Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Проект Кримінально-процесуального кодексу повертається

4 березня, 2005 р.

    ***(Заява української гельсинської спілки)
    Як стало відомо РУПОРу, 14 березня знову виноситься на погоджувальну раду фракцій у парламенті проект Кримінально-процесуального кодексу України, про який багато вже встигли забути. Нещодавно були оприлюдненні рекомендації та зауваження експертів Ради Європи на ста сторінках, що в загальному можна визначити одним словом „розгром”.
    У рубриці в „Центрі уваги правозахисників” на сайті www.rupor.org - розміщені зауваження експертів Ради Європи щодо проекту Кримінально-процесуального кодексу України. Навіть короткий погляд на ці зауваження вказують на концептуальну суперечність проекту правам людини та основним свободам, визначеними Європейською Конвенцією про захист прав людини та основних свобод. Він повністю показує бачення кримінального переслідування особи репресивною країною, коли особа є беззахисною перед правоохоронними органами.
    Не зважаючи на критику вже не тільки українських правозахисників, але й експертів, практично без змін, проект знову, вже втретє потрапляє на розгляд парламенту.
    Надзвичайно цікавим також є те, що у парламенті проект КПК „рухають” не хто інші як представник „Нашої України”, народний депутат та в минулому суддя Верховного Суду України Володимир Мойсик та представник віднедавна фракції партії "Єдина Україна" Олександр Бандурка.
    Дивним виглядають заяви влади про європейську інтеграцію на тлі повного нехтування висновків Ради Європи щодо фундаментального закону для забезпечення прав людини та основних свобод.
    Вважаємо, що даний проект взагалі слід відхилити, створити нову робочу групу при Комітеті Верховної Ради України з правової політики та розпочати роботу заново. Оскільки зі старими законодавцями здається можна опинитися в 33-му році.
    Володимир Яворський


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю