Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Бюлетені та видання наших колег


EU Newsletter 29.05.2007

   
    Зовнішні відносини Європейського Союзу
    ЄС - Україна
    Уряд країни-голови ЄС вітає домовленості про проведення парламентських виборів в Україні. 27 травня уряд ФРН (країни-голови ЄС), виступаючи від імені Європейського Союзу, поширив заяву з приводу домовленостей, досягнутих українськими політиками.
    „Країна-голова Європейського Союзу вітає домовленості, що їх досягли президент Ющенко та прем’єр-міністр Янукович, про проведення парламентських виборів в Україні 30 вересня 2007 року”, - йдеться в заяві.
    „Країна-голова ЄС закликає обидві сторони нині крок за кроком виконувати положення цього політичного компромісу та спонукає лідерів країни спільно працювати над удосконаленням конституційної реформи аж до погодженої дати виборів, відповідно до європейських цінностей”, - зазначає уряд ФРН. Співпраця сторін потрібна для створення в країні „стабільних та загально визнаних рамок для політичного дискурсу”, - наголошено в заяві.
    Уряд ФРН закликає всі сторони, залучені до процесу, „сприяти забезпеченню успішності компромісу, досягнутого нині, та утриматися від односторонніх дій”. Уряд країни-голови ЄС наголошує, що і надалі „підтримуватиме тісні контакти з обома сторонами”.
    Заяву уряду ФРН було поширено після того, як уранці 27 травня президент України Віктор Ющенко, прем’єр-міністр України Віктор Янукович та голова Верховної Ради України 5-го скликання Олександр Мороз оголосили про досягнення компромісу щодо проведення дострокових парламентських виборів в Україні.
    Раніше, 25 травня, уряд країни-голови ЄС поширив спеціальну заяву, у якій закликав сторони утриматися від ескалації кризи та досягти якнайшвидшого компромісу на ґрунті домовленостей про проведення парламентських виборів, досягнутих 4-го травня. >>> докладніше
    
    ЄС - Росія
    Глобалізація несе схожі виклики для ЄС та Росії, вважає Данута Гюбнер. Стосункам ЄС та Росії за доби глобалізації була присвячена доповідь Данути Гюбнер, Європейського Комісара у справах регіональної політики, виголошена 23 травня у Москві. Виступ Данути Гюбнер відбувся у рамках її візиту до Росії, що тривав 23-24 травня.
    На думку пані Гюбнер, „і Росія, і ЄС відчули на собі позитивні наслідки глобалізації”, свідченням чого є стрімке зростання торгівельних відносин між Росією та ЄС протягом останніх кількох років. Водночас для ЄС та Росії глобалізація несе із собою низку схожих викликів.
    Одним із них є потреба структурної адаптації економіки, зокрема перехід до виробництва високотехнологічних та інноваційних товарів. Комісар наголосила, що нині ЄС скорочує відставання від США у сфері інновацій. Між 1995 та 2003 роком частка ЄС на світових ринках високотехнологічних товарів виросла на 3% і нині складає 32%. Чотири з шести країн, що є світовими лідерами в інновації, є державами-членами ЄС, наголосила Комісар.
    Другим викликом, на думку Данути Гюбнер, є потреба відкритості економіки. Особливу увагу пані Гюбнер приділила питанню доцільності вступу Росії до Світової організації торгівлі (СОТ). „Якщо Росія прагне залишатися передусім постачальником сировини, [вступ до СОТ] може й не принести їй багато переваг”, - зазначила Комісар. „Однак якщо Росія прагне бути конкурентоспроможною на міжнародних ринках, продовжувати свій курс економічної диверсифікації та збільшувати обсяги іноземних інвестицій, членство у СОТ має ключове значення”, - зазначила пані Гюбнер.
    Ще одним ключовим викликом є проблема регіональних розривів. За словами Європейського Комісара, частка 10-и (з 88-х) найзаможніших російських регіонів у ВВП країни зросла з 41,5% у 1994 році до 54,2% у 2002. Частка самої тільки Москви виросла з 10,2% до 21,1%. За словами Комісара, ЄС стикається з аналогічними проблемами: мешканці найбагатшого регіону ЄС (Внутрішній Лондон) у чотирнадцять разів багатші від мешканців найбіднішого (північно-східна Румунія).
    Важливим елементом візиту Данути Гюбнер до Росії стало підписання між Росією та ЄС меморандуму про порозуміння у сфері регіональної політики.
    ЄС є найбільшим торгівельним партнером Росії. Росія, своєю чергою, є третім за масштабом торгівельним партнером Європейського Союзу. >>> докладніше
    
    Близький Схід
    Європейська Комісія занепокоєна загостренням протистояння в Палестині. Останнім подіям у Палестині був присвячений виступ Європейського Комісара у справах зовнішніх відносин Беніти Ферреро-Вальднер на пленарному засіданні Європейського Парламенту, що відбулося 22 травня у Страсбурзі.
    Беніта Ферреро-Вальднер висловила своє занепокоєння триванням протистояння рухів ХАМАС та ФАТХ Газі, що минулого тижня призвело до загибелі 55-и та поранення 280-х осіб. „Сторони протистояння мають негайно припинити насильство та подолати свої суперечності у рамках палестинського уряду національної єдності”, - наголосила Беніта Ферреро-Вальднер.
    Особливу увагу Комісара було приділено розв’язанню фінансових проблем автономії. Беніта Ферреро-Вальднер нагадала, що після перемоги руху ХАМАС на минулорічних парламентських виборах уряд Ізраїлю перестав передавати в бюджет автономії частину доходів від податків та митних зборів, якими обкладаються імпортовані товари, а уряд США наклав обмеження на фінансові операції з урядом автономії.
    Комісар наголосила, що ЄС, у співпраці з іншими країнами світу, намагається подолати ці проблеми через роботу Тимчасового міжнародного механізму (ТММ), за допомогою якого надходять кошти на цільові потреби населення Палестини. Протягом останнього року сама тільки Європейська Комісія виділила у бюджет ТММ понад 300 мільйонів євро.
    У середу, 30-го травня, відбудеться чергове засідання міжнародного Квартету з близькосхідних питань (ЄС, США, ООН та Росія), спрямованого на пошук шляхів розв’язання близькосхідних конфліктів. >>> докладніше
    
    Зовнішня торгівля
    ЄС має зайняти активнішу позицію на світових ринках, вважає Комісар Мандельсон. Ролі ЄС у сучасній світовій економіці був присвячений виступ Європейського Комісара у справах зовнішньої торгівлі Пітера Мандельсона, виголошений на дебатах, що відбулися 22 травня у Європейському Парламенті. Дебати були присвячені обговоренню Європейської глобальної торгівельної стратегії.
    „Нині у Європі ми стикаємося з величезними викликами, спричиненими темпом змін, що їх зазнає світова економіка”, - зазначив Комісар. „Наша центральна думка проста: відмова від протекціонізму вдома, активна позиція у відкритті ринків закордоном”, - підкреслив він.
    У своєму виступі Комісар наголосив на ролі скасування нетарифних бар’єрів – перепон, що перебувають „поза межами кордонів”.
    Пітер Мандельсон також наголосив на ролі освоєння нових ринків. „Ми також потребуємо посилити нашу співпрацю з ключовими економіками наступного покоління, і особливо – хоча не тільки – в Азії, де існує величезний потенціал для розвитку, і де Європа наразі працює не так активно, як вона мала би працювати”, - наголосив Комісар. >>> докладніше
    Профіцит зовнішньоторгівельного балансу зони євро складає 7,4 мільярди євро. 22 травня Євростат опублікував дані про баланс зовнішньої торгівлі економіки Європейського Союзу (ЄС-27) та зони євро (ЄС-13).
    За інформацією європейської статистичної служби, у березні 2007 року профіцит балансу зовнішньої торгівлі зони євро (ЄС-13) склав 7,4 мільярди євро. Рік тому (березень 2006 року) він дорівнював 0,6 мільярдам євро.
    Водночас у зовнішньоторгівельному балансі всієї економіки ЄС (ЄС-27) у березні було зафіксовано дефіцит у 11,1 мільярди євро. Рік тому (березень 2006 року) дефіцит складав 13,5 мільярдів.
    Протягом 2006 року зросли обсяги торгівлі ЄС із основними торгівельними партнерами. Було зафіксовано зростання експорту до Росії (+26%), Південної Кореї (+18%), Індії (+14%) та Китаю (+13%). Виросли обсяги імпорту з Китаю (+24%), Туреччини (+21%), Індії (+18%) та Канади (+17%).
    Країнами із найбільшим зовнішньоторгівельним профіцитом є Німеччина (+30,1 мільярд євро у січні-лютому 2007 року), Нідерланди (+6,3 мільярдів) та Ірландія (+4,1 мільярди). Найбільший дефіцит зовнішньоторгівельного балансу мали у січні-лютому цього року Сполучене Королівство (-22,2 мільярди євро), Іспанія (-14,4 мільярди) та Франція (-7 мільярдів).
    До зони євро входять 13 з 27-и держав-членів Європейського Союзу. Нещодавно Європейська Комісія оголосила про готовність двох ще двох країн – Мальти та Кіпру – до вступу до зони євро наступного року. >>> докладніше
    
    Внутрішні питання Європейського Союзу
    
    Економіка
    Протягом минулого року обсяги прямих іноземних інвестицій з ЄС до інших країн світу зросли на 35%. 24 травня Євростат опублікував дані про обсяги прямих іноземних інвестицій у відносинах ЄС із іншими країнами світу.
    За даними європейської статистичної служби, 2006 року обсяги прямих іноземних інвестицій з ЄС до інших країн світу виросли на 35%. Якщо 2005 року вони складали 136 мільярдів євро, минулого року вони досягли 183 мільярдів.
    Обсяги прямих іноземних інвестицій до ЄС з інших країн світу виросли на 42% (з 95 мільярдів до 135 мільярдів).
    Водночас минулого року інвестиційні потоки між 27-ма країнами-членами ЄС впали на 8%.
    Найбільшим європейським інвестором у економіки інших країн світу є Франція (39 мільярдів євро – 21% всіх європейських інвестицій, що прямують за межі ЄС). За нею йдуть ФРН (31 мільярд – 17%) та Люксембург (27 мільярдів – 15%). Найбільшим приймачем інвестицій з-поза меж ЄС є сполучене Королівство (56 мільярдів євро – 42% всіх інвестицій, що прямують до ЄС).
    Найпривабливішими країнами для європейських інвестицій є США (туди протягом року було інвестовано 71,2 мільярди євро), Канада (21,7 мільярдів), Швейцарія (19,4 мільярдів), Бразилія (5,3 мільярди), Росія (4,3 мільярди), Гонконг (4,3 мільярди) та Китай (3,7 мільярдів). Найбільше інвестицій до ЄС прямують зі США (47,9 мільярдів), Японії (10,6 мільярдів), Швейцарії (5,8 мільярдів), Канади (5 мільярдів) та Китаю (2,1 мільярдів). >>> докладніше
    Обсяги будівництва в ЄС зросли на 11,2% протягом року. Про темпи зростання обсягів будівництва у Європейському Союзі свідчать дані Євростату, оприлюднені 22 травня.
    Відповідно до інформації європейської статистичної служби, у березні 2007 року річні темпи зростання обсягів будівництва в ЄС виросли на 11,2%. Річні темпи зростання сектору у зоні євро (ЄС-13) складають 11,4%.
    Найвищі темпи зростання були зафіксовані у Польщі (+41,6%), Словенії (+36,6%), Румунії (+32,6%), Чехії (+27,5%) та Німеччині (+24,1%).
    Протягом року обсяги будівництва впали лише в Португалії (-7,3%). >>> докладніше
    
    Єдиний ринок
    Європейський Парламент підтримав зниження тарифів на роумінг усередині ЄС. 23 травня у Європейському Парламенті відбулося голосування щодо проекту суттєвого зниження цін на роумінг усередині ЄС.
    За результатами голосування, від літа нинішнього року для громадян країн-членів ЄС суттєво знизяться ціни на користування мобільними телефонами в інших країнах ЄС (мобільний роумінг). Максимальна вартість хвилини вихідного дзвінка, здійсненого в іншій країні ЄС, знижена до 49 євроцентів; максимальна вартість хвилини вхідного дзвінка – до 24 євроцентів. Через два роки максимальні ставки складатимуть 43 євроценти (вихідні дзвінки) та 19 євроцентів (вхідні дзвінки).
    Рішення Європейського Парламенту має бути схвалене на засіданні Ради Міністрів ЄС у справах телекомунікацій, що відбудеться 7 червня.
    На думку Європейської Комісії, нині європейці платять надто великі тарифи за дзвінки закордоном. За словами Вів’єн Редінг, Європейського Комісара у справах інформаційного суспільства та ЗМІ, надвисокі тарифи на роумінг є одним із останніх бар’єрів для повноцінного розвитку внутрішнього ринку ЄС. >>> докладніше
    
    Медіа
    Європейський аудіовізуальний сектор регулюватиме нова директива. 24 травня Європейський Парламент та Рада ЄС підтримали проект директиви „Аудіовізуальні медіа послуги без кордонів”, запропонований Європейською Комісією.
    Основною метою директиви є адаптування європейської нормативно-правової бази, що регулює ринок аудіовізуальних послуг, до нових технологічний тенденцій. Основну увагу директиви приділено адаптації європейських норм до конвергенції різних типів медіа: телебачення, Інтернету, мобільного зв’язку, послуг за принципом „сплата-за-перегляд” (pay-per-view) та „відео-на-замовлення” (video-on-demand).
    Основою нової директиви є три принципи: зменшення регуляторного тягаря на всі аудіовізуальні медіа послуги, спрощення та модернізація правил, що регулюють телерекламу, та поліпшення доступу людей із вадами слуху та зору до аудіовізуальних послуг.
    Нинішня директива є вдосконаленням директиви „Телебачення без кордонів”, ухваленої 1989 року та оновленої 1997-го року. Нова директива вступить у силу наприкінці 2007 року. >>> докладніше
    Див. також: Роз’яснення з приводу нової директиви „Аудіовізуальні медіа послуги без кордонів”
    
    
    Охорона здоров’я
    Дедалі більша кількість європейців підтримують боротьбу проти куріння. Про це свідчать результати спеціального дослідження, здійсненого Європейською соціологічною службою (Євробарометр). Результати дослідження були оприлюднені 22 травня.
    За даними Євробарометра, переважна більшість європейців (88%) підтримують ідею заборони куріння в закритих службових та робочих приміщеннях, а також у громадських місцях.
    Третина європейців, що курять, спробували відмовитися від шкідливої звички протягом останніх 12 місяців. Частка тих із них, що менш ніж через два місяці повернулися до куріння, складає 70%.
    Більшість європейців вважають, що куріння має бути заборонене у барах (62%) та ресторанах (77%).
    За даними експертів, 650 тисяч європейців щороку помирають від хвороб, спричинених курінням. 80 тисяч громадян ЄС помирають унаслідок хвороб, викликаних пасивним курінням.
    31 січня цього року Європейська Комісія ухвалила Зелену книгу „На шляху до Європи без куріння”, виклавши свої пропозиції щодо боротьби з поширенням тютюну у Європейському Союзі. >>> докладніше
    
    Інші новини
    Заява уряду ФРН (країни-голови ЄС) щодо розвитку іранської ядерної програми. >>> докладніше
    Заява уряду ФРН (країни-голови ЄС) щодо ситуації в Лівані. >>> докладніше
    Виступ Андріса Пібалґса, Європейського Комісара з енергетичних питань: „У напрямі до єдиного європейського ринку газу та електроенергії”, Берлін, 27 травня 2007 року. >>> докладніше
    Виступ Данути Гюбнер, Європейського Комісара у справах регіональної політики: „Як підтримувати європейські міста в добрій формі”. >>> докладніше
    Виступ Чарлі МакКріві, Європейського Комісара з питань внутрішнього ринку та послуг: „Поштові послуги: заклик до дії”, Страсбург, 23 травня 2007 року. >>> докладніше
    Виступ Маріанн Фішер Бьоль, Європейського Комісара у справах сільського господарства та розвитку сільської місцевості: „Реформування європейського виноробного сектору”, Страсбург, 22 травня 2007 року. >>> докладніше
    Виступ Беніти Ферреро-Вальднер, Європейського Комісара у справах зовнішніх відносин: „Європа: мрії та травми”. >>> докладніше
    Виступ Хоакіна Альмунії, Європейського Комісара з економічних та монетарних справ: „Користуючись перевагами глобалізації: роль освіти та реформування в Європі”. >>> докладніше
    Європейський Омбудсман наголошує на праві громадян ЄС користуватися рідною мовою. >>> докладніше
    Європейська Комісія публікує Повідомлення з боротьби проти кіберзлочинності. >>> докладніше
    Європейська Комісія вдається до заходів для поліпшення захисту дітей в ЄС. >>> докладніше
    
    Веб-сайт тижня
    Сайт європейської кампанії з захисту видів тварин, що зникають.
    http://ec.europa.eu/environment/nature/conservation/species/ema/" TARGET="_blank">http://ec.europa.eu/environment/nature/conservation/species/ema/
    Минулого тижня Європейський Парламент ухвалив доповідь щодо шляхів боротьби проти зникнення видів тварин та щодо захисту біорозмаїття. Також свою доповідь опублікував Всесвітній союз за збереження видів
    
    Анонси подій
    30 травня: публікація Білої книги Європейської Комісії з питань якості харчування та фізичної діяльності європейців.
    30 травня: проведення круглого столу між ЄС та країнами ОПЕК з питань енергетичної політики.
    30 травня: ухвалення четвертого звіту з реалізації політики соціально-економічного гуртування в ЄС.
    30-31 травня: засідання Ради ЄС з питань зайнятості, соціальної політики, охорони здоров’я та захисту прав споживачів.
    1 червня: публікація огляду Євробарометра про життя молоді у ЄС.
    4 червня: проведення конференції „Прямуючи до європейської політики розвитку міського транспорту”.
    5 червня: проведення конференції з енергетичної співпраці між ЄС та Туреччиною.
    18-19 червня: засідання Ради ЄС з загальних справ та зовнішніх відносин (GAERC).
    21-22 червня: засідання Європейської Ради.
    Внешние отношения Европейского Союза
    ЕС - Украина
    Правительство ФРГ приветствует договоренности о проведении парламентских выборов в Украине. 27 мая правительство ФРГ (государства-председателя ЕС), выступая от имени Европейского Союза, распространило заявление по поводу соглашений, достигнутых украинскими политиками.
    «Государство-председатель Европейского Союза приветствует соглашения, достигнутые президентом Ющенко и премьер-министром Януковичем, о проведении парламентских выборов в Украине 30 сентября 2007 года», - говорится в заявлении.
    «Государство-председатель ЕС призывает обе стороны шаг за шагом выполнять положения этого политического компромисса и принимать совместные меры по усовершенствованию конституционной реформы вплоть до согласованной даты выборов, в полном соответствии с европейскими ценностями», - отмечает правительство ФРГ. Сотрудничество сторон необходимо для создания в стране «стабильных и общепризнанных рамок для политического дискурса», - подчеркивается в заявлении.
    Правительство ФРГ призывает все стороны, вовлеченные в процесс, «содействовать обеспечению успешности компромисса, достигнутого сегодня, и удерживаться от односторонних действий». Правительство государства-председателя ЕС подчеркивает, что оно «будет и в дальнейшем поддерживать тесные контакты с обеими сторонами».
    Заявление правительства ФРГ было распространено после того, как утром 27 мая президент Украины Виктор Ющенко, премьер-министр Украины Виктор Янукович и председатель Верховного Совета Украины 5-го созыва Александр Мороз объявили о достижении компромисса по проведению досрочных парламентских выборов в Украине.
    Ранее, 25 мая, правительство ФРГ распространило специальное заявление, в котором призвало стороны удержаться от эскалации и достичь скорейшего компромисса на основе договоренностей о проведении парламентских выборов, достигнутых 4-го мая. >>> детальнее
    ЕС - Россия
    В эпоху глобализации ЕС и Россия сталкиваются с похожими вызовами, считает Данута Хюбнер. Отношениям ЕС и России в эпоху глобализации был посвящен доклад Дануты Хюбнер, Европейского Комиссара по вопросам региональной политики, озвученный 23 мая в Москве. Выступление Дануты Хюбнер состоялось в рамках ее визита в Росию, прошедшего 23-24 мая.
    По мнению Дануты Хюбнер, «и Россия, и ЕС ощутили на себе позитивные последствия глобализации», свидетельством чего является стремительный рост торговых отношений между Россией и ЕС за последние несколько лет. В то же время для ЕС и России глобализация означает ряд схожих вызовов.
    Одним из них является необходимость структурной адаптации экономики, в частности перехода к производству высокотехнологичных и инновационных товаров. Комиссар подчеркнула, что на сегодняшний день ЕС сокращает отставание от США в сфере инноваций. С 1995 по 2003 год доля ЕС на мировых рынках высокотехнологичных товаров возросла на 3% и на сегодняшний день составляет 32%. Четыре из шести государств-лидеров в сфере инноваций, являются государствами-членами ЕС, подчеркнула Комиссар.
    Вторым вызовом, по мнению Дануты Хюбнер, является необходимость открытости экономики. Особое внимание представительница Европейской Комиссии уделила вопросу целесообразности вступления России во Всемирную торговую организацию (ВТО). «Если Россия стремится оставаться поставщиком сырья, [вступление в ВТО] может и не принести ей больших преимуществ», - отметила Комиссар. «Если же Россия стремится быть конкурентоспособной на международных рынках, продолжать свой курс экономической диверсификации и увеличивать объемы иностранных инвестиций, членство в ВТО имеет ключевое значение», - отметила госпожа Хюбнер.
    Еще одним вызовом является проблема региональных разрывов. По словам Европейского Комиссара, доля 10-и (из 88-х) самых обеспеченных российских регионов в ВВП страны выросла с 41,5% в 1994 году до 54,2% в 2002 году. Доля одной лишь Москвы выросла с 10,2% до 21,1%. По словам Комиссара, ЕС сталкивается с аналогичными проблемами: жители самого богатого региона ЕС (Внутренний Лондон) в четырнадцать раз богаче жителей самого бедного (северо-восточная Румыния).
    Важным элементом визита Дануты Хюбнер в Россию стало подписание между Россией и ЕС меморандума о взаимопонимании в сфере региональной политики.
    ЕС является самым большим торговым партнером России. Россия, в свою очередь, является третьим по масштабу торговым партнером Европейского Союза. >>> детальнее
    Ближний Восток
    Европейская Комиссия обеспокоена обострением противостояния в Палестине. Последним событиям в Палестине было посвящено выступление Европейского Комиссара по вопросам внешних отношений Бениты Ферреро-Вальднер на пленарном заседании Европейского Парламента, состоявшемся 22 мая в Страсбурге.
    Бенита Ферреро-Вальднер обеспокоена продолжением противостояния движений ХАМАС и ФАТХ в Газе, приведшее на прошлой неделе к гибели 55-и и ранению 280-и человек. «Стороны противостояния должны немедленно прекратить насилие и преодолеть свои противоречия в рамках палестинского правительства национального единства», - подчеркнула Бенита Ферреро-Вальднер.
    Особое внимание Комиссара было уделено разрешению финансовых проблем автономии. Бенита Ферреро-Вальднер напомнила, что после победы движения ХАМАС на прошлогодних парламентских выборах правительство Израиля перестало перечислять в бюджет автономии часть доходов от налогов и таможенных сборов, которыми облагаются импортированные товары, а США наложили ограничения на финансовые операции с правительством автономии.
    Комиссар подчеркнула, что ЕС, в сотрудничестве с другими странами мира, старается преодолеть эти проблемы с помощью Временного международного механизма (ВММ), благодаря которому поступают ресурсы на целевые нужды населения Палестины. За минувший год одна лишь Европейская Комиссия выделила в бюджет ВММ более 300 миллионов евро.
    В среду, 30-го мая, состоится очередное заседание международного Квартета по ближневосточным вопросам (ЕС, США, ООН и Россия), направленного на поиск путей разрешения ближневосточного кризиса. >>> детальнее
    Внешняя торговля
    ЕС должен занять более активную позицию на мировых рынках, считает Комиссар Мандельсон. Роли ЕС в мировой экономике было посвящено выступление Европейского Комиссара по вопросам внешней торговли Питера Мандельсона, озвученное на дебатах, состоявшихся в Европейском Парламенте. Дебаты, прошедшие 22 мая, были посвящены обсуждению Европейской глобальной торговой стратегии.
    «Сегодня в Европе мы сталкиваемся с грандиозными вызовами, вызванными темпом изменений, происходящих в мировой экономике», - отметил Комиссар. Наша центральная мысль проста: отказ от протекционизма дома, активная позиция в открытии рынков заграницей», - подчеркнул он.
    В своем выступлении Комиссар, в частности, коснулся роли упразднения нетарифных барьеров – преград, находящихся «по ту сторону границ».
    Особое внимание Питера Мандельсона было уделено роли освоения новых рынков. «Нам необходимо усилить сотрудничество с ключевыми экономиками следующего поколения, в особенности – хотя не исключительно – в Азии, где существует огромный потенциал для развития и где Европа на сегодняшний день работает не так активно, как следовало бы», - подчеркнул Комиссар. >>> детальнее
    Профицит внешнеторгового баланса зоны евро составляет 7,4 миллиарда евро. 22 мая Евростат опубликовал данные о балансе внешней торговли экономики Европейского Союза (ЕС-27) и зоны евро (ЕС-13).
    По информации европейской статистической службы, в марте 2007 года профицит баланса внешней торговли зоны евро (ЕС-13) составил 7,4 миллиардов евро. Год назад (март 2006 года) он равнялся 0,6 миллиардам евро.
    В то же время во внешнеторговом балансе всей экономики ЕС (ЕС-27) в марте был зафиксирован дефицит в 11,1 миллиард евро. Год назад (март 2006 года) дефицит составлял 13,5 миллиардов.
    За 2006 год выросли объемы торговли ЕС с основными торговыми партнерами. Был зафиксирован рост объемов экспорта в Россию (+26%), Южную Корею (+18%), Индию (+14%) и Китай (+13%). Выросли объемы импорта из Китая (+24%), Турции (+21%), Индии (+18%) и Канады (+17%).
    Странами ЕС с самым большим внешнеторговым профицитом являются ФРГ (+30,1 миллиард евро в январе-феврале 2007 года), Нидерланды (+6,3 миллиардов) и Ирландия (+4,1 миллиард). Наибольший уровень дефицита внешнеторгового баланса зафиксирован в январе-феврале у Соединенного Королевства (-22,2 миллиарда евро), Испании (-14,4 миллиарда) и Франции (-7 миллиардов).
    В зону евро входят 13 из 27-и государств-членов Европейского Союза. Недавно Европейская Комиссия объявила о готовности еще двух стран – Кипра и Мальты – к вступлению в зону евро в следующем году. >>> детальнее
    Внутренние вопросы Европейского Союза
    Экономика
    В течение года объемы прямых иностранных инвестиций из ЕС в другие страны мира выросли на 35%. 24 мая Евростат опубликовал данные об объемах прямых иностранных инвестиций в отношениях ЕС с другими странами мира.
    По данным европейской статистической службы, в 2006 году объемы прямых иностранных инвестиций из ЕС в другие страны мира выросли на 35%. Если в 2005 году они составили 136 миллиардов евро, в прошлом году они достигли 183 миллиардов.
    Объемы прямых иностранных инвестиций в ЕС из других стран мира выросли на 42% (с 95 миллиардов до 135 миллиардов).
    В то же время в прошлом году инвестиционные потоки между 27-ю странами-членами ЕС упали на 8%.
    Наибольшим европейским инвестором в экономики других государств мира является Франция (39 миллиардов евро – 21% всех европейских инвестиций, направляющихся за пределы ЕС). За ней идут ФРГ (31 миллиард – 17%) и Люксембург (27 миллиардов – 15%). Наиболее привлекательным государством для неевропейских инвесторов является Соединенное Королевство (56 миллиардов евро – 42% всех инвестиций, направляющихся в ЕС).
    Наибольший интерес европейских инвесторов вызывают США (туда в течение года были инвестированы 71,2 миллиардов евро), Канада (21,7 миллиардов), Швейцария (19,4 миллиарда), Бразилия (5,3 миллиарда), Россия (4,3 миллиарда), Гонконг (4,3 миллиарда) и Китай (3,7 миллиардов). Наибольшее количество иностранных инвестиций в ЕС направляются из США (47,9 миллиардов евро), Японии (10,6 миллиардов), Швейцарии (5,8 миллиардов), Канады (5 миллиардов) и Китая (2,1 миллиард). >>> детальнее
    Объемы строительства в ЕС выросли в течение года на 11,2%. О темпах роста объемов строительства в Европейском Союзе свидетельствуют данные Евростата, опубликованные 22 мая.
    Согласно информации европейской статистической службы, в марте 2007 года годовые темпы роста объемов строительства в ЕС выросли на 11,2%. Годовые темпы роста сектора в зоне евро (ЕС-13) составили 11,4%.
    Самые высокие темпы роста были зафиксированы в Польше (+41,6%), Словении (+36,6%), Румынии (+32,6%), Чехии (+27,5%) и Германии (+24,1%).
    В течение года объемы строительства упали лишь в Португалии (-7,3%). >>> детальнее
    Единый рынок
    Европейский Парламент поддержал проект снижения тарифов на роуминг на территории ЕС. 23 мая в Европейском Парламенте состоялось голосование о проекте существенного снижения цен на роуминг на территории ЕС.
    По результатам голосования, с лета нынешнего года для граждан государств-членов ЕС существенно снизятся цены на пользование мобильными телефонами в других странах ЕС (мобильный роуминг). Максимальная стоимость минуты исходящего звонка, совершенного в другой стране ЕС, снижена до 49 евроцентов; максимальная стоимость минуты входящего звонка – до 24 евроцентов. Через два года максимальные ставки понизятся еще более: до 43 евроцентов (исходящие звонки) и 19 евроцентов (входящие звонки).
    Решение Европейского Парламента должно быть одобрено на заседании Совета Министров ЕС по вопросам телекоммуникаций, которое состоится 7 июня.
    По мнению Европейской Комиссии, на сегодняшний день европейцы сталкиваются со слишком высокими тарифами за звонки заграницей. По словам Вивьен Рединг, Европейского Комиссара по вопросам информационного общества и СМИ, сверхвысокие тарифы на роуминг являются одним из последних барьеров для полноценного развития внутреннего рынка ЕС. >>> детальнее
    Медиа
    Европейский аудиовизуальный сектор будет регулироваться новой директивой. 24 мая Европейский Парламент и Совет ЕС поддержали проект директивы «Аудиовизуальные медиа-услуги без границ», предложенный Европейской Комиссией.
    Основной целью директивы является адаптация европейской нормативной базы, регулирующей рынок аудиовизуальных услуг, к новым технологическим тенденциям. Основное внимание директивы уделено адаптации европейских норм к конвергенции различных типов медиа: телевидения, сети Интернет, мобильной связи, услуг по принципу «оплата-за-просмотр» (pay-per-view) и «видео-по-заказу» (video-on-demand).
    Основой новой директивы являются три принципа: уменьшение регуляторного груза на все аудиовизуальные медиа-услуги, упрощение и модернизация правил, регулирующих телерекламу, и улучшение доступа людей с проблемами слуха и зрения к аудиовизуальным медиа-услугам.
    Нынешняя директива является усовершенствованием директивы «Телевидение без границ», принятой в 1989 году и обновленной в 1997 году. Новая директива вступит в силу в конце 2007 года. >>> детальнее
    См. также: Разъяснения по поводу новой директивы «Аудиовизуальные медиа-услуги без границ»
    Здравоохранение
    Все большее количество европейцев поддерживают борьбу с курением. Об этом свидетельствуют результаты специального исследования, осуществленного Европейской социологической службой (Евробарометр). Результаты исследования были опубликованы 22 мая.
    По данным Евробарометра, подавляющее большинство европейцев (88%) поддерживают идею запрета курения в закрытых служебных и рабочих помещениях, а также в общественных местах.
    Треть курящих европейцев в течение последних 12 месяцев попробовали отказаться от вредной привычки. Доля тех из них, кто менее чем через два месяца вернулся к курению, составляет 70%.
    Большинство европейцев считают, что курение должно быть запрещено в барах (62%) и ресторанах (77%).
    По данным экспертов, 650 тысяч европейцев ежегодно умирают от болезней, вызванных курением. 80 тысяч граждан ЕС умирают из-за болезней, вызванных пассивным курением.
    31 января этого года Европейская Комиссия приняла Зеленую книгу «На пути к Европе без табака», выступив с рядом своих предложений по борьбе с распространением курения в Европейском Союзе. >>> детальнее
    Другие новости
    Заявление правительства ФРГ (страны-председателя ЕС) о развитии иранской ядерной программы. >>> детальнее
    Заявление правительства ФРГ (страны-председателя ЕС) о ситуации в Ливане. >>> детальнее
    Выступление Андриса Пибалгса, Европейского Комиссара по энергетическим вопросам: «По направлению к единому европейскому рынку газа и электроэнергии», Берлин, 27 мая 2007 года. >>> детальнее
    Выступление Дануты Хюбнер, Европейского Комиссара по вопросам региональной политики: «Как поддерживать европейские города в хорошей форме». >>> детальнее
    Выступление Чарли МакКриви, Европейского Комиссара по вопросам внутреннего рынка и услуг: «Почтовые услуги: призыв к действию», Страсбург, 23 мая 2007 года. >>> детальнее
    Выступление Марианн Фишер Бёль, Европейского Комиссара по вопросам сельского хозяйства и развития сельской местности: «Реформирование европейского винодельного сектора», Страсбург, 22 мая 2007 года. >>> детальнее
    Выступление Бениты Ферреро-Вальднер, Европейского Комиссара по вопросам внешних отношений: «Европа: мечты и травмы». >>> детальнее
    Выступление Хоакина Альмунии, Европейского Комиссара по экономическим и монетарным вопросам: «Пользуясь преимуществами глобализации: роль образования и реформирования в Европе». >>> детальнее
    Европейский Омбудсман подчеркивает право граждан ЕС пользоваться родным языком. >>> детальнее
    Европейская Комиссия публикует Сообщение о борьбе с киберпреступностью. >>> детальнее
    Европейская Комиссия принимает меры для улучшения защиты детей в ЕС. >>> детальнее
    Веб-сайт недели
    Сайт европейской кампании по защите исчезающих видов
    http://ec.europa.eu/environment/nature/conservation/species/ema/
    На прошлой неделе Европейский Парламент принял специальный доклад о путях борьбы с исчезновением видов животных и о защите биоразнообразия. Также свой доклад опубликовал Всемирный союз за сохранение видов
    Анонсы событий
    30 мая: публикация Белой книги Европейской Комиссии по вопросам качества пищевых продуктов и физической деятельности европейцев.
    30 мая: проведение круглого стола между ЕС и государствами ОПЭК по вопросам энергетической политики.
    30 мая: принятие четвертого отчета по реализации политики социально-экономического сплочения в ЕС.
    30-31 мая: заседание Совета ЕС по вопросам занятости, социальной политики, здравоохранения и защиты потребителей.
    1 июня: публикация обзора Евробарометра о жизни молодежи в ЕС.
    4 июня: проведение конференции «По направлению к европейской политике развития городского транспорта».
    5 июня: проведение конференции по вопросам энергетического сотрудничества между ЕС и Турцией.
    18-19 июня: заседание Совета ЕС по общим вопросам и внешним отношениям (GAERC).
    21-22 июня: заседание Европейского Совета.
    Бюлетень "Європейський вісник" видається кожний тиждень й містить інформацію про події, які відбуваються у Представництві Європейської Комісії в Україні та у його відносинах з іншими країнами.
    Упорядник: Володимир Єрмоленко
    Шеф-редактор: Інна Підлуська
    Відповідальний за випуск: Андрій Кулаков
    Інформацію підготували МГО «Інтерньюз-Україна» та Фонд «Європа ХХІ» за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні
    

Публікація від 29 травня, 2007 р.

Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати