Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ПРОГРАМА З ГРОМАДСЬКОГО ЛОБІЮВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО ІНСТИТУТУ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН

16 лютого, 2005 р.

    ***
    
    Оголошення програми
    
    Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин(НДІ) оголошує про початок програми громадського лобіювання для громадських організацій з метою допомогти їм впливати на урядову політику на національному, регіональному та місцевому рівнях. Ця програма не є грантовою програмою. Українські та іноземні експерти й тренери НДІ будуть інтенсивно працювати з однією або двома громадськими організаціями з метою планування та реалізації лобістської кампанії даних НДО. НДІ покриватиме тільки витрати на тренінгову частину програму та фактичні витрати на ведення самої лобістської кампанії. Громадські організації, зацікавлені у програмі, мають заповнити заявку на участь.
    
    Перед тим як заповнити заявку на участь у конкурсі, уважно ознайомтесь з оголошенням програми. Заявки, які не відповідають мінімальним вимогам до проекту чи організації, розглядатися не будуть.
    
    Вимоги до проекту:
    
    Лобіювання – це спроба впливати на політику органів уряду районого, обласного рівнів, Верховної Ради, міських та сільских голів та іншіх, кого було обрано або хто підпорядковується народним обранцям на національному або місцевому рівні. Лобістська кампанія може включати у себе внесення змін до закону, декрету, указу, чи отримання фінансування з бюджету. Просвіта населення чи представників влади з будь-якого питання може бути одним з етапів лобістської кампанії, але проекти, що визначають просвіту як свою остаточну мету, розглядатися не будуть.
    
    Громадські організації мають спланувати кампанію та обрати найбільш ефективні техніки громадських дій для досягнення своєї мети. Проекти мають продемонструвати, що громадяни країни можуть впливати на прийняття рішень владою. Проект має передбачати залучення якнайбільшої кількості громадян до лобістської кампанії та активної діяльності на період 6 - 8 місяців. Початок роботи по проекту очікується 1.04.2005 року.
    
    Надається перевага проектам, у яких:
    
    - Конкретно визначено, на зміну яких саме аспектів політики влади спрямована кампанія.
    - Продемонстровано, що велика кількість громадян є зацікавленими в цьому питанні й будуть залучені до кампанії громадського лобіювання.
    - Проблема кампанії громадського лобіювання співпадає з обома критеріями, згаданими вище, і для вирішення якої зміна конкретного аспекту урядової політики є найбільш ефективним способом. (Бо де-які проблеми можна вирішити за допомогою освіти або перемоги в суді, тощо.)
    
    
    Вимоги до організації:
    
    Програма НДІ не передбачає створення нової громадської організації. НДІ планує надати допомогу вже існуючим організаціям у проведенні лобістської кампанії. Громадська організація має відповідати наступним вимогам:
    
    1. Бути зареєстрованою у Міністерстві Юстиції України/ місцевому управлінні юстиції та діяти не менше 3 років
    2. Мати банківський рахунок
    3. Мати досвід з лобіювання місцевої чи національної влади щодо зміни політики з конкретного питання та досвід співпраці зі ЗМІ
    4. Мати досвід отримання фінансової підтримки від донорських організацій та місцевих джерел
    5. Мати не менше 10 активістів та організовувати їх постійні зібрання
    6. Мати обраних лідерів
    7. Мати оплачуваний штат працівників
    8. Має надати рекомендації від 3 місцевих громадських організацій


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю