Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Проект Європейського Союзу „Підтримка виборчого процесу в Україні” продовжує своє співробітництво з Центральною виборчою комісією перед переголосуванням другого туру виборів Президента України 26 грудня 2004 р.

22 грудня, 2004 р.

    *** Проект випустив нові інформаційні матеріали, які стосуються процесу голосування та діяльності виборчих комісій.
    Одразу після набуття чинності Закону України “Про особливості застосування Закону України „Про вибори Президента України” під час повторного голосування 26 грудня 2004” року проект Європейського Союзу (ЄС) на прохання Центральної виборчої комісії (ЦВК) випустив плакат для виборців про особливі аспекти процесу голосування 26 грудня та пояснення для членів виборчих дільниць щодо нових законодавчих положень.
    Плакат охоплює такі теми: порядок отримання відкріпних посвідчень та голосування за ними, списки виборців, правила голосування поза межами приміщень для голосування, інформація про допуск спостерігачів та журналістів. Загальний наклад плакату – 40 тисяч, і розповсюджується він за сприяння ЦВК по всіх виборчих дільницях. Отже, українські громадяни вже можуть ознайомитися з цією інформацією на найближчій виборчій дільниці.
    Пояснення для членів виборчих дільниць, розроблені на прохання ЦВК, також розповсюджуються по всіх виборчих дільницях. Наклад – 100 тисяч (по 3 на дільницю). Це короткі пояснення до всіх статей нового закону, які стосуються діяльності виборчих дільниць і організації процесу голосування.
    За додатковою інформацією звертатися: Лопе Герреро, Алла Куянова, тел.: (044) 238-23-60, 235-28-94, e-mail: sepu@adamant.net
    Інформація про проект:
    Проект „Підтримка виборчого процесу в Україні” фінансується Європейським Союзом в рамках Програми технічної допомоги Україні і впроваджується Бюро інституційних реформ і демократії (BiRD) та ICON – Інститутом публічного сектора. Проект розпочав роботу 2004 р., і має на меті сприяння виборам Президента в Україні. ЄС надав 580 000 Євро для здійснення цієї діяльності, бенефіціаром якої є Центральна виборча комісія України. Проект співпрацює з Представництвом Европейської Комісії в Україні, ЦВК, Комітетом виборців України (КВУ) і Центром політичної освіти (ЦПО).
    Навчання потенційних членів виборчих комісій та суддів
    Семінари для потенційних 600 членів територіальних виборчих комісій та 1 500 членів дільничних виборчих комісій (ДВК) було проведено в 6 областях. Розроблені матеріали для тренерів і учасників семінарів та виготовлено навчальний фільм для членів ДВК.
    Проект брав участь в організації семінарів для суддів (180 осіб) регіональних апеляційних та місцевих судів. Видано посібник, оснований на темах, які розглядалися під час семінарів.
    Кампанія з просвіти виборців
    Проект зосередив просвітницьку кампанію на таких цільових групах: загальна аудиторія; виборці віком до 40 років; виборці, що мешкають в сільській місцевості; члени виборчих комісій; і українці за кордоном.
    У рамках кампанії проект виробив 6 видів плакатів (5 по 40 000 примірників для України, 1 кількістю 2 000 – для українців за кордоном), 3 відео ролики і 3 радіо ролики. На прохання ЦВК було видано новий закон „Про вибори Президента України”.
    Більшість плакатів розповсюджено ЦВК і вони представлені на кожній виборчій дільниці.
    Відео і радіо ролики транслюються центральними та обласними телерадіокомпаніями.
    Оголошення, які інформували українців за кордоном про виборчі процедури, публікувалися в популярних серед українців засобах інформації 15 країн ЄС.
    Реєстрація виборців
    Після виборів проект спрямує свою діяльність на покращання реєстрації виборців. З метою сприяти узгодженню та виробленню рекомендацій щодо централізованого і комп’юреризованого реєстра виборців проект співпрацюватиме з ЦВК і Верховною Радою. Плануються конференція і стажування учасників цього проекту в країнах TACIS/PHARE у рамках розвитку удосконаленої національної системи реєстрації.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю