Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Офіційні документи


Спільний прес-реліз за підсумками першої зустрічі Ради асоціації між ЄС і Україною

   
    Учора Європейський Союз і Україна провели першу зустріч Ради асоціації у рамках нової Угоди про асоціацію. ЄС і Україна вкотре підтвердили спільну мету з побудови демократичної, стабільної та заможної країни. ЄС та український уряд погодилися продовжувати спільну роботу у напрямі розбудови політичної асоціації та здійснення економічної інтеграції з Євросоюзом.
    
    Рада асоціації привітала тимчасове застосування відповідних частин Угоди про асоціацію між ЄС і Україною від 1 листопада. Вона підкреслила важливість швидкої ратифікації Угоди про асоціацію усіма країнами-членами ЄС у відповідності до їхніх внутрішньодержавних процедур. Угода про асоціацію слугуватиме основою, за допомогою якої Україна пришвидшить процес здійснення реформ та економічної модернізації. Це стосується, зокрема, адекватної підготовки до впровадження Розділу IV Угоди про асоціацію – у відповідності до міжнародних зобов’язань України та за відчутної допомоги ЄС.
    
    Рада асоціації визнала важливість інтенсифікації таких необхідних політичних та економічних реформ в Україні та надання Пакету допомоги ЄС для підтримки України в її зусиллях, спрямованих на започаткування оновленого процесу реформ, а також Групи підтримки України та Консультативної місії ЄС. Євросоюз і Україна дійшли згоди щодо координації допомоги та щодо потреби швидкого завершення Києвом Національної стратегії реформ на 2015-2017 роки з метою визначення пріоритетів та заохочення міжнародної підтримки для реформ і відновлення. У зв’язку із цим Рада асоціації підкреслила важливість проведення ґрунтовної підготовки міжнародної конференції на підтримку України у такий спосіб, аби вона змогла відбутися на початку 2015 року.
    
    Рада асоціації привітала фінансову підтримку, надану Європейським союзом у сумі 1,36 млрд. євро у рамках програми з макрофінансової допомоги. Також вона, зокрема, нагадала про виділення останнього траншу макрофінансової допомоги у 500 млн. євро, яке відбулося 3 грудня. Рада асоціації визнала готовність Євросоюзу – з іншими донорами та міжнародними фінансовими інституціями – продовжувати підтримувати реформи та відновлення української економіки.
    
    ЄС і Україна засудили незаконну анексію Криму Російською Федерацією, якої вони не визнають. Також сторони засудили присутність та проникнення в Україну нелегальних збройних формувань, найманців, зброї та військового устаткування, що походить з території Російської Федерації. ЄС і Україна погодилися, що Мінський протокол і меморандум повинні виконуватися у повному обсязі та без жодних подальших зволікань, як крок у напрямі раціонального політичного розв’язання конфлікту, який має ґрунтуватися на шані до незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.
    
    Рада асоціації привітала гуманітарну допомогу, надану ЄС, що має на меті підтримати найбільш вразливі групи населення, уражені конфліктом. Рада асоціації привітала надання матеріальної допомоги та розгортання експертів ЄС на місці у рамках Механізму цивільного захисту щодо України задля надання порад українській владі з приводу організації роботи із захисту внутрішньо переміщених осіб та щодо управління в надзвичайних умовах. Також вона наголосила на важливості продовження співпраці у цьому напрямі.
    
    Рада асоціації вкотре підтвердила відданість ідеї досягнення спільної мети щодо безвізового режиму у встановленому порядку – за умови виконання положень щодо належно організованої та безпечної мобільності, зазначених у Плані дій з візової лібералізації. Рада асоціації взяла до відома той факт, що розпочалася оцінка виконання Україною критеріїв другої фази Плану дій. Вона заохотила до повного та ефективного виконання усіх критеріїв.
    
    Рада асоціації підкреслила важливість співпраці України та Європейського Союзу у сфері енергетики з метою гарантування енергетичної безпеки України та європейського континенту у цілому. Рада асоціації привітала тристоронній Україна-ЄС-Російська Федерація протокол щодо газових постачань з Росії до України поточною зимою та відзначила впровадження погоджених домовленостей усіма сторонами. Ці домовленості стануть важливим кроком на шляху до гарантування довготривалих безперебійних енергопостачань до України та Європи. Рада асоціації погодилася пильно слідкувати за ситуацією. Також вона висловила готовність продовжувати співпрацю між ЄС і Україною щодо здійснення невідкладних реформ енергетичного сектору України, спільної модернізації та управління українською газотранспортною системою та сховищами, а також щодо збереження постачань газу з Європи до України.
    
    Рада асоціації привітала учорашнє підписання угоди між Україною та Європейським банком реконструкції і розвитку про фінансування реконструкції, ремонту та технічного удосконалення трубопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. Це доповнює угоду, підписану 1 грудня між Україною та Європейським інвестиційним банком. Також це, разом з нещодавно заснованим Європейською Комісією та Світовим банком Трастовим фондом щодо реформування Нафтогазу, є відчутним кроком у гарантуванні того, що українська газотранспортна система залишається надійним газотранспортним маршрутом.
    
    Рада асоціації привітала наміри України приєднатися до Програми ЄС з конкурентоздатності підприємств та малого і середнього бізнесу «COSME». Вона підтвердила готовність Євросоюзу та України найближчим часом підписати угоду про асоційовану участь України у Програмі ЄС з досліджень та інновацій «Horizon 2020». Окрім того, Рада асоціації підкреслила бажання Києва долучитися, на додаток до «Horizon 2020», до Програми досліджень і підготовки Євроатому (2014-2018 роки) та якнайшвидше розпочати відповідні перемовини.
    
    Рада асоціації підкреслила важливість підписання Угоди між ЄС і Україною про спільний авіаційний простір у найближчий можливий день 2015 року. Вона наголосила на тому, що виконання цієї Угоди передбачено Угодою про асоціацію між ЄС та Україною та є важливою частиною двостороннього порядку денного у сфері транспорту. Також Рада асоціації підкреслила важливість інтеграції транспортної мережі України у транспортну мережу ЄС – TEN-T.
    
    Україна і Євросоюз відзначили спільний інтерес щодо участі України у Програмі «Творча Європа» – найпевніше від 1 січня 2015 року. Вони закликають усі зацікавлені організації, які працюють у сфері творчості та культури, використовувати можливості Програми для налагодження міждержавної співпраці між працівниками сфери творчості та культури, а також можливості для міждержавного розповсюдження культурних і творчих робіт та мобільності фахівців, зайнятих у цій сфері.
    
    Рада асоціації створила інституційні рамки для зміцнення співпраці за допомогою ухвалення Правил процедури Ради асоціації та Комітету асоціації і підкомітетів.
    
    Рада асоціації вітає прогрес, досягнутий у напрямі оновлення Порядку денного асоціації між ЄС та Україною. Вона підтверджує готовність схвалити його у найближчому майбутньому, як важливий інструмент для сприяння впровадженню і моніторингу Угоди про асоціацію. Це відбудеться за допомогою створення практичних рамок, через які можуть бути реалізовані загальні цілі політичної асоціації та економічної інтеграції, а також за допомогою складання списку пріоритетів спільної роботи по кожному з секторів.
    

Публікація від 16 грудня, 2014 р.

Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю