Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


В Чернігові 9 листопада 2004 року відбувся круглий стіл за участю представників територіальних виборчих комісій та громадських організацій.

10 листопада, 2004 р.

    *** 9 листопада Чернігівський громадський комітет захисту прав людини провів круглий стіл для членів ТКВ та ДВК за темою „Результати першого туру виборів та діяльність виборчих комісій”. Цей захід був організований в рамках проекту „Активний захист виборчих прав 2004” за підтримки Дирекції з питань розвитку та співробітництва Швейцарії. В ході дискусії, яка відбувалася в приміщенні конференц-зали Чернігівського бізнес-інкубатору, обговорювались проблеми, які проявили себе під час голосування 31 жовтня. Присутніми виносились пропозиції щодо ліквідації недоліків, які мали місце у першому турі.
    Круглий стіл розпочала Світлана Дасюк, головний спеціаліст відділу правової роботи та освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян Чернігівського обласного управління юстиції. Вона зробила акцент на тих просвітницьких заходах, які здійснювало управління юстиції протягом виборчої кампанії.
    Пані Світлана також виклала дві пропозиції, запропоновані до внесення в законодавство обласним управлінням юстиції: а) оприлюднювати через пресу де і яким чином вносяться правки у виборчі списки; б) дозволити ДВК вносити зміни в списки в день виборів. Остання пропозиція зустріла неоднозначну реакцію. Зокрема, представники Чернігівського обласного відділення ВГО „Комітет виборців України” Олександр Соломаха та Юрій Паперний вважають, що надання дозволу ДВК по корекції списків в день виборів може створити підстави для можливих порушень.
    Представник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталя Романова зупинилась на основних порушеннях, зафіксованих Комітетом у день виборів. Найбільш типові стосувалися порушень у списках виборців, обладнання дільниць, проведення агітації в день виборів, порушень процедури голосування, тощо.
    Представники КВУ зосередили увагу присутніх на необхідності швидко спрацьовувати по усуненню недоліків у списках, тим більше, що закон вимагає, щоб за 11 днів до виборів списки були оприлюднені. До 21 листопада залишалося зовсім мало часу, і, через не оприлюднення дотепер результатів першого туру, цю норму закону витримати буде досить важко. Також присутні звернули увагу і на проблему з відкріпними посвідченнями, які не можуть отримати виборці, що виїжджають у довготривалі відрядження вже сьогодні.
    Голова ТВК №208 Мекшун О.М. повідомив про те, що до дня виборів будуть проведені заняття з членами ДВК, метою яких є аналіз допущених порушень, аби уникнути їх у другому турі. Цікаву аналітику порушень у виборах по ТВК №208 подав на розгляд присутніх член ТВК №208 Сергій Соломаха. Так паном Сергієм було розголошено інформацію про найбільш типові порушення прав виборців з боку ТВК під час голосування та підрахунку голосів. Зокрема було зазначено:
    - на багатьох виборчих бюлетенях були відсутні прізвища або підписи членів ДВК, тобто ці бюлетені були недійсними (такі порушення були зафіксовані на ДВК № 19, 20, 22, 29, 32, 36, 38 тощо);
    - не були складені протоколи „Уточнений” при виявлені неточностей (ДВК № 13, 19, 20, 23, 46, 53 тощо);
    - відбувалося транспортування не упакованих примірників (№1,2) протоколів ДВК про підрахунок голосів до ДВК тощо.
    Було оприлюднена інформація про десятки інших порушень. Ми сподіваємося, що вона стане в нагоді для навчання членів ДВК перед другим туром виборів.
    
    Більш детальну інформацію про захід та проект „Активний захист виборчих прав 2004” можна отримати на сайті www.elections.cn.ua, який крім іншого є джерелом інформації щодо дотримання на території Чернігівської області прав людини, пов’язаних з виборчим процесом


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати