Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Хроніка Майдану: день за днем (постійно оновлюється)

22 листопада, 2004 р.

    На Майдані Незалежності в Києві зібралося 100 тисяч осіб. Почали прибувати люди з регіонів.
    
    По вулиці Хрещатик включно до майдану на 14:00 дня було поставлено 136 наметів, які розбиті на два табори.
    
    Перший розпочинається від перехрестя вулиці Прорізна й продовжується до Пасажу. Намети поставлені квадратом.
    
    12:20.
    Близько 2-3 тисяч прихильників Януковича вишикувалися в шеренги і прямують до будинку Центвиборчкому, де о 16 годині очікують оголошення стовідсоткових результатів виборів.
    
    Як передає кореспондент УП, частина "козаків" залишається в таборі.
    
    Прихильники Віктора Ющенка підійшли до наметового містечка на підтримку Віктора Януковича на розі Європейської площі і вулиці Грушевського та почали скидати біло-сині прапори. Вони скандують: "Ющенко!", "Україна наша!".
    
    Як передає кореспондент УНІАН, бійки немає.
    
    До натовпу підійшло близько 10 правоохоронців. Прихильники Ющенка почали скандувати: "Міліція з народом".
    
    Між тим, за повідомленням кореспондента УП, біля Музейного провулку 10, де знаходиться неформальний штаб на підтримку Януковича, поставили 2 МАЗи з піском. Звідти виходять люди, частина з яких – з оранжевою символікою. Тобто це можуть бути провокатори.
    
    Деякі з них мають на собі фіолетові стрічки.
    
    11:40. Учасники акції розширюють територію свободи
    
    Учасники акції громадської непокори на підтримку Віктора Ющенка будуть розширювати територію своєї присутності в Києві, щоб довести, що "з ними - весь Київ, а не тільки Хрещатик".
    
    Зокрема, у середу в Києві на Майдані Незалежності керівник акції, народний депутат Юрій Луценко (фракція Соцпартії) організував відправлення представників Львова до Українського будинку, на верхню площадку над будинком.
    
    За його словами, найближчим часом він звернеться із проханням до представників інших регіонів України відправитися з Хрещатика "в інше місце Києва", повідомляє Інтерфакс-Україна.
    
    Учасники акції громадського опору - представники Київської області спрямовані на заміну й підкріплення тих, хто стоїть під адміністрацією президента України на вулиці Банковій.
    
    Луценко закликав жителів Київської області відправитися до готелю "Україна", де їхні подальші дії будуть координуватися народними депутатами Володимиром Яворівським й Андрієм Шкілем.
    
    "Ви йдете на заміну й підкріплення людей, які стоять на вулиці Банковській. І йдете з нашим гаслом "Ющенко!", - сказав він.
    
    Луценко також повідомив, що в цей час триває засідання центрального штабу Ющенка, зокрема, вже є рішення про створення комендатури акції.
    
    "Комендантом призначений Роман Безсмертний, і він уже приступився до виконання своїх обов'язків", - сказав Луценко.
    
    Він також закликав киян приносити на площу тепле взуття для учасників акції.
    
    За словами Луценка, в районі Нацбанку будуть знаходитися представники Тернопільскої, Дніпропетровскої, Волинскої, Запорожської областей. Координаторами цієї групи будуть Артеменко, Полянчич, Зубов.
    
    "Територію свободи поширюємо на всю центральну частину Києва", заявив Микола Томенко.
    
    Він сказав, що Майдан Незалежності "вже наша територія". Томенко також повідомив про прибуття до Києва відомих грузинських та російських виконавців, які "хочуть підтримати Україну піснями свободи".
    
    "Наша Україна" пише план
    
    Народний депутат Микола Томенко говорить про розробку плану дій опозиції на найближчий час, що зараз обговорюється на засіданні Національного комітету із захисту Конституції, створеному при кандидаті в президенти Вікторі Ющенку.
    
    Відкриваючи в середу в Києві мітинг на Майдані Незалежності, він заявив, що в цей час це засідання триває. "Як тільки засідання закінчиться, Ющенко, як наш президент, буде говорити нам, що ми будемо робити сьогодні", - сказав Томенко.
    
    Томенко сказав, що Ющенко буде проводити переговори тільки з Леонідом Кучмою. "Ми не підемо на переговори з гавришами, шуфричами, януковичами", - сказав він на ранковому мітингу в Києві.
    
    Томенко також сказав, що Кучма в середу виїжджає в Росію на зустріч із Путіним. "Якщо президент із російськими олігархами - нехай залишається в Петербурзі", - сказав Томенко.
    
    Він також повідомив, що кількість установ, підприємств і вузів, що оголосили про страйк, збільшується по всій Україні. "Сьогодні вся Україна - з нами", - сказав він.
    
    Крім того, за словами депутата, у Київ прилетів підтримуючий Ющенка боксер Володимир Кличко, що у середу буде на Майдані Незалежності, там також, за його словами, буде співачка Руслана.
    
    Разом з тим Томенко застеріг присутніх у зв'язку з тим, що "влада розстроєна і йде на заходи, які можуть спричинити серйозні конфлікти".
    
    У зв'язку із цим він закликав учасників акції не піддаватися на провокації й виявити максимальну толерантність, до людей, "яких привезли" у підтримку Віктора Януковича.
    
    По оцінках організаторів акції, у цей час на Майдані Незалежності перебуває близько 70 тис. чоловік, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
    
    Виступаючи перед мітингом, народний депутат Григорій Омельченко закликав голову СБУ Ігоря Смєшка як свого учня стати на бік народу.
    
    Він також попросив його перевірити інформацію про передислокацію російських військ в Україну і в разі підтвердження звільнити Україну від окупантів за допомогою спецпідрозділу "Альфа".
    
    Також він звернувся до Білоконя з попередженням, що в разі застосування силового варіанту, його місце "в кращому випадку буде біля параші".
    
    ЦВК загородили Камазами, у ющенківців на Банковій паспортний контроль
    
    Будівля Центральної виборчої комісії забарикадована по периметру КамАЗами з піском.
    
    Машини стоять на проїжджій частині навколо ЦВК.
    
    Біля адміністрації Президента України прихильники Віктора Ющенка встановили 30 наметів з боку вул.Інститутської. Сюди продовжують стікатися люди, зараз їх вже понад півтисячі.
    
    Водночас посилено заходи безпеки. Організатори, вишикувавшись у ланцюги, пропускають на вул. Банкову людей лише за наявністю паспортів. Крім того, вони роблять візуальний огляд, оскільки з'явилася інформація про можливість появи провокаторів зі зброєю у кишенях.
    
    Підхід до адміністрації Президента продовжують перекривати три самоскиди "КрАЗ". Люди перебувають як перед ними, так і на них, і за ними. Вони скандують: "Ющенко!", а також "Ми не козли, ми – народ!".
    
    Біля наметів розташовані імпровізовані пункти харчування.
    
    З боку вулиці Лютеранська біля адміністрації Президента перебувають 150 прихильників Ющенка, повідомляє УНІАН.
    Джерело: Українська правда
    
    
    
    
    
    У першому наметовому містечку 112 наметів і їх продовжують ставити й надалі. Люди, які знаходяться в наметах - це переважно молодь до 25 років, повідомляє кореспондент "УП".
    
    
    
    Друге наметове містечко розпочинається від перехрестя вулиці Городецької, де вже було поставлено 24 намети. Більшість наметів розраховані на двох осіб.
    
    Попереду двох наметових містечок стоять збиті навхрест з дерев'яних дошок перепони. Самі ж намети охороняються зі всіх боків молодими людьми, які не пропускають сторонніх. Міліції поблизу учасників акції не помітно.
    
    Утім, про детальний план дій учасників наметового містечка наразі невідомо. За їх словами, нині головне завдання розбити наметове містечко.
    
    Ближче до 16:00 години в наметові містечка буде доставлено польові кухні, які будуть забезпечувати учасників акції гарячою їжею. Також на автомобілі ЗІЛ було підвезено пакети для тих людей, які будуть залишатися в наметах весь цей час. В ці пакети входять: теплі в'язані шапки, светри, рукавиці, лазерні указки та противогази.
    
    Як нагадало в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" поінформоване джерело у правоохоронних органах, відповідно до рішення Шевченківського суду, проїжджа частина Хрещатик буде перекрита до 24.00 понеділка.
    
    
    
    Подальша доля наметового містечка буде залежатиме від рішення того ж суду, вважає він.
    
    Тим часом, на деяких вулицях і провулках, що прилягають до Центвиборчкому,
    стоять десятки автобусів з людьми з іногородніми номерами.
    
    Біля деяких автобусів видно їхніх пасажиів, які намагаються зігрітися, закутавшись у біло-блакитні прапори виборчої кампанії Януковича.
    
    На київських дорогах у понеділок чергує значна кількість співробітників Державтоінспекції.
    
    Тим часом, як стало відомо, колектив Києво-Могилянської академії ухвалив рішення викладачів і студентів оголосили страйк.
    
    
    12:28
    
    У дворі будинку по вулиці Лютеранський знаходяться 10 автобусів спецпідрозділу Беркут.
    
    При розмові з кореспондентом Української правди вони зізнались, що їх перекинули з Криму.
    
    Також вони повідомили, що служать у тій частині, яку відвідував Кучма влітку цього року, де він закликав застосовувати силу проти опозиції.
    
    Вони сказали, що стоять уже 3 добу. Та зізналися, що вони готові застосувати силу проти демонстрантів.
    
    Один з "беркутивців" назвав киян "зажравшимися". "Ви б поїхали в регіони і подивилися, що зробив ваш бандит Ющенко, коли був прем’єр-міністром. А Янукович два роки виправляє його помилки", - сказав він.
    
    Також співробітники Беркуту переконані, що Ющенко віддасть кримські землі татарам, тому бійці готові придушувати демонстрації у Києві.
    
    Вони також демонстрували агресію до помаранчевої стрічки, яка була у кореспондента УП.
    
    Вони назвали Тимошенко воровкою, а Януковича чесним., також сказали, що екзит-полам не вірять, а єдині правдиві результати дає ЦВК.
    
    Також у цьому дворі знаходяться близько 10 біотуалетів.
    
    12:09
    
    Микола Рудьковський виступаючи перед учасниками мітингу на Майдані Незалежності, що зараз на центральній площі Чернігова збираються мешканці, які пікетуватимуть міську і облраду.
    
    "Якщо міськрада і облрада не приймуть рішення про підтримку Ющенка, ми займемо приміщення і будемо вимагати ухвалити таке рішення", - сказав він.
    
    "Нам потрібен не земляк, а чесна людина. За таку людину проголосувала Чернігівщина. Це Віктор Ющенко", - заявив він.
    
    11:40
    
    Зараз на Хрещатику формуються колони студентів , які на чолі зі Славком Вакарчуком ітимуть до університету Шевченка, звідки почнеться всеукраїнський студентський страйк.
    
    У цей час під стінами Верховної Ради проходить мітинг проти фальсифікації виборів.
    
    Близько 10 тисяч громадян зібралися на вулиці Грушевського, повідомляє 5 канал.
    
    За словами журналіста, люди самі огороджують себе помаранчевою стрічкою, щоб регулювати рух.
    
    Люди скандують "Ющенко! Ющенко!" Вони вимагають початку позачергової сесії парламенту та вимагають від парламенту захистити їх вибір.
    
    10:30
    
    У вівторок зранку в Києві проходить масовий мітинг прихильників Віктора Ющенка. На Майдані Незалежності зібралися не менше 150 тисяч осіб.
    
    Майже всі вони мають помаранчеву атрибутику – прапори, стрічки, накидки, хустинки. Весь Майдан незалежності помаранчевий.
    
    Люди продовжують підходити.
    
    Також продовжує збільшуватись наметове містечко на Хрещатику. Протягом ночі було встановлено 60 наметів на відрізку Хрещатику між вулицею Прорізною та вулицею Богдана Хмельницького. Люди кажуть, що приїхали зі Львівської та Волинської областей.
    
    Також збільшився наметовий табір всередині території, яку зайняли протестувальники напередодні.
    
    За оцінками там стало більше на 50-100 наметів. Загалом зараз на Хрещатику близько 250 наметів.
    
    Всередині табору люди снідають. На спеціально розкладених столах їм пропонують гарячий чай, каву, печиво, бутерброди, яблука.
    
    Очікується, що мітинг перейде до Верховної Ради, де також зібрався багатотисячний натовп.
    
    Як відомо, у вівторок парламент має провести позачергове засідання з порядком денним про ситуацію в країні після виборів.
    
    Для того, щоб порядок денний було затверджено, потрібні голоси 226 депутатів. Напередодні Ющенко закликав людей прийти під Верховну Раду, щоб змусити депутатів підтримати розгляд цього питання.
    
    На мітингу виступив Михайло Бродський, який закликав силовиків переходити на бік народу. "Я звернутися до міліції та Беркуту! Час переходити на бік, як вони це робили в Сербії та Грузії".
    
    Також перед людьми виступив Дмитро Павличко. Він повідомив, що працівники посольства України в США, крім посла, перейшли на бік народу. Він закликав інших співробітників МЗС стати на бік народу.
    
    Після Павличка виступив журналіст ТСН Костянтин Грубич, який повідомив, що "ТСН" не виходитимуть на каналі "1+1" через цензуру. Напередодні читати брехню в ефірі відмовилися Алла Мазур та Людмила Добровольська. До того так вчинили Олесь Терещенко і Андрій Тичина. Виходити в ефір буде лише "Епіцентр" Піховшека.
    
    "Моя подруга Іра Геращенко сказала, що плюсам треба довго ходити в церкву і відмолювати гріхи... Якщо в мене є гріхи, я піду в церкву і молитимуся… Дякую вам що даєте нам шанс на професію", - сказав журналіст.
    
    "Дякую вам і тримайтеся", - сказав Грубич. Його виступ люди зустріли вигуками "Молодець!".
    
    Після чого виступили студенти, які з середи оголосили усеукраїнський студентський страйк. Зараз на мітинг іде 10-тисячний гурт студентів КПІ і медуніверситету.
    
    Микола Томенко повідомив учасникам страйку, що боярські водії маршруток зранку заблокували свій автопарк і відмовилися їхати в Вінницю за бойцями "Беркуту". Також на захист народу виступив керівник Львівської міліції.
    
    На мітингу виступили депутати Європарламенту від Польщі – екс-прем'єр Бузек і Сташевська. "Ми з вами", - заявив Бузек. "Бажаємо вам перемоги", - сказала Сташевська. За її словами, у середу в Європарламенті будуть слухання по Україні.
    
    "Ми хочемо розказати, які насправді були порушення на цих виборах", - сказала вона.
    
    Капітан команди КВК Харківського авіаційного інституту Андрій Чивурін заявив, що команда підтримує Віктора Ющенка.
    
    Виступаючи в п'ятницю в ефірі 5 каналу, капітан харківських Квкашників зауважив, що виборці у Харкові не знали інформацію про програму кандидата Ющенка.
    
    "Жителі Харкова один раз прокинулися ранком і довідалися, що вони - за Януковича", - сказав він.
    
    ***
    Страхова компанія "Київ-Енерго-Поліс" готова в період проведення в Україні акцій протесту цілодобово надавати безкоштовну консультативну й організаційну допомогу з питань медичного характеру їхнім учасникам.
    
    Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у компанії, за телефоном 201-07-07 цілодобово бажаючі можуть оперативно проконсультуватися про дії в будь-якій ситуації, пов'язаній з погіршенням здоров'я й одержанням першої невідкладної медичної допомоги.
    
    ***
    
    На другому поверсі в Будинку профспілок в Києві, у кімнаті 221, йде реєстрація офіцерів в Українську гвардію та Сили самооборони, які підтримуватимуть Віктора Ющенка.
    
    Про це повідомив голова Всеукраїнської громадської організації "Товариство українських офіцерів" полковник Михайло Хабаров.
    
    За його словами, відповідно до Декрету Ющенка, який було прийнято 25 листопада, розпочалася практична робота над створенням Української гвардії і Сил самооборони.
    
    Як сказав полковник Хабаров, проводиться запис усіх бажаючих офіцерів, які мали відношення до всіх силових структур. За його словами, записатися можуть усі офіцери - як діючі, так і ті, що у запасі або у відставці. "Зараз йде запис і ми всіх приймаємо", - наголосив полковник.
    
    ***
    На Луганщині створюється автономна республіка.
    
    На сесії обласної Ради Депутатами прийняті рішення про створення автономної південно-східної Української республіки, а також звернення до Путіна з проханням про визнання її Росією.
    
    Чекають приїзду мера Москви Лужкова. Рішенням сесії закриваються зовнішні кордони області, призупиняється робота банків.
    
    Лідера фракції СДПУ(О) Леоніда Кравчука штаб Віктора Януковича уповноважив на ведення переговорів з опозицією.
    
    Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив постійний представник Президента в парламенті Олександр Задорожный.
    
    15:35
    
    Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не піде на майдан до народу, оскільки вважає, що в державі має залишатися "хоч одна людина, яка стоїть над сутичкою".
    
    Про це він сказав в п'ятницю журналістам після засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту.
    
    Він підтвердив, що вчора мав можливість поспілкуватись з народом, подивитись на маніфестації.
    
    Він нагадав, що кожен день ходить з роботи пішки. І тому "не має худа без добра", він побачив все власними очима і йому було дуже приємно, що люди зустріли його привітно.
    
    Водночас він сказав, що залишається "над сутичкою". Тому він не піде на майдан, оскільки це означатиме, що він став на чийсь бік, повідомляє УНІАН.
    
    **
    На флагштоці будівлі Львівської обласної ради під державним прапором України замайорів помаранчевий стяг виборчої кампанії кандидата у президенти Віктора Ющенка.
    
    У цей момент приблизно 50 тисяч людей, що зібралися біля стін обласної ради співали нацйіональний гім України та скандували прізвище свого кандидата.
    
    ***
    
    Найчисельніші та найбільш авторитетні об'єднання професійних учасників ринку цінних паперів України заявили про неможливість визнання рішення ЦВК щодо результатів виборів Президента
    
    Звернення до Українського Народу, Президента, Уряду та Верховної Ради України підписали Перша Фондова Торговельна Система, Українська Асоціація Інвестиційного Бізнесу та Професійна Асоціація Реєстраторів та Депозитаріїв.
    
    Звернення вже підтримано компаніями та банками Києва, Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Харкова, Івано-Франківська, Львова, Сімферополя та Кременчука, повідомляє УНІАН.
    
    15:25
    
    Представники опозиції поки не йдуть на переговори з командою Віктора Януковича, повідомив у п'ятницю на мітингу на Привокзальній площі Києва керівник його виборчого штабу Сергій Тігіпко.
    
    За його словами, зараз до Києва прибувають додаткові поїзди із прихильниками Януковича з Луганська й Запоріжжя, що, на його думку, допоможе побачити більше його прихильників у Києві.
    
    Він закликав тих зібравшихся близько 15 тисяч осіб очікувати вирішення ситуації й нікуди не розходитися, повідомляє Інтерфакс-Україна.
    
    Також він повідомив, що зараз у Луганську й Донецьку виконавчі органи влади розглядають питання про політичну ситуацію, зокрема, пропонується припинити відпускати товари й провадити розрахунки з підприємствами західного регіону.
    
    Разом з тим, він відзначив, що "це - не найкраще рішення в даній ситуації".
    За його словами, протистояння повинне розв'язатися за столом переговорів.
    
    "Створення Автономії у східних областях України не найкраще вирішення проблеми, яка існує сьогодні", - сказав також Тігіпко.
    
    Як передає кореспондент УНІАН, за його словами, зараз до Києва постійно продовжують прибувати нові поїзди з прихильниками Януковича із східних областей України – Донецької, Луганської, Запорізької.
    
    Як зазначив Тігіпко, "ми готові йти на переговори, але протилежна сторона йти на переговори не хоче". Він закликав своїх прихильників до витримки і продовжувати лишатись на площі.
    
    15:20
    
    Біля приміщення Верховної Ради України перебуває нечисленна група прибічників ПСПУ, які стоять з символікою свої партії і Віктора Януковича.
    
    Їх оточує велика кількість прибічників Ющенка, які скандують "Нас багато, нас не подолати". Як передає кореспондент УНІАН, відношення сил приблизно 1:50.
    
    Представники Ющенка принесли людям з ПСПУ ящик печива, однак вони його викинули і розтоптали.
    
    15:15На Привокзальній площі Києва зібралось близько 5-7 тис. прихильників Віктора Януковича.
    
    Як передає кореспондент УНІАН, зараз проходить концерт співаків для прихильників, більшість з яких прибули з східних областей України.
    
    Зараз перед присутніми буде виступати Сергій Тігіпко.
    
    Біля Привокзальної площі стоїть довга черга автобусів із східних областей України.
    
    Серед мітингуючих видно декілька прапорів з символікою Ющенка.
    
    
    
    13:58. Над вотчиною СДПУ(о) підняли прапор Ющенка. В Ялті страйкують звірі
    
    
    Над Закарпатською облдержадміністрацією піднято прапор "Так! Ющенко"
    
    Це сталося під час мітингу в Ужгороді. Під скандування "Ющенко – наш Президент" над куполом ОДА поруч із державним прапором встановлено прапор "Так! Ющенко", повідомляє прес-служба штабу Ющенка.
    
    Перед цим мітингувальники пройшли повз приміщення Апеляційного Суду в Закарпатській області, учасників колони вітали судді, тримаючи в руках помаранчеві стрічки.
    
    В цей же час більше 600 тварин і птахів, що живуть у Ялтинскій частині зоопарку "Казка", приєдналися до загальноукраїнського страйку.
    
    Директор зоопарку Олег Зубков повідомив, що таке рішення було прийнято всім колективом зоопарку.
    
    У суботу Зубков разом з новонародженими тут левенятами, на шиях яких будуть зав'язані жовтогарячі стрічечки, будуть стояти в закритих воріт популярного зоопарку й пояснювати його відвідувачам причину його закриття.
    
    Щоб компенсувати втрату дітей будуть безкоштовно фотографувати поруч із левенятами. Зубков говорить, що це акція проти недемократичних виборів.
    
    Страйк буде тривати, поки не будуть скасовані їхні результати. Директор приватного зоопарку сказав, що він розуміє, що його крок може поставити під загрозу його бізнес. Але колектив пішов на це, щоб продемонструвати, що не весь Крим голосував за Януковича, повідомляє кореспондент "Української правди" з Ялти.
    
    13:58
    
    27 працівників прокуратури Києва написали листа до генпрокурора Васильєва, де запитують, чому він не прореагував на "зухвалі, безпрецедентні та масштабні злочини з фальшування виборів президента країни".
    
    Листа зачитав у ефірі "5 каналу" Сергій Білий, старший слідчий київської прокуратури.
    
    Він також підтвердив, що "більшість працівників апарату і середньої ланки підтримують ідею гідності країни, яку проголосив Ющенко".
    
    Білий сказав, що працівники київської прокуратури дійсно виступили на підтримку Ющенка, хоча пізніше Генпрокуратура поширила спростування цього.
    
    Проти заяви виступили три особи, серед яких двоє колишніх працівників донецької прокуратури, додав Білий. Натомість заяву на підтримку Ющенка підписали понад 40 працівників прокуратури Києва, в тому числі керівники підрозділів.
    
    13:40
    
    В Ужгороді розпочався багатотисячний мітинг на підтримку Віктора Ющенка.
    
    Про це УНІАН повідомили у прес-службі Комітету Національного порятунку в Закарпатській області.
    
    Наразі на площі перед Закарпатським обласним музично-драматичним театром знаходиться близько 15 тисяч закарпатців.
    
    Проте, як повідомив журналіст закарпатської газети „Старий Замок”, люди з різних куточків міста підходять до площі. Причому чимало бізнесменів зачиняють офіси своїх фірм і з символікою прямують на мітинг.
    
    13:02
    
    Прихильники Віктора Ющенка зайняли ключові вулиці на Печерську, повідомив на мітингу на Майдані депутат Юрій Луценко.
    
    "Весь Печерськ від Бессарабки до Верховної Ради залитий нашими людьми. Він повністю заблокований від кучманоїдів", - сказав Луценко. Він додав, що на Печерську "ключові траси заблоковані нашими товаришами".
    
    Луценко попросив учасників мітингу змінювати пікетувальників "у першу чергу біля Кабінету міністрів", оскільки люди стоять там з вечора.
    
    Масовий мітинг у Києві триває. Визначити його чисельність неможливо, оскільки весь Майдан зайнятий людьми, а потім натовп уходить у різні боки – до Українського дому, наметового табору на Хрещатику і вулиці Інститутської.
    
    У мітингу беруть участь курсанти київської академії МВС.
    
    Також на мітингу виступив актор театру імені Франка Богдан Бенюк. Він повідомив, що 27 листопада о 19.00 на сцені Майдану Незалежності вони зіграють виставу "Швейк".
    
    "Завтра тут гратимуть "Швейка" – ту п'єсу, яку ми відмовилися грати у Мінську", - сказав він.
    
    Як повідомляв УНІАН, 24 листопада група акторів театру імені Івана Франка відмовилася давати вистави у рамках Днів України в Білорусі, які проходять у Мінську з 21 по 29 листопада, на знак протесту проти заяв білоруського президента Олександра Лукашенка, який привітав з перемогою Віктора Януковича.
    
    Бенюк заявив, що більшість провідних акторів театру підтримують Віктора Ющенка.
    
    12:59
    
    З Донецького аеропорту літаками Як-42 масово відправляють студентів до Києва для підтримки Януковича.
    
    Як повідомив в аеропорту один із студентів, всім їм квитки видаються безкоштовно за студентськими квитками і паспортами. Крім того, студентам, які відправляються, обіцяють у Києві видавати по 100 грн. "добових".
    
    Кожна група студентів супроводжується в аеропорту організатором, екіпірованим шарфиком "За Януковича!", який регулює посадку молоді на літак.
    
    На запитання про те, чому студенти, які відлітають до Києва, так легко одягнені (без рукавичок і головних уборів), один із студентів відповів: "Так склалося".
    
    За словами касира в аеропорту, до Києва з Донецька щодня відправляється до десяти додаткових рейсів.
    
    Близько 5-6 тисяч прихильників Віктора Януковича зараз перебувають на Центральному залізничному вокзалі Києва.
    
    Біля будівлі вокзалу встановили сцену, звідки народні депутати від фракції "Регіони України" закликають людей іти до адміністрації президента і Кабінету Міністрів та захистити свій вибір, повідомляє "Громадське радіо".
    
    Більшість людей приїхали зі східного регіону спецпотягами. Переважно це шахтарі. Деякі з них напідпитку. Біля вокзалу також зібралися прихильники Віктора Ющенка, які скандують "Донбас з нами".
    
    Автомобільних рух у районі залізничного вокзалу перекритий.
    
    12:47
    
    У свою чергу Вчена рада Національного університету Києво-Могилянська Академія позбавила Леоніда Кравчука звання почесного доктора НаУКМА. Рішення було ухвалено таємним голосуванням. За 27 бюлетенів з 28, 1 - недійсний.
    
    12:43
    
    На Вокзальній площі Києва проходить мітинг прихильників Віктора Януковича, у якому бере участь близько 10 тис. осіб, переважно чоловіків.
    
    Як оголосили зі сцени, влаштованої біля вокзалу, зараз до них повинен прибути глава штабу кандидата Сергій Тігіпко.
    
    Учасникам акції також сказали, що їм дзвонив Янукович і просив дочекатися команди.
    
    Ведучий мітингу запропонував учасникам стати в колони й бути готовими в будь-який момент виконати розпорядження, які мають "от-от надійти", щоб "вийти й захистити президента Януковича".
    
    На площі при цьому перебуває біля десяти прапорів на підтримку Віктора Ющенка. Поки все проходить мирно, передає Інтерфакс-Україна.
    
    12:30
    
    Закарпатські міліціонери відмовились виконувати рішення начальника УМВС та підтримали Ющенка. Про це повідомляє прес-служба Комітету Національного порятунку в Закарпатській області.
    
    В Ужгороді продовжується мітинг на підтримку народного президента Віктора Ющенка. Наразі на площі перед Закарпатським облмуздрамтеатром перебує понад 25 тисяч людей.
    
    Перед присутніми виступив старший слідчий головного управління УМВС України в Закарпатській області Микола Артимич, який заявив, що чесні міліціонери разом з народом.
    
    Так, за його словами відмовилися виконувати накази начальника УМВС України в Закарпатській області співробітники міліції з Ужгородського міськвідділу, Берегівського районного відділення по боротьбі з організованою злочинністю, Іршавського райвідділу внутрішніх справ.
    
    11:45
    
    Під'їзди до Адміністрації Президента блокують кілька кордонів маніфестантів, які протестують проти фальсифікації виборів і підтримують Віктора Ющенка.
    
    Як передає кореспондент УНІАН, вони розташувались по периметру будівлі АП і нікого не пропускають до неї.
    
    З боку вулиці Інститутської кордони маніфестантів виставлені у кілька рядів на відстані 50-70 метрів один від одного.
    
    Прихильники Ющенка стоять, тримаючись за руки, і нікого не пропускають далі автомобілів КрАЗ, якими три дні тому було блоковано під'їзди до АП.
    
    Водночас, бійці спецпідрозділів "Беркут" та "Барс" продовжують нести охорону будинку Адміністрації. Вони стоять у повній амуніції за броньованою огорожею. Сама огорожа прикрашена помаранчевими стрічками, квітами та повітряними помаранчевими кульками.
    
    На Банкову також піднялись курсанти міліцейської академії, які блокуватимуть АП разом з народом.
    
    11:33
    
    У п’ятницю з 10.30 Українська асоціація студентського самоврядування, студентські страйкоми КПІ, університету Шевченка та медичного університету імені Богомольця беруть в облогу будинок Мінтрансу України по проспекту Перемоги у місті Києві (біля Повітрофлотського мосту).
    
    Пікетувальники вимагатимуть відновлення нормальної роботи міжміського пасажирського залізничного та автобусного транспорту України;
    
    припинення на транспорті незаконної агітації за Віктора Януковича;
    
    припинення паспортного контролю пасажирів на залізничному транспорті, як такого, що суперечить Конституції України;
    
    відновлення звичайного порядку користування студентськими пільгами при поїздці залізницею;
    
    визнання права на страйк студентських колективів навчальних закладів, підпорядкованих Мінтрансу;
    
    заборона будь-якого переслідування студентів, підпорядкованих Мінтрансу вузів, за участь у громадсько-політичних акціях протесту, що здійснюються у відповідності до Конституції та чинного законодавства України;
    
    визнання автономії рішень вузів щодо їх роботи та графіку навчання.
    
    11:18
    
    Прихильникам Віктора Януковича роздають теплі куртки та светри.
    
    Як передає кореспондент УНІАН, на вул. Липській у Києві знаходиться мікроавтобус "Богдан" повністю завантажений теплими речами. Вони всі в упаковці та з бірками.
    
    З'ясувати, хто закупив цю партію теплих речей, не вдалось.
    
    11:00
    
    Як повідомив "5-й канал" зранку заблоковано виїзд на трасу з Конча Заспи, якою Віктор Ющенко має їхати до Києва.
    
    О 8 ранку фура "Рено" заблокувала виїзд з Конча Заспи. Водій втік з місця, міліція вважає, що він зумисно залишив авто, щоб заблокувати дорогу, якою Ющенко мав добиратися до Києва, пердає журналіст з місця події.
    
    10:50
    
    Учасники акції громадянської непокори майже перекрили вулицю Інститутську на перехресті з вулицею Липською у центрі Києва, також практично перекрита вулиця Шовковична при під'їзді до Верховної Ради з боку перехрестя Інститутської й Шовковичної.
    
    Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", вони також стоять на наступному перехресті - Шовковичної й Грушевського, у цілому до 100 чоловік на кожнім перехресті.
    
    Під самим будинком парламенту перебувають невеликі групи прихильників опозиції, більша група стоїть на перехресті Садової й Грушевського, перекривши в'їзд на Садову, де перебувають будинки комітетів Верховної Ради.
    
    По вулиці Грушевського, на якій стоїть будинок парламенту, проїзд вільний, важко проїхати по Інститутській і вулицях, що виходить на Грушевського
    
    У Верховній Раді о 11.00 має розпочатися засідання погоджувальної ради, на якому буде розглядатися питання про вихід зі сформованої ситуації.
    
    10:30
    
    Кабінет Міністрів не зміг у п'ятницю, 26 листопада, почати роботу через те, що будинок блокували прихильники лідера блоку партій "Наша Україна" Віктора Ющенка, що протестують проти фальсифікацій на виборах Президента.
    
    Про це Українським Новинам повідомила прес-секретар прем'єр-міністра Віктора Януковича Ганна Герман.
    
    "Не пустили людей. Опозиція заблокувала входи", - сказала вона.
    
    На п'ятницю, зі слів Герман, у Януковича була запланована зустріч із послами Європейського Союзу, але, очевидно, зустріч не відбудеться.
    
    Кабмін, зі слів Герман, почне роботу лише у разі, якщо опозиція допустить на робочі місця працівників Кабміну.
    
    Близько 100 прихильників Ющенка перегородили в'їзд на вул. Садову з боку вул. Інститутська.
    
    Крім цього, біля кожного під'їзду Кабміну стоять групи людей приблизно по 100 осіб.
    Вони перепиняють входи в Кабмін.
    
    Ще близько 1 тис. прихильників Ющенка блокують в'їзд до Кабміну з боку вул. Грушевського.
    
    В'їзд на стоянку Кабміну з боку вулиці Грушевського заблокований автобусами й мікроавтобусами прихильників Ющенка.
    
    Безпосередньо біля в'їзду стоять близько 400 прихильників Ющенка.
    
    Ще близько 300 прихильників Ющенка перебувають біля воріт у двір Кабміну.
    
    Прихильники Ющенка також перекрили в'їзд у Музейний провулок.
    З обох боків провулка стоять близько 200 прихильників Ющенка.
    
    
    Джерело: Українська правда


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати