Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Досвід України в галузі прав людини зацікавив Індію

26 січня, 2004 р.

    26 січня, в день незалежності Індії, завершується робочий візит Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової до Індійської Республіки, в рамках якого Уповноважений взяла участь у роботі IV Всесвітнього Соціального Форуму у м. Мумбаї (Бомбей), а також провела зустрічі з членами Національної Комісії Індії з прав людини, а також головою та членами Парламентського Комітету Республіки Індія у внутрішніх справах.
    Під час зустрічі з Головою парламентської Комітету Республіки Індія у внутрішніх справах паном Пранам Мукеджі (до повноважень Комітету належить сфера прав людини) Ніна Карпачова поділилася своїми враженнями від Всесвітнього Соціального Форуму - наймасштабнішого заходу останніх років, покликаного висловити протест проти негативних наслідків нео-ліберальної глобалізації – основи нинішнього світового порядку, учасники якого намагалися сформувати альтернативне бачення майбутнього світу, основаного на соціальній справедливості, поваги до гідності людини, її прав і свобод, відсутності воєн. Ніна Карпачова також відзначила, що серед 120 тисяч його делегатів значну частину становили представники найбідніших прошарків індійського суспільства. Її глибоко схвилювали зустрічі з дітьми вулиці, а також Далітами, зокрема представниками так званої касти недоторканих, найбільш дискримінованого та безправного соціального прошарку в Індії.
    Уповноважений з прав людини поділася досвідом України у сфері захисту прав людини, розповіла про основні напрямки своєї діяльності, принципи функціонування інституції Омбудсмана в Україні, що було сприйнято з зацікавленістю індійсько стороною, зважаючи на те, що в Парламенті Індії розглядається можливість запровадження посади Омбудсмана на національному рівні.
    Сторони обговорили також принципи побудови та функціонування незалежної судової влади – головної ланки захисту прав людини. У цьому контексті надзвичайно вагомим є здобутки Індії, якій вдалося забезпечити реальну незалежність, ефективність роботи суду та повагу до нього суспільства.
    Членів парламентського Комітету зацікавив також досвід вирішення Україною питань у сфері міжнаціональних відносин, захист прав українських трудящих мігрантів за кордоном, шляхи подолання бідності в Україні. З зацікавленістю було сприйнято коментар Уповноваженого з прав людини положень української Конституції, зокрема щодо права громадян України звертатися за захистом своїх порушених прав до міжнародних правозахисних інституцій, в тому числі до Європейського Суду з прав людини.
    Змістовною була зустріч Ніни Карпачової в Національній Комісії з прав людини, яка зараз фактично діє на правах колегіального омбудсмана, до складу якого входять 3 судді. Зокрема, член Комісії, суддя Сунджата Манах розповіла, що Комісія є одним із ключових органів в системі захисту прав людини Індії та діє на підставі Закону Індії про захист прав людини 1993 року. Щороку на розгляд Комісії надходить понад 70 тисяч звернень з приводу порушення прав громадян Індії, серед яких: скарги на дії поліції під час затримання та період попереднього слідства, в тому числі на застосування тортур; торгівля людьми; продаж у рабство; зникнення людей та сексуальне насильство. Важливо, що у разі підтвердження факту порушення прав людини, Комісія, згідно закону, має право вимагати від Уряду виплати справедливої компенсації потерпілим.
    Особливою сферою опіки Національної Комісії Індії є проблема бідності та належного харчування, що особливо актуально для понад 1 млрд. населення країни. Адже 26% населення Індії живуть в умовах бідності, що призводить до порушення їх прав на харчування та житло. Тому, Уряд Індії впроваджує окремі соціальні програми підтримки цих прошарків населення близько 30% населення країни (300 млн.) вже належить до середнього класу, понад 5% - до найбільш заможних, решта - межує між найбіднішими верствами та середнім класом. Головним критерієм бідності в Індії є споживання продуктів харчування менше ніж 2200 ккалорій на день.
    Уповноважений з прав людини та члени Національної Комісії з прав людини домовились про постійний обмін інформацією.
    Зустрічі українського Омбудсмана засвідчили спільність багатьох проблем у галузі дотримання та захисту прав людини, які необхідно вирішувати Україні та Індії. Візит українського Уповноваженого з прав людини відкрив нові додаткові можливості для співпраці Індії та України в гуманітарній сфері.
    Ніна Карпачова зустрілася з співробітниками Посольства України в Індії.


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю