Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Новини від регіональних НУО від бюлетеня РЦ "ГУРТ"

17 січня, 2005 р.

    *** Донецьк, грудень 2004 року. Наприкінці грудня відбулась виставка дитячого малюнка, де було представлено більше, ніж 100 кращих робіт конкурсу малюнків на тему: “Поспішаєте робити добро!”. Ця виставка стала завершальним етапом проекту “Діти - турбота загальна”, який реалізовував Донецький міський благодійний фонд “Доброта” за підтримки Управління освіти.
    
    У конкурсі взяли участь 270 дітей віком від 6 до 16 років із 65 учбових закладів міста - загальноосвітніх шкіл, гімназій, інтернатів та притулків.
    
    Кожен малюнок незалежно від професіоналізму виконання вражає душевною теплотою, щирістю та безпосередністю. І перед конкурсною комісією, до складу якої увійшли представники органів місцевого самоврядування, установ освіти та засобів масової інформації, керівники художніх студій та професійних дизайнерів, постала нелегка задача - обрати 100 найкращих робіт для представлення на виставці та 12 робіт-переможців для оформлення календаря на 2005 рік.
    
    Під час роботи виставки мешканці міста мали нагоду насолодитися творчістю юних донеччан та проголосувати за роботи, які сподобались.
    
    Після завершення виставки відбулось урочисте нагородження переможців конкурсу, а всі автори робіт, представлених на виставці, отримали почесні грамоти учасників.
    
    “Цей конкурс проводиться вже другий рік і ми сподіваємося, що він стане доброю традицією, - говорить заступник директора Фонду Крістіна Мужецька, – кожна людина має потребу в самовираженні. Зобразити своє розуміння добра в малюнках – це можливість кожної дитини розповісти оточуючим про те, яким вони хочуть бачити своє сучасне та майбутнє, а також задуматися над тим, що можна зробити для зміни життя на краще. Адже головна мета заходу - це популяризація ідей милосердя та благодійності в суспільстві”.
    
    Донецький міський благодійний фонд “Доброта”
    Мережа “Інформаційна спільнота”, м. Донецьк
    Електронна пошта: fund@crf.donetsk.ua
    Інтернет-сайт: http://www.dobrota.donetsk.ua
    
    *** Луцьк, грудень 2004 року. Протягом 2004 року Волинський регіональний фонд інвестицій та розвитку (ВРФІР) за підтримки Фонду “Євразія” реалізовував проект “Активізація участі у суспільно-економічному житті мешканців територіальної громади шляхом їх впливу на процес прийняття рішень органами влади стосовно питань місцевого розвитку”.
    
    Головними цільовими районами стали Ковельський, Камінь-Каширський, Шацький та Володимир-Волинський. У цих регіонах було створено ініціативні групи, які поширювали газету “Громадський вісник”, а також проводили анкетування жителів населених пунктів для видання чотирьох брошур “Що потрібно зробити для громади мого села, селища, міста?”. На початку минулого року проведено конкурс “Моя корисна справа зроблена для громади” з метою активізації територіальних громад всієї області. Було отримано понад 60 заявок, депутати рад відібрали кращі роботи і нагородили переможців цінними подарунками. ВРФІР планує і цього року провести подібний конкурс.
    
    Протягом червня-вересня 2004 року було здійснено анкетування-дослідження населення цільових районів з визначення основних проблем. Дослідження проводилося для вироблення майбутнього стратегічного плану розвитку регіону органами місцевої влади із залученням до процесу мешканців територіальних громад. Стратегія побудови соціально-економічного розвитку регіону із залученням населення вже давно застосовується країнами Західної Європи, а протягом останнього десятиліття і постсоціалістичними державами.
    
    Результат проекту ВРФІР - оцінка сучасного стану міст, сіл, тобто оцінювалися ресурси громади: людські, природні, культурні, вміння використовувати їх при розробці плану. Чинниками, що перешкоджають розвитку громад в управлінні справами населеного пункту, було названо байдужість населення, непрозоре керівництво в органах влади, відсутність коштів та байдужість держави щодо розвитку села. Обрані стратегії співпраці мешканців та представників влади допомогли досягнути бажаних результатів та подолати перешкоди і ризики.
    
    Проект став першим кроком із залучення територіальних громад до стратегічного планування регіону.
    
    Зокрема, в рамках проекту проведено круглий “Перспективи та реалії участі громадськості у процесах стратегічного планування громад”, в роботі якого взяли участь представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадських організацій Волині. Метою круглого столу було розробити рекомендації щодо досягнення практичних результатів від реалізації проектів, спрямованих на залучення населення до процесів планування у громадах, обмін досвідом, встановлення партнерських відносин між учасниками органів влади та місцевого самоврядування. Було розглянуто коло питань щодо перспектив створення проектів на посилення міських, сільських, селищних рад, вирішення проблем громад. Зокрема, обговорювалося питання розробки стратегії розвитку самоврядування, покращення управління у владі, встановлення партнерських відносин між учасниками, застосування підходів проектного менеджменту та консалтингу в сільських громадах.
    
    Проект “Активізація участі у суспільно-економічному житті мешканців територіальної громади шляхом їх впливу на процес прийняття рішень органами влади стосовно питань місцевого розвитку” є важливим кроком не лише задля розвитку добробуту жителів Волинської області, але й для створення громадського суспільства, тісній співпраці органів влади з місцевим самоврядуванням та безпосередньо жителями населених пунктів.
    
    Тетяна Грішина
    Асоціація захисту прав молоді Волині
    43000, Луцьк, а/с 221
    Тел./факс: (03322) 52 421
    Електронна пошта: aspmv@ukr.net
    Інтернет-сайт: http://www.iniciativa.com.ua
    *** Коломия, Івано-Франківська область, 20 січня 2005 року. За підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США) сьомий в Україні Бізнес Інтернет Центр (БІЦ) відкриває свої двері в м. Коломия Івано-Франківської області.
    
    Урочисте відкриття відбудеться о 10.00 в офісі Центру за адресою: м. Коломия, бульвар Лесі Українки, 2.
    
    Серед запрошених будуть присутні офіційні особи від обласної та районної державних адміністрацій, представники Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США), місцеві бізнесмени, представники урядових установ, телекомунікаційних компаній та проектів міжнародної технічної допомоги.
    
    Проект Бізнес Інтернет Центрів, що здійснюється Національною асоціацією телекомунікаційних кооперативів (NTCA) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, створює БІЦ в містах України, де недостатньо розвинені телекомунікації. Цей проект сприяє розвитку підприємств малого і середнього бізнесу (МСП) шляхом надання бізнес-консалтингових, тренінгових та інформаційно-телекомунікаційних послуг для місцевого населення в тих малих містах, де працюють БІЦ.
    
    Бізнес Інтернет Центр (БІЦ) у Коломиї приєднується до мережі БІЦ в містах Нововолинськ (Волинська область), смт. Куликів (Львівська область), Чортків (Тернопільська область), Чугуїв (Харківська область), Миргород (Полтавська область) та Новомосковськ (Дніпропетровська область).
    
    Подібно до своїх попередників, власниками та керівниками БІЦ є місцеві підприємці. Сам Центр обладнаний сучасним комп’ютерним та офісним обладнанням, а його працівники є досвідченими фахівцями у галузях бізнесу, інформаційних технологій та телекомунікацій.
    
    Засновником БІЦ Коломия є ТОВ “Тетра Оніс” - успішна будівельна компанія, створена в Коломиї в 1994 року, яка успішно співпрацює з іншими бізнес-структурами, неприбутковими та міжнародними організаціями для соціально-економічного розвитку регіону. БІЦ планує надавати послуги широкому колу клієнтів - корпоративним установам, приватним підприємцям, студентам та іншим.
    
    Послуги БІЦ Коломия:
    - послуги з розвитку бізнесу, а також бухгалтерські послуги, консультації з написання бізнес-планів, спеціалізовані тренінгові курси з навчання в галузі бухгалтерського обліку, менеджменту, маркетингу тощо;
    - послуги в галузі інформаційних і телекомунікаційних технологій, доступ до мережі Інтернет, електронної пошти, навчання роботі на персональному комп’ютері та користування мережею Інтернет, веб-дизайн, відправлення факсових повідомлень;
    - технічні послуги: фотокопіювання документів, мала оперативна поліграфія та повнокольорова поліграфія.
    
    Міжнародна програма NTCA спрямована на поліпшення якості життя в країнах, що розвиваються, і які щойно стали на шлях демократизації, через надання допомоги громадам у розвитку місцевих приватних телекомунікаційних систем і ефективному використанні інформаційних та комунікаційних технологій.
    
    З 1992 року АМР США надало технічну та гуманітарну допомогу на підтримку України в її демократичних, економічних та соціальних перетвореннях на суму більше, ніж 1,6 мільярда доларів США.
    
    Для отримання додаткової інформації про урочисте відкриття Бізнес Інтернет Центру в Коломиї звертайтесь, будь ласка, до координатора Проекту БІЦ Андрія Трухіна електронною поштою: atrukhin@ntca.kiev.ua, або за телефоном (044) 235 8145.
    
    КОНТАКТИ:
    Андрій Трухін
    Проект БІЦ
    Тел.: (044) 235 8145
    Електронна пошта: atrukhin@ntca.kiev.ua
    Інтернет-сайт: http://www.ntca.kiev.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю