Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Антигрантова кампанія -

15 грудня, 2004 р.

    *** У відповідь на численні закиди українських та деяких іноземних політиків, що відображаються та трансформуються різними ЗМІ, щодо фінансування виборчої кампанії В.Ющенка структурами США, пролунало чимало заяв, які спростовують подібні звинувачення.
    
    Востаннє в Україні тему фінансування виборчої кампанії Віктора Ющенка американським громадськими організаціями гучно виніс на публічне обговорення відомий російський політик, лідер ЛДПР Володимир Жириновський.
    
    7 грудня була зроблена заява представника Конґресу США Рона Пола, котрий сказав, що передвиборну кампанію українського опозиційного лідера частково фінансовано за гроші американського уряду.
    
    Довірена особа Віктора Ющенка Микола Катеринчук заперечив, що кампанію Віктора Ющенка фінансували структури США. Він заявив, що опозиція може серйозно зреагувати на таку інформацію, якщо її й надалі будуть поширювати опоненти.
    
    Голова Верховної Ради Володимир Литвин також вважає, що розмови про фінансування кампанії Ющенка з Америки є безпідставними. Володимир Литвин сказав, що звернень до суду з цього приводу не було і наголосив, що закордонне фінансування виборів заборонене законом.
    
    Раніше кандидат в президенти Віктор Янукович ініціював створення парламентської комісії для розслідування можливого фінансування штабу Ющенка з американських урядових джерел.
    
    За інформацією агентства Associated Press, Уряд Сполучених Штатів надав різним недержавним громадсько-політичним організаціям в Україні, значна частина яких пов’язана з опозиційними силами, більше 65 млн. доларів. Репортери проаналізували відповідні американські урядові документи і поговорили з колишніми і діючими офіційними особами у Вашингтоні, що спеціалізуються на питаннях надання Сполученими Штатами допомоги іншим державам.
    
    Американська влада підкреслює, що надані нею гроші не потрапляють зрештою до партійних фондів в Україні. Як заявив днями офіційний представник держдепартаменту Річард Баучер, "наші гроші не виділяються кандидатам. Вони йдуть на забезпечення процесів, створення інститутів, необхідних для проведення вільних і справедливих виборів".
    
    Відповідаючи на прохання уточнити, чи є впевненість у тому, що виділені неурядовим організаціям гроші йдуть за призначенням, прес-секретар Білого дому Скотт Маклеллан наголосив: "Діє система звітності, і ми пересвідчуємося в тому, що гроші використовуються за призначенням, на яке їх було виділено".
    
    На запитанням про те, чому знову повернулися до цієї теми, виконавчий директор Фонду „Відродження” Євген Бистрицький зауважив, що таким чином зацікавлені особи ""повзучим методом" хочуть відновити ту саму контрпропаганду проти того, що ми називаємо відкритим демократичним суспільством. І у цьому – велика небезпека. Це означає, що тепер наступає досить складна нова фаза, яка вимагатиме мобілізації зусиль тих людей, які відстоювали верховенство права і чинили громадський спротив на Майдані, тих людей, які хотіли би бачити Україну вільною і демократичною".
    
    Директор Центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв прокоментував такі заяви так: «Революція не робиться на грантах. Той, хто це стверджує, або профан, або провокатор”. Андрій Єрмолаєв зауважив, що „схоже, у влади залишилося не так багато ідей для ведення передвиборної боротьби, серед яких й розкручування антигрантової кампанії”.
    www.civicua.org


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю