Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


РОЗПОЧАВ РОБОТУ РАДНИК З ПОЛІТИЧНИХ ПИТАНЬ ДЛЯ ДЕРЖКОМФІНПОCЛУГ УКРАЇНИ

9 листопада, 2004 р.

    *** У рамках підготовки Третьої програмної системної позики Світового банку для України розпочав роботу радник з політичних питань для Держкомфінпоcлуг України.
    
    Пан Джефрі Кармайкл, іноземний радник, який прибув до України з метою надання консультацій та участі у вирішенні ряду питань Держкомфінпослуг. Зокрема, для розробки та створення відповідного фінансового механізму (включаючи правову, регуляторну та інституційну рамки) для того, щоб Держкомфінпослуг був у змозі ефективно виконувати свої завдання; для сприяння інституційному розвитку Держкомфінпослуг, включаючи розробку його місії, цілей, прямих управлінських пріоритетів, а також перегляду структури та процесу прийняття рішень Держкомфінпослуг з метою встановлення сталих операційних можливостей та забезпечення його політичної та фінансової незалежності.
    
    Світовий банк співпрацює з урядом України у сфері розробки програми структурних реформ, яку, зокрема, спрямовано на створення ринкових інституцій та розробку вимог до них. Основним аспектом співпраці є вдосконалення правової та операційної структури для ефективного регулювання фінансових ринків в Україні. Ця робота здійснюється за сприяння серії програмних системних позик Світового банку (ПСП II та ПСП III). У рамках позик розробляється ряд індикаторів для моніторингу, які забезпечуватимуть об’єктивну оцінку прогресу досягнутого урядом України, членами ділових кіл, неурядовими організаціями та Світовим банком у створенні кращих інституцій та проведенні структурних реформ.
    
    Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (Держкомфінпослуг) отримала повноваження регулювати та наглядати за небанківськими фінансовими інституціями, відповідно до Закону України “Про надання фінансових послуг та державне регулювання ринків фінансових послуг”, який був прийнятий 12 липня 2001 року, та Указу Президента України “Про створення Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України” від 12 грудня 2002 року. Голову Комісії було призначено 24 грудня 2002 року. Дев’ять членів Комісії призначені Президентом України у 2003 році. Комісія отримала право видавати власні регулятивні акти та виконувати свої функції відповідно до згаданого закону. Відповідно до цього ж закону до небанківських фінансових установ належать страхові компанії, кредитні спілки, недержавні приватні пенсійні фонди, фінансовий лізинг та факторингові компанії, ломбарди, а також інші фінансові підприємства. Закон вимагає, щоб всі небанківські фінансові інституції зареєструвались у Держкомфінпоcлуг, та був створений єдиний реєстр небанківських фінансових установ. Комісія також має право видавати ліцензії деяким фінансовим інституціям, як це передбачено Законом України “Про надання фінансових послуг...”, та іншими відповідними законами, такими, як: Закон України “Про страхування..”, Закон України “Про недержавні пенсійні фонди”, Закон України “Про кредитні спілки...” тощо, які регулюють діяльність різних небанківських фінансових установ.
    
    Потрібно зазначити, що до вступу в силу Закону України “Про надання фінансових послуг...” та створення Комісії діяльність небанківських фінансових установ в Україні, в основному, була нерегульованою за виключенням страхових компаній, діяльність яких регулювалась Міністерством фінансів України. З початком діяльності Комісії управління з питань страхування Міністерства фінансів було реструктуризоване та його повноваження передано Комісії.
    
    Джефрі Кармайкл прибув до України на запрошення Групи впровадження гранту уряду Японії, наданого для підготовки Третьої програмної системної позики, його робота фінансується за рахунок цього гранту.
    
    Пан Кармайкл планує:
    
    готувати та обговорювати пропозиції із запровадження більш ефективного та відповідного фінансування Держкомфінпослуг, яке також включатиме введення ринкових винагород;
    обговорювати міжнародний досвід щодо видів та методів застосування фінансових регуляторів, яких потребують вищі посадові особи в Кабінеті Міністрів України, Верховній Раді України, Адміністрації Президента України, Національному банку України та приватні фінансові установи;
    переглядати компенсаційний пакет та мотиваційну політику для працівників Держкомфінпослуг та надавати рекомендації щодо їх вдосконалення;
    надавати консультаційні послуги голові Держкомфінпослуг та іншим учасникам ринку щодо покращення ефективності роботи Держкомфінпослуг та забезпечення його політичної, операційної та фінансової незалежності;
    надавати поради стосовно покращення структури та внутрішнього процесу прийняття рішення.
    Якщо у Вас виникли пропозиції або запитання щодо впровадження гранту уряду Японії, наданого для підготовки Третьої програмної системної позики, звертайтесь, будь ласка, до керівника Групи управління грантом Ярослава Демченкова.
    
    Ярослав Демченков
    Група управління грантом уряду Японії
    Київ, б-р Дружби народів, 28, 5 поверх, к. 516
    Тел.: (044) 296 9873, 296 9771
    Електронна пошта: pal3@ua.fm
    Інтернет-сайт: http://www.worldbank.org.ua
    
    Джерело: ГУРТ


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю