Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ЗАПРОШЕННЯ ДО ПОДАННЯ НЕВЕЛИКИХ ЕСЕ НА ТЕМУ ПРАВ ЛЮДИНИ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ

5 листопада, 2004 р.

    ***“Діалог про права людини” (Human Rights Dialogue), видання Ради Карнегі з етики та міжнародних відносин (the Carnegie Council on Ethics and International Affairs), яке розповсюджується двічі на рік, запрошує подавати короткі есе для розміщення у весняному випуску за 2005 рік.
    Випуск присвячено важливості прав у сфері культури, поясненню потенційних сфер їх застосування та дослідженню протиріч між правами у сфері культури та іншими правами.
    Подані есе повинні висвітлювати одне або декілька із запропонованих нижче питань:
    • Зважаючи на широке визнання інших прав, таких, як свобода віросповідання, цивільні та політичні права тощо, наскільки важливими є культурні права щодо захисту прав індивіда та груп?
    • У чому полягає взаємозв’язок культурних та інших прав? Як шанобливе ставлення до культурних прав співвідноситься з нашим баченням інших прав?
    • У чому протиріччя культурних та інших прав? Крім прав жінок та свободи віросповідання, чи є інші права, що потенційно суперечать культурним правам?
    • Які політичні дилеми та труднощі у дотриманні культурних прав?
    • Які концепції та стратегії (наприклад, “культурне громадянство”, “культурний туризм”, “культурна дипломатія” тощо) виникли з явища дотримання культурних прав? Наскільки вони ефективні?
    • У чому різниця між поняттями “культурні права” та “права корінного населення” або “права етнічних чи релігійних меншин”? При виробленні стратегії захисту культурних прав, на чому краще зосередити увагу, - на правах корінного населення, а отже, на трактуванні культурних прав за допомогою історичного континууму та культурної спадщини? Чи на трактуванні культурних прав як прав кожного індивіду створювати, практикувати та поширювати його чи її особисту культуру?
    • Чи справджується концепція та механізм культурних прав для будь-якої меншості, яка є історично відхилена суспільством, як-от общини геїв, або общини людей з обмеженими можливостями?
    • Чи різноманітні державні ініціативи з полікультурних реформ означають розширення дотримання культурних прав? Чи може держава якимось іншим чином відіграти роль у поширенні та захисті культурних прав? Чи трапляються випадки у національній юриспруденції, які пропонують інноваційні підходи до розуміння поняття культурних прав?
    • Яким чином культурні права підтримуються (чи не підтримуються) міжнародною правовою системою та регіональними структурами?
    • Наскільки ефективним є застосування концепції культурних прав у дебатах навколо авторського права та права інтелектуальної власності?
    • Наскільки інші регіональні чи глобальні кампанії, такі, як екологічні та антиглобалістичні рухи, звертаються до питання дотримання культурних прав? Чи культурні права і глобалізація є речами, що суперечать одне одному, чи правила глобалізації для того, щоб бути доречними, повинні брати до уваги дотримання культурних прав?
    • Наскільки ефективними є транснаціональні зв’язки у дотриманні культурних прав у рамках держави?
    Роботи повинні бути написані англійською мовою, подаватися в електронному варіанті та містити не більше 1,200 слів.
    Автори, чиї роботи буде опубліковано, отримають гонорар 100 доларів США. Як правило, в одному номері видання друкується 10-12 статей, які одночасно розміщуються в он-лайн версії “Діалогу”. Одночасно, деякі статті публікуються виключно в он-лайн режимі.
    Остання дата подання робіт – 30 листопада 2004 року.
    Запрошуємо претендентів подавати тези або детальний огляд своїх статей.
    Детальнішу інформацію розміщено за адресою http://www.cceia.org/page.php/prmID/114.
    КОНТАКТИ:
    Joanne Bauer
    Human Rights Dialogue
    Факс: (1212) 752 2432
    Електронна пошта: jbauer@cceia.org
    Інформацію використано з електронного бюлетеня Всесвітнього руху за демократію
    “The WMD's DemocracyNews”, жовтень, 2004, http://www.wmd.org.
    
    Ресурсний центр “Гурт”


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій