Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Завтра - 2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

1 лютого, 2005 р.

    *** Сполучені Штати закликали новий уряд України приєднатись до зусиль Америки і поглибити свої зобов’язання щодо збереження водно-болотних угідь в Україні та їхньої біологічної різноманітності.
    
    2 лютого країни від Південної Америки до Близького Сходу святкуватимуть Всесвітній день водно-болотних угідь – щорічне свято, яке підкреслює цінність цих угідь для екологічного здоров’я світу та зусиль, спрямованих на збереження цих важливих ареалів. Цей день відзначає річницю прийняття Конвенції про охорону водно-болотних угідь, підписану 2 лютого 1971 року у місті Рамсар, Іран.
    
    Цьогорічна святкова тематика – «Величезне різноманіття водно-болотних угідь: як його зберегти» – відображає біологічне і культурне розмаїття водно-болотних угідь та їхню важливу роль у фізичному й емоційному стані людини.
    
    В Україні зареєстровано 33 водно-болотні угіддя, що підпадають під Рамсарську конвенцію, тому Україна відіграє важливу роль у захисті європейської екологічної спадщини.
    
    Водно-болотні угіддя є джерелом води і харчів, місцем для відпочинку, засобом транспортування, а подекуди мають місцеву релігійну та культурну цінність. Незважаючи на важливе значення водно-болотних угідь, їхня територія зменшується у всьому світі. Не оминув цей процес і Сполучені Штати.
    
    У 1987 році США приєдналися до Рамсарської конвенції – міжнародної угоди, мета якої – зупинити втрату водно-болотних угідь і зберегти існуючі угіддя. 114 країни-учасниці, що підписали конвенцію, визначили 1404 водно-болотних угідь із загальною площею понад 300 мільйонів акрів, які були внесені до Рамсарського переліку водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення.
    
    Нещодавно, у День Землі-2004, Президент Буш оголосив про динамічну міжнародну ініціативу переходу від політики збереження до політики збільшення водно-болотних угідь у США. Мета, поставлена Президентом, – створити, покращити й захистити щонайменше 3 мільйони акрів водно-болотних угідь протягом наступних п’яти років, щоб збільшити їхню загальну площу та якість.
    
    Минулого місяця США визначили три нових об’єкти для Рамсарського списку: Національна дослідницька резервація дельти річки Тіхуана в окрузі Сан Дієго, штат Каліфорнія, площею 2500 акрів; екологічна лугова територія на заході округу Мерсед, штат Каліфорнія, площею 160 000 акрів; та комплекс Кававнуї та Хамакуа Марш на північно-східному березі острова Оаху, Гаваї, площею 1000 акрів. Це збільшує загальну кількість водно-болотних угідь на території США, внесених до Рамсарського списку, до 22-х, із загальною площею у 3,2 мільйона акрів.
    
    Джерело : www.civicua.org


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій