Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Представники громадських організацій звернулись з Відкритим листом до Президента України щодо необхідності ревізії “конституційної реформи”.

24 лютого, 2005 р.

    *** Звернення до Президента України щодо необхідності ревізії “конституційної реформи” від 8 грудня 2004 року підписали сьогодні (23 лютого) в УНІАНі представники Центру політико-правових реформ, Інституту громадянського суспільства, Харківської правозахисної групи, Української Гельсінської спілки з прав людини, Українського незалежного центру політичних досліджень, Школи політичної аналітики, Міжнародного центру перспективних досліджень, а також Фонду “Право і Демократія”.
    
    Автори звернення переконані, що:
    - Закон України “Про внесення змін до Конституції України” від 8 грудня 2004 року є неконституційним у зв’язку з порушенням визначеної Основним Законом України процедури його ухвалення (не акцентуючи вже уваги на антидемократичності та нераціональності багатьох його положень);
    
    - цей факт ставить під загрозу національну безпеку нашої держави, адже йдеться про стабільність інститутів держави та легітимність державної влади після 1 вересня 2005 року (чи 1 січня 2006 року);
    
    - суспільно-політична дискусія щодо цього Закону має бути переведена у правове поле – на розгляд до Конституційного Суду України, для усунення усяких спекуляцій з приводу “перетягування влади” у майбутньому та загрози штучних політичних криз.
    
    Крім того, громадські організації стурбовані непрозорістю нової влади, відсутністю співпраці нового Уряду з громадськістю.
    
    Громадські організації очікують, що:
    - Президент України В.Ющенко виконає роль гаранта додержання Конституції України, в тому числі для засування питання про легітимність конституційних змін від 8 грудня 2004 року;
    
    - справжня політична реформа та інші реформи в Україні здійснюватимуться прозоро, з відкритим публічним обговоренням усіх суспільно-значимих новацій та із залученням громадськості.
    
    Детальніша інформація: Центр політико-правових реформ (Ігор Коліушко, Віктор Тимощук, тел. (044) 230-35-93, Е-пошта: centre@pravo.org.ua)


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій