Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Авторитет Омбудсмана України визнають в Європі

2 лютого, 2005 р.

    *** В м.Інсбрук (Австрія) відбулися загальні збори Європейського Інституту Омбудсмана, на яких Ніна Карпачова, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини була обрана до нового складу правління Європейського Інституту Омбудсмана. Разом з нею було обрано омбудсманів Австрії, Великобританії, Італії, Нідерландів та деяких інших країн. Новим Президентом Європейського Інституту Омбудсмана став пан Маркус Кегі, Омбудсман з Швейцарії, а його заступниками – Ульріх Гале та Йено Кальтенбах, відповідно Омбудсмани з Німеччини та Угорщини.
    Цього разу вибори до правління Інституту були особливо напруженими і, навіть, драматичними, адже загальні збори, які проходили ще у травні 2004р. в Будапешті були фактично зірвані представниками Італії, котрі вимагали обрання на посаду Президента Інституту виключно делегата від своєї країни. Слід зазначити, що в Італії посада єдиного національного Омбудсмана відсутня, натомість функціонують місцеві та регіональні омбудсмани, кількість яких перевищує сотню. Саме бажання більшості з них отримати членство в Європейському Інституті Омбудсмана і таким чином впливати на його політику стало на заваді завершенню процесу виборів нового правління Інституту у травні 2004 року. Проте збори в м.Інсбрук завершилися демократично.
    Європейський Інститут Омбудсмана є надзвичайно авторитетною європейською організацією, створеною у 1982 році спочатку як наукове товариство, яке з 1988 року має статус міжнародної громадської організації і зараз відоме як Європейський Інститут Омбудсмана. Основними напрямками діяльності Європейського Інституту Омбудсмана є розповсюдження та сприяння розвитку ідеї Омбудсмана в Європі, підтримка наукових досліджень в цій сфері, сприяння обміну досвідом на національному, європейському і міжнародному рівнях. Членами Інституту є більшість європейських інституцій Омбудсмана. У 1998 році до загальноєвропейської сім’ї омбудсманів було прийнято Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з прав людини Ніну Карпачову.
    На загальних зборах була також схвалена Міжнародна Хартія Ефективного Омбудсмана, яка визначає принципи, що повинні лежати в основі національного законодавства про діяльність Омбудсмана. Так, в Хартії визначаються критерії незалежності Омбудсмана, обсяг контрольних повноважень та межі втручання Омбудсмана, а також порядок його діяльності.
    Очікується, що одна з чергових зустрічей правління Європейського Інституту Омбудсмана відбудеться у Києві на запрошення українського Омбудсмана.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю