Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Досвід України в галузі прав людини зацікавив Індію

26 січня, 2004 р.

    26 січня, в день незалежності Індії, завершується робочий візит Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової до Індійської Республіки, в рамках якого Уповноважений взяла участь у роботі IV Всесвітнього Соціального Форуму у м. Мумбаї (Бомбей), а також провела зустрічі з членами Національної Комісії Індії з прав людини, а також головою та членами Парламентського Комітету Республіки Індія у внутрішніх справах.
    Під час зустрічі з Головою парламентської Комітету Республіки Індія у внутрішніх справах паном Пранам Мукеджі (до повноважень Комітету належить сфера прав людини) Ніна Карпачова поділилася своїми враженнями від Всесвітнього Соціального Форуму - наймасштабнішого заходу останніх років, покликаного висловити протест проти негативних наслідків нео-ліберальної глобалізації – основи нинішнього світового порядку, учасники якого намагалися сформувати альтернативне бачення майбутнього світу, основаного на соціальній справедливості, поваги до гідності людини, її прав і свобод, відсутності воєн. Ніна Карпачова також відзначила, що серед 120 тисяч його делегатів значну частину становили представники найбідніших прошарків індійського суспільства. Її глибоко схвилювали зустрічі з дітьми вулиці, а також Далітами, зокрема представниками так званої касти недоторканих, найбільш дискримінованого та безправного соціального прошарку в Індії.
    Уповноважений з прав людини поділася досвідом України у сфері захисту прав людини, розповіла про основні напрямки своєї діяльності, принципи функціонування інституції Омбудсмана в Україні, що було сприйнято з зацікавленістю індійсько стороною, зважаючи на те, що в Парламенті Індії розглядається можливість запровадження посади Омбудсмана на національному рівні.
    Сторони обговорили також принципи побудови та функціонування незалежної судової влади – головної ланки захисту прав людини. У цьому контексті надзвичайно вагомим є здобутки Індії, якій вдалося забезпечити реальну незалежність, ефективність роботи суду та повагу до нього суспільства.
    Членів парламентського Комітету зацікавив також досвід вирішення Україною питань у сфері міжнаціональних відносин, захист прав українських трудящих мігрантів за кордоном, шляхи подолання бідності в Україні. З зацікавленістю було сприйнято коментар Уповноваженого з прав людини положень української Конституції, зокрема щодо права громадян України звертатися за захистом своїх порушених прав до міжнародних правозахисних інституцій, в тому числі до Європейського Суду з прав людини.
    Змістовною була зустріч Ніни Карпачової в Національній Комісії з прав людини, яка зараз фактично діє на правах колегіального омбудсмана, до складу якого входять 3 судді. Зокрема, член Комісії, суддя Сунджата Манах розповіла, що Комісія є одним із ключових органів в системі захисту прав людини Індії та діє на підставі Закону Індії про захист прав людини 1993 року. Щороку на розгляд Комісії надходить понад 70 тисяч звернень з приводу порушення прав громадян Індії, серед яких: скарги на дії поліції під час затримання та період попереднього слідства, в тому числі на застосування тортур; торгівля людьми; продаж у рабство; зникнення людей та сексуальне насильство. Важливо, що у разі підтвердження факту порушення прав людини, Комісія, згідно закону, має право вимагати від Уряду виплати справедливої компенсації потерпілим.
    Особливою сферою опіки Національної Комісії Індії є проблема бідності та належного харчування, що особливо актуально для понад 1 млрд. населення країни. Адже 26% населення Індії живуть в умовах бідності, що призводить до порушення їх прав на харчування та житло. Тому, Уряд Індії впроваджує окремі соціальні програми підтримки цих прошарків населення близько 30% населення країни (300 млн.) вже належить до середнього класу, понад 5% - до найбільш заможних, решта - межує між найбіднішими верствами та середнім класом. Головним критерієм бідності в Індії є споживання продуктів харчування менше ніж 2200 ккалорій на день.
    Уповноважений з прав людини та члени Національної Комісії з прав людини домовились про постійний обмін інформацією.
    Зустрічі українського Омбудсмана засвідчили спільність багатьох проблем у галузі дотримання та захисту прав людини, які необхідно вирішувати Україні та Індії. Візит українського Уповноваженого з прав людини відкрив нові додаткові можливості для співпраці Індії та України в гуманітарній сфері.
    Ніна Карпачова зустрілася з співробітниками Посольства України в Індії.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю