Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Звернення Уповноваженого із прав людини в Україні

30 листопада, 2004 р.

    Дорогі співвітчизники!
    
    Надзвичайні події, які останнім часом відбуваються в нашій державі, а також Ваші чисельні звернення до мене як до Уповноваженого з прав людини, змушують засвідчити свою позицію.
    Уповноважений з прав людини з усією відповідальністю наголошує, що суспільно-політичну кризу спричинили не лише ті порушення, що відбулися під час виборчого процесу, але й масове та довготривале порушення прав людини в Україні. До кризи, насамперед, призвело цинічне ігнорування владою гідності та інтересів простої людини, людини праці. Саме тому народ України від Заходу до Сходу, від Півдня до Півночі вийшов на вулиці та майдани, він вийшов щоб врешті бути почутим.
    На жаль, ситуація переростає у відкрите протистояння і стає вкрай небезпечною для нашого суспільства. Наявною є загроза громадянського конфлікту.
    Виявилось, що монолітність української держави, була такою лише ззовні. Зараз ми всі опинились перед найкритичнішим за всю новітню історію України випробуванням – можливим територіальним розколом України.
    На жаль, всі роки незалежності державна політика була спрямована на консервування регіональних, релігійних, духовних, національних протиріч, які існували впродовж усіх цих років і, що найбільш злочинно, ці протиріччя експлуатувалися в інтересах тієї чи іншої політичної еліти.
    Я глибоко переконана, що можливий розкол України не принесе добра нікому – ні Заходу ні Сходу України, втратять всі, як свого часу втратили від розпаду Радянського Союзу.
    Я закликаю всі політичні сили піднятися над своїми особистими амбіціями, регіональними інтересами і зрозуміти одне: Українська Держава це надбання усіх її громадян і вона не вартує перемоги жодного кандидата. Тому, пропоную Віктору Федоровичу Януковичу і Віктору Андрійовичу Ющенку особисто сісти за стіл переговорів і з притаманною Вам обом державною відповідальністю і мудрістю знайти компромісне рішення на користь усіх громадян України. Я готова особисто бути посередником у цих переговорах.
     Я звертаюся до Президента України – шановний Леоніде Даниловичу, Ви, як діючий Президент України, не маєте права на симпатії та антипатії. Сьогодні не іноземні посередники, а саме ми - українці і Ви, як гарант Конституції та дотримання прав і свобод людини, відкинувши власні амбіції, дбаючи про державу, якою Ви керували понад 10 років, зобов’язані зупинити громадянське протистояння та ввести вирішення всіх гострих проблем виключно в правову площину.
    Верховна Рада України 27 листопада своєю Постановою намагалась досягти хрупкої рівноваги у суспільстві. Зокрема, було передбачено зобов’язання зняти облогу адміністративних будинків. Проте вже увечері того дня ця домовленість була порушена. Як наслідок, сьогодні Кабінет Міністрів не може реалізовувати свої конституційні функції по управлінню економікою, що веде до непередбачуваних наслідків вже в площині соціально-економічній. А тому, я звертаюсь до Віктора Андрійовича Ющенка - негайно розблокувати центральні та регіональні органи виконавчої влади, які зараз заблоковані.
    Хочу висловити щиру подяку тим молодим хлопцям внутрішніх військ, які весь цей час цілодобово несуть свою мирну вахту, та працівникам міліції, які забезпечують громадський порядок. Завдяки Вам вдалося утримати конфлікт на межі застосування сили.
    Шановні співвітчизники!
    Розпочався різдв’яний піст - час молитв та примирення. А обидва кандидати в Президенти України – православні. А тому я глибоко переконана, що саме християнська віра стане запорукою розумного компромісу, який обов’язкво буде знайдено в інтересах усіх громадян.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати