Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Преса про проект Парламентський клуб НУО


Україна — одна з найтолерантніших до національних меншин серед держав Європи, вважає Геннадій Удовенко, автор: Ірина Тиран, газета "Хрещатик"

   
    Рубрика "Парламентський клуб"
     Про толерантність у поліетнічному суспільстві говорили минулого тижня на своєму черговому засіданні представники парламентського клубу неурядових організацій України. Крім народних депутатів, у зібранні взяли участь делегати з чотирнадцяти областей країни та одинадцяти всеукраїнських організацій, зокрема й федерації національних громад. У своїй доповіді голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадій Удовенко наголосив на тому, що Україна була і залишається однією з найтолерантніших до національних меншин державою у Європі. І саме власному народові ми маємо дякувати за відсутність у нас “національного питання”, “косова” та “чечні”. Власне, останнім часом Верховна Рада зробила чимало для підтримки етнічного миру в країні. Так були внесені відповідні зміни до законів про громадянство та біженців, ратифіковано конвенцію Ради Європи щодо захисту національних меншин. А ось стосовно Європейської хартії про мови згаданої категорії населення, то, на думку пана Удовенка, виносячи її на розгляд парламенту, народні депутати трохи поспішили й більше того — взялися за непосильну справу. Бо лише кошти, необхідні для втілення цього документа в життя, у п’ять разів перевищують річний бюджет України. Крім того, у Хартії йдеться про захист прав мов, які зникають, а у нас чомусь постійно робиться акцент винятково на російській, яка по суті особливого захисту й не потребує.
    
    До слова, й надалі, за словами Удовенка, захисту прав етнічних меншин народні депутати приділятимуть значну увагу. Скажімо, нині готується до розгляду законопроект про надання притулку біженцям, реабілітацію тих, що зазнали репресій, про статус кримськотатарського народу.
    Повна версія у номері газети "Хрещатик" за №27 (2430), середа, 25 лютого 2004 року
    

Публікація від 25 лютого, 2004 р.

Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати