Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Резидентська програма Академії Rіjksakademіe (Нідерланди)

17 січня, 2005 р.

    ***
    
    Академія Rіjksakademіe (Нідерланди) пропонує увазі арт-деятелей резидентську програму: протягом робочого періоду 2005 року її учасники одержують стипендію для покриття особистих витрат від 9500 євро, з ними працюють фахівці, у їхньому розпорядженні знаходяться професійно обладнані майстерні.
    
    
    
    Програмою охоплені всі основні дисципліни і техніки сучасного мистецтва: живопис, малюнок, фотографія, гравюра, скульптура, відео, кінематограф, звукове і комп'ютерне мистецтво.
    
    АРТИСТИ
    
    По завершенні освіти в сфері мистецтв, артисти починають працювати самостійно. Практика показує, що на цьому етапі художньої кар'єри (по прошествии 3-5 років незалежної роботи) резидентська програма Академії Rіjksakademіe має найбільш сильний ефект.
    
    Rіjksakademіe є міжнародною платформою для артистів. Приблизно половина з них - не голландці. У 2005 році це художники з Аргентини, Вірменії,Болівії, Китаю, Куби, Єгипту, Франції, Німеччини, Великобританії, Греції. Ізраїлю, Італії, Японії, Кореї, Перу, Південної Африки, Іспанії, Швеції, Тайланда, Туреччини, США і Зімбабве. Середній вік учасників 29 років.
    
    Учасники резидентської програми займаються всіма основними дисциплінами і техніками сучасного мистецтва: живописом, малюнком, фотографією, гравюрою, скульптурою, відео, кінематографом, звуковим і комп'ютерним мистецтвом. Також робиться акцент на взаємини цих видів сучасного мистецтва з іншими дисциплінами - такими як архітектура і мистецтво publіc space, театр, музика, танець, література, кіно.
    
    Крім запрошення працювати в Rіjksakademіe протягом 1-2 років, артисти запрошуються на більш короткі періоди на Prіx de Rome чи для участі в спеціальних (технологічних) дослідницьких проектах.
    
    Бюро Випускників підтримує контакт із випускниками резидентської програми. В Академії регулярно влаштовуються обговорення між випускниками й артистами, що приймають участь у програмі в даний час, крім цього організуються зустрічі в Берліні, Лондоні, Парижеві.
    
    Візуальний і інший матеріал артистів-резидентів включається в документацію артистів і доступний для огляду. Мережа Ініціатив Артистів RAІ (RAІ Artіsts' Іnіtіatіves Network) - це глобальна платформа для артистів, що поєднує починання в області мистецтв випускників програми в Африці, Азії, Латинській Америці. RAІ підтримує організацію подальших обмінів між цими проектами і Rіjksakademіe.
    
    СТУДІЇ: КОНЦЕНТРАЦІЯ Й ОБГОВОРЕННЯ
    
    У розпорядження кожного артиста надається індивідуальна студія і скромний робочий бюджет. Для спільних проектів і презентацій є великі приміщення.
    
    Група відвідувачів-артистів і інших консультантів (різних віків, національностей і професій) відбиває творчу розмаїтість сучасної художньої практики. Склад цієї групи варіюється. Контакт з артистами, що відвідують, і іншими консультантами в основному відбувається в студіях. Можливі обговорення, семінари, екскурсії і майстерні.
    
    Керівники відділу Студій консультують артистів-учасників резидентської програми по різних практичних аспектах і організують відвідування Академії артистами і консультантами.
    
    МАЙСТЕРНІ: ОБМІН І РОЗВИТОК ЗНАНЬ
    
    З артистами-резидентами працюють технічні фахівці, що допомагають і дають консультації в питаннях дослідження і виготовлення добутків. У їхньому розпорядженні знаходяться професійно обладнані майстерні, де артисти можуть працювати й експериментувати з традиційними і сучасними матеріалами і техніками.
    
    Існує чотири види майстерень:
    
    - зображення і звук: фотографія, кіно, відео, звук, цифрові засоби інформації;
    
    - друк: гравюри, типографський друк, шелкографія, плоский друк;
    
    - хімічна: фарба, пластик, кераміка, скло;
    
    - конструкційна: метал, дерево, електроніка.
    
    КОЛЕКЦІЇ: РОЗШИРЕННЯ І ВІДОБРАЖЕННЯ БІБЛІОТЕКИ ДОКУМЕНТАЦІЇ АРТИСТІВ У ХУДОЖНІЙ КОЛЕКЦІЇ
    
    Rіjksakademіe має велику колекцію документації артистів, бібліотеку і художню колекцію. Усі вони відкриті для артистів-резидентів і для публіки.
    
    Документація артистів містить документацію по минулим і поточним резидентських програмах. До неї регулярно звертаються професіонали інтернаціональної художньої арени. Бібліотека містить велику колекцію книг (у тому числі стародавніх), журналів, відео і cd-ромов. Існує також велика колекція відбитків, малюнків, гіпсових і анатомічних об'єктів, зібраних протягом століть Академією і її попередниками. Крім цього мається невелика колекція сучасного мистецтва.
    
    ПОДАЧА ЗАЯВОК І ВІДБІР
    
    Rіjksakademіe розташовує приблизно 50 студіями, половина з яких доступна для використання щороку . Щорічно подається близько 1000 заявок, по яких відбирається близько 25 артистів, запрошуваних для участі в резидентській програмі. Артисти звичайно приймаються на резидентську програму довжиною 1 календарний рік, із січня по грудень. Робочий період може бути продовжений ще на рік за узгодженням з резидентом, якщо це представляється конструктивним.
    
    Форма заявки артистів на участь у резидентській програмі знаходиться на вебсайте Rіjksakademіe: www.rіjksakademіe.nl . При необхідності форма може бути вислана кандидатам по електронній пошті.
    
    Заявка повинна відповідати ряду строгих критеріїв, зазначених в інструкції із заповнення заявки, прикладеної до неї. Цілком оформлена заявка (заповнена форма і портфолио) повинна бути подана не пізніше 1 лютого року, що передує року, у якому планується проходження резидентської програми.
    
    Існує кілька стадій добору. Первинний добір ґрунтується на документації (портфоліо, що візуально представляє візуальне зображення чи оригінали робіт) і план робіт. Головними критеріями добору є художня якість робіт і потенціал розвитку.
    
    Після першого отборочного туру в квітні і травні, ряд кандидатів запрошується на співбесіду в Rіjksakademіe в Амстердам. Кандидати одержують письмове повідомлення про результати співбесіди до кінця червня. Протягом шести місяців до початку періоду роботи артисти можуть почати практичну підготовку до своїй резидентській програмі, включаючи пошуки житла.
    
    ФІНАНСОВІ І ПРАКТИЧНІ ПИТАННЯ
    
    Протягом робочого періоду 2005 року учасники резидентської програми одержують стипендію для покриття особистих витрат сумою від 9500 євро. Сума стипендії переглядається щороку . Щорічна сума в 1800 Євро виплачується до початку робочого періоду.
    
    Rіjksakademіe залежить від фінансової підтримки держави, бізнесу, різних організацій і фондів. Тому від кожного резидента очікується допомога в пошуку коштів(стипендії), включаючи можливу підтримку в країні походження. Метою кожного резидента є одержати підтримку в сумі 10 000 єврів на рік. Після одержання листа, що підтверджує їхня участь у програмі, кандидати можуть почати роботу зі співробітниками Trustfund Академії з метою пошуку спонсорів.
    
    ПРОЖИВАННЯ
    
    Учасники резидентської програми, що не проживають у Нідерландах, знімають скромні квартири в центрі Амстердама. Rіjksakademіe також радить одержати посвідчення на проживання і візу.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю