Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Застосування режиму зовнішньої торгівлі – стандарти, технічні регламенти та оцінка відповідності в Україні

9 грудня, 2004 р.

    *** Проект „Застосування режиму зовнішньої торгівлі – стандарти, технічні регламенти та оцінка відповідності в Україні”, що фінансується Європейським Союзом, та ДЕРЖСПОЖИВСТАНДАРТ України (ДССУ) повідомляють, що офіційне закриття проекту відбудеться 9-го грудня 2004р. о 16:00 в приміщенні Представництва Європейської Комісії в Україні, м. Київ, вул.. Кругло університетська 10.
    Проектом надано підтримку процесу стандартизації та оцінки відповідності в Україні, бюджет проекту становив 1,413,884 євро. Цю суму з боку ЄС було витрачено на сприяння ДССУ, національному інституту стандартизації та іншим установам, що займаються акредитацією, випробуванням продукції та оцінкою відповідності в Україні. Після проголошення незалежності, в Україні розпочато процес наближення систем стандартизації та оцінки відповідності до вимог СОТ, з огляду на можливе приєднання України до цієї організації в майбутньому, та до норм та стандартів ЄС, а саме підготовку нових законів та технічних регламентів, підготовку та підвищення кваліфікації технічного персоналу, досягнення міжнародного визнання лабораторій та розвиток міжнародного співробітництва.
    З серпня 2003р. до грудня 2004р. консорціум створений французьким органом стандартизації АФНОР, італійським органом стандартизації UNI та швецькою Агенцією акредитації SWEDAC надавав підтримку ДЕРЖСПОЖИВСТАНДАРТу України, який є українським органом стандартизації та займається, також, захистом прав споживачів, а також іншим місцевим організаціям. Шляхом проведення консультацій та навчання, проведення семінарів в Україні та навчальних поїздок до країн ЄС, проект допоміг у створенні сучасної інфраструктури якості.
    Де-яки відчутні результаті, що мають бути підкреслені : акредитація двох лабораторій, випробування іграшок та продуктів харчування, у складі УкрМетрТестСтандарт міжнародно визнаним органом акредитації ЛАТАК, Латвія. Цим забезпечений спрощений доступ для українських виробників до визнаних засобів тестування та механізмів сертифікації, менших за ціною та без зайвих витрат на транспортування або на переклад документів іншими мовами. Це допоможе Україні виробляти та експортувати з більшими конкурентноспроможними перевагами, що є запорукою економічного розвитку та працевлаштування. Іншим прикладом успішного виконання проекту є сприяння членству України в Раді Міжнародної організації стандартизації (ISO), яким забезпечується можливість впливати на глобальні процеси в галузі стандартизації, і представляти інтереси українських споживачів та виробників на міжнародному рівні.
    Детальну інформацію можна отримати в : Секторі преси та інформації Представництва Європейської Комісії в Україні, вул. Круглоуніверсітетська 10, тел. : 462 00 10 або в:
    Київському офісі проекту EuropeAid 113921/C/SV/UA вул. Горького 174,к. 108, тел : 268 94 47
    Базова інформація
    “Застосування режиму зовнішньої торгівлі – стандарти, технічні регламенти та оцінка відповідності в Україні”
    виконується консорціумом AFNOR–SWEDAC–UNI та ДЕРЖСПОЖИВСТАНДАРТом України (ДССУ) досягнуті результати :
    1 - Гармонізація законодавства: з метою посилення захисту прав споживачів та сприяння вільній конкуренції було створено законодавчу структуру , зокрема проекти Законів про технічні регламенти, про загальну безпеку продукції, про відповідальність виробників за постачання неякісної продукції та про технічне регулювання. Діючі Закони про стандартизацію та оцінку відповідності були оцінені щодо відповідності Директивам ЄС, та основні європейські Директиви були перекладені та підготовленні до впровадження : Безпека іграшок, Низьковольтне обладнання (НВО), Електро - магнетична сумісність (EMC), Побутові електричні холодильники, Безпека машин, Прості посудини, що працюють під тиском (ППТ) та Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ).
    2 – Розвиток людських ресурсів та навчання: проектом організовувались навчальні семінари та поїздки українських спеціалістів до країн ЄС : Сертифікація іграшок, Сертифікація продуктів харчування, Метрологія, процедури ЄС щодо стандартизації НВО, ЕМС, ППТ та машин.
    3 – Створення інституційних можливостей: дві випробувальні лабораторії (іграшок та продуктів харчування) були підготовлені та отримали міжнародно визнану акредитацію відповідно до стандарту ISO/IEC 17025. Ще три лабораторії (НВО, EMC та ЗІЗ) пройшли підготовку та можуть подавати заявку на акредитацію.
    4 – Розвиток міжнародного співробітництва: створені важливі контакти між українськими органами та європейськими й міжнародними організаціями, що працюють в сфері стандартизації та акредитації. Обрання ДССУ членом Ради ISO та органом – партнером з стандартизації Європейського Комітету з стандартизації (CEN) є найважливішими результатами роботи проекту в рамках цього компоненту.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю