Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Міжнародна федерація журналістів закликає підтримати підписантів заяви проти цензури

2 листопада, 2004 р.

    *** Міжнародна федерація журналістів 1 листопада оприлюднила заяву на підтримку журналістів України. МФЖ підтримує мужність та хоробрість понад 200 українських журналістів, які відкрито виступили із засудженням залякувань та проти політичної цензури у ЗМІ у ході висвітлення перебігу президентської виборчої кампанії 2004 року.
    
    Міжнародна федерація журналістів закликає всіх підтримати прагнення українських журналістів до незалежності, про що було проголошено під час прес-конференції 28 жовтня. Це великою мірою вплинуло на висвітлення у ЗМІ подій 31 жовтня – дня виборів президента, яке до цього часу містило багато „чорного піару” проти кандидата від опозиції.
    
    З початком акцій протесту на початку минулого тижня журналісти зазнавали тиску з боку керівництва каналів, які переконували, що ними маніпулює опозиція. У п’ятницю семеро журналістів одного із найбільших каналів – „1+1” звільнилися з роботи, оскільки спроби припинити цензуру на каналі не завершилися успіхом.
    
    Генеральний секретар МФЖ Айдан Вайт сказав, що „журналісти зіткнулися із високим рівнем негативного тиску з боку керівництва та їх політичних господарів. Вони проявили велику відвагу для захисту своїх прав. Ми будемо підтримувати кожен їхній крок на цьому шляху”.
    
    42 журналіста з провідних українських телеканалів заявили, що вони хочуть чітко дотримуватися професійних та етичних стандартів і відмовитися від компілювання фактів та подачі лише однієї точки зору. За два дні по тому кількість журналістів, які підписали заяву, зросла до 181, це вже були представники 18 телеканалів.
    
    У п’ятницю під час зустрічі журналісти шести телеканалів домовилися про подальші спільні дії:
    - терміново починати пікетування будь-якої з телерадіокомпаній у випадку, коли розпочнуться звільнення журналістів;
    - провести акцію з підрахунку випадків, коли суспільно-значимі новини про масові демонстрації, акції протесту, репресії з боку міліції чи військових формувань у ході виборчої кампанії будуть замовчуватися.
    
    У результаті теленовини значно змінилися. У п’ятницю телеканал УТ-1 чи не вперше подав інтерв’ю з Віктором Ющенко – лідером опозиції. Пізніше з’явилося інтерв’ю із Миколою Томенком, головою парламентського комітету із свободи слова. З минулого четверга відчутно зменшилися обсяги відвертої брехні, чорного піару у порівнянні зі збалансованою подачею новин на українських телеканалах.
    
    „Коли ми бачимо такі зміни, це відбувається завдяки зусиллям та відданості журналістів, які борються за свої права та свободу слова”, - відзначив Айдан Вайт. - „Але у той же час на журналістів продовжують тиснути, що не дає можливості приєднатися усім колегам. Ми повинні переконатися, що неупереджене та професійне висвітлення новин стало нормою, зокрема й під час другого туру виборів, які відбудуться 21 листопада”.
    
    Міжнародна федерація журналістів закликає усіх журналістів із різних країн підтримати українських колег, акції протесту, ініційовані медіа-профспілкою, і надсилати листи підтримки на адресу: info@profspilka.org.ua.
    
    Київська незалежна медіа-профспілка
    тел. (044) 537-20-03, факс 220-71-97,
    www.profspilka.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю