Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Звернення Кабінету міністрів України до усіх українських підприємців

25 лютого, 2005 р.

    Дорогі друзі!
    До влади в Україні після перемоги на чесних і демократичних виборах прийшла нова команда, сформовано новий професійний уряд, який покликаний навести лад у державі.
    Головне завдання для успішного розвитку національної економіки – це боротьба з корупцією, яка, мов метастазами, вразила все наше суспільство – від районного паспортного столу до центральної виконавчої влади, від торгового лотка до транснаціональних корпорацій. Один з головних елементів боротьби з корупцією – боротьба з контрабандою, що завдає нашій країні великих збитків. Минулого тижня ми оголосили початок урядової програми протидії контрабанді “Контрабанда – стоп!”.
    Однак, жертвою дії цієї програми через нерозуміння ситуації стали не лідери контрабандних операцій, а рядові представники малого та середнього бізнесу. Їх товари лежать нерозмитнені на складах, а справа зазнає збитків. Це, зокрема, стосується Одеси, деяких регіонів Західної України і т.д. Однак, я запевняю вас, що ситуація, за якої в результаті урядових реформ страждає чесний підприємець, а чисельні контролери та реальні контрабандисти і далі збагачуються, більше не повториться. Ми зробимо митницю і чиновників чесними. Кожен український митник в моральному сенсі має стати вітчизняним “вєрєщагіним” із “Білого сонця пустелі”, що не йде на компроміс із власною совістю.
    Уряд знає про проблеми імпортерів товарів народного споживання і працює над їх вирішенням. Ми встали на незворотний шлях боротьби з корупцією та контрабандою. Ми не звернемо з цього шляху. Водночас, запевняю Вас, ми неодмінно знайдемо вихід, який би гарантував інтереси держави з одного боку і задовольнив малий та середній бізнес, що працює з експортом-імпортом товарів та послуг – з іншого. Ми знайдемо цей вихід разом із Вами. Тому я запрошую Вас до діалогу. Сьогодні ми відкриваємо ПУБЛІЧНУ АКРЕДИТАЦІЮ при Кабінеті Міністрів України. Ви можете зателефонувати чи написати на електронну адресу (телефон: 8-044-256-77-99; taranch@kmu.gov.ua з 16.00 21 лютого по 19.00 24 лютого 2005 року) та зареєструватися на участь у нараді з Прем’єр-міністром, що відбудеться цієї п’ятниці, 25 лютого о 15.00 в Клубі Кабінету Міністрів (вул.Інститутська, 7)
    Якщо у вас є не тільки скарги, але й пропозиції щодо оптимізації роботи уряду в напрямку протидії контрабанді, я запрошую Вас на цю зустріч.
    Я сподіваюсь, що цей діалог стане початком цивілізованої розмови між бізнесом та владою. Новий уряд прагне докорінно змінити ці стосунки. Ми хочемо допомогти, а не заважати Вам. В усьому світі – малий та середній бізнес – основа громадянського суспільства і ми маємо використовувати світовий досвід.
    Європейська Комісія ухвалила сьогодні нові пропозиції, які передбачають впровадження спеціальних віз для мешканців прикордонних районів третіх країн, що є сусідами ЄС. Спеціальні візи видаватимуться владою країн ЄС, які зацікавлені в розвитку транскордонного співробітництва з третіми країнами. Вони матимуть "територіальне обмеження" своєї дії, тобто, будуть дійсними тільки у прикордонних районах країн Євросоюзу. Власники цих віз, які безкоштовно видаватимуться терміном до одного року, матимуть змогу багаторазово відвідувати відповідну країну ЄС та знаходитися на її території до 7 днів. При цьому загальний термін перебування іноземця в прикордонній зоні не може перевищувати трьох місяцяв щопівроку. Оскільки нові країни ЄС ще не є учасниками Шенгенської угоди та на їх кордонах із країнами "шенгенської зони" ще застосовується прикордонний контроль, нові правила розповсюджуватимуться й на ці "тимчасові кордони" - до прийняття рішення Ради ЄС щодо їх остаточного скасування.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій