Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЗАПРОШЕННЯ ДО ПОДАННЯ НЕВЕЛИКИХ ЕСЕ НА ТЕМУ ПРАВ ЛЮДИНИ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ

5 листопада, 2004 р.

    ***“Діалог про права людини” (Human Rights Dialogue), видання Ради Карнегі з етики та міжнародних відносин (the Carnegie Council on Ethics and International Affairs), яке розповсюджується двічі на рік, запрошує подавати короткі есе для розміщення у весняному випуску за 2005 рік.
    Випуск присвячено важливості прав у сфері культури, поясненню потенційних сфер їх застосування та дослідженню протиріч між правами у сфері культури та іншими правами.
    Подані есе повинні висвітлювати одне або декілька із запропонованих нижче питань:
    • Зважаючи на широке визнання інших прав, таких, як свобода віросповідання, цивільні та політичні права тощо, наскільки важливими є культурні права щодо захисту прав індивіда та груп?
    • У чому полягає взаємозв’язок культурних та інших прав? Як шанобливе ставлення до культурних прав співвідноситься з нашим баченням інших прав?
    • У чому протиріччя культурних та інших прав? Крім прав жінок та свободи віросповідання, чи є інші права, що потенційно суперечать культурним правам?
    • Які політичні дилеми та труднощі у дотриманні культурних прав?
    • Які концепції та стратегії (наприклад, “культурне громадянство”, “культурний туризм”, “культурна дипломатія” тощо) виникли з явища дотримання культурних прав? Наскільки вони ефективні?
    • У чому різниця між поняттями “культурні права” та “права корінного населення” або “права етнічних чи релігійних меншин”? При виробленні стратегії захисту культурних прав, на чому краще зосередити увагу, - на правах корінного населення, а отже, на трактуванні культурних прав за допомогою історичного континууму та культурної спадщини? Чи на трактуванні культурних прав як прав кожного індивіду створювати, практикувати та поширювати його чи її особисту культуру?
    • Чи справджується концепція та механізм культурних прав для будь-якої меншості, яка є історично відхилена суспільством, як-от общини геїв, або общини людей з обмеженими можливостями?
    • Чи різноманітні державні ініціативи з полікультурних реформ означають розширення дотримання культурних прав? Чи може держава якимось іншим чином відіграти роль у поширенні та захисті культурних прав? Чи трапляються випадки у національній юриспруденції, які пропонують інноваційні підходи до розуміння поняття культурних прав?
    • Яким чином культурні права підтримуються (чи не підтримуються) міжнародною правовою системою та регіональними структурами?
    • Наскільки ефективним є застосування концепції культурних прав у дебатах навколо авторського права та права інтелектуальної власності?
    • Наскільки інші регіональні чи глобальні кампанії, такі, як екологічні та антиглобалістичні рухи, звертаються до питання дотримання культурних прав? Чи культурні права і глобалізація є речами, що суперечать одне одному, чи правила глобалізації для того, щоб бути доречними, повинні брати до уваги дотримання культурних прав?
    • Наскільки ефективними є транснаціональні зв’язки у дотриманні культурних прав у рамках держави?
    Роботи повинні бути написані англійською мовою, подаватися в електронному варіанті та містити не більше 1,200 слів.
    Автори, чиї роботи буде опубліковано, отримають гонорар 100 доларів США. Як правило, в одному номері видання друкується 10-12 статей, які одночасно розміщуються в он-лайн версії “Діалогу”. Одночасно, деякі статті публікуються виключно в он-лайн режимі.
    Остання дата подання робіт – 30 листопада 2004 року.
    Запрошуємо претендентів подавати тези або детальний огляд своїх статей.
    Детальнішу інформацію розміщено за адресою http://www.cceia.org/page.php/prmID/114.
    КОНТАКТИ:
    Joanne Bauer
    Human Rights Dialogue
    Факс: (1212) 752 2432
    Електронна пошта: jbauer@cceia.org
    Інформацію використано з електронного бюлетеня Всесвітнього руху за демократію
    “The WMD's DemocracyNews”, жовтень, 2004, http://www.wmd.org.
    
    Ресурсний центр “Гурт”


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю