Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Перші в'язні сумління в Україні

17 листопада, 2004 р.

    16 листопада 2004 року міжнародна правозахисна організація Amnesty International оприлюднила заяву в якій визнала шістьох нещодавно засуджених політичних активістів у місті Суми в’язнями сумління і оголосила про початок кампанії щодо їх негайного звільнення.
    
    Amnesty International висловила стурбованість з приводу продовження арештів осіб, які виражають свої політичні права, зокрема право на мирний протест під час вимагання оприлюднення результатів про вибори Президента України.
    
    Шестеро осіб були нещодавно засуджені місцевим судом в місті Суми до 10 діб адміністративного арешту під час закритого судового процесу за нібито супротив міліції під час проведення мирної акції протесту 31 жовтня.
    
    Тоді члени виборчої комісії відмовилися оголошувати результати виборів 31 жовтня і викликали міліцію, яка розігнала мирну акцію та затримала десятьох учасників акції. „Є чіткі підстави вважати, що ці 6 осіб були засудженні за висловлювання своїх поглядів”, - заявила Amnesty International.
    
    „Влада в м. Суми порушила міжнародні стандарти відмовивши адвокатам та рідним у допуску на судове засідання, а також не повідомивши їм про місцезнаходження затриманих”, - підсумувала Amnesty International.
    
    За останній місяць це вже друга заява Amnesty International стосовно ситуації з правами людини в Україні. Перша була оприлюднена 25 жовтня цього року й стосувалася арештів активістів організації «Пора».
    
    Джерело : СивикЮА.орг


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій