Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Бюлетені та видання наших колег


СВІЖИЙ БЮЛЕТЕНЬ ПРЕДСТАВНИЦТВА ЄВРОКОМІСІЇ В УКРАЇНІ

   
    ЄС закликає переглянути виборчий процес і його результати
    
    Європейський союз висловив велику стурбованість перебігом другого туру президентських виборів в Україні. „ЄС має серйозні сумніви щодо того, що офіційні результати цілком відображають волю українських виборців, - йдеться у висновках Ради міністрів закордонних справ. – Президентство ЄС без затримки контактуватиме з головуючим в ОБСЄ, щоб обговорити подальші кроки. ЄС закликає керівництво України разом з ОБСЄ та Бюро з демократії і прав людини переглянути виборчий процес і його результати”. Міністр закордонних справ головуючих в ЄС Нідерландів Бернард Бот також наголосив: „Ми дуже стурбовані повідомленнями, які надходять щодо підсумків виборів”.
    http://ue.eu.int" TARGET="_blank">http://ue.eu.int http://www.euobserver.com" TARGET="_blank">http://www.euobserver.com" TARGET="_blank">http://www.euobserver.com" TARGET="_blank">http://www.euobserver.com
    
    Новини ЄС
    
    Литва першою ратифікувала Конституцію ЄС. Для решти створено спеціальний сайт
    
    Литва першою з країн-членів Євросоюзу схвалила Конституцію ЄС – це зробив на своєму останньому засіданні Сейм тепер уже попереднього скликання. 84 депутати проголосували «за» ратифікацію документа, 4 «проти» і 3 утрималися. Таким чином литовці дещо несподівано обійшли і Італію, яка мала намір першою ратифікувати Конституцію серед країн-членів ЄС, і Європарламент, який хотів був стати першим парламентом у Європі, який проголосує за документ. Тим часом Інтернет- мережа ЄС поповнилася ще одним сайтом, цілком присвяченим тематиці Конституції ЄС: роз'яcненню її основних положень та процесу схвалення документа у країнах-членах ЄС.
    http://europa.eu.int/constitution/index_en.htm http://www.euobserver.com
    
    Європарламент теж проаналізує Лісабонський процес
    
    Європейський парламент, а також національні парламенти країн-членів Європейського союзу створять тимчасовий орган, який підготує аналіз здійснення Лісабонської стратегії. Цю стратегію, покликану до 2010 року зробити з ЄС найконкурентноздатніше й найдинамічніше економічне утворення в світі, було ухвалено 2000-го, і в березні наступного року головним пунктом засідання Європейської Ради буде саме її проміжний огляд. Відповідний аналіз було доручено зробити Європейській комісії, проте Європарламент також не забажав залишатися осторонь процесу. Парламентська група підготує проект рекомендацій до відповідної його резолюції, яку планується ухвалити до березневої, наступного року, Європейської Ради.
    http://euractiv.com" TARGET="_blank">http://euractiv.com
    
    Болгари й румуни збираються до Європарламенту
    
    Європейський парламент розпочав процес запрошення до участі в його роботі спостерігачів з Румунії та Болгарії – країн, які, як планується, приєднаються до ЄС у 2007 році. Згідно з пропозиціями, які зараз розглядаються у Європарламенті, національні законодавчі органи цих держав будуть офіційно запрошені відрядити 35 та 18 спостерігачів відповідно. Вони зможуть брати участь у роботі комітетів Європарламенту та у його сесійних засіданнях, проте не матимуть права голосу. Практика такого залучення до роботи Європейського парламенту представників парламентів країн, які незабаром приєднаються до ЄС, була започаткована під час передвступного періоду нинішніх нових членів союзу.
    http://www.euobserver.com http://euractiv.com
    
    Новобранцям ЄС перейти на євро буде легше
    
    Єврокомісія оприлюднила першу доповідь щодо готовності до приєднання до зони євро 10 нових членів ЄС. Усі вони, робить висновок комісія, перейдуть на єдину європейську валюту у період від 2007 до 2010 року, і перехід цей буде швидшим та плавнішим, ніж в нинішніх членах валютного союзу. Очікується, що п’ять держав – Кіпр, Латвія, Литва, Словенія та Словаччина – запровадять євро першими і разом. „Хоча євро вже існує і є успішною валютою, підготовку до запровадження її в нових країнах-членах не слід недооцінювати або затягувати, якщо ми хочемо забезпечити широке публічне сприйняття і плавний перехід”, - заявив комісар ЄС з економічних і монетарних справ Жоакін Алмуніа. Водночас результати дослідження, проведеного у вересні Євробарометром свідчать: переважна більшість громадян нових країн-членів знайомі з банкнотами й монетами євро, а принаймні половина вже ними користувалася.
    http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm" TARGET="_blank">http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm
    
    Єврокомісія ухвалила стратегію боротьби з інтелектуальним піратством
    
    Стратегію боротьби з піратством та фальсифікацією за межами Євросоюзу ухвалила Єврокомісія. Увагу зфокусовано на ефективнішому втіленню в життя відповідного законодавства у країнах, які будуть визначені як пріоритетні, а наголос буде зроблено на технічному співробітництві з ними та допомозі. Комісія, однак, рішуче застосовуватиме і механізми двосторонніх та багатосторонніх санкцій щодо держав, які допускають систематичне порушення прав інтелектуальної власності. „Піратство й фальсифікація продовжують зростати з року в рік і стали індустрією, якою дедалі більше рухає криміналітет, - заявив комісар ЄС з питань торгівлі (тепер в уже минулій Єврокомісії) Паскаль Ламі. – Це серйозна проблема не лише для нас, але й для третіх країн, чиї компанії страждають через порушення їхніх прав на інтелектуальну власність”.
    http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm
    
    Бар’єр для відмивання „брудних” грошей
    
    Згодом кожен, хто провозитиме через зовнішні кордони ЄС грошей на суму понад 10 000 євро, змушений буде їх декларувати. Такого рішення досягли минулого тижня міністри фінансів країн-членів Євросоюзу. За словами комісара ЄС з питань оподаткування та митниці Фріца Болкенштейна, таке декларування запровадять „для попередження відмивання „брудних” грошей з боку криміналу та терористів, але, водночас, воно не буде надмірним втручанням у справи законослухняних подорожуючих”. Тепер пропозиції Ради міністрів фінансів ЄС надійдуть до Європарламенту для їхнього остаточного затвердження.
    http://ue.eu.int http://www.euobserver.com
    
    Ще один крок на шляху до очищення світу
    
    Європейський союз ратифікував Стокгольмську конвенцію з найшкідливіших органічних забруднювачів (НОЗ), яка є на сьогодні найважливішим плодом глобальних зусиль з заборони використання токсичних хімікатів. Усі положення конвенції вже імплементовані в законодавство ЄС. Комісар ЄС з питань довкілля ( у складі минулої комісії) Марго Валлстром зазначила: „Я вітаю ратифікацію конвенції як важливий крок на шляху збавленння світу від найгірших рукотворних речовин. Як сторона конвенції, ми можемо тепер вимагати вищої хімічної безпеки в усьому світі – не лише заради себе, а й заради людей, які живуть у країнах, де деякі з цих найбрудніших речовин досі використовуються. Це також дає нам можливість пропонувати до заборони в рамках конвенції додаткові хімікати”. Європейська комісія, повідомила Марго Валлстром, вже приготувала список таких речовин й очікує на подальші дії Ради ЄС.
    http://europa.eu.int/comm/environment/pops/index_en.htm
    
    Омбудсмен стає дедалі затребуванішим
    
    Кількість скарг від громадян країн-членів ЄС, що надійшла до Європейського омбудсмена Нікіфороса Діамандуроса за десять місяців цього року зросла на 54% відповідно до такого ж періоду року минулого. „Я впевнений, що збільшення скарг насамперед свідчить про покращення знань громадян про їхні права, а не про погіршення роботи європейських інституцій”, - заявив, презентуючи свою річну доповідь, Омбудсмен. Однак,зазначив він, простір для подальшого вдосконаленння роботи інституцій ЄС є: зокрема, що стосується на більшої прозорості та кращого адміністрування.
    http://www.euro-ombudsman.eu.int/home/en/default.htm
    
    Видано „Європейський довідник з інтеграції”
    
    Перший довідник з інтеграції імігрантів видано Європейською комісією. Його написано незалежними експертами спільно з національними структурами країн-членів, створеними комісією. Довідник містить каталог найкращих прикладів роботи у сфері інтеграції імігрантів у суспільства в країнах-членах, рекомендації та загальні принципи, якими доцільно керуватися при виконанні відповідних проектів на місцевому, регіональному, національному та загальноєвропейському рівнях. До довідника додано резюме з семи кроків, яких слід дотримуватися при створені та імплементації програм для імігрантів. „Європейський довідник з інтеграції” (саме таку назву має книжка) буде періодично оновлюватися: наступне видання очікується у 2006 році.
    handbook
    
    Гюнтера Ферхойгена відзначили Призом Шумпетера
    
    Комісар ЄС з питань розширення у складі попередньої Єврокомісії Гюнтер Ферхойген став цьогорічним лауреатом Призу Йозефа Шумпетера, який присуджується банком „Аустрія-Кредитеншталь” за досягнення у сфері економіки, політики та економічних наук. Гюнтер Ферхойген удостоєний відзнаки за внесок у «подолання поділу європейського континенту». Він, водночас, один з тих, хто залишається працювати і в нинішньому складі Єврокомісії: на посаді віце-президента, що куруватиме питання підприємств та індустрії.
    http://www.europa.eu.int/comm/press_room/index_en.htm
    
    Стаття
    
    Відлік п’ятирічки розпочався
    
    Нова Європейська комісія, очолювана Жозе Баррозу, стала до виконання своїх обов’язків. Європейський парламент затвердив її „на ура”: 449 голосів „за”, 149 „проти” і 82 утрималися – цей результат навіть кращий за той, що його отримав під час свого затвердження у липні особисто новий Президент Єврокомісії. „Я надзвичайно задоволений таким результатом”, - заявив після голосування Жозе Баррозу.
    
    Понад три тижні тому затвердження нового складу комісії Європейським парламентом було відкладене на прохання самого Жозе Баррозу. „Рішення відклати голосування широко віталося і в стінах Європарламенту, і поза ними як створення умов для позитивного завершення процесу затвердження, - заявив Жозе Баррозу перед голосуванням у Європарламенті. – Процесу, який демонструє європейську демократію в дії”.
    
    У своєму виступі тепер уже чинний Президент Єврокомісії ще раз нагадав про її пріоритети. „Ми повинні створити умови для зростання та появи нових робочих місць, поділяючи процвітання та можливості в усьому союзі, - заявив він. – Щоб зробити це, ми повинні сконцентруватися на іноваціях, освіті та дослідженнях, ми повинні використовувати знання для зростання... Ми повинні посилити європейську демократію, наблизивши союз до людей, і працювати в напрямку ратифікації нової Конституції. Ми повинні досягти на всьому нашому континенті успіху нашого недавнього розширення. Ми повинні працювати, щоб покращити якість життя, міцно пов’язаного з сучасною європейською моделлю, базованою на економічному динамізмі й соціальній справедливості. Ми повинні ще раз підтвердити провідну роль союзу як простору свободи та справедивості і ми повинні зміцнити наше лідерство в прагненні миру, безпеки та сталого розвитку в усьому світі. Ми повинні створити Європу для майбутніх поколінь і використати бачення та ентузіазм нашої молоді”.
    
    Затвердження нової Європейської комісії Європарламентом призведе, очевидно, до зміни у відносинах цих двох інституцій Європейського союзу. Європейський парламент вимагає тіснішої підзвітності йому комісії й ухвалив з цього приводу резолюцію, підтриману аж 478 голосами. Депутати таким чином висловили бажання розпочати з новою комісією переговори, які й мають призвести до змін у форматі їхніх відносин. „Я беру до уваги резолюцію, за яку ви щойно проголосували, - звернувся Жозе Баррозу до європарламентаріїв. – З нетерпінням очікую, що дуже уважно її проаналізую. Однак моє перше враження таке, що це може забезпечити добру основу для нас у досягненні угоди щодо того, як працювати разом протягом наступних п’яти років.” „Я бачу таку ситуацію як взаємовигідну, - прокоментував це Жозе Баррозу журналістам. – Від цього виграють обидві інституції.”
    
    Склад Європейської комісії 2004-2009
    Жозе Мануель Баррозу (Португалія) – президент;
    Марго Валлстром (Швеція) – віце-президент, комісар з питань інституційних відносин і комунікаційної стратегії;
    Гюнтер Ферхойген (Німеччина) – віце-президент, комісар з пань підприємств та індустрії;
    Жак Барро (Франція) – віце-президент, комісар з питань транспорту;
    Сіім Каллас (Естонія) – віце-президент, комісар з адміністратичних питань, аудиту та протидії шахрайству;
    Франко Фраттіні (Італія) – віце-президент, комісар з питань юстиції, свободи та безпеки;
    Вівіан Редінг (Люксембург) – комісар з питань інформаційного суспільства і медіа;
    Ставрос Дімас (Греція) – комісар з питань довкілля;
    Жоакін Алмуніа (Іспанія) – комісар з питань економіки та монетарних справ;
    Данута Хубнер (Польща) – комісар зт питань регіональної політики;
    Джо Борг (Мальта) – комісар з питань рибальства та морських справ;
    Даліа Грибаускайте (Литва) – комісар з питань фінансового планування та бюджету;
    Янеж Поточнік (Словенія) – комісар з питань науки та досліджень;
    Ян Фігель (Словаччина) – комісар з питань освіти, трейнінгу, культури та багатомовності;
    Маркос Кіпріану (Кіпр) – комісар з питань здоров’я та захисту споживачів;
    Оллі Рен (Фінляндія) – комісар з питань розширення;
    Луіс Мішель (Бельгія) – комісар з питань розвитку і гуманітарної допомоги;
    Ласло Ковач (Угорщина) – комісар з питань оподаткування та митного союзу;
    Неллі Кроес ( Нідерланди) – комісар з питань конкуренції;
    Маріанн Фішер Боел (Данія) – комісар з питань сільського господарства та розвитку сільської місцевості;
    Беніта Ферреро Вальднер (Австрія) – комісар з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства;
    Чарлі МакГріві (Ірландія) – комісар з питань внутрішнього ринку та послуг;
    Владімір Спідла (Чехія) – комісар з питань покращенння соціальної політики та рівних можливостей;
    Петер Мандельсон (Велика Британія) – комісар з питань торгівлі;
    Андріс Пієбалгс (Латвія) – комісар з питань енергетики.
    Бюлетень "Європейський вісник" видається кожні два тижні й містить інформацію про події, які відбуваються у Європейському союзі та у його відносинах з іншими країнами.
    Бюлетень готує Академія української преси на замовлення Представництва Європейської комісії в Україні, Молдові та Бєларусі.
    
    ***************
    Джерела інформації, на які можна за потреби посилатися, зазначено під кожною заміткою окремо. З усіх пов'язаних зі змістом бюлетеня або його розповсюдженням питань звертайтеся до координатора проектів Представництва Європейської комісії в Україні, Молдові та Бєларусі Аньє Шуберт та до автора текстів, журналіста-міжнародника Анатолія Марциновського.
    

Публікація від 23 листопада, 2004 р.

Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю