Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 БЮЛЕТЕНІ КЛУБУ


Бюлетень №19
від 19 березня, 2025 р.

    БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПАРЛАМЕНТСЬКИЙ КЛУБ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ», код за ЄДРПОУ 35727783 ( далі - Організація), в особі її Голови: Спорникова Олега Олександровича діючи у відповідності до частини 3 Додатку 7 до Положення про здійснення установами фінансового моніторингу, затвердженого Постановою Правління Національного банку України 28.07.2020 №107, надає наступну інформацію щодо суті та інших аспектів діяльності Організації.
    1. Основна мета (місія) створення та діяльності Організації. Організація створена та діє з такою метою (цілями) та за такими напрямами: надання благодійної допомоги фізичним особам, територіальним громадам, неприбутковим організаціям, а також юридичним особам приватного права в указаних сферах, а також розвиток і підтримка цих сфер у суспільних інтересах.
    
    2. Основні джерела надходжень коштів та осіб, що перераховують кошти на користь Організації. Основними джерелами надходження коштів є благодійні внески фізичних та юридичних осіб. Наразі конкретні фізичні та юридичні особи не відомі, адже Організація планує здійснювати кампанію зі збору коштів.
    
    3. Види основних видатків Організації та пропорції статей на її утримання в таких видатках. Основними видатками Організації є: утримання офісу та інфраструктури організації. Основні витрати на підтримку Збройних Сил України і територіальної оборони у вигляді закупівель необхідних їм речей (амуніція, засоби захисту, медичні засоби тощо). Витрати на утримання організації становитимуть не більше 10%. Основними витратами Організації є: комісії платіжним провайдерам, розрахунково-касове обслуговування, оплата праці Голови правління, логістичні витрати на доставку та послуги розмитнення.
    
    4. Отримувачі коштів від Організації. Отримувачами коштів є:
    
    (а) сервіси та приватні особи котрі володіють необхідними для Збройних Сил України товарами і готові їх продавати (аптечки, запасні частини, пристрої зв’язку, та інше)
    (б) логістичні групи з закупівлі необхідних для фронту речей за кордоном і доставки їх у зони активних бойових дій (наприклад, тепловізори, бронежилети, дрони, радіоприймачі та інше);
    (в) волонтери, бійці Збройних Сил України та сил територіальної оборони для миттєвої купівлі предметів першої необхідності в межах України (наприклад, спальні мішки, продукти харчування, вода, медикаменти, паливо для логістики та інше).
    
    5. Масштаби діяльності Організації Організація здійснює діяльність як на міжнародному, так і на внутрішньодержавному рівні.
    
    6. Яким чином здійснюється пошук благодійників Організації.
    
    Організація здійснює пошук благодійників за допомогою особистої мережі контактів її учасників. Також існує веб-сайту з розміщенням всієї інформації щодо Організації та її діяльності, а також контактів для здійснення пожертв для всіх охочих. Посилання на даний веб-сайт також буде розміщуватися в соціальних мережах за допомогою рекламних механізмів.
    
    7. Наявні досягнення Організації (зокрема, виконані (реалізовані) проекти/програми).
    Протягом 2003 - 2022 року Парламентський клуб неурядових організацій, спільно з профільними комітетами Верховної Ради України, провели шістдесят вісім засідань «Парламентського клубу НУО». На засіданнях, зокрема, було розглянуто теми, присвячені проблемам прав людини, захисту української мови та культури, захисту національних меншин та етнічних груп, захисту прав дітей, пенітенціарної реформи. За підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Сприяння проведенню виборів Україна» і підкомітетом Верховної Ради України з питань виборів та громадських організацій був організований круглий стіл на тему «Роль НУО у реалізації виборчих прав громадян на виборах Президента України».
    У роботі «Парламентського клубу НУО» брали участь профільні за тематиками засідань - комітети Верховної Ради України, а також Народні Депутати України, які висловили готовність ініціювати в законодавство країни зміни і доповнення, які можуть бути розроблені на основі пропозицій опрацьованих на засіданнях. Всього біля 212 парламентарів усіх скликань ВРУ, голови комітетів, співробітники апарату комітетів і комісій ВРУ. У підготовці та проведенні засідань «Парламентського клубу НУО» взяли участь понад 840 неурядових організацій України, понад 120 представників неформальних об'єднань та ініціативних груп. Для більшості учасників «Парламентського клубу НУО» така форма роботи дозволила вперше безпосередньо спілкуватися з наболілих питань з парламентаріями. Дала можливість представникам НУО передати матеріали для депутатських запитів до органів виконавчої влади різних рівнів.
    За майже двадцять років роботи завдяки діяльності організації , було розроблено і прийнято у якості законів України – 11 законопроектів та нормативних актів Міністерств і відомств.
    Шляхом тісної співпраці з організаціями культури, такими як музеї, бібліотеки, галереї та творчі спілки, Парламентський клуб НУО, здійснено значних зусиль щодо сприяння формуванню нового законодавства, що стосується культури, мистецтва, розвитку української мови та інших аспектів українського суспільного життя. Було розроблено та внесено до Верховної Ради України низку законопроектів, спрямованих на покращення умов функціонування культурних закладів, підтримку творчих ініціатив, а також на забезпечення ефективної охорони культурної спадщини.
    Однією з найважливіших сфер діяльності Парламентського клубу була співпраця з організаціями, що займаються охороною материнства та дитинства. Вони спільно розробляли та підтримували законопроекти, спрямовані на забезпечення прав та добробуту дітей, а також на підтримку матерів. Усвідомлюючи важливість української мови як складової національної ідентичності, Парламентський клуб активно сприяв розвитку законодавства, спрямованого на підтримку та збереження української мови. Це охоплювало як освітні ініціативи, так і заходи, спрямовані на підтримку української мови у культурному середовищі.
    Організацією було укладено 28 Меморандумів про співпрацю з творчими спілками та організаціями культури, що спільних зусиль у лобіюванні змін, які б полегшували роботу культурних організацій та розвивали українську культуру і мову по всьому світі. А також з українськими засобами масової інформації, щодо висвітлення такої діяльності і сприянню виствітленню української культури загалом.
    Більше про нашу діяльність можна прочитати на сайтах:
    https://parliamentclub.site
    www.rol.org.ua
    
    8. Яким чином розподіляються кошти в Організації і хто приймає рішення щодо такого розподілення? Яким чином перераховуються кошти отримувачам?
    Рішення щодо розподілення коштів в Організації приймаються колективно її учасниками, з урахуванням пріоритетності задач та реальних потреб фронту. Кошти перераховуються у безготівковій формі шляхом банківського переказу на рахунок отримувача.
    
    9. Цільове використанню коштів Організації (на що використовуються)?
    З 2022 року основні кошти Організації витрачаються на підтримку Збройних Сил України та інших військових формувань у відповідності з основними цілями діяльності Організації відповідно до її статуту.
    
    10. Частка готівки в надходженнях/видатках організації.
    Організація не планує використовувати готівкові кошти.
    
    11. Веб-сайт чи інші джерела, де буде розміщена інформація про Організацію. Офіційний веб-ресурс Організації: https://parliamentclub.site
    www.rol.org.ua
    
    
    
    Голова ___________________________________________________________
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю


За підтримки фонду Євразія За фінансової підтримки фонду "Євразія"