЕС и министерств по вопросам энергетики и внешних отношений государств-членов Союза.
    По словам Михаэля Глоза, министра экономики и технологии ФРГ (государства-председателя ЕС), «Европейская Комиссия и государства-члены ЕС должны более тесно сотрудничать для защиты энергоснабжения в ЕС».
    По мнению Бениты Ферреро-Вальднер, Европейского Комиссара по вопросам внешних отношений, стимулом для создания новой сети стали «противоречия между Россией и ее восточноевропейскими партнерами и нестабильность на Ближнем Востоке и в Северной Африке», которые обострили зависимость ЕС от поставщиков энергоресурсов.
    Целью сети является сбор оперативной информации о возможных кризисах в поставках энергоресурсов в ЕС и координация совместных действий государств-членов ЕС в ответ на перебои энергоснабжения. Конкретными задачами сети станут 1) мониторинг уровня надежности поставок энергоресурсов, опирающийся на общий потенциал Европейской Комиссии, Совета ЕС и государств-членов Союза, 2) координация совместных действий на ранних стадиях кризисных явлений в энергоснабжении, 3) обеспечение подготовленности ЕС к возможным перебоям поставок энергоресурсов.
    Идея создания сети европейских корреспондентов по вопросам энергетической безопасности была впервые озвучена в совместном сообщении Европейской Комиссии и Высокого представителя ЕС Хавьера Соланы «Внешняя политика на службе энергетических интересов Европы», опубликованном в июне 2006 года. Окончательное решение о создании сети было принято 15 декабря 2006 года на заседании Европейского Совета. >>> детальнее
    См. также:
    Выступление Европейского Комиссара Бениты Ферреро-Вальднер по случаю проведения первого заседания сети европейских корреспондентов по вопросам энергетической безопасности
    Окружающая среда
    В Бонне состоялась международная конференция по вопросам защиты окружающей среды. Конференция, состоявшаяся 7 мая, стала одним из ключевых этапов подготовки масштабного международного соглашения, регулирующего вопросы защиты окружающей среды после завершения термина действия норм Киотского протокола (2012 год). В событии приняли участие представители более 160 стран мира.
    Главная цель боннской конференции заключалась в определении основных переговорных возможностей для всемирной конференции по проблемам изменений климата, которая состоится в декабре в Бали (Индонезия).
    В марте 2007 года Европейский Совет принял историческую программу, согласно которой в 2020 году уровень выбросов парниковых газов в Союзе должен уменьшиться на 20% по сравнению с 1990 годом. ЕС заявил о готовности повысить планку до 30%, если другие государства мира, прежде всего индустриальные страны, примут аналогичные меры.
    Киотский протокол является дополнением к Рамочной конвенции ООН по вопросам изменений климата. Документ, подписанный в 1998-1999 годах, накладывает на страны-участницы четкие ограничения уровня выбросов парниковых газов в атмосферу (в среднем на 5,2% по сравнению с 1990 годом).
    Поскольку протокол определяет уровень обязательного уменьшения выбросов лишь до 2012 года, на сегодняшний день возникает необходимость заключения нового международного соглашения, регулирующего вопросы защиты окружающей среды и выбросов парниковых газов после этой даты. >>> детальнее
    Социальные вопросы
    Европейский фонд регионального развития будет финансировать построение социального жилья. 11 мая Европейский Парламент поддержал проект финансирования социального строительства, осуществляемый в рамках Европейского фонда регионального развития.
    Новый инвестиционный проект станет ответом на рост цен на жилье и урбанистический бум, переживаемый государствами-членами ЕС. В специальном докладе, подготовленном депутатом Европейского Парламента Альфонсо Андриа, подчеркивается не только важность построения социального жилья, но и необходимость развития инфраструктуры в социальных кварталах. Особое внимание уделено определению понятия «достойного жилья» (adequate housing), направленное на поддержку высоких стандартов социального жилья.
    До этого момента Европейский фонд регионального развития финансировал построение социального жилья лишь в определенных странах-членах ЕС. Теперь же программа Фонда будет распространяться на все государства Союза. >>> детальнее
    Культура
    Принята Европейская стратегия развития культуры. Документ, принятый Европейской Комиссией 10 мая, стал первой в истории ЕС всеевропейской стратегией развития культуры.
    В стратегии Комиссия подчеркивает первоочередную роль культуры в эпоху глобализации. Основными элементами стратегии являются: а) развитие и поддержка культурного разнообразия и межкультурного диалога, б) развитие культуры как катализатора творчества и креативности, в) развитие культуры как ключевого элемента международных отношений Европейского Союза.
    Европейская политика развития культуры основана на принципе субсидиарности, согласно которому действия на уровне ЕС должны дополнять инициативы на национальном, региональном и местном уровнях. Основным финансовым механизмом поддержки культурной сферы является программа «Культура 2007», бюджет которой на ближайший семилетний период составляет 400 миллионов евро. >>> детальнее
    См. также:
    Разъяснения по поводу первой Европейской программы развития культуры
    Другие новости
    ЕС обеспокоен угрозами и нападениями, с которыми столкнулись представители мониторинговой службы ОБСЕ в Южной Осетии. >>> детальнее
    В ЕС упростится законодательство, регулирующее развитие автомобильной промышленности. >>> детальнее
    Европейская Комиссия объявляет конкурс молодых переводчиков (Juvenes Translatores) среди учеников европейских школ. >>> детальнее
    ЕС примет участие в создании глобальной базы данных «Жизнь на Земле». >>> детальнее
    Европейская Комиссия дает разрешение на финансовою помощь Французского агентства промышленных инноваций проекту «Мобильное телевидение без границ». >>> детальнее
    Выступление Европейского Комиссара по вопросам расширения Олли Рена: «Новые шаги к региональному сотрудничеству». >>> детальнее
    Состоялась презентация новых программ европейской политики сплочения: «Сильные регионы – ключ к единению Европы». >>> детальнее
    Европейская Комиссия готовится к началу новой программы «Европа для граждан». >>> детальнее
    Выступление Европейского Комиссара по вопросам региональной политики Дануты Хюбнер: «Европа – наше общее будущее», Регенсбург, ФРГ (на немецком языке). >>> детальнее
    Выступление Европейского Комиссара по вопросам расширения Олли Рена: «Открытые дискуссии о расширении ЕС». >>> детальнее
    Выступление Европейского Комиссара по вопросам конкуренции Неели Крус: «Европейская конкуренционная политика перед вызовом возрождения протекционизма: какую стратегию выбрать?». >>> детальнее
    Веб-сайт недели
    Сайт внешнеэнергетической политики ЕС
    http://ec.europa.eu/external_relations/energy/index.htm
    На прошлой недели было проведено первое заседание сети европейских корреспондентов по вопросам энергетической безопасности, направленной на сбор оперативной информации о возможных кризисах в поставках энергоресурсов в ЕС и координацию совместных действий государств-членов Союза в ответ на перебои энергоснабжения.
    Сайт внешнеэнергетической политики ЕС представляет основные элементы внешнеэнергетической политики ЕС, ключевые документы, определяющие эту политику, и основные соглашения, регулирующие международное сотрудничество в энергетической сфере.
    Анонсы событий
    14-15 мая: заседание Совета Министров ЕС по общим вопросам и внешним отношениям
    14-15 мая: проведение конференции «Сокращение разрыва в распространении технологий широкополосного доступа к Интернет», Брюссель.
    16 мая: публикация Сообщения Европейской Комиссии: «По направлению к полномасштабной миграционной политике ЕС». >>> детальнее
    18 мая: саммит ЕС – Россия, Самара. >>> детальнее
    22 мая: проведение кампании «Жизнь без курения» в Европейском Парламенте (по случаю Всемирного дня борьбы с курением).
    30 мая: круглый стол между ЕС и странами ОПЭК по вопросам энергетической политики
    

Публікація від 14 травня, 2007 р.

Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати