Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Необхідна відповідальність в ситуації після виборів в Україні (Заява Міжнародної гельсинської федерації та Української гельсинської спілки з прав людини)

3 грудня, 2004 р.

    2 грудня 2004 року, Київ-Відень
    
    Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародна Гельсінська Федерація з прав людини наголошує, що передумовою для переголосування другого туру президентських виборів повинна бути зміна осіб, відповідальних за порушення, що мали місце. Це стосується в основному виборчих комісій, членів уряду, працівників прокуратури та керівників обласних, районних державних адміністрацій. Також надзвичайно важливо, щоби добре задокументовані масові виборчі фальсифікації були належним чином розслідувані, а відповідальні були притягнуті до відповідальності.
    
    Наші організації вважають, що суттю справи є ані геополітичні, ані регіональні культурні відмінності. Це – фундаментальне право громадян обирати свій уряд за допомогою вільних та чесних виборів. Політичне рішення зрештою можна віднайти щоб уникнути конфлікту, який покалічить країну. Але звинувачення у массових поорушеннях виборчого законодавства протягом кампанії та двох турів голосування не повинні ігноруватися.
    
    Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародна Гельсінська Федерація спостерігали за виборами в Україні від самого початку кампанії. Нами задокументовано, що вся кампанія була зіпсована масовими порушеннями українського законодавства, а також міжнародних зобов’язань, стороною яких є Україна. Ми вимагали з самого початку цих порушень, а саме порушення права на рівний доступ до загальнодержавних ЗМІ, припинення цих порушень. Подібні заяви були зроблені міжнародними організаціями, членом яких є Україна, та численними урядами.
    
    Український уряд проігнорував їх. Самі вибори вважаються головними міжнародними організаціями як не чесні і не вільні. Тільки шляхом громадянської мужності сотень тисяч демонстрантів запобігли тому, щоб сфальсифіковані вибори пройшли.
    
    Ми закликаємо українські суди діяти як незалежна та відповідальна судова влада в країні, а владу використати свої повноваження для запобігання фальсифікацій, які проти волі українців, вирішують майбутнє України.
    
    Для подальшої інформації:
    Українська Гельсінська спілка з прав людини, Євгеній Захаров, +380-577-143558
    Міжнародна Гельсінська федерація з прав людини, Аарон Родес , +43-676-635 66 12 (моб.)


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю