Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ющенко і "Дунай-Чорне море" .

20 січня, 2005 р.

    Екологічні організації закликають Віктора Ющенко після вступу на посаду Президента призупинити будівництво каналу "Дунай-Чорне море" через Дунайський біосферний заповідник до проведення об'єктивної оцінки доцільності такого будівництва, передають Українські Новини.
    
     З таким закликом виступили екологічна організація "Печеніги" (Харків), дружина охорони природи Київського національного університету "Зелене майбутнє" і Київський еколого-культурний центр.
    
     На думку екологів, відновлення каналу необхідно призупинити до об'єктивної оцінки даного проекту з залученням міжнародних експертів, експертів Національної академії наук України і громадськості.
    
     Директор Київського еколого-культурного центра Володимир Борейко повідомив про те, що колишній міністр транспорту і зв'язку Георгій Кирпа ввів в оману громадськість і главу держави Леоніда Кучму заявивши, що в Україні немає діючого судноплавного каналу з Дунаю в Чорне море. Такий канал існує з 1980-их років і називається "З'єднуючий". По цьому каналу, за даними Володимира Борейка, проходить більш 1 тис. суден на рік. Прохід по "З'єднуючому" аналогічний проходу по "Дунаю-Чорне море". Директор Київського еколого-культурного центра також повідомив, що, витративши на будівництво каналу "Дунай-Чорне море" більш як 40 млн. доларів, Георгій Кирпа не збільшив прохід судів через новий канал. Нагадаємо, що Міністерство транспорту і зв'язку має намір завершити будівництво суднового ходу "Дунай-Чорне море" у листопаді 2005 року. Перша черга відновлення суднового ходу каналу "Дунай-Чорне море" по гірлу Швидкому було довершено 26 серпня 2004 року. Він передбачав відновлення морського підхідного каналу довжиною 3,3 км, шириною по дну 85 м, глибиною 7,65 м і частини дамби довжиною 1,54 км. Другий етап передбачає поглиблення каналу до 8,32 м, збільшення ширини до 100 м і довжини дамби до 3 км.
    
     Між Україною і Румунією виник конфлікт у зв'язку з екологічним впливом відновлення (відповідно до української версії) чи ж будівництва Україною суднового ходу в гірлі Швидке.
    
     Європейська комісія просила Україну не починати другу фазу будівництва каналу до вивчення ситуації експертами й оцінки можливого екологічного впливу.
    
     У травні 2004 року Всесвітній фонд дикої природи (World Wіldlіfe Fund) призвав негайно припинити будівництво каналу "Дунай-Чорне море".
    
     Як повідомляв Кореспондент.net, на початку листопада керівництво Дунайського біосферного заповідника заявило про репресії проти нього з боку силових структур.
    
     Представник адміністрації заповідника повідомив про те, що у вівторок, 2 листопада, п'ятеро співробітників міліції і слідчий Дунайської транспортної прокуратури вилучили в офісі Дунайського біосферного заповідника 3 комп'ютери і 380 томів документації за період з 1998 по 2004 роки.
    
     Він упевнений, що приводом для чергової перевірки, стала активна діяльність співробітників заповідника по захисту природи і виступ проти відкриття каналу "Дунай - Чорне море". "(Канал) наносить непоправну шкоду біосферному заповідникові", - підкреслив представник адміністрації.
    
     Нагадаємо також, що національна академія наук і екологічні організації виступають проти будівництва каналу "Дунай-Чорне море", вважаючи, що це зруйнує розташований там заповідник. Екологічні організації пропонували зберегти Дунайський біосферний заповідник, побудувавши канал через Жебриянську бухту.
    
     Загальна площа Дунайського біосферного заповідника - 46 тис. га, периметр - 220 км. Флора заповідника нараховує понад 1 500 видів, фауна - 3 600. 16 видів занесено в Європейську Червону книгу, а понад 70 - у Червону книгу України.
    
     Дунайський біосферний заповідник входить у міжнародну мережу біосферних резерватів Програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера" і світову мережу водно-болотних угідь, цінних для охорони птахів.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати